Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:24 24.04.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Възрасттите на героите?нови  
Автор lkew (Slinger)
Публикувано05.12.03 23:26



Това преди доста време ме беше обезпокоителствувало, но чак сега се обезмързелих дотолкоз, че да ви изпозапитам.......

.... да знаете героите на пратчет на по колко годинки са? Шефа май не казва това много често в книгите си, но все с някакви впечатления трябва да сме останали (или поне такава надежда тая в себе си, аз лично ни с некакви впечатления съм оставал, ни нищо :) ).

Тааа.... като отварящ тема, надяваща се на поне някаква дискутивност, първо пробвам аз - Ринс - около 28 някъде. Керът- 22. Колън - колкото си ще. Ветинари?
Пълен забив....
А Нобс! Ей-той е истинската питанка за мен.... и едно такова любопитство ме глождатествува. Челите найт уач да се обаждат!

Билбо Бегай - До Там И Обратно!


Тема Ми...нови [re: lkew]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано06.12.03 02:07



в нощна стража става дума че Ваймс са връща около 30 годин назад... там Нобс е крадливо хлапе (около 14-15 годин макс)... Бе 30 години ли бяха... зема пак да я прочета, че си беше пюър кеф :)

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Възрасттите на героите?нови [re: lkew]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ ()
Публикувано06.12.03 14:57



Колън и Ваймс май са минали годините за пенсия.
Ринсуинд още на кориците за първите книги го рисуват белобрад старец. В книгите обаче не се споменава да е такъв. Библиотекарят се превърнал в маймуна (човекоподобно де:) много отдавна и единствено Ринсуинд си спомня истинското му име, което е нужно за да се превърне отново в човек. Готов съм да заключа че възрастта на Ринсуинд е много трудно определима, но бих казал че е между 40 и 50.
Коен Варварина във "Фантастична светлина" беше на 78 мисля, а в "Интересни времена" беше прехвърлил 85. Следователно и за Ринсуинд са минали същия брой години:)
Керът е на 17 когато се записва в стражата, но оттогава са минали доста годинки. Все пак 22 е възможна възраст.
Ветинари и аз все си го представях на почтена възраст, все пак знае ужасно много неща и е стигнал до върха на властта преди доста години, но пък на рисунките го изобразяват като да е на 40.
На мен ми е интересно по кратко живеещите персонажи, като Гаспод, който и без това като се появява в книгите е видял две и двеста, докога ще живеят:)
А Рошльо във всяка книга е на преклонна възраст.
Естествено както съм казвал и преди в книгите на Пратчет фактите често пъти не пасват така че и възрастите на героите са разтегливо понятие:)

Редактирано от »№*ы{|}lЏ3©®™ на 06.12.03 14:59.



Тема Re: Възрасттите на героите?нови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор lkew (Slinger)
Публикувано06.12.03 16:07



мммдмаааа... особено ринса, който прекара Колко? време в измеренията на демоните в нещо като стазис?

А пък ваймс ми е трудно да приема, че е по-стар от 46. Много млад по дух ми се вижда...


Но за нобс посмъртно, ама посмъртно няма да повярвам, че е толкова стар, ако не получа лично уверение от пратчет!


А ринс наистина води бая дълъг живот.... помня го още в морт - на 20ина да кажем - от тогава внучката на смърт се роди и израстна, и се случиха още куп работи... хъммммм............

май ще трябва коледната да седна да човъркам книгите.

Билбо Бегай - До Там И Обратно!


Тема Re: Възрасттите на героите?нови [re: lkew]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ ()
Публикувано06.12.03 17:27



Няма смисъл да човъркаш книгите и да се убеждаваш че Пратчет е допускал много неточности, все пак за него подробностите не са важни, важно е какво иска да каже с историите си:)



Тема Re: Възрасттите на героите?нови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор lkew (Slinger)
Публикувано07.12.03 00:56



А, тва ясно. Само дори героите да бяха антропоморфни персонификации на посланията, които носят, а не живите дишащи индивидуалности, които са, пак възрастта им щеше да е много жавен фактор за разбиране на героя (и съответно подчертан)...

Билбо Бегай - До Там И Обратно!


Тема Re: Възрасттите на героите?нови [re: lkew]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано07.12.03 10:10



Нобс май е на 30 и няколко, ама колко точно, и майка му не помнела... това го пишеше някъде там, дето стана дума за родословието и герба на Нобс, но не е у мен сега книгата да видя.

Една овца никога не е черна или бяла. Зависи от стадото


Тема Re: Възрасттите на героите?нови [re: lkew]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 01:29



Ваймс е все още в детеродна възраст, както и жена му - това го споменава семейният адвокат-вампир, като казва, че макар и не в първа младост, вероятно бракът им ще бъде благословен с плодове :)
а колкото до Ринсо - в първата книжка той не беше ли едва ли не току-що завършил или дори неуспял да изкласи магесник? не мисля, че Ринсо е стар. Ми че той се сваляше там с едно девойче в една от книгите, които не прочетох задълбочено - Коина ли беше?



Тема Re: Възрасттите на героите?нови [re: lkew]  
Автор esme_weatherwax (witch)
Публикувано08.12.03 13:31



според мен Ринс е най-много на 25 нищо че по кориците е белобрад старец. поне на мен ми се струва да е на около толкова



Тема Re: Възрасттите на героите?нови [re: lkew]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано08.12.03 21:12



Ринсуинд в "Цветът на магията" е току-що изхвърлен от Невидимия университет студент -- ерго тогава е на по-малко от 20 години. Името на библиотекаря е загадка за всички, защото от първата книга (когато Октаво го превърна в орангутан) насетне персоналът на Унивеситета беше изтребван до крак неколкократно. Помним геноцидите сред магьосниците при опита на Траймън да каже осемте магии в "Цветът на магията" и при развихрянето на Магизточника

В "Истината" Ветинари вече си служи с бастун, значи е по-възрастен от Ваймс, който е в началото на 40-те. Пък и Лупин, секретарят на патриция, беше връстник на Ваймс и оставяше впечатление за човек между 30 и 40 години...

А в "Шовинист" (струва ми се) се казваше, че "за Ноби се твърдеше, че някъде под униформата се крие тялото на 30-годишен младеж" (или нещо подобно) -- приемам го, като свидетелство, че Ноби наистина е на трийсетина годинки. В "Глинени крака" пък сержант Колън се подготвяше за пенсия и "оттегляне в провинцията", където да стане фермер.

Бе бая объркана история си е

--
Shine on~



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.