Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 25.04.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема АТП Дубай'12 - тема за коментари  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано25.02.12 15:09



В понеделник започва най-престижния и качествен турнир след тези от ГС, сериите Мастърс и ТМЦ.

От първите 10 в световната ранглиста, в основната схема са цели 8.
Аз такова нещо не помня, излиза, че този турнир е по-престижен от Монте Карло...

Липсват само Надал и Ферер от топ 10.

Днес беше теглен жребия и акцентът е че Анди Мъри е в потока на Новак Джокович, а Жо-Вилфред Цонга в този на Федерер.
Ноле и Роджър имаха шанс с жребия на останалите поставени и в 1/4 финалите биха могли да срещнат съответно Типсаревич и Марди Фиш.
При Цонга е Хуан Мартин Дел Потро, а при Мъри е Бердих.

Все пак с оглед на това, че Дел По достига до финалните фази на втори пореден турнир в Европа тази седмица си мисля, че няма да е готов за нещо по-сериозно, а и Цонга ако спечели Марсилия не очаквам да избухне две поредни седмици...

В първи кръг имаме супер мачове като Дел По - Долгополов, Цонга - Багдатис и Гаске - Южни.
Любопитно ще е и ако Давиденко е в топ форма и не му е сериозна контузията, във втори кръг би могъл да срещне Мъри.

Новак Джокович ще стартира защита на титлата си с много прогресиралия през миналия сезон (но започнал 2012 под очакваното) Седрик Марсел Щебе, а Федерер е срещу Йодра, който днес има 1/2 финал в Марсилия с Типсаревич. Все пак Мишел извън залата не е нищо особено, а и едва ли ще е физически готов...
В турнира с WC е и Марко Джокович, който чака квалификант в първия си мач.
Въобще шоуто е гарантирано през следващата седмица.

Само незнам как може този турнир да дава равни точки с чаланджърите в Мемфис и Акапулко през следващата седмица. Това е просто абсурдно...

Джокович има шанса да стане първия с 4 поредни титли в Дубай и да изравни рекордьора Федерер, а Родж играе за петата си титла в емирството.
В последните 10 години, освен седемте титли на Ноле и Фед, другите победители са Родик и Надал.

Редактирано от shevchenko на 25.02.12 15:11.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано25.02.12 17:20



Той точки може да не дава, ама за сметка на тояа кинти ръси с чували тоя турнир... Тоя Марко на Ноле брат ли е? Интерсно дали и той е на безглутенова диета



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: naja_haje]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано25.02.12 18:18



Марко е брат на Ноле, да.


Предавам се, ще акам!

Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: naja_haje]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано25.02.12 18:32



Да, Марко е единият от двамата братя, за които Ноле преди години каза, че са по-талантливи от него. :))

Преди 2-3 години се пусна на някои турнири и го натупваха, а на чаланджърите май тук таме взимаше по някоя победа, след това обаче май е имал тежка контузия (херния май някъде четох).
Интересен случай е че Ноле е пращал смс-и на Марсел Илхан за уайлд карти на Марко в началото на тази година на турнири в Анталия май беше, ама е ударил на камък. :)) Поне така пишеше по сайтовете де. :)



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор Henman (сантиментален)
Публикувано25.02.12 19:24



Ноле май обясняваше за третия брат Джордже, който е набор 95, че е по-талантлив от него. Наскоро му мернах туитъра на тоя и имаше информация само за някакви загуби (по-интересно е, че самият той уведомява хората как пада :) и никакви сериозни победи. Ако играе някакви мъжки турнири, би било нормално де, ама ме съмнява на 16 да се пуска във Фючърси...

Според мен Ники Пилич ще се окаже прав и нито Марко, нито Джордже, ще направят нещо значимо в АТП.

Някой чупи рекорда,
някой пада зад борда.


Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Henman]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано25.02.12 20:29



Сега претърсих и аз, на ниво АТП Джордже има само един мач през 2011 година, губи от Нико Каранушич в първи кръг на Фютчърс в Сърбия, взима 3-4 гейма и 118 долара от наградния фонд. :))

Профилът му в туитър верно отбелязва какво е направил след загуба :))
Ама това е защото обобщава турнирите с един постинг, любопитно е че в повечето случаи отбелязва, че е доволен от представянето си или че е било битка и некви такива


Нещо не мога да го намеря в топ 500 на ИТФ ранглистата (а като дам всички играчи от Сърбия и ми се получава някаква грешка), което звучи абсурдно, може би нещо не се оправям със сайта...

Марко през тази година е играл 3 фютчърса, като има 2 победи в тях, едната над играч в топ 500, но и загуба от играч без ранкинг и номер 900 и някой си, ще е доста странно да спечели повече от 2-3 гейма в ДУбай, но пък ако има шампионската закалка на брат си кой знае може и да се възползва от жребия си с квалификант...



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 00:24



Не знам дали гледаш, но Алмагро и Вавринка правят много голям мач, истинска класика.





Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано26.02.12 00:41



Сега, като те прочетох си го пуснах, последните два гейма..

Като цяло, тази седмица най-слабия турнир е в Мемфис и е от сериите 500 с много точки...



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 00:53



Ами то точките са според парите, които турнирът домакин дава ;)
Иначе това сме го коментирали, а и съм сигурен, че на много места се е коментирало същото, че е смешно, но това е положението. Има си схема, вадиш еди колко си пари и турнирът ти става от 250 на 500. Има много аномалии, има турнири от ранг 250, които са си мастърс за мен, има и слаби турнири 500, а има и смешни мастърси например, но това е положението :)
Но както виждаш играчите се ориентират повече по географски принцип или според предпочитанията си или програмата за сезона и над това над което ше се набляга генерално погледнато, а никой не робува стриктно само на точки или пари...

Редактирано от Diavolo на 26.02.12 01:17.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 01:00



Нико си е голям обаче, мноу ме кефи


А Вав не го знаеш кога ще му се играе и кога не, големо лекенце :) Жалко, един похабен талант... Тоя турнир беше решил да играе, но испанците са си животни, сега да видим Пикс и Банди, ще е голям мач също предполагам.

Колкото до Дубай, за мен мистерия ще е играта и настроението у Мъри... Мисля той има най-голям шанс да се опре на Джокович. Ако не го бие на полуфинала, Ноле ще бие на финала Федята и това е.

На търсачите на добри коефициенти препоръчвам да заложат за победа на Долгополов над Дел Потро.
А иначе утре мисля, че Йодра ще бие Дел По, а коефициента си струва за един подобен риск.
Ае




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.