Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 27.09.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Рафа Надал - Фернандо Гонзалеснови [re: Orelaz]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.05.07 00:34



Защо да е трудно и неразчетено? А ако в крайна сметка вземе Ролан Гароса какво ще кажеш после? Аз пък съм сигурен, че Надал ще спечели Ролан Гарос и още по-сигурен, че няма да е Федерер.
Пак ти казвам при най-логичния вариант на нещата Надал ще стопи още 150 точки на Фед и ще води с около 1900 след сезона на червено (това ако Рафа бие Фед на финала в Хамбург и на финала на Ролан Гарос), а разликата по едно време беше 3800!!!
Дори и да не стане номер 1, то той постигна толкова много неща за които останалите могат само да мечтаят. Сигурен съм, че твоят човек би дал това лидерство в световната ранглиста ако можеше да бие Надал на финала в Париж. Това му е голямата мечта, но тя никога няма да стане реалност.
Просто свикни с тази мисъл.

ВАМОС!



Тема Re: Рафа Надал - Фернандо Гонзалеснови [re: Diavolo]  
Автор Orelaz (4,5NTRP)
Публикувано19.05.07 01:08



Надал е боец. Спор няма. Бойците печелят битките но не и цялата война. За това се иска нещо повече. Надал ще стопи на клей сезона доста от преднината на Фед но след това нещата ще се върнат в предишните или поне достатъчно комфортни граници. Но съчетанието на намалена преднина м/у Фед и Надал, както и умората на втория е перфектната историческа ;-)) комбинация за Фед в Париж. Нещата са тревожни за Фед и няма начин инстинкта му за самосъхранение да не го накара да направи нещо което Ви изглежда почти невъзможно. Фед ще спечели РГ, може би не точно през тази година

но и Надал се опитва да надскочи себе си и това ше му изиграе лоша шега. Иначе мача Надал-Хюит ще ти покаже много неща.

Картаген трябва да падне!

Тема Re: Рафа Надал - Фернандо Гонзалеснови [re: Orelaz]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.05.07 01:29



е добре какво ще ми покаже мача Надал - Хюит?? Двамата играха миналата година в Париж и Надал победи с 3-1. Ако сега загуби което не е малко вероятно ще се дължи на натрупаната умора и на някои специфични и безспорни качества на Хюит (каквито твоят любимец не притежава), но това няма да му попречи да спечели Ролан Гарос, а твоят човек никога няма да спечели в Париж. Тази година не вярвам изобщо да се класира на финала, но ако все пак стигне там за пореден път ще изяде дървото срещу вамосчето.

А относно това, че Надал се опитва да надскочи себе си. Хмм, в момента трябва да мисли само за Хамбург и след това и най-вече върху Париж, ако победи на тези два турнира ще влезне в историята, а след това няма какво да губи, ще играе каквото и колкото може и ще чака грешки на Федерер, последния ще е изправен до стената и няма да има право на грешка, а не Надал.
Сега Рафата трябва да се фокусира върху само още 9 победни мача и ще вземе максимума на първата част от програмата.



Тема Re: Рафа Надал - Фернандо Гонзалеснови [re: Diavolo]  
Автор Orelaz (4,5NTRP)
Публикувано19.05.07 01:41



В ПАриж срешу Надал (така преполагам) всички(без Гонзето ;-)) ще играят по схемата Давиденко/Хюит - дълго и напоително, почти център корт, без темпо и отваряне на ъгли и до основната линия. Нема да издържи момчето. Ако пък да, верно трябва да влезе в историята (или физиотерапевта му+химиците които ползва) на клей-корт играчите. Но дотам. За номер 1 - трудно, може след като Фед спечели РГ и 18 титли от ГШ. Този сценарий е възможен.

Картаген трябва да падне!


Тема Re: Рафа Надал - Фернандо Гонзалеснови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (island)
Публикувано19.05.07 02:19



Отсега да знаеш, ако Надал не спечели РГ, ще те спуквам от ебавки всеки път като те засека у клубовете... Показваш надменност и арогантност, която няма да срещнеш при феновете на Фед, макар да имаме много повече поводи да сме такива.



Скъпи хора,...

Тема Re: Рафа Надал - Фернандо Гонзалеснови [re: Orelaz]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.05.07 02:27



хаха добре :)) То е лесно да се каже, но трудно да се направи, нали схващаш разликата... Такъв тенис наистина само Хюит и Давиденко могат да направят, но пак няма да успеят да сломят машината за тенис. Пък и нека видим жребия. Аз викам най-накрая и Федерер да извади труден клей жребий, ок? Нека мине през Каняс и Давиденко и го признавам, добре е дошъл на финала.



Тема Re: Рафа Надал - Фернандо Гонзалеснови [re: vogelfrei]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.05.07 02:32



Я кажи ти какво мислиш за Надал - Хюит утре? Отдавна не съм бил толкова притеснен за мач на клей на Рафата, имам някакво неприятно усещане и чувство за тоя мач утре... :О
Гледам си го играл 2-0 за Рафата, ама наистина ли така мислиш или си го играл ботската и без замисляне. С една дума смяташ ли, че камонката може да му спре победната серия на червено или Надал ще постигне 81 победа?



Тема Re: Рафа Надал - Фернандо Гонзалеснови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (island)
Публикувано19.05.07 02:33



Федерер има всички средства да бие Надал на клей и това, че го отписваш, е много смешно. Както и да е, пак ще си говорим, но е факт, че постоянно говориш със спекулации и хипотези, а Шева много хубаво ти каза, че ако Фед е във форма (което ще рече мотивация + липса на контузии), Надал ще види първото място през крив макарон. Чудесно знаеш, че Надал е по-слабият и че ако стигне номер едно, то ще е, защото истинският Федерер го няма вече.

За РГ - никой не може да бие, когото и да е от двамата във формат 3 от 5 сета до финала. Стига да са живи и здрави, разбира се.

Скъпи хора,...


Тема Re: Рафа Надал - Фернандо Гонзалеснови [re: Diavolo]  
Автор vogelfrei (island)
Публикувано19.05.07 02:39



абе не гледай кво съм писал, нещо ми отиде ентусиазма за игрите:)

ами за съжаление не съм гледал хюит досега в хамбург, но само като прегледам кого е отстранил и ми става ясно, че надал е в опасност :))
хюит е зажаднял за победи, отпочинал, а по пътя си е преминал през идеална подготовка - все дефанзивни играчи, които са силни точно на клей - кайери (тоя спечели в кицбюел м.г.!!), чела (победи животното каняс ебати), колхозника и алмагро. а като допълним и типичните за хюит шампионска класа и хъс (макар да ги позагуби в последно време) и картинката става съвсем равностойна. от друга страна, рафа вероятно ще има едно наум за париж, а и дотук в хамбург показва достатъчно, за да бие, не повече. изобщо много фактори говорят за хюит, който според мен ще вземе един сет, но към средата на третия ще му свърши бензина. така си мисля.

Скъпи хора,...


Тема Re: Рафа Надал - Фернандо Гонзалеснови [re: vogelfrei]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.05.07 02:50



ясно, окс. дано познаеш. :)
ами дай 2-1 за Рафат де, това е само 1 точка разлика, не е дерби мач..
Но си личи, че имаш голям респект пред класата на Надал на клей :p

абе то и на мен ми спадна малко ентусиазма, ама това е може би щото не печеля, знам ли.. :о А и с тая нова система имам чувството, че се подиграват с труда на момчетата. :)) Каквото и да правя все трупам пасив в ранглистата, а това е абсурдно просто. Сега като гледам резилите и ти ще сдадеш с доста точки деба :о
Иначе на Ролан Гарос ще мачкам, вамос! ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.