Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 02.06.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Тема Teatrotoнови  
Автор Peshun ()
Публикувано14.06.00 17:16



Zdraveite ljubiteli na teatroto, Bez samiat da sqm goljam pochitatel na teatralnata forma (smjatam ja za ostarjala, toest neefektivna za nasheto vreme), ponjakoga vse pak i az hodja za da vidja neshto novo. Nali i s prostata gadulkata mozhe da se pravi hubava muzika, dori i vqv vremeto na sintezatora i elektricheskata kitara...... Trqgnal sqm da pisha vqv foruma za moeto pqlno otchajanie ot bqlgarskiat teatqr, ot bqlgarskata teatralna publika, ili pone ot moite zapoznanstva s tjah. S edno izrechenie moeto mnenie e slednoto: Bqlgarskata teatralna publika zasluzhava teatralniat bulamach koito i se predlaga ot bqlgarskia teatqr. Tova e taka poradi absoljutnata i bezkritichnost kqm tragi-komediata kojato predstavljava v momenta nashiat teatqr. Pozjorstvo, evtino imitatorstvo, primitivno cirkadzhiistvo, praznodumie i praznosmislie.... Hora, Carjat e gol. Pozdrav Peshun p.s. Poslednoto neshto koeto gledah v Bqlgaria be "Burjata" v Narodniat Teatqr.

Тема Teatrotoнови [re: Peshun]  
Автор lilia ()
Публикувано15.06.00 19:30



NEPREMENNO GLEDAI TEATAR 4Xc.TE NE PRAVJT TEATRO E GIVO ISKUSTVO!SUPER SA!SASTO TAKA ""ATARAKSIA"'-EDNA PRODUKZIA NA GALJ BORISOVA I GRAND THEATER- HOLANDIA

Тема Teatrotoнови [re: Peshun]  
Автор dj ()
Публикувано27.06.00 01:23



hdgrfn

Тема Teatrotoнови [re: dj]  
Автор Борис ()
Публикувано30.06.00 02:34



СУПЕР ИНТЕРЕСНО МИ Е ЗАЩО ПИЧА НАРИЧА ТЕАТЪРА "ТЕАТРО"!? НОКАКТО И ДА Е ...ТА ГОТИН МАЙНАТА ТИ , НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА КЪДЕ СИ ,ПРОСТО НЕ МЕ КЕФИ НАЧИНА ПО КОЙТО ГОВОРИШ ЗА ХОРАТА И СЦЕНАТА ,МОЖЕ И ДА СИ ПРАВ ,НО ТО СИ Е ЗА ТЕБ !ВЯРНО Е ЧЕ БГ-ТЕАТЪРА Е В КРИЗА И ТО ОТ ДОСТА ВРЕМЕ !НО ТОВА НЕ ЗНАЧИ ,ЧЕ ХОРАТА НЕ ПРАВЯТ КАЧЕСТВЕН ТЕАТЪР ,ДОРИ И НА ЛЮБИТЕЛСКАТА СЦЕНА!ИМА ШАНС "ГОЛИ ЦАРЮ!"! И МИСЛЯ ,ЧЕ ХОРА КАТО ТЕБ НЕ СА ПОЛЕЗНИ, НИЩО НОВО НЕ КАЗВАШ ,А САМО СЕ ПРАВИШ НА ИНТЕРЕСЕН!НЕ БИХ КАЗАЛ ,ЧЕ МОРФОВ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ДИРЕКТОР НА НАРОДНИЯ ТЕАТЪР!НО ВСЕ ПАК ТОЙ ПРАВИ ИЗКУСТВО !АЗ ЛИЧНО СЪМ ЗА НАВЛИЗАНВТО НА КУКЛЕНИЯ ТЕАТЪР В ДРАМАТА! А ПЪК ТОВА СА И НОВИ ХОРИЗОНТИ!БРАВО АЗ "БУРЯТА" МНОГО Я ХАРЕСВАМ! ХАРЕСВАМ ОБАЧЕ И "ИЗКУСТВО" В АРМИЯТА НА ЛЕОН ДАНИЕЛ!НЕ ГОВОРИМ ЗА "ART" НА ПЛАМЕН МАРКОВ (1 И СЪЩА ПИЕСА)!НА 26 6 2000 НАПРИМЕР ГЛЕДАХ ДИПЛОМЕН СПЕКТАКЪЛ НА БОГДАН ПЕТКАНИН -НАТФИЗ 3 КУРС РЕЖИСУРА! КОЛЕГИТЕ ИГРАХА "ИДИОТ" НА ДОСТОЕВСКИ И МЕН МЕ РАЗПЛАКАХА!И ТО НЕ ОТ ВЪТРЕШЕН ХУМОР! ТЪЙ ,ЧЕ ПРИЯТЕЛЮ НЕ СИ ПРАВ !ТОВА Е МОЙТО МНЕНИЕ!

Тема Teatrotoнови [re: Борис]  
Автор Peshun ()
Публикувано30.06.00 14:21



Boris napisa: >СУПЕР ИНТЕРЕСНО МИ Е ЗАЩО ПИЧА НАРИЧА ТЕАТЪРА "ТЕАТРО"!? < Teatqr, teatro, vse taja. "Teatro" e pqrvonachalnata forma kojato se e izpolzvala v Bqlgaria. Izpolzvam i dvete za raznoobrazie. >НОКАКТО И ДА Е ...ТА ГОТИН МАЙНАТА ТИ , < Mainata mi?! Ami togava mainata ti i na teb, pa i lelinata ti, i babinata ti! Taka poveche li ti dopada "nachina po koito govorja"? >НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА КЪДЕ СИ ,ПРОСТО НЕ МЕ КЕФИ НАЧИНА ПО КОЙТО ГОВОРИШ ЗА ХОРАТА И СЦЕНАТА ,МОЖЕ И ДА СИ ПРАВ ,НО ТО СИ Е ЗА ТЕБ !< Tqi de az sqm si prav za men si. Vkusovete sa dosta subektivno ponjatie, eto teb te kefjat krjasqcite (GLAVNI BUKVI) i poprqzhnite na maika. Drug bi vqzpriel tova za projava ne samo na losh vkus, no i na losho vqzpitanie. >ВЯРНО Е ЧЕ БГ-ТЕАТЪРА Е В КРИЗА И ТО ОТ ДОСТА ВРЕМЕ !НО ТОВА НЕ ЗНАЧИ ,ЧЕ ХОРАТА НЕ ПРАВЯТ КАЧЕСТВЕН ТЕАТЪР ,< Hem bil v kriza, hem bil kachestven, neshto mai i ti ne si mnogo siguren..... >БРАВО АЗ "БУРЯТА" МНОГО Я ХАРЕСВАМ! < Tqi de krjasqci i cirkadzhiistvo, prekrasno napravo.... Tozi trik s prodqlzhitelnoto "opikavane" na publikata beshe mnogo populjaren navremeto sred klounite ot izgorelia Sofiiskia Cirk (te sega sigurno sa na shtat v Narodniat). Faktqt che publikata na Narodniat Teatqr izbuhva v nai div vqztorg po vremeto na edna absoljutno bezsmislena, prostashko otegchitelna scena e i prichinata poradi kojato takiva sceni dominirat nashiat teatqr, ne mislish li? Pozdrav Peshun

Тема Teatrotoнови [re: Peshun]  
Автор Борис ()
Публикувано30.06.00 23:27



Благодаря!Театрални критико!"Сигурно се занимаваш с театър!"Какво друго бих могъл да ти кажа?

Тема Re: Teatrotoнови [re: Peshun]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано01.02.01 15:43



с две ръце се подписвам под твоя текст и аз.
последни впечатления - "Декамерон" в Народния.....
грррррррр........
за първи път изпитах желание да се провикна на глас по време на спектакъл и да кажа - "Ай стига де!"



Тема Re: Teatrotoнови [re: jam]  
Авторmar (Нерегистриран)
Публикувано02.02.01 01:25



Нещастни, пешун и джам, като Морфов осквернява естетическото ви чувство, защо все него ходите да гледате и после тука да оплювате?
Не ви разбирам, наистина... Ако сте толкова изтънчени, за колкото претендирате, защо не ходите в друг театър, на друго представление, с ДРУГ режисьор?
Защо все при Сашо Морфов се бутате? Не сте коментирали други спектакли и други режисьори... Явно не сте запознати???...
Пак български синдром показвате май, но нейсе!

Това ми прилича на четенето на ЕГОИСТ от едни мои познати - не си го купуват, мразят го, защото било снобско, префърцунено и недодялано, но, ако някой друг си го закупи, бързат първи да го изчетат от кора до кора, за да могат после на воля да то оплюват цяла седмица. И това носи истинско удовлетворение на дребните им душици...

Ех, драги!!!... Където и да бягате по света, от себе си не можете да избягате никога!!! И в това е истинският ви проблем, а не в българският театър...

П.С. Аз също съм гледала БУРЯТА и макар че от 4-те опита на Морфов, този най-малко ми хареса, докато не прочетох тази тема, въобще не си спомнях споменатата сцена... А пешуне, на теб тя ти е направила най-голямо впечатление . Е - това не говори ли повече от всичко за ТВОИТЕ съзнание, възпитание и вкус, а не за тези на смеещата се публика, която два дни след представлението е забравила така смутилия те акт и е оставила за себе си само общ хубав спомен за представлението?...

Често имаме повече претенции, отколкото покритие... И още по-често байганьовщина.



Тема Re: Teatroto [re: mar]  
Автор jam (непознат )
Публикувано02.02.01 13:14



мадам,

аз никъде не съм написала, че ходя да гледам САМО Морфов. дори не съм отправила лични нападки към него. дреме ми Морфов ли е, или Морков. аз коментирам явлението и конкретно постановката "Декамерон или кръв и страст".
не претендирам за изтънченост, изказвам си мнението. БОКЛУК. безмислен боклук е тази постановка. това, че моето мнение се различава от вашето, не е повод да си оправяме обвинения във всички грехо на света. още повече, че не се познаваме изобщо.
а байганьовщината и претенциите без покритиезащо намесихте - така и няма да разбера....

btw, Бурята и Сън в лятна нощ ми харесаха :P



Тема Re: Teatrotoнови [re: mar]  
АвторPeshun (Нерегистриран)
Публикувано02.02.01 18:51



Shatslivi mar,

Gledal sqm samo Burjata na Morfov (drugo ne shta i da gledam pqk i njama kak) i samo za neja sqm izkazal mnenieto si. Obadih se otnovo sled goljama pauza zashtoto be spomenata otnovo Burjata i az ne bjah sqglasen s izkazanoto mnenie i nachina po koito tova be napraveno. Az ne pretendiram da sqm iztqnchen, ne pretendiram vqobshte da poznavam dobre teatqra. Kazvam si mnenieto bazirano na tova koeto znam i sqm vizhdal i imam konkretni zabelezhki. Ako ti ne si sqglasen/a s tezi zabelezhki molja komentirai zashto te sa nepravilni, naprimer pokazhi mi che tazi scena s opikavaneto vmesto s cirkadzhiiska banalnost e izpqlnena s njakakva esteticheska, humoristichna ili filosofska zalozhenost, koijato prosto e objagnala na mojata neiztqnchena osoba.

Inache, molja te, zadrqzh psihoanalitichnite si napqni za lichna konsumacia.

Pozdrav

Peshun




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.