Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 30.04.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Тема за оперните режисьори..нови  
Автор vyyh (непознат )
Публикувано03.09.11 13:06



Четох сега някаква стара тема за Бургаска Опера-и там се разискваше много темата за оперните режисьори.
Та искам да попитам-как се става оперен режисьор?
Защото все повече чета имена на певци,които вече на възраст режисират дадено оперно заглавие.
Аз поне имам чувството,че е изключително лесно да завършиш оперна режисура,че и магистратура,че и докторантура и т.н.
Мисля,че тази професия в Бг вече не трябва да съществува-всеки уважаващ себе си диригент,навлязъл в произведението,което работи може да си направи добра режисура ( преполага се ,че този диригент разбира и от певци,нали?)
А в Академията ги произвеждат на конвейер тия оперни режисьори..
Ето напр.Аделаида Якимова-вече има защитена докторантура на тази специалност.И как стана това??
Грабна няколко книжки за Александър техника ,приятелката й ги преведе от английски,тя ги преписа като към всяко изречение сложи собствена мисъл!!! Стана една манджа с грозде и-ето ти магистратура, и докторантура.-кухо ,нелепо,безсмислено!
Познавам и един друг режисьор-той поне не е толкова самовлюбен като гореспоменатата особа-и той-играе ролички в оперетки и т.н.
И какво означава точно тази професия?
След като съм виждал прекрасни постановки направени от певци,които поради напреднала възраст вече режисират.това е и при балетистите и при драматичните артисти и мисля,че е нормално-имат опит,тормозени са в много от случаите от бездарни режисьори и знаят какво точно трябва да се направи,за да е добра една режисура,кое "върви" пред българската публика,къде може да си позволят по-модерна режисура...
споделете,моля..



Тема Re: за оперните режисьори..нови [re: vyyh]  
Автор viola da gamba (новак)
Публикувано05.09.11 12:45



А бе пич, ти си невероятен ахмак!



Тема Re: за оперните режисьори..нови [re: viola da gamba]  
Автор vyyh (непознат )
Публикувано05.09.11 22:22



виола-какво ли може да се очаква от нашенски виолист/ка





Тема Re: за оперните режисьори.. [re: vyyh]  
Автор bam_ (новак)
Публикувано10.09.11 02:34



Не се кахъри напразно! В днешно време всеки може да направи докторантура, независимо по каква специалност. Има два начина за това - или си я пишеш сам или си плащаш, за да ти я напишат срещу заплащане

Това че си доктор не означава непременно, че си добър в своята област, а по-скоро че се стремиш към академична кариера и евентуално престиж, като второто е по-малко вероятно. На мен също са ми безкрайно неубедителни докторантури по дирижиране за хора по на 25-30 години, например,без грам опит, но такава мода като че ли се появява...



Тема Re: за оперните режисьори..нови [re: bam_]  
Автор zvetarkata (минаващ)
Публикувано10.09.11 08:30



Още по интересно е в България,кой ще им води докторантурата по дирижиране.



Тема Re: за оперните режисьори..нови [re: zvetarkata]  
Автор nyakoisi (минаващ)
Публикувано12.05.12 15:20



доц и доц Кринчев и Варадинов, как кой



Тема Re: за оперните режисьори..нови [re: nyakoisi]  
Автор algora (непознат )
Публикувано23.05.12 08:48



A, ама те още ли не са станали професори, професори даже академици?





Тема Re: за оперните режисьори..нови [re: vyyh]  
Автор bonusaa (непознат )
Публикувано28.11.12 02:16



Някой чувал ли е за режисьор на име Дарина Главанакова ?това име стои на доста афиши в Бургас.
Днес аз бях на,, Царица на чардаша,, там .Потресът беше огромен.Бедна сцена ,жалки артисти каква беше тая Силва ? като чели изкарана от бардака , а не се намира в оперен театър!Нито се чуваше пеене ,нито се разбираше текст ,откъде изкопаха тази Щаси някакво съскане или фъфлене се носеше от нея и смешна глуповата игра- да потънеш от срам!Няма ли кой да ги научи на дикция и на актьорско майсторство .За мъжете да не говорим!На всичкото отгоре в антракта една голяма група се похвали ,че са на опера, защото билетите им били подарени и едва ли не ,,натикани ,, в ръцете им. Едва ли втори път ,макар и безплатно тези хора ще стъпят там.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.