Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 27.09.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Начин за провеждане на реформата?нови  
Автор vyyh (непознат )
Публикувано02.09.10 17:24



Реформата-
иначе казано оптимизиране на културните институции и ред други словесни изрази..
Зловеща,осъждана,критикувана и т.н.
Добре..
Аз имам един въпрос,нещо,което не ми е ясно ,може би никой от МК не се е сетил за това?
Има спуснати някакви критерии за съкращенията.
Но на никой ли не му идва на ум,че от някои директори ,тя би могла ( и вече има данни за това) да бъде използвана като "лов на вещици"??? Най-после ония инако мислещите ,ония,които са си позволявали да изказват мнение не особено галещо ухото на даден директор ще изхвърчат "НАЙ-ЗАКОННО"??
Моля ви вземете отношение по въпроса-до сега от три града ми писаха за подобни явления??:((( Махат се хора ,които са с доказани качества,висшисти,а остават като техни ръководители хора със средно образование?
Никой ли в МК не се е сетил,че като са казали РЕФОРМА трябва да има безпристрастни наблюдатели,някакъв коректив на и.д. директори....
тъжно е...и прилича на земен АД...



Тема Re: Начин за провеждане на реформата?нови [re: vyyh]  
Автор vyyh (непознат )
Публикувано03.09.10 13:47



Хеееееей,какво става,какво е това мълчание?? гледам-сума ти и теми стоят празни???


недоумявам...
да не би всички да са се отдали да ги "реформират" и вече да не могат да пишат по каквито и да било теми?
дано не е така..а ако поставената от мен тема не е вярна -аз ще съм най-щастливия човек,само пишете,кой каквото е изпитал ,знае...




Тема Re: Начин за провеждане на реформата? [re: vyyh]  
Автор toje_to (непознат )
Публикувано04.09.10 09:40



За съжаление няма от какво да си щастлив.Имам наблюдения и наистина покрай някои,които заслужават има и тотално разчистване на сметки .Има спуснат класификатор от 10 точки,по който хората са оценявани понякога буквално смешно.Много е жалко и тъжно.



Тема Re: Начин за провеждане на реформата?нови [re: toje_to]  
Автор pleshivata_peviza (минаващ)
Публикувано04.09.10 14:39



Ако действително има спуснат класификатор, което е в разрез с моята информация, много съм любопитен да го видя. Интересно ми е как Марчо Апостолов и Юли Дамянов, част от изгонените от "този център" (Сф), който не е "онзи център" (Вн), се вместват в него.



Тема Re: Начин за провеждане на реформата?нови [re: toje_to]  
Автор vyyh (непознат )
Публикувано04.09.10 19:30



..значи наистина го има това явление:( е,поне на това не може ли да се реагира и тогава да се реформират директорите,пък после вече съставите???
не знам,все трябва да има някакъв начин,едва ли това е една от посочените 10 точки за "редуциране"-по нашенски казано съкращаване на съставите...не е ли все пак на първо място високия професионализъм въпреки неразбирателства с директорите?





Тема Re: Начин за провеждане на реформата?нови [re: vyyh]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано05.09.10 12:22



Значи първо директорите трябва да носят политическа отговорност, т.е. да са пряко назначени и да се следи работата им и спазването на програмата, с която са избрани.
Второ не може да се пестят пари при икономическа криза от 1000 човека, които работят в театри. Какво ще се спести? Нищо съществено, само ще се унищожи културата, както и образованието, защото и там са почнали фиктивните общо взето само финансови реформи за сметка на качеството без положителна промяна за сектори.

И трето - трябва да се приеме закон за меценатството и така и държавата няма да се налага да издържа изкуството, и изкуството ще се развива, но трябва бизнесът да има стимул да го спонсорира.



Не се прави нито едно от тези неща обаче. За каква реформа говорим тогава?




Allons-y, Alonso



Тема Re: Начин за провеждане на реформата?нови [re: Doctor Who]  
Автор vyyh (непознат )
Публикувано05.09.10 13:45



Благодаря! Много точно и синтезирано мнение!
Така е и спор няма,че така трябва да бъде!
Просто аз поставих една тема,в която искам да покажа,че неправилно направена реформа,води след себе си редица други злини..освен себе си-неправилно проведена...т.е. онова,което не е състоятелно, поражда редица негативи,от кето положението става съвсем непоносимо и просто по тоя начин се създават всички предпоставки за редица още золуми направо казано!




Тема Re: Начин за провеждане на реформата?нови [re: Doctor Who]  
Автор controsoggetto (минаващ)
Публикувано06.09.10 08:49



Toва не е реформа, а използване на "кризата", за да унищожават културата. Това го правят от години съвсем целенасочено. Не е лошо да има добър закон за меценатството, но давате ли си сметка т.н. бизнес какво разбира под култура и в чии ръце са многото пари и как са придобити (по-скоро - откраднати). Те и сега смятат, че финансират културата, като перат пари в чалгата.



Тема Re: Начин за провеждане на реформата?нови [re: controsoggetto]  
Автор pleshivata_peviza (минаващ)
Публикувано06.09.10 10:41



Най-погрешното мнение е, че някакъв закон за меценатството може да оправи играта. Позволените суми за подпомагане са мижав процент от печалбата. А кой идиот днес отчита нормални печалби, освен мобилните оператори и банките (ама техните централи са на бабината си). Тяхното "участие" в културния процес е само реклама.
Друг е въпросът, ако някой се осмели да изработи, предложи и приеме закон, според който вложенията в културния процес са реинвестиция, а не остатъчен продукт. Ама няма!!! Кой финансов министър би се съгласил с това!!!



Тема Re: Начин за провеждане на реформата?нови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано10.09.10 14:59



Проблемът при нас е е в разединението и че никога не се говори за талант, качества и др. а винаги дай на мен на ти на теб. Другото са дипломни работи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.