Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 04.06.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Тема Вампирова булка в ЦКТнови  
Автор чapa (миролюбива)
Публикувано11.04.10 00:09



Страхотно удоволствие! Тодор Вълов, Стефка Кювлиева и Пламен Мирчев са направили нещо много впечатляващо! Но деца под 5 по-добре да не се водят, все пак Николай Райнов си е българският вариант на съчетанието между братя Грим и Стивън Кинг

. Постановката е много професионална, много намислена, много пипната и с голям мерак играна. Браво на всички актьори! И дълъг живот на постановката!



Тема Re: Вампирова булка в ЦКТнови [re: чapa]  
Автор ПъpпълМодератор (марципанена)
Публикувано11.04.10 17:06



Видях афиша наскоро, може да пробваме как ще се отрази поставноката на почти 6 годишен.





Тема "История за чайка и банда котараци"нови [re: чapa]  
Автор ПъpпълМодератор (марципанена)
Публикувано18.04.10 15:14



Вчера гледахме в същия театър "История за чайка и банда котараци".
Много ни хареса, и на мен, и на сина ми.


Като цяло не ходим на куклен театър, защото той предпочита да не е с кукли, но тази постановка е много добра.

Редактирано от Пъpпъл на 18.04.10 15:15.



Тема "Кой има магарешки уши"-ЦКТнови [re: чapa]  
Автор ПъpпълМодератор (марципанена)
Публикувано31.05.10 11:36



Много забавна и красива постановка-и за децата, и за възрастните.
Хубаво е, когато децата си извадят ясна поука от това, което гледат, а не потънат в чуденки какво, защо или се омотаят в идеята на сюжета.
Този сезон май ЦКТ се оказа най-посещаваният от нас, но пък миналия изгледахме почти всичко във "Възраждане".
Въпреки суперлативите-постановките за деца в "Младежки театър" не ми харесват особено, но там се гледали само три неща.



Тема Re: "Кой има магарешки уши"-ЦКТнови [re: Пъpпъл]  
Автор чapa (миролюбива)
Публикувано31.05.10 11:48



да, това ни хареса и на нас, както и "Златка, златното момичет", "Любопитното слонче" (и двете ги изгледа със зяпнала уста), "Аладин" (първи моноспектакъл, който гледаме), и "Принцесите и змеят", особено някои от принцесите, които ни се сториха някак познати (врънкащата и хленчещата)

. Но "Приказка за елфи" изобщо не й привлече вниманието и си излязохме преди края. Дребни са куклите и макар идеята да е, че е постановка и за по-малки деца, те не могат да съсредоточат дълго вниманието си върху дребни фигури на сцената. Виж, Слончето направо ги поглъща с тези големи, прекрасни кукли, в които за възрастните пък има много гъдел заради чисто техническото им изпълнение и майсторската игра.
Иначе от по-новите постановки във Възраджане харесахме Магарешка кожа, макар и малко прекалено усложнена, и Барби (за мен прекалено опростенческа, но коя ме пита).



Тема Re: "Кой има магарешки уши"-ЦКТ [re: чapa]  
Автор ПъpпълМодератор (марципанена)
Публикувано31.05.10 12:10



да, точно "Елфите.." имах предвид, като казах, че децата се замотават в сюжетната линия. догледахме го, но по едно време го чух да водят диалог с едно момиченце до него на съвсем други теми. бяха се разсеяли.
За сега фаворит ни остава "Бабината питка" във "Възраждане", "Барби" не гледахме, защото сме "мъже":)), "Принцесите.."във ЦКТ много му хареса, а на "Красавицата и звярът" във "Възраждане" ходихме два пъти, за да се убедим, че вече не ни е страх. Във "Възраждане" беше разочарован от "Пипи...", не му се покри с очакванията някак си.
На мен много ми хареса за "Чайката и бандата котараци" и "Слончето с розовите уши"в 199-много хубава музика и едно усещане за ...доброта имаше в цялата постановка.





Тема Re: "Кой има магарешки уши"-ЦКТнови [re: Пъpпъл]  
Автор чapa (миролюбива)
Публикувано31.05.10 12:23



о, да, театър ММ, който играе в 199, т.е. артистичната двойка

, ни е любима. В Снежанка и седемте джуджта се забавлявахме много (барабар с таткото) и на техническите превъплъщения на миниатюрния декор, и на не особено ординарните джуджета.
Харесва ни да ходим и в Илкова театър, не толкова на представленията в събота от 16, а по-скоро в неделя сутрин, когато децата участват в представлението. ако имате артистични наклонности, добро място за изява




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.