Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Малко коментари.....нови [re: zvetarkata]  
Автор тaйният areнт oo9 (непознат)
Публикувано15.04.10 14:01



http://www.skat.bg/videos/10-04/news_10-04-12_3.wmv



Тема Re: Малко коментари.....нови [re: тaйният areнт oo9]  
Автор тaйният areнт oo9 (непознат)
Публикувано15.04.10 14:05



Камелия Стойчева
Митко ,май не си разбрал за какво е протеста.Той не е във подкрепа на Марулев,а за това в Стара Загора да има опера,такава каквато е била от времето,когато баща ти е работил в нея!!!



Тема Re: Малко коментари.....нови [re: тaйният areнт oo9]  
Автор фeн нa диpekтopи :) (новак)
Публикувано15.04.10 14:58



Eй, Митак - хитър си като тромпетист !!! Но за да бъде коректно посланието ти към Камелия, трябваше да постнеш и това :

Dimitar Chamov

За мен се иложихте невъобразимо.....Личното ми мнение,без особено да ми е важно колко време ще ми остане тук поста или кой какво ще ме реплекира е,че хората в тази опера според мен!!!просто клонят на където ще им е угодно и където е лесното.До колкото помня Марулев беше шеф нали...а така-и моят въпрос е-Какво се промени,да не би и сградата на изго... Вижте повечерялата опера да се възстанови??не нали,да и аз така зная.Жалко е,че като свалиха Марулев предният път пак имаше едно ....накланяне на където пак е угодията,било към новият шеф или знам ли кого!Мисълта ми е,че според мен вие не тарсите доброто оправление и успехи,а другите неща.....
Наистина не ми е важно какво кой ще каже и споредмен ще ми изтриете поста,но тази заигравка с институцията"Опера Стара Загора" не прави чест на никого.Като искате да сте честни и принципни ОК,направете нов открит конкурс и ВИЕ си изберете шеф,иначе предполагам,че хората отказали да дойдат ж мелето на тея протести са потенциално съкратени.Искам да разясня.че нямам интерес нито пристрастия,просто мисля че не е това начина.Иначе ако греша,дано да успеете в целите си :)




А ако ИСТИНСКИ пожелаваш успех на съгражданите и колегите си, да беше постнал и тоя линк :



И разбира се - поработи върху граматиката и словореда си! Ще ти е от полза, щом си решил да се редиш "барабар Петко с мъжете..."



Тема Да се стяга следващият :)))нови [re: фeн нa диpekтopи :)]  
Автор БУM (трясссссс)
Публикувано15.04.10 17:41



Айде, честито!
Ще има нов конкурс!


Съобщение на МК:

Изненадващо днес следобед в Министерството на културата е депозирано заявление от г-н Петър Радевски, в което той моли министърът на културата Вежди Рашидов да го освободи от заеманата от него длъжност директор на Държавна опера – Стара Загора. В заявлението си Петър Радевски не посочва мотиви. Министър Рашидов ще разгледа заявлението на г-н Радевски.
След консултации министърът на културата Вежди Рашидов ще назначи изпълняващ длъжността директор на Държавна опера – Стара Загора до провеждането на нов конкурс.

Редактирано от БУM на 15.04.10 17:42.



Тема Re: Да се стяга следващият :)))нови [re: БУM]  
Автор фeн нa диpekтopи :) (новак)
Публикувано15.04.10 20:54



Да се стяга !

Приемаме директори всякакви. И ги гониме - всякак !

Макар, че тази новина трябваше да се постне "първоинстанционно", т.е. правдата трябваше да я сервира - от името на непогрешимото, всезнаещо, всевиждащо и вездесъщо Министерство, пълно единствено с капацитети и специалисти, тип "дупки пробиваме всякакви" и разбира се - стриктно прилагащи чудните закони на (в) милата ни Татковина ...

Колко правилно е забелязал Виктор Майер във Фейсбука - от 6 конкурса за директори на този министерски екип - 5 скандала!

Да се готви следващия, наистина! Ама да вземе, че да се подготви!!!

БРАВО, СТАРОЗАГОРЦИ! Може пък и наистина да има светлина в тунела ....



Тема Re: Да се стяга следващият :)))нови [re: фeн нa диpekтopи :)]  
Автор hipnotika (непознат )
Публикувано15.04.10 22:58



За съжаление опорочаването на избора на директор на културен институт не започва от ТОЗИ екип на МК,както се казва-"Нищо ново под слънцето!"Тези конкурси ВИНАГИ са били нагласяни,ВИНАГИ се е знаел предварително победителя,ВИНАГИ са имали някаква цена-ти на мене,аз на тебе!Цирк,в който се сменят кукловодите,които манипулират бедните маймуни.



Тема Re: Малко коментари.....нови [re: pravdata]  
Автор pravdata (непознат )
Публикувано22.04.10 16:27







Тема Re: Малко коментари.....нови [re: pravdata]  
Автор mimo13 (непознат )
Публикувано24.04.10 09:34



Нагъл си Веселине !!!!!!!!



Тема Re: Малко коментари.....нови [re: тaйният areнт oo9]  
Автор forzabene (непознат)
Публикувано24.04.10 13:17



http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=517270





Тема Re: Малко коментари.....нови [re: pravdata]  
Автор pravdata (непознат )
Публикувано24.04.10 19:27



Игличо Карфичев - 24.04.2010 г. 02:16:33

Работя в Старозагорска опера и съм от "лошите",т.е.от хората неподкрепящи протеста.В операта има колеги,които се въздържат да вземат страна,а също има и такива,които са против протеста.Върху тях се оказва огромен натиск,оплюване и психически тормоз.Системата е"ако не си с нас,си против нас".Ядрото на протеста са шайка самозабравили се мрънкачи и недоволници,като голяма част от тях са и некадърници.От години този състав плачеше за атестации,но никой директор не посмя да ги направи,защото трябваше да изхвърли най-малко 1/3 от състава.Защо тези хора не допуснаха Радевски до операта и дори не пожелаха да разговарят с него?Ами много просто,защото се побояха да не би той да направи тези атестации.А има и друго,че тези хора бяха жестоко манипулирани от външни фактори,както и от техни послушници отвътре,защото предстои откриване на новата сграда,и тук апетитите са големи.Лошото е,че един интелигентен човек винаги е готов да изслуша отсрещния и да се съобрази с него доколкото му позволява позицията която защитава,а ако трябва и компромис ще направи в името на разбирателството и общата работа.А простака е праволинеен и арогантен,и зачита единствено собственото си мнение.На един от протестите,когато не пускаха Радевски в сградата се чуха и думите:"Или Сашо (Марулев),или няма опера".Безумници!Срам ме е заради колегите ми и вероятно занапред ще ме е срам да кажа,че работя в операта,ако въобще операта оцелее от тази задушаваща я простотия.




аз не работя в операта - 24.04.2010 г. 08:11:16

Повече кракът ми няма да стъпи в тази опера и с тези хора, които уж "работят" в нея. Върхът на арогантността беше този т.н "протест". Еманация на политическата ни класа, която се опитва с беззаконие да управлява и културата. Омерзена съм от думите на госпожата за Веселин Стойков. Коя сте вие и с какво право раздавате квалификации. Това е безумие. Тези хора да работят в културен институт. Ами, колкото и да ми е мъчно, по-добре да я няма старозагорската опера, отколкото в нея да работят такива самозабравили се хора.




Извинение - 24.04.2010 г. 08:47:29

Аз също работя в операта, но се разграничавам категорично от протестиращите, от тяхната култура и от техните безмислени, неаргументирани искания, поднесени с огромна лична злоба и извенете ме, но и с огромна доза невежество. Колегите, ако мога да ги нарека така, преминаха всякакви граници изживявайки се на "спасители". Започнаха да прилагат психологически тормоз на всички другомислещи - първо в операта на собствените си колеги, а сега забравили се започнаха да раздават правосъдие на журналисти, гражданство, а от утре няма да се учудя, ако някое дете случайно извика някое име на улицата и него да натупат, просто защото не е с тях. Безгранична злоба отговаряща на безграничните им комплекси. "Колеги" изживейте си звездния миг и се огледайте около себе си. Нито един от вас не може да твори сам и ще трябва да работим заедно. Ако имате все още някакво нормално чувство останало във вас, сведете глави и се извинете на Публиката ни, на гражданствеността, на колегите си, на себе си. Болката и срама са големи!
Не мога да сдържа крясъка в себе си - вижте за Бога какво постигнахте - разбит театър, огорчена публика, възмутени журналисти, намалели почитатели и най-вече директор дори временен, който не мога да си представя как ще прави изкуство - с талант, мениджмънт, дипломация, авторитет, деспотизъм или..?!? Станахме за посмешище на гилдията!
Ако въобще тази опера остане да съществува, искам да се извиня на всички старозагорци и на бъдещата ни публика и да им кажа, че не всички сме такива в операта и не това е културата ни и когато можем правим и хубави неща, но на сцената. Там ни е мястото и ако ни простите, ще се радвам да забравим този черен период и да се радваме на хубави спектакли на новата сцена!


DarikNews.bg






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.