Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 15.05.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отново in memoriamнови  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано29.12.09 09:19



Никой не разбра и затова никой не каза, че и диригентът Божидар Бонев почина и днес ще го погребат. Бог да го прости! Sic transit gloria mundi, даже и добре да живее човек.



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Machu Picchu (потъващ)
Публикувано29.12.09 10:14



Бог да го прости! Мир на праха му!



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор internacional (непознат)
Публикувано29.12.09 11:52



Погребението бе6е вчера от 15 часа. Но няма значение... Поклон пред светлата му памет....
Много ви обичаме ,Г-н Бонев



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано29.12.09 13:01



И аз разбрах късно, за съжаление.
Почивайте в мир, Маестро и благодаря ... за всичко !



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Machu Picchu (потъващ)
Публикувано29.12.09 14:05



Поклон пред паметта на маестро Божидар Бонев


Стотици граждани се поклониха във фоайето на Драматичния театър "Гео Милев" в Стара Загора пред тленните останки на Божидар Бонев – дългогодишен диригент на Старозагорската опера и директор на културната институция от 2004 до 2007 г. От 1988 до 1995 г. е главен диригент, а от 1991 до 1994 г. и главен художествен ръководител на операта. В професионалната му кариера фигурират над 70 оперни, оперетни и балетни заглавия от класическия репертоар с повече от 1500 представления. Божидар Бонев е носител на награда за диригентско майсторство за постановката на операта "Норма" на Националния преглед на българските оперни театри.
Маестрото почина на 60-годишна възраст на 26 декември.
Поклон пред светлата му памет!



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: Machu Picchu]  
Автор Cвeти Пeтъp (непознат )
Публикувано29.12.09 14:27



Ей, я не се гаврете с паметта на човека, че и вас ви чакам горе! Нищо от горенаписаното не е вярно, оставете го да почива в мир и не му измисляйте биография и награди, каквито няма!



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: Cвeти Пeтъp]  
Автор kandide (любопитен)
Публикувано29.12.09 16:05



Петре, горното е препечатка от вчерашен вестник в Стара Загора. Това е излязло в пресата. Никой Нищо не измисля!

Qui semina il vento racoglie....


Тема Re: Отново in memoriamнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор kandide (любопитен)
Публикувано31.12.09 11:17





Qui semina il vento racoglie....

Редактирано от Пъpпъл на 31.12.09 18:10.



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: Cвeти Пeтъp]  
Автор kandide (любопитен)
Публикувано31.12.09 11:18



Първо не сме Ей! После е хубаво, когато някой влиза за първи път тук да има малко възпитание.

Qui semina il vento racoglie....


Тема Re: Отново in memoriamнови [re: Cвeти Пeтъp]  
Автор lioni13 (непознат )
Публикувано23.02.10 01:46



Zdraveite! Kato da6terq na g-n Bonev, iskam da blagodarq na vsi4ki, koito uvajiha y prodaljavat da uvajavat pametta y li4nostta na ba6ta mi. Ne znam do kolko horata sa naqsno s avtobiografiqta mu, vsa6tnost nqma nikakvo zna4enie za moeto semeistvo,no e sme6no y nedostoino da sporite koe e vqrno y koe ne ot napisanoto, o6te pove4e , 4e imenno tuk , v tezi forumi se izlqha mnogo gluposti y grozni prikazki. Ba6ta mi ne e slu4aina li4nost y edva li nqkoi ot tezi hora, koito pi6eha y zlosloviha tuk , biha polu4ili y edna stotna ot uvajenieto y po4estite, koito polu4ava6e prijive y posmartno toi. Ne iskam da bada zla4na imenno zaradi tatko, ot uvajenie kam nego, kakvto az go poznavam, ne samo za6toto mi e ba6ta. Znam y vijdam , 4e toi ima6e mnogo hubavi hora y verni priqteli okolo sebe si poslednite godini, ima6e y prodaljava da ima nas- maika mi, brat mi y men y tova e nai-vajnoto!IO6te edin pat balgodarq na vsi4ki, koito go uvajavaha, a na tezi , koito ne , moga samo da kaja : slojete mir v du6ite si !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.