Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 31.05.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отново in memoriam  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано29.12.09 09:19



Никой не разбра и затова никой не каза, че и диригентът Божидар Бонев почина и днес ще го погребат. Бог да го прости! Sic transit gloria mundi, даже и добре да живее човек.



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Machu Picchu (потъващ)
Публикувано29.12.09 10:14



Бог да го прости! Мир на праха му!



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор internacional (непознат)
Публикувано29.12.09 11:52



Погребението бе6е вчера от 15 часа. Но няма значение... Поклон пред светлата му памет....
Много ви обичаме ,Г-н Бонев



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано29.12.09 13:01



И аз разбрах късно, за съжаление.
Почивайте в мир, Маестро и благодаря ... за всичко !



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Machu Picchu (потъващ)
Публикувано29.12.09 14:05



Поклон пред паметта на маестро Божидар Бонев


Стотици граждани се поклониха във фоайето на Драматичния театър "Гео Милев" в Стара Загора пред тленните останки на Божидар Бонев – дългогодишен диригент на Старозагорската опера и директор на културната институция от 2004 до 2007 г. От 1988 до 1995 г. е главен диригент, а от 1991 до 1994 г. и главен художествен ръководител на операта. В професионалната му кариера фигурират над 70 оперни, оперетни и балетни заглавия от класическия репертоар с повече от 1500 представления. Божидар Бонев е носител на награда за диригентско майсторство за постановката на операта "Норма" на Националния преглед на българските оперни театри.
Маестрото почина на 60-годишна възраст на 26 декември.
Поклон пред светлата му памет!



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: Machu Picchu]  
Автор Cвeти Пeтъp (непознат )
Публикувано29.12.09 14:27



Ей, я не се гаврете с паметта на човека, че и вас ви чакам горе! Нищо от горенаписаното не е вярно, оставете го да почива в мир и не му измисляйте биография и награди, каквито няма!



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: Cвeти Пeтъp]  
Автор kandide (любопитен)
Публикувано29.12.09 16:05



Петре, горното е препечатка от вчерашен вестник в Стара Загора. Това е излязло в пресата. Никой Нищо не измисля!

Qui semina il vento racoglie....


Тема Re: Отново in memoriamнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор kandide (любопитен)
Публикувано31.12.09 11:17





Qui semina il vento racoglie....

Редактирано от Пъpпъл на 31.12.09 18:10.



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: Cвeти Пeтъp]  
Автор kandide (любопитен)
Публикувано31.12.09 11:18



Първо не сме Ей! После е хубаво, когато някой влиза за първи път тук да има малко възпитание.

Qui semina il vento racoglie....


Тема Re: Отново in memoriamнови [re: Cвeти Пeтъp]  
Автор lioni13 (непознат )
Публикувано23.02.10 01:46



Zdraveite! Kato da6terq na g-n Bonev, iskam da blagodarq na vsi4ki, koito uvajiha y prodaljavat da uvajavat pametta y li4nostta na ba6ta mi. Ne znam do kolko horata sa naqsno s avtobiografiqta mu, vsa6tnost nqma nikakvo zna4enie za moeto semeistvo,no e sme6no y nedostoino da sporite koe e vqrno y koe ne ot napisanoto, o6te pove4e , 4e imenno tuk , v tezi forumi se izlqha mnogo gluposti y grozni prikazki. Ba6ta mi ne e slu4aina li4nost y edva li nqkoi ot tezi hora, koito pi6eha y zlosloviha tuk , biha polu4ili y edna stotna ot uvajenieto y po4estite, koito polu4ava6e prijive y posmartno toi. Ne iskam da bada zla4na imenno zaradi tatko, ot uvajenie kam nego, kakvto az go poznavam, ne samo za6toto mi e ba6ta. Znam y vijdam , 4e toi ima6e mnogo hubavi hora y verni priqteli okolo sebe si poslednite godini, ima6e y prodaljava da ima nas- maika mi, brat mi y men y tova e nai-vajnoto!IO6te edin pat balgodarq na vsi4ki, koito go uvajavaha, a na tezi , koito ne , moga samo da kaja : slojete mir v du6ite si !



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: lioni13]  
Автор CURlOSO (новак)
Публикувано23.02.10 18:25



Уважаема дъщеря,

"Българския" език, на който пишете е възмутителен. Странно е, че модераторът го допуска.
Що се отнася до баща ви, не всички имат прекрасните спомени от него, които вие сте запазила. Позволете на хората да имат свое мнение.
Той успя да нарани не един и двама певци. За тях е трудно да намерят препоръчания от вас Мир в душата.



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: CURlOSO]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано01.03.10 10:07



Аз не съм му дъщеря, но съм певица ... или поне бъдеща такава. И искам да ти кажа, че точно защото всеки човек си има мнение не може да се отнася по един и същи начин към всички. На мен, например, маестро Божидар Бонев ми помогна много, като се има в предвид, че беше очевидно, че той самия няма изгода от това. Към мен той прояви човечност - нещо чуждо за много хора, които им се плаща за да помагат. Ясно ми е, че не може всички да го обичат или всички да го мразят - все пак човек гради мнението си въз основа на това коя страна на този, срещу него е видял. И точно по този повод хората са казали "За умрелите или хубаво, или нищо."



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: CURlOSO]  
Автор lionibon13 (непознат )
Публикувано05.03.10 02:34



Уважаеми/а CURIOSO,

Не смятам, че "БългарскияТТТ"(с пълен член) ми език е засегнал някого в този форум, а ако това е единственото, което Ви е направило впечатление, означава, че или аз съм в грешка, че изобщо си позволих да отговоря и да участвам в този форум или Вашите впечатления, вълнения и интереси се свеждат само до азбуката, впрочем позволих си да поправя "пълния член", за което моля да ме извините - професионално изкривяване. В такъв случай бих казала, че псевдонимът Ви подхожда- "любопитен" да види отсрещната реакция. Ако съм Ви засегнала само с това, е, сигурна съм , че след като ми го казахте, сте получили МИР В ДУШАТА СИ!За разлика от всички, които пишат тук, аз не се крия зад псевдоним, за да изкажа мнението си, каквото и да е то, всички или поне повечето хора, които работят в Операта, ме познават както визуално, така и по име: Елена Божидарова Бонева, не се срамувам от фамилията си, не се притеснявам или страхувам, ако утре срещна някого, за когото баща ми не е бил угоден, имам очи да кажа на всеки "Добър ден" и да се усмихна, дори да е само от куртоазия и защото така съм възпитана, не съжалявам за нищо, което съм казала тук, нито пък съм излъгала или направила интрига за някого- основната тема в този форум. Аз не забранявам на никого да има свое мнение и впечатление, не налагам своето и не се старая да се харесам на някого, нито пък се старая да показвам баща си в някаква фалшива светлина, за да намерите спокойствие. Мой дълг беше като дъщеря поне веднъж да отговоря, както винаги ми се е искало да направя, но не съм, за да не навредя на татко, макар , че сега това няма да го върне и няма да ме направи щастлива. Ако баща ми е сгрешил с нещо в поведението си към някого, и е трябвало да плати за това, го е направил , макар че цената, която заплати през тези години, е прекалено висока, както за него, така и за нашето семейство. Не пожелавам на никого да изживее трагедията и мъките през тези месеци, които изживяхме ние; хората на поклонението видяха баща ми в приемливо състояние, благодарение на кърпата, която му сложихме, за да прикрие раните и отоците по главата му, причинени от тумора, дори на най-големия си враг не бих го пожелала. Не очакавам съчувствие от никого, най-малко пък съжаление. Що се отнася до певците, всеизвестно е, че са твърде "чувствителни" , когато егото им не бъде погъделичкано и когато не получат овациите и вниманието на всички. Смятам, че зад нараненото самочувствие, се крие истината за некадърността и за дребните душици на някои от тези хора, които се хранят и живеят, за да клюкарстват и правят интриги и по този начин да изпъкват и постигат заветните си цели. Могат да бъдат благодарни само, че поне някой като баща ми е бил директен и не им е спестил истината. Човек израства, тогава, когато има чувство за самокритика и поне веднъж да признае горчивата истината пред себе си. Няма безгрешни хора и татко не е бил безгрешен, и е платил прекалено висока цена за това, платил е за цял живот, цена , която ние, семейството му, също плащахме и ще плащаме, защото него вече го няма. Сега другите ще плащат, нищо не остава безнаказано, всеки , който е сплетничил и е интригантствал зад гърба на баща ми и , който продължава да го прави( толкова по-зле и жалко за него), ще плаща! Мога да кажа смело и твърдо, че до края той остана истински човек, с едно голямо сърце и това никой не може да промени или да му го отнеме, както каза бъдещата певица тук - тези хора, истинските хора, са станали рядкост и не го казвам, защото ми е баща , а защото това е факт, с който Вие, CURIOSO, едва ли можете да се похвалите. Е, оставям Ви да ближите раните на нараненото си его, ако има такива! Надявам се скоро да намерите покой В ДУШАТА СИ, животът е кратък!Бъдете здрав/а! Е.Бонева



Тема Re: Отново in memoriamнови [re: lionibon13]  
Автор viola da gamba (непознат)
Публикувано05.03.10 10:57



Госпожо, не сваляйте нивото и не отговаряйте на певци, те по късно почват да се развиват като хора и са особена порода твари!
За баща ви или хубаво или....................!!
Бог да го прости!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.