Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Не разбирам поведението ви...нови  
Автор 1983 (непознат )
Публикувано01.10.09 11:33



Не разбирам поведението ви, уважаеми хора на изкуството!
Всички пишещи тук не сте случайни хора, случайно попаднали в този клуб. Да влезе тук брат ми, който представа няма от оперно изкуство и да плюе, ще го разбера. Но вие сте хора, които обичат това изкуство, хора, които се занимават с него или сте просто ценители. Аз съм сред вас, макар и не с музикално образование, не пея, не танцувам и не свиря. И уж ви виждам всеки ден - приятни хора, понякога усмихнати, понякога уморени....а тук всичко е злоба, плюене, недоволство, обиди. Тоз бил некадърен, оня - нещастник и пр.
Честно, възмущавам се. Мисля, че хората на изкуството са по-извисени някак, не се поддават на такива низки страсти...явно греша.
Защо всичко, което чета тук е плюене на директори, солисти, оркестри и хорове. Срамота!
А аз се опитвам да събудя интереса у познатите ми да посещават представления и концерти. Че то главните действащи лица не струват!



Тема Re: Не разбирам поведението ви...нови [re: 1983]  
Автор чapa (миролюбива)
Публикувано01.10.09 12:29



а всъщност теб защо те интересува това? Нали не си от гилдията? Просто се наслаждавай на онова, което става по сцените, зад декорите е само за вътрешни хора


(уточнение - и аз не съм профи, и аз адски им се дразня, но това няма да ме спре да ходя по залите всеки път, когато мога)



Тема Re: Не разбирам поведението ви...нови [re: чapa]  
Автор 1983 (непознат )
Публикувано01.10.09 12:39



Защо се дразня? Ами дразня се, защото по принцип се дразня на злобата на хората и постоянното желание на някои да плюят и плюят... Аз ще посещавам оперите и концертите, защото обичам музиката и атмосферата, но ми се ика хората малко да осъзнаят, че с тази злоба нищо не се променя, нищо не се печели, само ни става още по-криво и светът ни се струва още по-гаден.....



Тема Re: Не разбирам поведението ви...нови [re: 1983]  
Автор buffone (непознат )
Публикувано01.10.09 22:10



Мило дете,виновно за всичко е желанието на модераторите на този сайт да гледат сеира на нещастното музикантство.Хиляда пъти се каза,че театърът трябва да бъде ОТДЕЛНО от операта и въобще музиката,но,съдейки по името,с което се обявяват,те имат мисленето на шефовете на никарагуанската революция от 1973 г.Нищо лошо,но полза - никаква.Освен това,музикантите нямат никаква трибуна за общуване,и поради това трябва да бъдат разделени форумите на "приказки въобще за изкуството",където любителите да се гъделичкат с постиженията си в ровичкането из Интернет от мястото на сериозна и ЧЕСТНА професионална дискусия.Тя не винаги е много за пред хора,и слава богу!Само така може да се хвърли камък в блатото на самовлюбеност и взаимно венцехвалене,което отдавна е удавило нашата арт действителност...И пак евреите са го казали - на фронтона на Операта в Одеса има колесница,подобна на тази на Народния театър "Ив.Вазов".Запрегната е в четири пантери,които се ръфат една друга...Това е положението.Иначе в София щяха да живеят два милиона "народни артисти".

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от buffone на 01.10.09 22:11.</EM></FONT></P>

Редактирано от buffone на 01.10.09 22:14.



Тема Re: Не разбирам поведението ви...нови [re: 1983]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано03.10.09 15:06



И аз така си мислех преди ... че хората на изкуството са по-изтънчени, над дребните неща ... но се оказва, че голяма част от нас са /както казва една моя приятелка/ "духовни гноми" !



Тема Re: Не разбирам поведението ви...нови [re: MusicLight]  
Автор rpaфByтe (непознат )
Публикувано03.10.09 22:20



Духовни гноми? Та това е направо ласкателство. Според мен в този клуб пише само добитък. Комплексиран и с огромни претенции!!!!



Тема Re: Не разбирам поведението ви...нови [re: 1983]  
Автор urod.com (непознат )
Публикувано03.10.09 23:15



Глупаци,толковали сте прости,че не може да разберете за какво иде реч.Хората на изкуството не са злобари,те се борят с организираната съсипия на безброй правителства служещи на чужди интереси.Ти ако си ,ше търпиш ли полуграмотни хора за началство,което се опитва да пробутва любовниците си ,от всякакъв пол и да ги прокламира за талантливи,като тика качествените хора отзади и ги уволнява?!Абе глупаци,толкоз ли ви харесва това,което се сипе по сцените,толкова ли не вдявате от вкус и не сте видяли нещо, макар и по интернет, как трябва да се направи.Оставам с впечатлението,че вие не сте реалната публика,която отдавна загубихме и не идва,а същите тези окаяни директорчета в жалък опит да си спечелят малко време,да спасят нещастните си кожици.Все имате стотина евро излишни, щом мислите за културата,идете в Румъния и вижте какво е вкус и извисеност.Тук в БГ държавна сигурност отдавна свърши своето и култура няма





Тема Re: Не разбирам поведението ви... [re: urod.com]  
Автор чapa (миролюбива)
Публикувано03.10.09 23:58



радвай се, че не сме истинската публика, а само онова, с което разполагате за онова, което правите. Ако съдя по нещото, което си написал и най-вече по начина, по който си го написал, плановете за съсипване на културата са били преизпълнени стотици пъти. В твоето "новограмотно" писание думата "вкус", особено отнесен към културта звучи като долна, мръсна, тираджийска псувня. Добре, че не сме истинската публика, защото ако това, което правиш, е като онова, което пишеш и ние бяхме истинска публика, ти щеше да си ходиш оплескан с развалени яйца и вкиснати домати доживот.



Тема Re: Не разбирам поведението ви...нови [re: чapa]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано04.10.09 13:05



"Качествените хора са национална опасност" - думи на проф. Огнян Герджиков пред БНР, "Неделя 150", 04.10.09.
Няма грешка, приятели! Ставаше дума за Меглена Кунева, но можем да пренесем нещата в нашата гилдия:
Милен Начев - изгонен. Ставаше дума за пари. Онзи, който му скрои номера, "музикалният деец" М.Г., онзи ден си чества 50-годишнината в НДК. (Бил си бил платил масрафа той сам! А откъде пари?)
Емил Табаков - изгонен в Турция и при случайното му връщане - предупреден от тромбонист: "И помни винаги защо те изгониха от Филхармонията!"
Росен Миланов - неприятен със своето можене, усмивка и елегантност, непривичен за българските намръщени музиканти, - "Хайде, иди си, няма смисъл, много можеш!"
Найден Тодоров, един можещ глупчо, който се е вкопчил в България като рак на бързей, - от 10 години се опитват да го изгонят (кой ли не!). Още издържа.
За Павел Балев се сещат време на време, но рядко.
Ешкеназита-та по-често, ама самото им име работи за тях...
За Жан Ангелов пък никой не се и сеща...
А тук се подвизават на държавно-общинска ясла СвиленСимеоновци, ГригорПаликаровци, КироЛамбовци, БожидарАбрашевци, ХристоИгнатовци, КрасиТопаловци и др. под.
В замяна на това Явор Димитров извика чужденеца-пианист да се учи да дирижира на български гръб (като Лучано ди Мартину, Оливър Гилмур и пр.)
Уважаема публико, няма и да разберете поведението ни. Вие не сте виновна.
Не са Ви научили, защото вместо да ви приобщават към нас и нашата дейност, (изкуство? призвание?), те Ви водеха под строй на музикално-културни мероприятия, за да си отчетем взаимно плановете, поради което започнахме взаимно да се мразим (не се отнася за двама души от тази тема). Откъдето дойде и омразата вътре в гилдията. Скоро започва шоуто с елиминации: "Всички сме ненужни, но кой е по-ненужен, кой ще бъде елиминиран тази година, кой догодина... или всички вкупом?"
Седемнайсет години се разисква се разисква въпросът КАК да стане това.
И ще стане по най-неочаквания начин: ние просто...ще се свършим.
Това е проблемът.
А креслювците нека си крещят по форумите!



Тема Re: Не разбирам поведението ви...нови [re: чapa]  
Автор urod.com (непознат )
Публикувано04.10.09 13:05



Млъквайте ,директорчета мазни,същото се отнася и за метресите тип селска уличница,които ви придружават.Млъквайте,защото ще ви залея с имена и факти и няма да ви стигне тоалетната хартия да се изтриете,та дори едва ли ще се понрави и на вашите покровители от министерството,които между впрочем все се опитвате да накиснете виновни за всичко.Сега какво?! В паузата между няколко кражби и присвоявания на държавно имущество,ви хвана съвестта и решихте да помолите за малко повече добрина между нас-хората,именно за да се почуствате и вие малко човеци,а не амеби гънещи се,само за лична изгода.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.