|
Тема
|
klasi4esko peene :)
|
|
Автор |
popular (непознат
) |
Публикувано | 09.06.09 15:45 |
|
molq vi imam vapros ;) iskam da znam na kolko godini trqbva da si za da zapo4ne6 da vzima6 uroci po klasi4eko peene , i dali s vremeto glasat se promenq :) imam predvid diapazona mu :) s kakvi arii ,pesni se zapo4va :) mnogo blagodarq ;)
| |
|
ti sigyrna li si 4e iska6 da se zanimava6 s peene
| |
|
Добре е в ранна възраст да се почне със солфеж. За оперно пеене е подходяща възрастта около 16-17 години. По-рано е излишно, даже опасно. Започва се с леки упражнения, предимно разпяване. Всички останали въпроси относно репертоара зависят от педагогическия подход на съответния преподавател :)
| |
|
za6to e opasno
| |
|
Опасно е тъй като,моето дете, гласа е пряко свързан с хормоналното развитие на човека,а както е известно ако изучавате науката биология в училище ,все още е ,че то завършва след 25 година и малко по рано за жените,до тогава нивото на хормоните в организма е нестабилно и това пряко влияе на гласа.С изключение на някои акселерати в историята на операта хората,които са имали нормална убедителна кариера са направили своите първи стъпки след тази възраст.Ето защо това не може да се нарече типична професия в пълния смисъл на думата.Тъй като никой в днешно време няма да те чака да почнеш обучение за работа след 25.В миналото са намерили елагантно решение на проблема като са имали други професии,като например Лео Нучи е бил монтьор,Павароти учител и застраховател и т.н.
У нас ,обаче кумунизма роди академия,институции,които никъде по света не са дали резултати.И за да се намери работа на професорите вървят срещу природата и прибират деца от улицата,унищожавайки гласовете им.Тази политика доведе до една от най-големите трагедии в българското оперно изкуство,тези които в момента пеят по сцените смело могат да се нарекът-survivors.Дa не говорим,че това доведе до факта,работодателите да пускат по сцените аматьори и хористи,с пет частни урока по пеене.
Друго,което много хора премълчават за тази професия е,че пак заради тези хормони намаляването им започва след 40 година прогресивно,реалните попадения,така наречените силни години са 10 на брой и трябва да бъдат много добре заплатени,останалото след това са връзки и реклама,както навсякъде в шоубизнеса.
Така,че мило дете информирай се подробно преди да решиш да се занимаваш с това тъй като минусите са доста повече от плюсовете.
А имай предвид,че операта в световен план умира,е като всяко нещо с 400 години история това става бавно и неусетно, но е факт.
ПОМИСЛИ ПРЕДИ ДА ПРЕВЪРНЕШ ЖИВОТА СИ В АРТЕФАКТ.
| |
|
Ако някой не е разбрал,защо по сцените на българските професионални опери се подвизават основно хористи и самодейци,ето ви го отговора - причината била в хормоните и в професорите от музикалната академия.Тука един крадлив бивш директор - Дон Базилио от Старозагорската опера,пеещ арията на клеветата по тия форуми,се опитва да се оправдае защо е назначил на солистични щатове една камара хористи, и не само ги е назначил, ами им е дал най - високите заплати ,които държавата отпуска за солистите с висше образование ,тежки роли и дълъг стаж в театъра.Ще спомена Линка Стоянова и Стоян Даскалов,които 6-7 години вече отнемат работата и хляба на хора,завършили Академия,и то както се оказва не само в един театьр, а в два или даже в три - тя - Стара Загора,Варна, Бургас,той - Стара Загора,Пловдив,Бургас.Е,как да има място за завършващите Академия и на кого са нужни? Крадливите директори(като горе посочения), имат нужда от две неща - услужливи хористи, които да делят заплатите си с тях и свободни щатове, с които ще се сдобият, като уволнят толкова неудобните солисти с Академия, име в професията, многобройни тежки роли, дълъг стаж в театъра, а някои и с награди от международни конкурси. Само за сведение - тези онеправдани,мачкани и оплювани хора,наречени по горе survivors, от 6-7 години получават заплатите на хористи,които не са качвани от 2004 година.Е,затуй пък самодейците, които не са дали един лев за образование взимат по 2-3 максимални заплати.Те са умни, оправни и знаят как. Защо ще харчат родителите им по един апартамент да ги учат в Академията, като има крадливи директори, на които ще помагат да източват държавни средства?Даже и директорите ги сменят, а те си остават и продължават със следващия.Като прибавим към всичко това и мераклиите - чужденци,чрез които също се източват оперните бюджети,картинката е от ясна - по ясна - не само хляб, а и въздух вече няма за българските певци - професионалисти. Всичко това се покровителстваше от министерството и бившия вече министър. Явно и в други сфери е така , щом хората гласуваха толкова категорично за промяна , с очакване от новото правителство и по- специално от новия министър на културата да разследват какво се е случвало в последните десет години в оперите и другите културни институти и крадливците и техните помагачи, да се озоват там където им е мястото - зад решетките.
| |
Тема
|
Re: за двойните щатове и хормоните
[re: godriks]
|
|
Автор |
oligarh (непознат
) |
Публикувано | 06.07.09 22:19 |
|
GODRIKS,много си прав приятелю и аз съм на почти същото мнение,относно гореспоменатите личности,което ме изключва от възможноста аз да съм Марулев.Аз съм Captain POWER смених си прякора по технически причини.
Мога спокойно да добавя и аз някои други имена към списъка на аматьорите хористи с притъпен глух тембър.Това е въпрос,който не трябва да се подминава така тъй като се нарушава закона на република България поради факта,че се назначават хора с липса на квалификация при наличие на подходящи безработни,при това с превъзходни качества солисти.Другата несправедливост са чужденците на пазара на труда у нас.Да не говорим ,че вашия Фаулър си е почти самодеец и той.
Безумие е в ръцете на един човек да се предоставя власт над 400 души и то абсолютна такава и той да трябва да разбира,от пеене,оркестри,сценични изкуства,сценична техника,утоплителни инсталации, покриви,пазарни и маркетингови стратегии,психология и т.н. качества,които си представят,че трябва да има българският шеф на офд в мин. на културата.
Трябва да отворим друга подробна тема за това,приятелю.Тук просто исках да посъветвам детето да не се набърква в помията,да се откаже дорде е време от тази професия.
| |
Тема
|
Re: за двойните щатове и хормоните
[re: oligarh]
|
|
Автор |
mis driss (непознат
) |
Публикувано | 07.07.09 13:28 |
|
blagodarq za savetite :) i vse pak ne moje da e 4ak tolkova lo6o
| |
Тема
|
Re: за двойните щатове и хормоните
[re: mis driss]
|
|
Автор |
popular (непознат
) |
Публикувано | 07.07.09 19:50 |
|
qvno i na drygi jelae6ti sme pomognali ;)
| |
|
|
|
|