Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 10.05.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Вълшебна флейта,или кой ще я духа!  
Автор Дokтop Фaycт (непознат )
Публикувано02.06.09 16:04



Моля ,обяснете ми,тъй като съм прост оркестрант,кой професионален оркестър може да си позволи лукса да изсвири Моцарт само с две репетиции!



Редактирано от Дokтop Фaycт на 02.06.09 16:06.



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Дokтop Фaycт]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано02.06.09 16:13



Вероятно някой, чиито диригент е много смел ... или пък много глупав ... или пък страшен непукист ... а може би твърде самоуверен .... а е съвсем възможно и да е някой космически оркестър. :)



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Дokтop Фaycт]  
Автор Salatkoff (непознат )
Публикувано02.06.09 16:19



Как кой-старозагорския-но ще ти отговоря по-точно ,като видя с колко репетиции ще направите,,Дон Жуан,,,

Редактирано от Salatkoff на 02.06.09 16:20.



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: MusicLight]  
Автор Salatkoff (непознат )
Публикувано02.06.09 16:22



ех,Михаелче,като прочете за духане и не се стърпя!





Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Дokтop Фaycт]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано02.06.09 16:32



Найден Тодоров и всички оркестри, на които е директор!!! На него и една репетиция му е достатъчна!!!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Babaca]  
Автор Salatkoff (непознат )
Публикувано02.06.09 16:38



бре,че на колко оркестъра е директор-мислех,че само на един-Русе





Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Salatkoff]  
Автор Salatkoff (непознат )
Публикувано02.06.09 16:40





Редактирано от Salatkoff на 02.06.09 16:41.



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Salatkoff]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано02.06.09 16:41



Ти къде видя, че съм написал музикант!!!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Babaca]  
Автор Salatkoff (непознат )
Публикувано02.06.09 16:43



Ако е истински музикант-едва ли ще се хване с една репетиция да дирижира ,,Флейтата,,





Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Salatkoff]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано02.06.09 16:44



То и да се хване, най много да духа супата!!!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Salatkoff]  
Автор Salatkoff (непознат )
Публикувано02.06.09 16:44



Охо-опозицията на Найден се размърда........





Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Salatkoff]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано02.06.09 16:47



heheheheh, чак пък опозиция!! Ти питаше кой и аз ти казах. не съм написал нищо опозиционно! Я духай супата!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Salatkoff]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано02.06.09 17:33



Така е, така е - някой обичаме да духаме





Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Babaca]  
Автор Salatkoff (непознат )
Публикувано02.06.09 17:43



Супа не обичам,особено забъркана от аматиори( sorry-не знам къде е ер малък!)

Атова дали Найден е музикант,или не е го твърди 1човека,който му продаде дипломат аза висше образование-справка-,,Pleshivata peviza.....апропо той ще дирижира тази вечер!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Salatkoff на 02.06.09 17:44.</EM></FONT></P>

Редактирано от Salatkoff на 02.06.09 17:45.



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Salatkoff]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано02.06.09 19:13



Моят "ер малък" открих под хикса. Ама вашият .....не знам. Може пък да имате само ЕР ГОЛЯМ.





Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: kolegialno]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано02.06.09 19:37



И с малък и с голям, правописа му е все бездарен!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Babaca]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано02.06.09 19:42



"правописЪТ" -


Опорочихме праведната тема.



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: kolegialno]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано02.06.09 19:44



Правилно. Съжалявамза пълният член! Все музиканти, не особено грамотни!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: kolegialno]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано02.06.09 19:45



Тя пък една тема!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Дokтop Фaycт]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано03.06.09 17:11



Докторе, снощи старозагорският оркестър изсвири "Вълшебната флейта" с две репетиции, като генералната беше в деня на спектакъла и повечето певци - студенти от НБУ без изключение, пяха с глас и генералната, - нещо, което за "професионалистите" е невъзможно, освен ако са на турне в чужбина. Оркестърът не беше свирил "Флейтата" от м. декември. Оркестърът се справи отлично, реагирайки на всеки жест. Разминавания почти нямаше, темпата бяха много бързи в повечето случаи.
Защо пиша това: прочетох как двама непознати за мен, но поне единият - на моя възраст, са си "чесали" компютрите три часа преди и по време на представлението, вместо да дойдат да чуят и да видят.
И точно вчера с Мамчето /Богдана Попова/ си спомнихме за една "Травиата" на Георги Димитров на старозагорския ФОБИ през 1985 г., от която нищо не излезе, въпреки че Георги направи 31 /тридесет и една/ репетиции преди премиерата, въпреки че операта не беше слизала от сцената от 1949 г.
Така че: не броя репетиции, а моженето и желанието на оркестъра да откликне са най-важните фактори, за да се получи качествен продукт. Както и можещите певци, с които оркестърът работи.
Щом като един оркестрант си позволява /му позволяват/ да свири с една репетиция или дори без репетиция цяла програма, когато го повикат от Пловдив в Стара Загора или от Русе в Шумен, или от Стара Загора в Сливен, защо да не може и един цял оркестър да се справи отлично с една опера или програма с две репетиции. Нужно е само изискванията на диригента да личат в ръцете му, а не да се обясняват с приказки.



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Дokтop Фaycт]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано03.06.09 17:37



Извинете за пропуска!!!!
Забравих Веселин Байчев!!!! Той миналата година в Русе се упражнява точно 1 репетиция върху Флейтата! Резултата му беше!!!!!!! Не намирам точната дума?? Старост, какво да се прави! А тази година пък още една, но върху
" Сози фан туте ", както казваше навремето Съби Рибата, зам. директор по техническата част на Русенската опера! Резултата - топло, топло!!! не студено!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Дokтop Фaycт]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано03.06.09 17:38



Ти никак не си прост оркестрант, щом задаваш подобни въпроси!!!!! Поздравления!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Babaca]  
Автор Oблak чepeн (не съм бял)
Публикувано03.06.09 23:33



Ikebana, такива като теб не би трябвало да пишат в "театър, опера, балет", има друг клуб за вас. И специализирани заведения има също.
И не пиши че си от ОФД, защото не си нито от Русенското, нито от Пловдивското такова. Ами като не те искаха... стой в страни и плюй, ама недей тук - темите за г-н Стойков са ни достатъчни...
Между другото - нямаше да е лошо, ако беше тенор - от такива винаги има нужда - дори от простите.


ПП: Още от много места ще те гонят, ако сбъркат да те назначат...



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Oблak чepeн]  
Автор lupino (непознат )
Публикувано04.06.09 13:52



Темите за Стойков ги пускаше Александър Марулев.Той е също автора на всички теми(както и на всички плюнки) за Делян Славов и за Диман Панчев. Голям дял в "творчеството" му заемат помиите по адрес на колегите му от неговия театър ,особено старателно заливаше с клевети и цинизми изявените певци и певици на които е завиждал, и в чиято сянка е живял.Doktor Faust,Salatkoff, Bairak Obrama,Babaca,Gluhata Filharmonia,Gelipoyas,Pleschivata peviza,musicidol4eto,zarceto са само малка част от неговите актьорски превъплащения. Психопат,който е крайно време да бъде спрян, за да престане отровата и зловонието по музикалните форуми!СТИГА! ДОКОГА!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: lupino]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано04.06.09 14:56



Имаш грешка със сигурност за 2 от никовете, които си изброил.



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: lupino]  
Автор kandide (непознат)
Публикувано04.06.09 15:53



Протестирам, аз съм тенор!!!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: MusicLight]  
Автор kandide (непознат)
Публикувано04.06.09 15:54



Плешивата певица е виолист!!! Значи само салатков остава!!!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: kandide]  
Автор lupino (непознат )
Публикувано04.06.09 19:57



Темите за Стойков ги пускаше Александър Марулев.Той е също автора на всички теми(както и на всички плюнки) за Делян Славов и за Диман Панчев. Голям дял в "творчеството" му заемат помиите по адрес на колегите му от неговия театър ,особено старателно заливаше с клевети и цинизми изявените певци и певици на които е завиждал, и в чиято сянка е живял.Doktor Faust,Salatkoff, Bairak Obrama,Babaca,Gluhata Filharmonia,Gelipoyas,Pleschivata peviza,musicidol4eto,zarceto са само малка част от неговите актьорски превъплащения. Психопат,който е крайно време да бъде спрян, за да престане отровата и зловонието по музикалните форуми!СТИГА! ДОКОГА!
Пропуснах Кандид



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: lupino]  
Автор Machu Picchu (потъващ)
Публикувано05.06.09 14:16



Разказаха ми, че едно лице с псевдоним странен, се бил наел да дирижира Флейтата в Стара Загора с 1 репетиция. Имал невероятен успех. Доматите на тамошния пазар свършили за нула време.
Какви нищожества сме това ние публиката, не разбираме гениите!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: lupino]  
Автор Machu Picchu (потъващ)
Публикувано05.06.09 14:17



А бе вълче, ти като не си наясно с нещата що абиш перото, а?



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Machu Picchu]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано05.06.09 16:52



Вие даже не сте и публика!
А не бяха домати, а кюфтета със "Загорка"!
Ти къде се загуби, бе, многоумник?
Или си сменяш никовете?
Репетицията не беше една, а две! И това е нещо.
Да си дошъл, като много знаеш да лаеш анонимно.



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Дokтop Фaycт]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано05.06.09 17:20



Хехйехехехехехехехе, Азис на българското дирижиране се появи, лично засегнат от темата!!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Дokтop Фaycт (непознат )
Публикувано06.06.09 09:41



Тази репетиция в деня на спектакъла ти за работа ли я броиш?че ти не можа да събереш певците в ансамблите,бе умнико!!!!!!!!!!





Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Дokтop Фaycт]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано06.06.09 10:54



Докторе, не се бутай между шамарите! Попита, отговорих ти.
Ако си диригент, да ти съобщя, че нищо не разбираш от дирижиране. И от репетиции. /Както повечето диригенти/. Ако си пък певец, ясно е, че си някой изпосталял вече такъв. /"изпосталял" казваше баба ми на спаружените петли, които и за чорба не ставаха/. А ако си оркестрант, брой киксовете, които правиш за един час свирене.
Хайде, със здраве!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано06.06.09 12:06



Репетицията не беше една, а две!
Репетицията беше две!
Ограмотил се!
И 33 да направиш все тая, както с творбата на Константин Илиев ни извади душиците и пак нищо не стана!!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: pleshivata_peviza]  
Автор kandide (непознат)
Публикувано06.06.09 16:42



Странно!
За първи път виждам претендиращ за уважение диригент, сам да се оценява. Хвали ме усто.............................!!! Не е ли по - добре някой друг да ви оцени, но за сега не съм прочел и ред в медиите???
Май само ги лъжете тези в НБУ??? А и нас се опитвате да ни правите на балами!!!
Аз послушах малко на едната репетиция Тамино - Der Sprecher - Die weisheit lehre diese Knabben. Някой учил ли ви е да дирижирате речитативи??? Защото не чух нито едно вярно попадение от ваша страна????



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Babaca]  
Автор mis driss (непознат )
Публикувано06.06.09 18:08



ne sam prisastval na 2 iuni no spored men studentite ot NBY ne sa koi znae kolko dobri



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: kandide]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано07.06.09 10:46



Уважаеми Kandide, аз не претендирам за уважение - аз го имам от тези, от които бих искал да го имам. Останалите не ме интересуват.
Ясно е, че действително сте бил на част от репетицията и заключенията Ви са абсолютно верни, - този речитатив остана най-слабото място и на спектакъла, макар и доста по-добро от репетицията.
Ще задоволя любопитството Ви: от Мишо Ангелов научих още в зората на моето "учене на дирижиране", че най-важното за един диригент е ДА СИ ИЗРАБОТИ РЕЧИТАТИВИТЕ. За тази цел, обаче, певците преди това трябва да са ги научили. А въпросният Sprecher просто не си го беше научил, с което постави в затруднение не само мен и оркестъра, а и партньора си Тамино. Той не знаеше и говоримия текст. Това наложи преди представлението да направим половин час репетиция с пиано, за да не се страхуваме не сцената. Резултатът беше малко по-добър.
"Ние от НБУ и в НБУ" не ги лъжем. Съгласете се че трудно се лъже някой който плаща 3000 лв на година. За да го излъжат ли? Ние ги учим, но вероятно се досещате, че не всеки може да бъде научен. Но ние им осигуряваме условия. Нашите постановки са учебни!!! През "Вълшебната флейта" за 5 представления минаха 2 Памини, 2 Таминовци, 4 Папагени, 3 Моностатоса и т.н. В този спектакъл участваха 11 нови студенти в сравнение миналия през декември. За Папагена това беше третата й роля - преди беше Момченце, после Дама... а заедно с участието й в други постановки, тя излиза след две години магистратура с общо 6 роли. Нима двете академии осигуряват такива условия на учещите в тях?
Ние не се опитваме да ви правим на балами, ние ви показваме какво правим и кой до къде стига. Ние работим, господине! И с това дразним някои хора!
А в замяна на това, сме благодарни на Старозагорската опера - на изпълнителите и на ръководството й, че уважава нашата работа.
Разбирате, надявам се, че моите и Вашата гледни точки са различни.
Може би трябваше /за да имате право да давате преценки/ да бъдете и на представлението, да видите действителния резултат, публиката и да чуете аплодисментите. Тая публика не е наша университетска. И никой не я задължаваше да аплодира и да остане след антракта. Това беше оценката, която ми дава самочувствие, а не някои медийни "корифеи".
И, ако позволите, една бележка по повод Вашия цитат на немски език: правилното е "Die Weisheitslehre dieser Knaben..." = "Мъдрото учение на тези момчета..." Коректността е присъща на интелигентните хора, а Вие имате претенциите да сте такъв.
Все пак, бъдете здрав! И Вие сте полезен. Винаги съм казвал на студентите: човек се учи и от лошото.



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: pleshivata_peviza]  
Автор kandide (непознат)
Публикувано07.06.09 17:10



На всичкия този словесен шлак, ще Ви отговоря с една случка от практиката.
Пристига фон Бюлов рано сутрин с влака в един немски град, за да инспектира тамошния оркестър и още от гарата почва да мърмори на местният капелмайстор. " В този град не се свири нито една симфония от Брамс." "Но как господин докторе, аз съм ги дирижирал всичките. "И мефистофеския отговор на Бюлов - "Но как!!!!!"
Колкото до немския език, аз не съм казал, че съм експерт, просто цитирах мястото, откъдето започваха такива разминавания, че ми стана неудобно за певците. А когато някой не е готов с текста, тоест любител!!! как може да бъде пускан на професионална сцена и то от някой с толкова големи претенции?? Май има подобен случай с един любителски хор наскоро в града, който е вратата към Европа!!!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: kandide]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано07.06.09 18:15



Срещнали Сократа изпотен. "Защо си потен, Сократе" - попитали. "Спорих с глупаци" - отвърнал той.
За да не се облея в пот, спирам, а Вие си останете с претенциите, щом не желаете "да се ровите в шлаката". По-умен не мога да Ви направя.



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: pleshivata_peviza]  
Автор kandide (непознат)
Публикувано07.06.09 19:36



Гледам, че ви оприличават на Азис, а не на Сократ! Пък и по перчем доста си приличате!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: kandide]  
Автор Jututunec (не съм новак)
Публикувано08.06.09 08:10



Доколкото познавам певицата, има доста съществени различия между нея и Азис.
Това, което мен ме вълнува е, че всъщност тук се оплюва един акт, който представлява даването на възможност на млади певци, тръгнали по пътя към професионализма, да се изявят на професионална сцена.
Сякаш на никого не му е ясно колко трудно е това (поради ред причини, включително икономически) в днешно време.
От мен адмирации за певицата, че успява да осъществява тези проекти, както и за Старозагорската опера, че е дала възможност за това.


ПП: Съмнявам се певицата да е избирала броя репетиции, това обикновено се прави от ръководството на съответния театър...

Да живее Балакаха, цар 13!


Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: pleshivata_peviza]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано08.06.09 09:18



Г-н Байчев, поздравявам ви за позитивността и градивността ви!!!



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: pleshivata_peviza]  
Автор Babaca (Умерен)
Публикувано08.06.09 12:17



Хехйейуейейейейейейейей, Сократ. Стига де. Хайде малко скромност! Флейтист да, но философ? Коегиално, ти на какво мнение си?



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Babaca]  
Автор kolegialno (непознат )
Публикувано09.06.09 00:43



Благодаря за подсвиркването

, ето обаждам се. (без мераци да разхладявам ничия супа).
Мен по-ме вълнува темата за Директорските навици (подхвърлих един жокер в Класическия клуб в темата за ЗАМЯНАТА)
Май иде вече времето за посткомунистическата замяна
Виках си - само по естесвен път ще стане...(да дава Бог на всички здраве и дълъг живот!) И направо не повярвах, че издърпват стола изпод Г.Д. Ми че, най малкото до възрастта (Директорска-имам впредвид) на Б.Ив. трябваше да стигне...
Я кажете като русенец- Г.Д. или Н.Т. предпочитате за ДИРЕКТОР (не за диригент)? Става ми весело, като се сетя за тия търкалки на Директори...между Русе и Пловдив - Г.Д. - Б.Ив.- Н.Т. (като на "дама"ама не с бобени зърна )
Жалко, че от сцената слязоха А.А. и Й.М. (подсказвам-кака Данче...)

Отговор приемам и на лични, да не разплискваме чорбата...



Тема Re: Вълшебна флейта,или кой ще я духа!нови [re: Jututunec]  
Автор registered (непознат )
Публикувано10.06.09 22:28



След като за спектаклите е анонсирано, че солистите са студенти, някои компромиси са допустими, дотолкова, доколкото се дава възможност на млади певци възможността да трупат опит.

Ако знаете на какви концерти и спектакли съм присъствал в други държави, където солистите и диригента са уж професионалисти....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.