Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 28.05.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Национален конкурс Гена Димитрованови  
Автор pino22 (непознат )
Публикувано24.05.09 10:31



Някой присъства ли на конкурса? Кой беше в журито тази година? Кои са наградените?



Тема Re: Национален конкурс Гена Димитрованови [re: pino22]  
Автор Bacилия (новак)
Публикувано24.05.09 12:58



Кремена Славкова, в. Посредник, Плевен.

На 21 май в зала “Емил Димитров” на читалище “Съгласие” се проведе вторият етап от конкурса за млади оперни певци “Гена Димитрова”. До него журито, съставено от световноизвестни български оперни творци, допусна 18 от явилите се на първия тур в сряда 30 кандидати. Сред 18-те очаквано преобладават сопраните, които бяха половината и от първоначалните кандидати - в четвъртък се представиха 8 от тях. Другите претенденти за лауреатско звание бяха разпределени между 3 баритона, 2 тенора, 3 баси и 2 мецосопрана. Всички кандидати изпълниха по една ария от Моцарт и една по избор.
Журито, в състав проф. Мила Дюлгерова, председател, и членове доц. Христина Ангелакова, Дарина Такова, Йордан Дафов и Александър Текелиев, определи късно вечерта в четвъртък победителите в конкурса. Първа награда при мъжете не се присъжда.
При жените неин носител стана Доротея Доротеева, сопран. Абсолютният победител получава освен парична награда в размер на 3 000 лева, също и извънредния приз - ангажимент за централна роля в спектакъл на Оперно-филхармонично дружество - Бургас, чийто директор е Александър Текелиев.

На втория тур Гергана Русекова изпълни ария на Графинята из операта "Сватбата на Фигаро" от Моцарт и ария на Мадалена ди Коани из операта на Джордано "Андре Шение".

Вторите награди - Вера Гергинова, както и на Делян Славов, бас, и Марян Йовановски, баритон, за които са определени по 2 хил.лв. от наградния фонд на конкурса.
Отличие за трета позиция имат Гергана Русекова, Диана Василева и Александър Носиков, който е лауреат от 2003 г., когато конкурсът беше в рамките на Лауреатски дни “Катя Попова”.
За най-добро изпълнение на българска песен е наградена Станислава Иванова.
Всички дами лауреати са сопрани.
Журито даде и две поощрения извън регламента на конкурса за Симона Кодева и тенора Илиян Недев.
Официалното награждаване на лауреатите ще се състои в събота, 23 май, когато от 19 часа в залата на читалище “Съгласие” те ще изнесат гала концерт заедно с Плевенска филхармония, под диригентската палка на Йордан Дафов.



Тема Re: Национален конкурс Гена Димитрованови [re: Bacилия]  
Автор Jorito (непознат)
Публикувано24.05.09 16:21



Hm.!!! koito i da e pisal gornia komentar ... za6to li e re6il 4e ni interesuva kakvo e piala Gergana Rusekova na vtoria tur!!!??? slu4aino biah tam i 4uh kak to4no izpia Maddalena .... !!!!!!!!!!!!!!!! pitaite ia kakvo se slu4i v kulminaciata na ariata t.e. visokia ton koito e "si " , a i dosta predi nego vse "hubavi" ne6ta se slu4vat koito az nari4am vre6tene!! I neka ne ni obiasniavat ,4e glasa bil ne6to sredno mejdu Ghena Dimitrova i Stevka Evstatieva! Sme6no e!!Dali niakude po sredata ne stoi i Konstanca Vachkova !!!!!!???

Ina4e prekrasen glas , s prekrasen centar!!

Use6tam, 4e momi4eto ot Pazarjik ne e dovolno ot rezultata , no neka pone e blagodarna , vse pak do skoro be6e v sedma gluha i nikoi ne ia zabeliazva6e!! uspeh i jelaia s vtorata oktava !!!


Apropo , na koncerta pia Amelia "Morro..." otnovo ia pitaite kakvo se slu4i s tona "do bemol"....

Uspehi!!!



Тема Re: Национален конкурс Гена Димитрованови [re: Jorito]  
Автор kraps_1 (непознат )
Публикувано24.05.09 19:54



Делян Славов(Jorito),зловонният коментар за Гергана Русекова е от теб!!!Имай доблестта да подпишеш коментара си със истинското си име!!!!!!!

P.s Щом можеш със такава ненавист и злоба да пишеш за човек,който никога нищо не ти е направил значи не дай си Боже ,човек да попадне в обсега на тези,които са имали реален конфликт със теб!

доц.Констанца Вачкова

Редактирано от kraps_1 на 24.05.09 19:57.



Тема Re: Национален конкурс Гена Димитрованови [re: kraps_1]  
Автор Maria7O (непознат )
Публикувано24.05.09 21:23



Здравейте тъй като и аз бях там...мисля,че Гергана наистина има проблем с височините,това идва от доста тъмния център,както и разклащането,което притежават доста от учениците на Констанца Вачкова (може би вие наричате това вибрато...Гласа и е хубав но не мисля,че трябва да се мисли за Гена Димитрова,защото тя е само една.Да не говорим за това,че в днешно време няма търсене за 100 килограмови певици,това време отмина...
Журито беше много справедливо,може сами да чуете има запис в радиото на 2 тур и галаконцерта,за да се убедите кой как е пял...



Тема Re: Национален конкурс Гена Димитрованови [re: kraps_1]  
Автор Delyan Slavov (непознат)
Публикувано25.05.09 04:07



Може би е редно да започна с начален анонс!!

АХ!Доста интересно!! Доц. Вачкова....,"ТАКА СЕ РАДВАМ"! Жива ли сте?Не знаех! Странно ми е да комуникирам с човек отдавна умрял за мен, но тава ще е като да общувам с отвъдната висша сила! "Чудесно", че сте наминала тук!

Да , аз написах коментара за Русекова и нямам против това да се знае!Какво като е от мен!? Това не го прави незначителен!Както се вижда от следващия коментар, се оказва , че моя е лек полъх и по скоро констатация на беспорни факти, (такива с каквито Вие не умеете да боравите) ,които всеки в залата с нормален слухов апарат чу!!

На вашата възраст сигурно знаете ,че света е така устроен ,та понякога се случва да чуем неща ,които не са ни много приятни , но такъв е живота драга "любима моя учителко"!!
Питам, нужно ли е някои да ми е направил нещо за да изкажа отрицателната ми критика!??? Или във вашия свят, липсата на такава е благодат!!!??

И тъй като Русекова никому нищо лошо не е сторила , нека я обсипем с
хвалепствията ,лаврови венци и сравнения с кой ли не!!!


Колкото до дяволкото изчадие Миглена Славова, която се опита да ме съботира по всевъзможни начини, вместо да си гледа нещасния живот и да си научи клавирит,бих казъл ,4е е жалко да губи време в това да поддържа безполезни интриги,а не обърне внимание на развитието си като личност ,а и като музикант, тъй като вече не е нито едно от двете!



Хубав ден Ви желая доц. Вачкова , и ако не се засечем тук отново, ЩЕ СЕ ВИДИМ В АДА!!!!!!!!!



Тема Re: Национален конкурс Гена Димитрованови [re: Delyan Slavov]  
Автор pino22 (непознат )
Публикувано25.05.09 10:32



Пак ли Гиргинови??? Сега да не би да е модерно да се пее с трилери на всеки тон? Че те Станислава и Симона пеят по-добре от втората награда! А Делян още ли не си е изгубил гласа? Той отдавна пее като 70 годишен!



Тема Re: Национален конкурс Гена Димитрованови [re: pino22]  
Автор Delyan Slavov (непознат)
Публикувано25.05.09 11:45



Da ,na puk na takiva kato teb oshte ne sum si go izgubil, a na vsi4koto otgore i peia , ha , moje da hvurlish edno oko v biografiata mi, dano togava ti ne izgubi6 tvoia ! Derzai!!!



Тема Re: Национален конкурс Гена Димитрованови [re: Delyan Slavov]  
Автор the big AL. (непознат )
Публикувано25.05.09 13:07



От всички явили се,истинския професионалист беше един при мъжете и това е Марян Йовановски.Многократно се е доказал на сцената у нас и в чужбина и то по безспорен начин,но някои хора не можаха да преглътнат факта ,че най-добрия български певец е македонец

.Делян Славов също има впечатляващи успехи ,но също така и впечатляващи врагове,затова се стигна до соломоновското решение по равно на второ място,в добрия стар стил познат от академията.
Русекова е много сладка дебелана прилича на старите певици и събуди в мен носталгия.




Тема Re: Национален конкурс Гена Димитрованови [re: the big AL.]  
Автор Maria7O (непознат )
Публикувано25.05.09 16:17



Da be...tova iavno si go e pisal Marian zashtoto nikoi drug ne misli che e profesionalist...da vikash s zialo garlo ne e profesionalizym,a znaete li kolko e "muzikalen" i kak "byrzo" uchi....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.