Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 30.06.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЗАМИНАВАМнови  
Автор malinka_69 (непознат )
Публикувано11.04.09 13:23



Здравейте!!!
Аз сега съм в 11 клас и много обичам театъра.Дори мога да кажа че той е моя живот.Когато ходя в театър се чуствам като в храм.Но ще кандидатствам в НАТВИЗ след една година и се надявам силно да ме приемат.Сега целта ми е да си избера при кой да уча дали при Доцент Веселин Ранков или при Здравко Митков.Вие как мислите?????Но май ще си избера при първият защото втория е много зле или,поне от това което видях.Аз вчера ходих в НАТВИЗ да гледам„Заминавам”което обаче се оказа една много тъпа и безмислена пиеса.Всички актиори само преиграваха през цялото време и вообще не ми хареса като цяло.Ако някой е на друго мнение да каже но дори в моята студия има някои по добри актиори от тези.Те вообще не се вживяваха а само показваха ако мога така да се изразя. И всичко беше толкова объркано че нищо неможа да се разбере.Вообще не беше добра режисурата а сценографийата беше безмислена.....само някакви грозни мрежи като от картофи.Освен това те вообще не работят по Станиславски и незнам този Здравко Митков на какво ги е научил.Защото дори ние в студията работим по Станиславски и аз мисля че всеки актиор трябва да го е тренирал това.........ако вообще може да се нарече актиор.Сега в сряда ще гледам и другото в НАТВИЗ......май му забравих името....дано то да е по добро защото, ако не е незнам какво ще правя!!!!!Айде хора аз отивам да си уча текстът а вие.....ДЕРЗАЙТЕ!!!! :))))))))))))

Редактирано от malinka_69 на 11.04.09 13:23.



Тема Re: ЗАМИНАВАМнови [re: malinka_69]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано11.04.09 23:22



Мило Маце, Малинке,
Много хубаво е, че обичаш театъра! Даже по-хубаво няма, ама...
Преди да започнеш да кандидатстваш, трябва да вземеш матура. А пък матура с такива правописни грешки трудно се взема/дава:
1. Не се казва НАТВИЗ. /Защо? Какво значи то? Хайде научи го и го напиши 30 пъти!/
2. Не се пише актиор, а как?... Научи и това!
3. Не се пише сценографийа, а как?...
4. Не се пише безмислена, а как?...
5. За запетайките няма да придирям толкова, можеш да махнеш и точките и главните букви, та да стане един бял стих... ще станеш и поетеса.
До тук - много поздрави на учителката ти по БЕЛ. /Това по съвременните правила трябва да значи Български Език и Литература./
Ако искаш да станеш депутатка или зам. министърка на образованието, можеш и с тези грешки, че даже и с повече. Ама да ставаш актриса /актиорка?/... Хайде, холън!
Пък и с тая памет? Как ще си учиш текстовете, бе Маце? Ти заглавията не помниш, пък камо ли репликите ще запомниш.
Ама акъла ти сече: Здравко Митков не беше ли Митко Здравков?/ на какво ги бил научил! Е тук сигурно можеш да излезеш права. Човекът е професор като Ламбо, че даже беше и Ректор по едно време на въпросното НАТвИЗ. /То и той, Ламбо, май не можеше да пише правилно: викаше Збогом. Помниш ли миналите избори?/
Та седни си на красивото /надявам се/ дупе и научи езика свой роден, че както не знаеш да пишеш, сигурно мьекаш като русьенка.
Па тогаз ще видим кой за къде е.
Хайде, успех!



Тема Re: ЗАМИНАВАМнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор malinka_69 (непознат )
Публикувано12.04.09 15:41



Добре де объркала съм се.Но всички се объркват по някога нали!!!Не се притеснявай толкова за матурата ми защото се подготвям.Незнам дали знаеш но в НАТФИЗ(!!!)не взимат под внимание оценките от училище. Така че няма проблем.Аз мился че мнението ти е само заядливо и въобще не е по темата така че по добре да се изказваш в някои форум за литература а не тук!!Не виждам на какво отгоре си толкова надута!Приключвам темата с теб защото не е по темата.

Въпросът ми от миналия път остава до всикчи които не искат да се заяждат само.А заядлиците да не пишат!!!!!!



Тема Re: ЗАМИНАВАМнови [re: pleshivata_peviza]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано12.04.09 18:57



БЕЛ означава... права лопата!



----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Re: ЗАМИНАВАМнови [re: malinka_69]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано12.04.09 22:27



Не, не всички се объркват толкова много като теб.
Особено, когато "объркването" е проява на такава неграмотност.
Надявам се да си някакъв невероятен талант, тогава как пишеш и четеш няма да има значение, в крайна сметка някои и с нямото кино са направили кариера:))
А след като ще ставаш "актиорка" е добре да се научиш да понасяш критика, особено такава, която ще ти е от ползва.
Успех.



Тема Re: ЗАМИНАВАМнови [re: cineman]  
Автор pleshivata_peviza (новак)
Публикувано13.04.09 07:47



Надникнете в училищните бележници на децата, за да ми повярвате, че БЕЛ значи И Български Език и Литература. Едно време се смеехме на съкращенията, въведени по съветски образец, даже един питаше /виц!/ какво значи В.Х.О.Д. А друг отишъл в шивашката кооперация и казал "Мошушмъшкос?", което значело: "Можете ли да ми ушиете мъжки костюм?" - това по времето, когато имаше едно предприятие с магазини "Стройматметиз", а МЕИ /"Политехниката"/ се разчиташе като Мъже Ентелигентни и Илигантни, каквито бяха инжИнерите, завършили МашиноЕлектротехническия Институт. Това за разведряване сутрин в понеделник!
А колкото до Калинка Малинка и нейната матура - аз затова не ходя на театър и не гледам български кино и ТV филми, защото ДНЕС БЪЛГАРСКИЯТ АКТЬОР, ВЪЗПИТАН В ЗАВЕДЕНИЕТО НА "РАКОВСКИ", НЕ ЗНАЕ И НЕ МОЖЕ ДА ГОВОРИ. ЗАЩОТО МУ Е НИСКА ОБЩАТА КУЛТУРА!!! И МЕ ДРАЗНИ!!!
А съм достатъчно оплешивяла, за да си спомням и Мила Павлова,, и Арабов, и Буйнозов, и Стефан Гецов и др., и др., които бяха корифеите на българския театър, когато днешните "динозаври" Наум Шопов и Васко Михайлов бяха "юноши бледни". /Малинке, ти знаеш ли какво е това "юноша бледен"?/



Тема Re: ЗАМИНАВАМнови [re: malinka_69]  
Автор barovetz73 (непознат )
Публикувано13.04.09 13:27



вООООбще.........хихихихихихи





Тема Re: ЗАМИНАВАМнови [re: malinka_69]  
Автор Vulpes (КК)
Публикувано13.04.09 14:25



Евалла, Малинке, признах те! Имаш талант, аудиторията се смее от душа. Яд ме е само, че не мога да видя изражението на лицето ти и мимиките ти докато разказваш историята и споделяш компетентното си мнение, сигурно щях да се търкалям по пода от смях





Тема Re: ЗАМИНАВАМнови [re: barovetz73]  
Автор malinka_69 (непознат )
Публикувано13.04.09 14:27



Не разбирам защо всички вие само се заяждате а не отговаряте по темата.Сякаш всички сте учители по български език и сте дошли тук само за да поправяте грешки а не за да участвате в темите.

Мислех си че това е форума за театър...



Тема Re: ЗАМИНАВАМнови [re: malinka_69]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано13.04.09 14:32



защото, малинче, ако видя пред НАТФИЗ розов слон, може да се впечатля, че виждам слон, но по-ще ми направи впечатление цвета му.


та така и ти, с твоя правопис.;))

Думи, думи и нищо повече


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.