Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 19.04.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За женските гласове ...нови  
Автор MusicLight (:))
Публикувано18.11.08 01:57



Знаете ли, хора - вече съвсем се обърках. Много книжки изчетох и много хора попитах, но никой не може да ми отговори еднозначно на въпроса - има ли фалцет жената, аджеба ? И по-конкретно ниския женски глас има ли фалцет ? Вие какво мислите ?



Тема Re: За женските гласове ...нови [re: MusicLight]  
Автор neznainaa (непознат )
Публикувано21.11.08 19:54



az nikoga ne sum chuvala ponqtieto jena da pee na falcet,ama poneje ne sum v tazi oblast,prosto luibitel ,shte se radvam i az da naucha kude e istinata





Тема Re: За женските гласове ...нови [re: MusicLight]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано24.11.08 12:11



Нона Йотова

Think Positive !


Тема Re: За женските гласове ...нови [re: Coтko]  
Автор Moriarty4O4 (непознат )
Публикувано22.12.08 22:55



Разбира се ,че има женски фалцет!
През пубертета и мъжките и женските гласове мутират физиологически.
На мъжете гласовете им "падат" с една октава , за това е толкова забележимо при тях.
Женските гласове не падат с една октава надолу , но мутацията от детски глас към узрял женски глас също така е факт. Само дето е по незабележим на слушане от случая с мъжките гласове.
Разбира се има и изключения , някой мъже говорят ,дори пеят като жени (Тенор Алтино нпр.)и жени които на свой ред говорят и пеят в мъжките октави.(Контра Алт напр.)


Гласът е хормони



Тема Re: За женските гласове ...нови [re: Moriarty4O4]  
Автор mimo13 (непознат )
Публикувано22.12.08 23:13



В Стара Загора има един тенор който разбира от пеене и може да ви раэреши въпроса стига да има време за това Опитайте дано да Ви вземе



Тема Re: За женските гласове ...нови [re: MusicLight]  
Автор Machu Picchu (новак)
Публикувано22.12.08 23:41



Фалцет имат всички и мъжете и жените, важното е да знаят достатъчно, за да го извличат .. Това е всичко!!
Фалцета е определен начин на вибрации на гласните струни, който позволява те да издават най - високите звуци с мноро по малко усилие отколкото това се прави с нормални средства.
Обучените певци могат да контролират прехода от жисоки ноти с пълен глас към тези във фалцет.
Накратко, звукът на гласа във фалцет е по-висок и по-малко мощен от нормалния глас и е по остър и по- малко богат на звучност.
Така че жените също имат фалцет. Този звук е много фин и не би могъл да има онези нюанси ако пее с пълен глас.
При мъжете се чува много дали пеят фалцет защото произвеждайки по ниски звуци в сравнение с жените се усеща много по ясно разликата.
Надявам се да съм бил полезен!!!



Тема Re: За женските гласове ... *DELETED*нови [re: MusicLight]  
Автор Machu Picchu (новак)
Публикувано23.12.08 00:00



Мнението е изтрито от mangiafuoco

Тема Имат ли фалцет женските гласовенови [re: Machu Picchu]  
Автор Machu Picchu (новак)
Публикувано23.12.08 00:05



Всички отговори дадени досега са по мое мнение неверни или непълни.
Фалцета е възможен при всеки певец, тъй като се извлича от конкретна позиция която гласните струни заемат.
На практика по време на фалцет гласните струни се събират толкова, че да вибрират с половината от естествената си дължина. На практика вокалната струна става половината от онова което е, произвеждайки по-остри и по-високи звуци!
Всъщност, фалцет не се извлича само при високите тонове, спокойно бихте могли да направите такъв и при звуците в центъра.
Нещо друго, един лирико - лежерен тенор би могъл да стигне нотите Mi и Fa (от трета октава) с пълен глас. А един тенор не използва никога фалцет.
Също така мисля, че онова, което често погрешно се счита за фалцет при тенорите всъщност е mezza voce.
Надявам се да съм бил полезен отново.
Приемам и други мнения, различни от моите.



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: Machu Picchu]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано04.01.09 13:59



Благодаря много за отговорите. Аз съм mezzo sopran, все още съм студентка и от скоро успях да си изкарам височините, но имам притиснения, че са фалцетни, макар че преподавателите ми казват, че не са ... по принцип малко бия и на контра алт, защото спокойно си пея си от голяма октава, а сега изведнъж започнах да пея си на 3та октава ... и се притиснявам дали не съм олучила неправилна постановка ...



Тема Re: За женските гласове ...нови [re: mimo13]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано04.01.09 13:59



Кой е този човек, как се казва ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.