Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 27.09.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мегаспектакъл на Макбет в операта!нови [re: lnquisitore]  
Автор Primus (незнаен)
Публикувано17.06.08 21:59



Много добър спектакъл!! Режисурата - интересна и различна, хореографията-перфектна, сценографията-изключителна!! Развълнувах се, не скучах, виках браво, много, много пъти..На Петър Найденов и Орлин Горанов. От другите не съм възхитена. Елена е пяла по-добре, може би беше притеснена.. Хора и оркестъра не бяха на високо ниво, а диригента има още да учи как се дирижира опера..Но като цяло спектакъла беше НИВА над софийския "Макбет"!!! И не крия, че това доста ме зарадва





Тема Re: Мегаспектакъл на Макбет в операта!нови [re: Primus]  
Автор vmetvam (непознат )
Публикувано17.06.08 22:24



Аз не виках браво на Петър Найденов, но на Петър Данаилов

Много силен спектакъл, изключителен. Такива аплаузи и викове накрая не бях чувал дори при участието на най-големите ни певци(когато някога участваха в София преди години). Но това снощи напомняше на черно-белите филми с истерията по бийтълсите. Браво на всички! Елена Баръмова ли-колко български певици в момента могат да изпеят изобщо тази роля? Това, което не ми хареса при нея-италианския в началото-"Nei della vittoria io le incontrai..."-липсваше италианската прозодия в текста, както и характерното затваряне на Е към И(прим:stupito io n'era-по-към n'ira, нали се сещате). Но иначе всяко следващо нейно появяване беше по-добро от предходното. Като цяло-много, много добре! Петър Данаилов-световна работа, и пеене и игра, специално в тази роля. Блестящ Орлин Горанов, много емоционален в арията. Режисура, хореография и костюми-брилянтно.
Няма да е зле да ни гостуват и други БГ театри, защото и те със сигурност ще се постараят.



Тема Re: Мегаспектакъл на Макбет в операта!нови [re: Primus]  
Автор m4i...ko (непознат)
Публикувано17.06.08 23:10



Скъпа Primus къде пък чухте снощи Петър Найденов.Ако сте се радвали на баса, Банко бе изпят от Веселин Стойков-директора на операта. Пепи Найденов пее в Лакме. Всъщност....Вие коя опера гледахте снощи? На кого пляскахте? Нищо .....важното е че Ви е харесал....който и да е той. Да е жив и здрав и все така да Ви радва.
В този спектакъл имаше заряд ,какъвто не съм усещал да лъха от тази сцена от дълги години. Личеше ,че артистите си допадат и харесват това ,което вършат и го правеха с истинското желание да ни зарадват макар и с тази тъмна музикална и светлинна картина. Дано Карталов да ги покани пак. На НАЦИОНАЛНАТА СЦЕНА трябва да им се дава възможност да бъдат показвани добрите постижения на РОДНАТА ОПЕРА. Толкова съм щастлив да знам,че Тя още е жива благодарение на такива млади таланти ,като режисьорката Нина Найденова. Да не говорим,че скоро не бях чувал толкова искрен и ярък аплауз за диригент въобще. А в случая става въпрос за Диан Чобанов....за мен той е откритие. Знам колко е трудно да накараш провинциален оркестрант да набере сили да се мотивира да създава изкуство,да го извлича изпод заспалото магаренце на старичкото си кемане. Диан видимо се е справил с това,защото оркестъра го следеше перфектно. Мисля ,че Стара Загора грабна жълтата фланелка. Има да ги гонят останалите. Поне за Макбет. Интересно ми е какво още са ни подготвили тези дни? Да видим.......

Редактирано от m4i...ko на 17.06.08 23:51.



Тема Re: Мегаспектакъл на Макбет в операта!нови [re: lnquisitore]  
Автор the_h (пак аз)
Публикувано18.06.08 03:13



Хубав спектакъл, много добра режисьорска концепция, сценография и хореография. Певците бяха на добро ниво. За първи път слушам баса Веселин Стойков, има хубав глас, но в дуета им с Петър Данаилов сякаш той беше баритонът, а Макбет - басът. Незнам защо ниските баритоните често държат да бъдат баси, при положение, че басовият тембър има коренно различно звучене (каквото притежава Петър Найденов например от настоящите солисти в операта). Така или иначе всичко беше на много добро ниво и лично аз се радвам, че изгледах спектакъла в тази му трактовка и този му състав.
Между другото е странно да се противопоставят съставите на различните опери в страната, като така или иначе една шепа певци обикалят навсякъде и пеят и в софийска, и в старозагорска и т.н. опери.

____________________
Което силно ме съмнява!

Редактирано от the_h на 18.06.08 03:14.



Тема Re: Мегаспектакъл на Макбет в операта!нови [re: the_h]  
Автор Oблak бял (ентусиаст)
Публикувано18.06.08 09:22



Елена Баръмова има глас, но пя неовладяно. Всичко останало клубарите са казали и се присъединявам към положителната оценка за спектакъла.
Като изключим някои дребни забележки към част от духовите, някои неточности в превода и липсата на писана програма, Макбет на Старозагорската опера заслужава адмирации и показа как може да се носи кралската корона. Корона, която през цялото време висеше безмилостно над всички.



Тема Re: Мегаспектакъл на Макбет в операта!нови [re: Oблak бял]  
Автор maclove (непознат )
Публикувано18.06.08 09:59



В България действително има само една певица, която в момента може да изпее лейди Макбет така, както трябва и мисля,че на всички е известно коя е тя.......и че това съвсем не е Баръмова.



Тема Re: Мегаспектакъл на Макбет в операта!нови [re: maclove]  
Автор frofri (непознат )
Публикувано18.06.08 10:34



Ех , колегии , колеги , ако си извадите слепите и глухи резонатори от лайната ще видите какво слънце блести наоколо.



Тема Re: Мегаспектакъл на Макбет в операта!нови [re: frofri]  
Автор nabludatelen (непознат )
Публикувано18.06.08 11:11



Tи сигурно от позицията си на клозетен червей си се научил да разсъждаваш толкова ФЕНОМЕНАЛНО и да раздаваш лайняни съвети, които никой не ти е искал.



Тема Re: Мегаспектакъл на Макбет в операта!нови [re: Oблak бял]  
Автор melimel (прелитащ)
Публикувано18.06.08 11:12



Духовите преди повече от година бяха пълна трагедия. Диригентът наистина направи чудеса с тях, при това за кратко време.
И е наивно някой да смята Чобанов за "откритие", при положение, че вече няколко години той дирижира в СФ. Може би за опера все още му липсва нужния опит, но като начин на работа и усет е наистина уникален.



Тема Re: Мегаспектакъл на Макбет в операта!нови [re: the_h]  
Автор conduktor (непознат )
Публикувано18.06.08 11:45



Чета всичко по горе и съм направо ошашавен! Какъв ли ще да е бил тоя галаспектакъл, с тенорален баритон в главната роля,с баритонален и грозен бас, с фалшива и кудкудякаща лейди Макбет,с глух диригент, нечуващ фалша, с издухан хор и киксуващ оркестър. Мале мила,помощ! От всичко това се налага извода, че само клакьорите са си свършили добре работата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.