Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 02.07.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Тема Операта в Русенови  
Авторoпepoмaн (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 08:51



Снощи в претъпканата зала на Русенска опера имахме възможността да чуем един (почти) страхотен спектакъл на Травиата!
Калуди Калудов и Радостина Николаева бяха в главните роли и бяха блестящи!
Не съм очарован от младия баритон, който пя Жермон - има глас момчето, но играта... Защо ли канят неопитен солист за тази роля, като има тук Венци Анастасов, не ми е ясно...
Още нещо - чудесен хор и оркестър! Всъщност, има ли в България друг такъв хор?! Не кристална, а диамантена лира трябва да получат...
Като цяло бях впечатлен от спектакъла! Но ръководството на операта ще трябва да си помисли не е ли по-добре да се слага и втори спектакъл на такива заглавия, вместо да се връща публиката...



Тема Re: Операта в Русенови [re: oпepoмaн]  
АвторBиoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 09:55



Снощният спектакъл доказа още едн път,че публика не само има,ами е и добре ориентирана.Когато има качество явно не е проблем да се напълни залата.И още:няма в нормалния свят "столични"и "провинциални"театри,има НИВО,а то в Русе е високо!





Тема Re: Операта в Русенови [re: Bиoлeтa]  
Авторзpитeл (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 11:14



И аз бях снощи на "Травиата". Първо действие беше на много, много високо ниво. Калуди пя с голям хъс и изобщо (хайде почти) не понижаваше, както по принцип прави. Кулминацията на действието беше арията на Виолоета, която Радостина Николаева изпълни много майсторски, овладяно, с много красиви pianissimi и аплаузите в края на действието бяха просто фурор. Този фурор се пренесе и в началото на второ действие с арията на Алфред. Но...щом се появи Ростислав... Вероятно е много симпатичен иначе, но направо разказа играта на спектакъла. Вярно че Калуди като грижещ се за учениците си трябва да ги лансира, но... Първо, стоеше повече от нелепо слабичкото момче Ростислав като баща на охранения прошарен Калуди, изглеждаше абсурдно и смешно. Второ, за пеенето му много не ми се говори, но да кажем деликатно, беше много далеч от изпяване на ролята, по-скоро приличаше на нещо между рев и вой. Трето, нотният му текст беше изцяло пълен с грешки, които не знам защо Калуди или корепетирите не са поправили. Четвърто, италианският беше кръгла нула, НИТО ЕДНА двойна съгласна, грешни думи и пр. Пето, актьорската му игра, ако изобщо тук може да се употреби този израз, беше нелепа, искайки да се направи на стар той куцаше като Риголето, нямаше НИКАКВО отношение към Виолета, камо ли развитие в това отношение - от съвсем строго в начало, през някаква промяна - разбирайки, че нещата не стоят точно така, както са му били представяни, минавайки през съчувствие за да стане отново строг - НИЩО!!! Когато тя му каза "Qual figlia m'abbracciate..." той просто сложи ръцете си върху нея без никакво отношение - прегръща ли я наистина със съчувствие, отблъсква ли я, какво прави? Нищо не прави!...
Хайде спирам, защото не искам да напиша всичко, което си мисля. Но това е един сложен образ, който трябва да се обмисли, изгради, и не на последно място - да се изпее, а снощи не се случи нито едно от тези неща.
Оркестърът и хорът наистина бяха на ниво, както и ръководството на Найден Тодоров, който даваше идеални темпа навсякъде а в оркестъра имаше красоти, каквито не всеки път има; не допусна никакви разминавания (особено на хора, който все сякаш не чува оркестъра и не вижда диригента), такива имаше единствено с Ростислав, но не по вина на диригента. А това можеше да стане перфектния спектакъл.



Тема Re: Операта в Русенови [re: зpитeл]  
АвторKoтka_Typaндoтka (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 11:36



Абе, в тая опера пускат ли изобщо Владо Попов да пее? Има много хубав глас момчето, чу се и на Турандот - вярно, и той е млад, има какво да учи откъм игра, но след това, което прочетох, ми се струва, че би се справил в пъти по-добре.



Тема Re: Операта в Русенови [re: зpитeл]  
АвторCъщaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 11:38



Между рев и вой :) Това ми хареса :) Значи Попов наистина би го отвял.



Тема Re: Операта в Русенови [re: oпepoмaн]  
Авторkikiriki (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 12:24



Хубаво е да се чуват такива възторжени възгласи,толкова рядко се случва!
Кажете нещо за тази Радостина?Нямам впечатления.Само занам че е гадже на Цветан Цветков(много престижно...)
На Калудов му се чудя!Първо за това че продължава да пее Алфред(на 50 и...)
И второ че лансира некачествените си ученици.
А както има амбицията да стане директор на Соф.опера,майко мила





Тема Re: Операта в Русенови [re: kikiriki]  
Авторbuba (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 13:51



Ami Radostin Nikolaeva nosi repertoara na Sofijska opera - vsichko ot Leonora do Liu i e mnogo dobra peviza, плътен, красив тембър... абе, добра е!
Ами, да, браво на Найден - поне един театър в БГ е съживен! И аз чух хубави неща за спектакъла (без баритона).
Май Русе ще бъде хита този сезон. Сега готвят "Вълшебна флейта" - ха дано и в БГ един истински Моцарт!



Тема Re: Операта в Русенови [re: kikiriki]  
Автортиkи (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 19:40



а че не беше ли гадже на бат ВЕЛКО????



Тема Re: Операта в Русенови [re: зpитeл]  
Авторkинжaл (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 19:43



е верно ли КАЛуди е пуснал РОсти в тази роля????Леле той съвсем е изперкал .............да го беше пуснал в нещо - по -леко не във Верди точно ...........майко мила





Тема Re: Операта в Русенови [re: тиkи]  
АвторAbe (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 20:33



Беше, ама не пипай там...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.