Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 03.07.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: "Бал с маски" в НДКнови [re: мнeниe]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 14:23



Другарче,не знаеш ли къде се намира "з"и "ч" на клавиатурата,че пишеш
така?Ей сега ще те обадя на "Малинка".





Тема Re: "Бал с маски" в НДКнови [re: ballo]  
Автор мaлинka (калинка съм,бре)
Публикувано12.01.07 18:44



Извинявай, от постинга ти не става ясно дали си гледал спектакъла?
Този, конкретния, на 4 януари 2007г. в НДК? Спектакъла, който коментираме?
Май не си.....

Защото щеше да разбереш защо Олга беше попадение, колко ТОЧНО по-дебел беше Калуди(не те ли е срам!!!), колко ТОЧНО по-фалшив Нико, колко ТОЧНО по-скучна Цветелина (горките "лавандули", дето я допускат да пее в Метрополитън - как не са се сетили да се консултират с теб)....

Нищо, 'che ne si v BG', за мен ти си един обикновен "наплевател"!

Грешиш, "сънароднико", normalnia balgarski meloman e много добре информиран na kakvo v momenta se kasva svetovno nivo, не просто защото вече има vasmojnost da patuva isvan stranata i da gleda spektakli po sveta, а и защото отдавна вече не стои до огнището с котлето с къкрещия бобец и не се чуди "аджеба, какво ли е Tova deto ni go predstavjat v Bg sa svetovno nivo, sravneno s istinskoto nivo v sveta? А-а? Дали пък случайно не е едно chitalistno nivo?"...
Предвзетият ти, високомерен и надут постинг обижда много от клубарите - доста информирани, с прекрасен вкус, понякога с противоположни мнения, но възпитани и културни люде. Доста от тях - любители, но ще те сложат в джоба си, бас ловя! Знаеш ли какви CD и DVD колекции имат? И то не на певци от преди 60-70 години, вервай ми!!!! Светът се отвори отдавна, ало-о-о!, събуди се !

Леле, колко се ядосах!...





Тема Re: "Бал с маски" в НДКнови [re: мaлинka]  
Автордaaa (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 19:39



Разбирам пристрастието на тези, които са били на сцената. Но хайдевсе пак стига като гаргата, която не намерила по=хубаво от нейното птиче. Та и вие = нашите певци най=хубаво пеят, само нашите с душа пеят и се раздават... Както кащзаха преди мен пишещите, нека певците вместо да пишат тук, да си гледат пеенето, а на нас да остават все пак да си кажем мнението. Още повече при липсата на музикална критика в Бьлгария. Не се обиждайте на човека. Наистина Калуди пее ниско височините, Нико е фалшив, а Василева скучна. И с парите, които са ви дали от НДК, вървете да видите и чуете някой спектакъл в Италия, посетете някой майсторски клас в чужбина. А като не искате да ви сравняват със световното ниво, идете да си пеете на село. Там ще ви сравняват с рева на магаретата и с чалга певците. Съгласен съм, че има гласове, но съм и съгласен, че педагози в България НЯМА. Съучениците и съученичките на Карузо от музикалната ни Академия е време да забележат, че вече не се пее по този начин, който преподават.
www.youtube.com наистина е прекрасен сайт. Благодаря за адреса. И наистина Карталов доста е откраднал от тази постановка на Прилепът с Груберова и Поп. Възможное ако човек се поразрови да намери и други съвпадения.



Тема Re: "Бал с маски" в НДКнови [re: дaaa]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 20:02



Важното е да е от сърце. Това за щастие на участващите се възприема добре от българската публика и малко заблуждава. Ако беше в Италия??? Спомнете си премиерата на Аида в Миланската Скала съвсем скоро. Кой беше освикан и напусна сцената. Ако нашия спектакъл беше там???? Леле мале!



Тема Re: "Бал с маски" в НДКнови [re: дaaa]  
Автор мaлинka (калинка съм,бре)
Публикувано12.01.07 21:11



Не съм певица, бях в публиката. Дадох пари за този спектакъл, а не взех.

Била съм в Италия, операта там не е само Скалата. На оперния фестивал, който слушах и гледах, имаше доста компромисни певци - някои с доста наднормено тегло, макар и млади. Пееха добре (повечето), но не помръдваха от мястото си, артисЦизъм (blu, къде си, домъчня ми..) - само в погледа.

По ми допадат постановките, в които певците имат повече актьорски задачи, в които режисурата не е така приложна. Гледала съм такива френски и английски спектакли, тук - само единствения "Севилски бръснар" по Дарио Фо в НДК и може би "Италианката" миналия сезон в операта.

Но и класическите решения могат да са добри, стига да са професионални ("Бохеми" на Бойко Богданов), стига да са плод на последователна и системна работа, на равностойно сътрудничество на диригент и режисьор, а не непрекъснати смени на състава и влизане на солисти, които никога не са репетирали..

Вече съм писала за прекрасните български гласове. И че такова животно "българска певческа школа" отдавна няма. Не искам да се повтарям.
За жалост ДМА не е място, където човек може да стане певец, в повечето случаи е късмет ако не те увредят...

Това е скромното ми меломанско мнение.


Уважавам МНЕНИЕТО на другите, дори и когато е различно.
И презирам тези, дето нареждат кой къде да ходи, какво да прави, и които размахват огромните си....комплекси като менторски вдигнат показалец!
И се произнасят неподготвени по обсъждания конкретен спектакъл, без да се срамуват от невежеството си!!!



Тема Re: "Бал с маски" в НДКнови [re: мaлинka]  
Авторmalinke, (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 10:36



Malinke, ama ti maj si pevica, a? Ja ne se jadosvaj taka, 4e ste si 3agubi6 glasa!!! Spokojno, obetavam ti 4e pove4e njama da posestavam to3i forum. Samo posledno ti ka3vam, 4e ne samo pevcite, koito pejat v Italia sa dobri, a i publikata e na nivo, da ra3bere koga pejat dobre, koga - ne. Eto i Pe6o ti ka3va 4oveka. Dori Alagna osvirkaha v La Scala!!! Ja si pomosli: njakoj, njakoga da e osvirkan v Balgaria?....



Тема Re: "Бал с маски" в НДКнови [re: мaлинka]  
Автор damore (непредсказуем)
Публикувано13.01.07 12:50



Прегледах мненията ви досега . Освен забележки за солистите и правописа, друго не видях. Какво ще кажете за диригента? За хора? За оркестъра ?????



Тема Re: "Бал с маски" в НДКнови [re: damore]  
АвторCъвeт (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 15:32



Прегледай пак,може и да намериш нещо.Все пак в една опера най-важното
звено са солистите!Оркестъра както и вълшебно да свири,няма ли кой да пее
и играе,все едно,че нищо не се е получило.



Тема Re: "Бал с маски" в НДКнови [re: Cъвeт]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 23:20



така си е дааморе хахахааааааааааааааааааааааааааааааааааааа



Тема Re: "Бал с маски" в НДКнови [re: xaxa]  
Авторxoxoxoxo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 22:28



Да,ама солистите,колкото и прекрасни да са,ако няма оркестър и пеят с пиано..........а?Какво ще кажеш?Как му се казва на това-опера ли ,що ли?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.