Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:51 02.06.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ХХII международен балетен конкурс започва в съботанови  
Автор caramelito (непознат )
Публикувано15.07.06 15:49



За първи път в историята на състезанието Варна ще има свой представител в международното жури - примабалерината Екатерина Чешмеджиева
Олга Боева
В събота от 21 ч. се открива ХХII международен балетен конкурс. Състезанието ще се проведе от 15 до 30 юли в Летния театър. Рекорден брой млади изпълнители са изявили желание да се включат тази година в конкурса - 178 души от 31 страни. Първа във Варна пристигна Зинаида Чугунова от Русия, а вчера долетя от далечна Камбоджа и г-ца Сотнава. Председател на международното жури е проф. Юрий Григорович. За първи път в историята на най-старото в света балетно състезание Варна ще има свой представител в международното жури - това е примабалерината Екатерина Чешмеджиева, художествен ръководител на балетния състав при варненското Оперно-филхармонично дружество, съобщи за в. "Черно море" Върбан Върбанов от организационния комитет.
Почетен патрон на конкурса е Зорка Първанова, а организатор - фондация "Международен балетен конкурс - Варна".
На 14 юли се тегли жребият.
Паралелно с конкурсната програма ще се проведе международна лятна балетна академия с всекидневни занимания по класически балет, характерни танци, съвременни техники и съвременен джаз под ръководството на световноизвестни наши и чуждестранни педагози.
На 29 юли е предвиден международен симпозиум с участието на членове на журито, директори на големите международни балетни конкурси, емблематични за световния балет личности, ВИП гости.

http://www.chernomore.bg/article.asp?topicID=233&issueID=1669

Интересно ми е да разбера какво е мнението ви за балетния конкурс и защо толкова малко се говори за него.



Тема Re: ХХII международен балетен конкурс започва в сънови [re: caramelito]  
Авторkoi sa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 09:36



koi sa uchastnicite ot BG?

kakvi shansove imat?



Тема Re: ХХII международен балетен конкурс започва в сънови [re: koi sa]  
АвторKitri (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 20:14



Neznam to4no koi sa nashite u4asnici, no pri vsi4ki polojenia e rano da se kaje kakvi sa im shansovete.Ne se znae kakvi kadri sa pristignali ot drugite strani. Snoshti gledah priakoto predavane po KANAL1 i . Haresa mi to4no edin izpulnitel ot Belarus - mnogo e dobur. Ostanalite ne me vpe4atliha . Ako i prez ostanalite dni na purvi tur gledame takova nivo ,smelo moga da zaqvia 4e nashte deca imat shans!!!





Тема Re: ХХII международен балетен конкурс започва в сънови [re: Kitri]  
Автор caramelito (непознат )
Публикувано17.07.06 15:17



Дам - и аз гледах прякото предаване, което за съжаление не показа всички участинци. Мисля, че се сещам за кой става дума - едно момче, което танцуваше Дон Кихот с черен костюм - наистина беше много добър. Друг, който на мене ми хареса, беше участник от САЩ, който падна....

Видях две наши момчета, но за съжаление нещо не мога да кажа, че имаха същата енергия и техника като горните две. Дано имаме и по-добри. Казаха, че тази година има рекорден брой участници.



Тема Re: ХХII международен балетен конкурс започва в съботанови [re: caramelito]  
АвторKiki (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 18:17



И аз съм удивена от малкото и изключително недобра реклама. След като рових из нета, гледах за афиши по улиците, звънях на касите на Летен театър (които в последствие се оказа, че работели от 13 ч.) накрая се наложи да отида на място, та да получа информация, която се състоеше предимно в цени на билетите, а не кой ще участва. Много ми е странно при толкова малко реклама как имат смелостта да продават билети по 100 лв.



Тема Re: ХХII международен балетен конкурс започва в сънови [re: Kiki]  
Автор caramelito (непознат )
Публикувано21.07.06 13:09



Билето от 100 до 600 лв

При мене най-странното беше, че след като се разрових из нета, открих само няколко форума от САЩ в които се говореше за конкурса и също като нас се чудиха кой ли ще участва и защо нямат никаква реклама. Аз до сайт така и не успях да се докопам. Странно ми е как може на разни простотии да се правят огромни реклами, лепят се плакати, гръмват ни ушите, а за нещо като Балетния Конкурс - ни дума, сякаш е някакво табу. Е не може така. Или поне не би трябвало.



Тема Re: ХХII международен балетен конкурс започва в сънови [re: caramelito]  
Автортaka e! (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 14:42



така е откакто ЕмилДимитров (дългогодишен заместник на Г.Йорданов по времето на тато) приватизира конкурса/фестивала.
Той прибира в частната си фондация парички от спонсори, ама не дава за глупости...



Тема Re: ХХII международен балетен конкурс започва в съботанови [re: caramelito]  
Автордa дa (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 11:51



Като организация- отново трагедия. Странни оценки дават от журито. Инак като цяло конкурса е слаб. Единствения мъж танцьор на този конкурс е партньора на една японка. Кареньо се казва и той направи показно как трябва да се танцува балет. Отново кубинската школа доказа превъзходството. Некадърни модерни се показват, в класическия репертоар, голяма манджа. Не се зачита хореографски текст, музика никой не слуша. Американците показаха великият си кич. Освен момчето, което се подхлъзна в първата вечер. А за организацията ужас. Тотално неподготвени хора, няма синхрон с администрацията на хотел Черно море. И от огромната бройка от 180 и нещо участника само 115 са дошли и за да спести парички Емо джапанката реши 2 тур само 40 състезатели да минат, а не 50 както бе открай време. Трябва млади и енергични хора да вземат този конкурс инак след някоя и друга година ще умре първият балетен конкурс





Тема Това е невероятнонови [re: caramelito]  
Авторfeba (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 19:55



Maguy Marin - дали някой е гледал нейни постановки и най-вече има ли нещо на достъпен носител, до който мога да се добера. Много 6те съм благодарна, ехо, има ли някой





Тема Re: ХХII международен балетен конкурс започва в сънови [re: дa дa]  
Авторcaramelito (Нерегистриран)
Публикувано25.07.06 23:45



Да! И аз чух за кубинеца, че бил страхотен! Има ли някой по морето да разказва?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.