Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема "Отело"нови  
АвторCвинckибyт (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 09:56



"Отело" на Л.Абаджиева - безумно як.



Тема Re: "Отело"нови [re: Cвинckибyт]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано16.10.05 16:08



"Това ли е театърът?!" - би възкликнал всеки обикновен зрител, който не седи на първия ред на премиерите, ако види "Отело" в камерната зала на Народния театър. И бедата не е в това, че Дездемона се играе от мъж (Владимир Карамазов), че се появяват военни униформи от времето на соца, че Касио се проявява като Наполеон (великолепна игра на Димитър Рачков), че Отело не е мавър, а още по-малко, че актьорите владеят телата си като истински атлети. Бедата е в това, че през цялото време човек се чуди толкова ли се е изчерпал Шекспир. Ако режисьорката Лилия Абаджиева си е имала свои идеи, да беше написала своя пиеса, да беше поръчала на автор или поне да беше я озаглавила "Моят Отело". В нея ролите да бяха раздадени на "нейната Дездемона" или "нейния Касио". На човек направо му иде да съчувства на Шекспир."

Светломира Димитрова, в-к "Политика", 15-21 октомври 2005



...Крайно време беше да намажа нещо...

Тема Re: "Отело"нови [re: Haчko]  
АвторЖaнa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 22:56



За сведение на Начко,Димитър Рачков играе Яго,а не Касио.Коментирай спектакъл,който си гледал,а не за който си чул.Колкото до актьорите-перфектни,а Вергов ме е разнебитил от смях.Дездемона,Карамазов играе по-чувствено от жена.



Тема Re: "Отело"нови [re: Жaнa]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано16.10.05 23:29



Сакън, не се бъркай! Аз не коментирах, а цитирах! Надявам се, че правиш разлика...



...Крайно време беше да намажа нещо...

Тема Re: "Отело"нови [re: Haчko]  
АвторCвинckибyт (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 13:02



Малко крайно за да се измъкнеш само с ”цитирах”.
Тази от ”култура” дали не е някоя леличка в менокриза.... или просто иска да се изяви като много ц(с)ветна?

А за ”Отело”, Лилиабаджиевския де - отдавна не се бях кефил на нещо, толкова детски и със зяпнала уста.Но може би трябва да си жена за да го усетиш



Тема Re: "Отело"нови [re: Cвинckибyт]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано18.10.05 13:16



Само цитирах, наистина, защото не съм го гледал. Като го гледам, ще бъда по-малко краен



...Крайно време беше да намажа нещо...

Тема Re: "Отело" [re: Cвинckибyт]  
Автор tuzemec (островен)
Публикувано18.10.05 13:22



Хубав е. И на мен ми хареса.
Единствената забележка е, че може да се гледа както трябва само от 15% от присъстващите в залата. Трябва да си седнал фронтално на сцената на 1-вия ред. Което е жалко.
Иначе Юлиан Вергов много ме изкефи.

---------
Hey! This is the worst kind of discrimination - the kind against me!


Тема Re: "Отело"нови [re: Cвинckибyт]  
АвторDD (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 18:55



Е, успях да го гледам вчера и аз.

Ще започна с едно уточнение - жена съм, далеч от менопаузата и
много по-близо до пубертета.

Гледала съм доста от спектаклите на Лили Абаджиева (Женитба, Хамлет, Платонов, Ромео и Жулиета, Чайка и т.н.) и трябва да кажа, че невидях
нищо ново в това представление, за мое съжаление разбира се (и особено след Платнов - фаворита ми от изброените по-горе).

Стана ми мъчно за Шекспир и за тези които никога няма да прочетата
Отело защото са го гледали в Народния, а след 1-2 месеца ще си спомнят
ясно само " Кой тури тава жилязо тука...." или нещо подобно.

Защо трябваше да има отново вода накрая ???

Всички актьори играха отлично, но тази постановка не е предизвикателство за възможностите им - те това си го могат и са го показвали и друг път. Само още един въпрос , но този път към Владо Карамазов (страхотен като жена, много чувствен, забележителен), но защо така явно и натрапчиво повтаря Мариус - не е същото ...



Тема Re: "Отело"нови [re: DD]  
АвторSingapur (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 22:21



DD, pozdravlenie za edinstvenoto adekvatno mnenie, koeto sym chel tuk ot meseci.
a za otelo... ne sym go gledal i niama da go gledam, zashtoto veche sym go gledal niakoga niakyde, kydeto i da e!


na ostanalite: tihi utrini



Тема Re: "Отело"нови [re: Cвинckибyт]  
Авторnt (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 13:07



www.nationaltheatre.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.