Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Летенето на Морфовнови  
Автор Oблakът ()
Публикувано01.11.04 12:41



Морфов като хъш (1)
"Хъшовете са първите европейци в България, защото харесват капучино и винаги реагират на пилзенското пиво. И обикновеният българин от първата половина на 20-ти век е бил европеец, защото се обличал така и всяка събота ходел до Виена да си пие кафето. А бай Тошо и тъпите комунисти понеже бяха цървули си падаха приоритетно по Йовков и Елин Пелин, та ни изкараха селяни."

Морфов като хъш (2)
"Никой от ръководството на театъра не дойде да ни поздрави на премиерата, а пък аз не отидох на празника за 100 годишнината, защото не съм от този театър и той не е мой."

Морфов като хъш (3)
"Не ме интересува, че според руската критика съм най-големия театрален режисьор в Русия."

Морфов като хъш (4)
"Теди Москов печели повече от мен в Германия, но аз пък се забавлявам повече в Русия."

Морфов като хъш (5)
"Отидох в Русия, защото тук не можех да се развивам. Не ми даваха."

Морфов като хъш (6)
"Увеличаване залатите на малка част от актьорите е пробив, който никой не иска да разбере."

Морфов като хъш (7)
По мое време бяха важни актьорите, а сега най-отпред са фирмите, администрацията и др."

Всички тези крилатости излетяха в ефира на "Полет през нощта" в късната съботна вечер.



Тема Re: Летенето на Морфовнови [re: Oблakът]  
АвторБyнak (Нерегистриран)
Публикувано01.11.04 20:15



Привет Облако.Понеже съм Бунак,понякога ми липсваш.А Морфов-не.Макар че не е бездарно момчето.Макар и мамино.



Тема Re: Летенето на Морфовнови [re: Oблakът]  
Автор reader (FadeToBlack)
Публикувано01.11.04 20:19



Ми обичам го, пък!!! Кво да правя?!

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: Летенето на Морфовнови [re: Бyнak]  
Автор Oблakът ()
Публикувано02.11.04 16:28



Не че съм бунак (що ли пък не...), но сякаш няма да избягам от изкушението да споделя с теб два реда за премиерата на Хъшовете.:о)
Отивам (значи!) в Народния, купувам си програмата и се разполагам чинно на първи балкон. От ляво и отдясно на мен няколко булки. Едната вика: Ауу, видяхте ли Софиянски на първия ред колко е готин! Другата: Ами, кво му е на човека, голям сладур си е винаги! Третата: Да, ама това е най-малката му дъщеричка до него, дето учи на Пепи с племенницата в едно и също училище! Първата: Ааа, голямата, манекенката къде ли е сега? И трите стрини, прочее, с особен блясък в очите...

Както и да е. Започва обичайната Морфовиада (не по-различна от "На дъното"). Гледам сцената, с любимите за Сашо дълбочини, хорска пренаселеност, викове, шумотевици, гърмежи, дим и какви ли още не изразителни впечтлителности. Но не различих поне един изграден индивидуален образ. Само пример - Вальо Ганев, колкото и да му симпатизирам, хич не мязаше на Владиков, "момък бледолик". Рени Врангова нямаше да позная като Евгени. Добре че беше единственият female измежду тарапаната. Дребосъкът Мутафчиев като Македонски (не съм сигурен) непрекъснато се пънеше неориентирано с някакъв нож. Няма да ти говоря и затова, че много от оригиналните авторски персонажи просто липсваха. Това може би и не е толкова важно.
В един миг обаче Странджата (невзрачен Руси Чанев) реши да мре в някаква маратовска вана и публиката с бурни аплодисменти сколаса да умре от смях, поддържайки усилията му. До този момент се отегчавах и реших, че нещо не съм в ред. Но просветлението ме светна по тиквата и загрях, че традицията да ходиш на театър единствено заради забавлението е неустоимо изкушение. Какво от това, че авторът е писал "драма"...
Всичко това около час и 40 минути, съпроводено с умилителен музикален гювеч от Горан Брегович, през Щраус, Моцарт, че май и нещо от "Амели Пулен".
През антракта отидох да пуша и забравих да се върна. За което сега съжалявам до известна степен. Надявам се някой да разкаже случката от втората част.

Тъй или иначе, според мен, Вазовите немили и недраги Хъшове са гениално сътворено чудо. Но тук просто нямаше какво да ме "хване". Въпреки това съм съгласен с репликата ти за режисьора.
И друго си спомних - сълзата на истинския Странджа, великия Гец!

Това е Бунак. Не ми се драска повече, че току виж от два натиснати клавиша съм ударил грешния. Тъжна работа, приятелю, ама това е положението.
По Мърфи.:о))))))))



Тема Re: Летенето на Морфовнови [re: Oблakът]  
Автор janitor_of_lunacy (conformist)
Публикувано02.11.04 17:10



"Теди Москов печели повече от мен в Германия, но аз пък се забавлявам повече в Русия."

Да не би да има някакъв конфликт между тях двамата?

Обесете се в неделя...никой няма да ви гледа...


Тема Re: Летенето на Морфовнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор vogelfrei (патолог)
Публикувано02.11.04 18:28



Мне, но винаги са се приемали за две различни и еднакво важни (по отделно и един за друг) явления в постния ни театрален пейзаж. Затова няма нищо чудно в почти сатиричните изказвания на Сашо.

Всъщност и конфликт може да има, но поне ази не съм чул.

Too many silence
in a century of screams.


Тема Re: Летенето на Морфов [re: reader]  
АвторOблak (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 08:49



Как така "кво да правя"?
Ми, и на мен "When а blind man cries" ми е любима песен!



Тема Re: Летенето на Морфов [re: Oблakът]  
АвторБyнak (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 08:54



Здравей,Облако.Понеже съм Бунак,много се забавлявах на писмото ти.Особено на първата му част.Спомних си великия Чудомир и "Фрос Мувитон".Не го препрочитай,ти си го видял на достолепния първи балкон.А за другото-знаеш ли,понякога като ходя на театър аз съм толкова потресен,че в антракта забравям да изляза да пуша.И оставам-за което като теб съжалявам със закъснение.И за пропуснатата бира някъде.Защото често предпочитам самотна бира някъде пред изтерични съпреживявания на определено място.Сигурно защото съм Бунак.И като ти написах това,ми стана малко тъжно.Обаче това е живота.Поздрави.



Тема Re: Летенето на Морфов [re: Бyнak]  
АвторOблak (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 12:33



Хе хе, Чудомир наистина е бляскав отвсякъде, хубаво ме подсети да се посмея довечера. "Мувитона", "Не съм от тях" и другите работи ги имам на звуков запис и ще ги преслушам с удоволствие.
Благодаря за поздравите, Бунак!

ПП
Сетих се нещо странично за теб. Нали помниш Бурето барут в Армията и после Гочев в Народния? Онзи ден имах късмета да гледам и филма, сръбско производство. Мммм, направен, та направен. След всички грозни насилия и естествени (по човешки) убийства, финалната реплика беше:
"Да сме живи и здрави!"

Та и аз сега така.:о)



Тема Re: Летенето на Морфов [re: Oблak]  
Авторdodo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.04 22:26



4ak me e gnus da vi 4eta.Mislq,4e ste tapi,grozni i zavistlivi.'Ha6ove' e pove4e ot strahoten spektakal.Takav ne e imalo skoro,njama i da ima.No na vas qvno tova vi e varha v givota-da si pi6ete tuk i da zlobeete po tezi,koito mogat,za razlika ot vas. P.S.6tom tagite po starite postanovki na 'Ha6ove'ste mi qsni.I pro4etete pak 'Nemili- nedragi'-tova za kapu4inoto i pilzenskata bira go pi6e tam. Izlagate se. Za normalnite v tozi klub:GLEDAJTE 'HA6OVE'',6TE BADETE 6TASTLIVI.Za sagalenie bileti za blizkite dni nqma.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.