Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 29.09.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "...и човекът стана жива душа"нови  
АвторДжyлия (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 20:40



Гледали ли сте тази суперска пиеса?За тези,които са я гледали нека да оставят мнението си.А за тези,които не са нека да я гледат в Т199.Участват Цветана Манева и Мария Каварджикова.
Отидете, няма да съжалявате!!



Тема Re: "...и човекът стана жива душа"нови [re: Джyлия]  
Автор4иko (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 13:22



Гледах представлението и искам да ви кажа,че е супер!!!!



Тема Re: "...и човекът стана жива душа"нови [re: 4иko]  
АвторPepelna (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 16:09



Гледах пиесата, но за жалост останах разочарована от играта на двете големи актриси......схематичност, маркиране на текста, изобщо много забележки имам....но понеже харесвам и двете, то отдавам слабата игра в представлението, което аз гледах на разни фактори /може точно тази вечер да не са имали муза за игра, временно неразположение и т.н./..т.е. опитвам се да ги оправдая...а самата пиеса е страхотна



Тема Хм...нови [re: Pepelna]  
Автор чapa (миролюбива)
Публикувано25.09.04 21:57



Аз пък смятам, че играта на Манева е доста добра, тази на Мария схематична и "маркираща" по режисьорско решение, а пиесата слаба. Мъж, който вменява някакви неженски разговори и реакции на две жени в такава деликатна ситуация, винаги рискува да се подхлъзне. Да не говорим, че отношенията в края на песата приключиха на точно онова нулево ниво, на което бяха в самото начало. Т.е. цялата пиеса беше за нищо, защото движението винаги има някакъв резултат - плюсов или минусов, не е толкова важно, но някакъв. Значи срещат се те, привидно безразлични, но еднакво наранени и се разделят пак така. Наранени - това е ясно, но отново привидно безразлични, след като са си казали всичко онова (пак повтарям, според мен две жени не биха си казали точно тези неща в дадената ситуация).... Неправдоподобно, нелогично и сякаш авторът го е било страх да продължи започнатото.



Тема Re: Хм...нови [re: чapa]  
АвторM.Mladenova (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 00:52



Ne mislia,che mejdu vashite dve mnenia moje da ima niakakav spor,tai kato i dvete tezi sa pricipno verni!
Imame dve golemi balgarski aktrisi,koito obache sa podvlastni na edna principno veche ostariala rejisura(tazi na M.Mladenova)
Tazi rejisiorka,koiato predi vreme blesteshe sas zamah eksperimentalnost,smelost,poradi nemoshtta si se e prevarnala(spored men)v obiknovena halturajiika v teatara!
V tozi moment,se poiaviava edna piesa,mnogo prilichashta na piesata:"Jivotat,tova sa dve jeni" i tia si e pomislila,che shte izkara edni lesni pari,kato edna dobra dramaturgia postavi s dva izkliuchitelni respekta v nashiat teatar!Da,ama ne!Sajaliavam za truda im,no ne se e poluchilo...



Тема Re: Хм... [re: M.Mladenova]  
АвторPepelna (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 21:52



Много си права, Младенова,
не събрах куража да изрека категорично онова, което ти си...т.е. играта на двете големи актриси бе немощна точно заради никаквото режисьорско решение....мдаааа....



Тема Re: Хм...нови [re: чapa]  
Автор Щypeц (непознат )
Публикувано29.09.04 11:08



Аз пък си мисля не, а съм убеден, че ти чисто по женски ревнуваш ситуацията, не искаш да участваш в нея и затова отказваш да я приемеш за реална. А случката си е нормална като една от хилядите подобни.
Пиесата е добра, Цветана Манева играе много здраво и тотално доминиращо. А Каварджикова, на която иначе съм фен, бледо.
Поздрав!:о)




Тема Re: Хм...нови [re: Щypeц]  
Автор чapa (миролюбива)
Публикувано29.09.04 11:36



"чисто по женски ревнуваш ситуацията, не искаш да участваш в нея" е добър и най-вече универсално валиден аргумент, но какво общо има с театъра?

"Чисто по женски" ти казвам, че ако жена-драматург създаде подобна ситуация с участието на двама мъже и ги накара да обменят по-скоро женски мисли (дори драматурзите не винаги смогват да избягат от половата си принадлежност), реакцията ми би била същата. Не виждам защо трябва да прощавам на един текст, че е тръгнал към интересна развръзка, но се е разминал с нея.
Поне в театъра не смятам, че "добрите намерения извиняват лошото изпълнение" . Чак лошо може би не, но аз поне почувствах определена кухота.
Може да съм прекалено убедена, може пък твоите аргументи да не са досатъчно силни, знам ли...



Тема Апропо,нови [re: чapa]  
Автор чapa (миролюбива)
Публикувано29.09.04 12:22



за да не мислиш, че се измъквам по тъч линията от "аргумента ти" - не бих искала да бъда в реалната ситуация на нито един от героите на "Оскар" (сигурна съм, че знаеш за какво говоря), но това не ми пречи да намирам текста за едно истинско великолепие. 50годишният автор говори от името на десетгодишно дете, но май никой не усеща автора зад думите.
Точно това "неусещане" на автора не ми се случи в пиесата за която говорим.

Поздрав и от мен.



Тема Re: Хм...нови [re: чapa]  
Автор Щypeц (непознат )
Публикувано29.09.04 12:27



Аргументът ми е железен и както разбирам от твоята "чисто по женски" реакция е попаднал точно в десятката.
Защото настойчиво усещам не прекалена убеденост (по твоите думи), а обикновена предубеденост. Защото в случая няма никакво значение дали ще си говорят две жени или двама мъже. Просто номерът на англичанина е друг, но няма да ти го кажа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.