Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:24 24.06.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Мечталото"нови  
АвторБyнak (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 20:27



Театралния сезон приключи.И най-неочаквано голямата изненада за мен дойде в края му."МЕЧТАЛОТО".Не зная какво да кажа.А и не искам.Оставам в очакване на есента.Мечтая.За мен това е необходимо.Понеже съм Бунак.



Тема Още след като го гледахнови [re: Бyнak]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано26.06.03 09:33



започнах да мечтая. Да има по-малко претенция в българския театър. Да не откриваме тепърва похвати отпреди 30 години, които всички други вече прибраха в килера. Непоносимите децибели да спрат да бъдат заместител на добрата актьорска игра. Оригиналните идеи да не бъдат представяни чрез оригиналничещи средства, защото се обеценяват по този начин. Постановките да не бъдат безцелно пълнени с баласт, за да се запълни времето. или най-малкото - на добрите идеи да бъде давано поне наравно време, колкото и на баласта. Да спрем да бъдем театър, възпяващ и вкопчен в регионалното. Да спрем да се самомразим и самофукаме.
Ама къде ти...



Тема Re:нови [re: зy]  
Автор RobinZoni (Образ)
Публикувано26.06.03 19:48



Аз пък си мечтая да се появи реалната критика. Да се изнамери онзи алгоритмичен, оценъчен механизъм, който да раздава на всеки му според заслугите. Да се превъзмогне тоталното недоволство и да се спре преди наивното възхищение. Обезценяването на труда на един творчески колектив, да не се компенсира със самоцелни похвални слова. Да знаеш, че си си заслужил "последствията". Тогава може би сам ще избягваш внимателно както баласта, така и оригиналнеченето.
Но пък само го мечтая - кой ли го вярва?



Тема Хей, Бунаконови [re: Бyнak]  
Автор Dixi (странник)
Публикувано01.07.03 13:58



Не бързай да закриваш сезона! Има още какво да се види, а и предстоящи премиери чакат да ги посетим



Тема Re: Хей, Дикси...нови [re: Dixi]  
АвторБyнak (Нерегистриран)
Публикувано01.07.03 16:44



Понеже съм Бунак,предпочитам да почина.Желая ти го и на теб.А и защото въпросното Мечтало е един добър завършек за сезона.



Тема Re: Хей, Дикси...нови [re: Бyнak]  
Автор Oблakът (пристрастен)
Публикувано02.07.03 01:38



Понеже си ми симпатичен заради различията, затова ако си забелязал избягвам напоследък (почти целогодишно) ненужните излишни кречаталА.
За намеренията, мечтите и спомените не се надявам - наши са си.



Тема Майко миланови [re: RobinZoni]  
Автор Oблakът (пристрастен)
Публикувано02.07.03 01:47



Като ви прочетох заклинанията на теб и колежката по-горе - да това, да онова, с всичкия си заклет атеизъм се прекръстих не без да искам, а съвсем уплашено.
Оставям да-тата да си ги преброите сами.



Тема Re:нови [re: Oблakът]  
Автор RobinZoni (Образ)
Публикувано02.07.03 03:11



Фанатизъм, приятелю. Разбира се не ти пречи да разобличиш цялата уродливост на глуповатата наивност и дори е твое задължение. Несъсредоточеният поглед от високо си ти е запазен патент, тотално съответстващ на височинната асоциация в псевдонима ти. Не ми пречи.



Тема Ти предпочиташнови [re: Oблakът]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 09:52



да-тата да бъдат не-та ли?

Хайде, да не ровим сега по стари теми, да не се окаже, че точно същите пожелания, но в малко по-облачен и леко мъглив вид си изказвал някога и ти.

Мисля, че не е лошо един сезон да завърши с пожелания и мечти за следващия. Колкото и да са нереалистични, поне чакането и жегата ще бъдат по-ведри.



Тема Re: Хей, Облако...нови [re: Oблakът]  
АвторБyнak (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 15:00



Намесвай се.Клуба е по-скучен от театралния сезон.А относно мечтите,надеждите и очакванията,съм скептик,че са си наши.Вероятно защото съм Бунак.Или преживявам конфликти със самия себе си.И лятото няма да ми помогне.Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.