Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 12.06.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Разни хора, разни... !нови  
Автор RobinZoni (Образ)
Публикувано19.09.02 15:34



Напоследък ми се наложи да критикарствам киното. Не знам до колко съм бил убедителен. Затова пък се сетих за един стар въпрос. Искам да ви попитам вас като хора на изкуството (поне болшинството) кои са основните причини един актьор да избере сцената пред екрана. С беглия си опит на нея и никакъв такъв пред камери, ми се струва, че не мога да дам много подготвен отговор. Е освен тези с опит, ще са ми интересни и останалите мнения.



Тема Добре денови [re: RobinZoni]  
Автор RobinZoni (Образ)
Публикувано21.09.02 14:17



Май ми се е развалил NET-a. Нещо не се получават отговорите. Добре де - да приемем че всички предпочитат сцената и толкоз. Въпроса е приключен.



Тема Re: Добре денови [re: RobinZoni]  
АвторAxel (Нерегистриран)
Публикувано21.09.02 16:53



С опит на сцената само в академията и пред камера с участие в едно-две предавания по БНТ все пак имам мнение и то е , че се предпочита сцената заради това че виждаш очите на хората, чустваш дишането на публиката с теб, адреналина ти се качва, получаваш провокации от колегите си и в резултат на това понякога можеш да изненадаш и самият себе си с неща които не си мислел че можеш и т.н. , а пред камерата си ти и една черна дупка , дори да имаш публика в студиото става леко недодялано...
А ако питаш за киното - то е друго. Там както знаеш разказа не се снима последователно може да заснемеш началото , края , средата ... и може би
затова изживяването не е като в театъра. Сигурно обаче си наясно че, ако си добър си добър навсякъде ...



Тема Re: Разни хора, разни... !нови [re: RobinZoni]  
Авторscarlett (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 17:10



Radvam se,4e ima niakoi,koito zadava tozi vupros!kato 4ovek s malko opit pred kamera i zadovolitelen takuv na scena,6te si pozvolia da dam svoeto mnenie!
Ne bix smenila scenata dori za dvoino pove4e u4astia pred kamera!Kogato za pruv put se izpravix pred kamerata,imaiki ve4e zad gurba si dosta y4astia na scena,ostanax tolkova razo4arovana,4e posle ujasno trudno se naex da go napravia otnovo!Niama6e ia onazi trupka,koiato te vru6ta na scenata i te kara da me4tae6 za pogledite pred teb, za smexa, kogato kazva6 ne6to zabavno ili ukorite,kogato si "glupav" ili prosto "lo6"! ne 4uva6 dori exoto ot aplodismentite,kogato bavno izpravia6 glava sled poslednia poklon!
Za tova se "prisuediniavam" kum vuprosa i vi pitam:"Su6toto li e???"



Тема Re: Разни хора, разни... !нови [re: scarlett]  
Автор RobinZoni (Образ)
Публикувано25.10.02 17:33



Abe dobre 4e sloji glupav v kavi4ki, 6toto ina4e 6tqh da go pro4eta dvusmisleno.
Poprincip tova ne e nai-skandaljiiskata tema i nqma da ima pole za izqva na geroiski polemiki, no iskam da te popitam koe to4no te razo4arova ot kamerara? Ta tq(kamerata) ti garantira edna druga trypka, koqto use6ta6 pri krystosvane na pogledi s minuva4ite. Ne 4e sym govoritel na li4niq si opit, no taka sym 4ul. I naistina mi se struva priqtno, kogato izvry6ta6 pogledi sled sebe si. Ekrana te "dostavq v surov vid" na zna4itelno po-golqma auditoriq i tova nqma kak da se otre4e.
Gre6a li ?



Тема Re: Разни хора, разни... !нови [re: RobinZoni]  
Авторscarlett (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 16:47



da ti priznaia malko se 4udia koe po-to4no ne razbra,ama...za teb 6te obiasnia otnovo!
na vuprosa dali gre6i6,v ob6tia slu4ai-ne,v konkretnia-da!
na stsenata vruskata e dvustranna.vsiaka tvoia replika,vsiko dvijenie polu4ava otgovor,koito moje6 da useti6!tvoite vulnenia se slivat s tezi na publikata i ti go use6ta6!v tova se krie magiata na teatura i negovoto predimstvo pred kinoto!
suglasna sum s tova, 4e tazi vruska moje da se polu4i i se polu4ava(kogato,razbira se xorata pred i zad kamerata sa dostatu4no dobri) i v kinoto!
no tia,kolkoto i vulnova6ta da e,ne moje da bude "ednovremenno" dvustranna!
nali razbira6,purvo go izjiviava ediniat,posle drugiat! s drugi dumi, dvata momenta se razminavat vuv vremeto,a tova(spored skromnoto mi mnenie,razbira se)namaliava use6taneto!a za6to e vsi4ko,ako go nima nego?ti za6to izliza6 na stsena?

s dve dumi, predstavix ti kinoto kato namaliava6ta funkstia!


PS:a za tova dali minuva4ite 6te se obru6tat sled men, niama ni6to protiv! a ti?
PPS:kakvo ne i Haresvam na kamerata...niama surste!
ti kakvo i Haresva6?4ernite "kosi" ili "o4ite"?




Тема Re:нови [re: scarlett]  
Автор RobinZoni (Образ)
Публикувано29.10.02 12:50



Нека обобщим - за тебе киното е недоказана теорема от математиката, а театърът е двупосочна биоритмична-чейнчаджийница? Ако избегнем вродения ми афинитет към препирни, крамоли и скандали () ще трябва да ти кажа, че и аз гласувам "ЗА" театъра.
Но ме питаш ме защо съм излизал на сцена? Ами защотото не съм имал възможност на екрана. Но не се оплаквам.
Били ми очертала водораздела м/у общия и конкретния случай, защото съм слаб в тези работи.

ps: това за минувачите е аксиома, без нужда от доказтелство (те аксиомите не се доказват :) ), но признавам, че не тя е основополагаща в съвременния театрален анализ.

pps: камерата точно толкова би ме притеснила, колкото и последния прожектор зад кулисите. И двете не са от най-сърцатите "одушевени" предмети и сравнението с очите и косите го намирам неуместно.

ppss: А сърцата публика? Хмм...?! По тази точка от дневния ред печелиш с известната уговорка, че това клише е твърде, твърде експлоатирано.


С поздрав!



Тема Re:нови [re: RobinZoni]  
Авторscarlett (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 11:15



Sledvaiki tvoiata matemati4eska misul, durja da ti kaja 4e razlikata m/u ob6toto i konkretnoto stiga po-dale4 ot "drebnite" razli4ia m/u intergirane i diferencirane i tova,koeto gi obediniava e mnogo pove4e ot abriviaturata DIS!

A na vuprosa mi za pri4inata poradi, koiato izliza6 na scena otgovaria6 siaka6 te karam da re6i6 uravnenieto na 6riodinger!



Sujaliavam za tova, 4e ne si me razbral pravilno, no az nikoga ne sum kazvala 4e kamerata me pritesniava!!!



Тема Re:нови [re: scarlett]  
Автор RobinZoni (Образ)
Публикувано31.10.02 11:59



Az ne dovolen ot tvoi otgovor.








Тема Re:нови [re: RobinZoni]  
Авторscarlett (Нерегистриран)
Публикувано02.11.02 15:51



Няма да те питам защо не ти хареса отговоа ми! Очакваше се да не ти е присърце!
И така, нека да обобщим нещата м/у нас! Оказа се, че и двамата сме толкова "За театъра", колкото и "За симпатичните/ и недотам симпатични/ кавгички"!
Но, необръщайки внимание на написаното по-горе и съвсем забравяйки за споменатия ти афинитет, ще ти направя забележка относно коментарите ти за неправилно използваните от мен сравнения! Те представлявяха една по-различна интерпретация на схващането за червения цвят на ябълка и нейната сърцевина!

С уважение:...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.