Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 27.09.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Парадокснови [re: tirtirlin]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.09.15 09:12



Така, така - теденцията е Сун Дзъ да се изучава преди Ватсаяна.



Тема Re: Парадокснови [re: Vitalite]  
Автор ViktorKrummm (dark)
Публикувано24.09.15 14:49



Вече видяхме интерпретация на труда му за сферата на бизнеса, остава някой да седне и да направи вариант за сферата на секса ...

Впрочем, нито Сун Дзъ, нито Ватсаяна Маланага се изучават някъде в България, доколкото на мен ми е известно.

Също така, едното учение определено противоречи на постулатите в другото .... или греша ?



Тема Re: Парадокснови [re: ViktorKrummm]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.09.15 17:07



Според Марк Макнийли(Сун Дзъ и изкуството на войната в бизнеса) следният текст е валиден за всеки себеуважаващ се бизнес лидер: Тези, които са изкусни във военното дело, първо възпитават вътрешна човечност и справедливост, и почитат собствените си закони и институции. Така те правят страните си непобедими. Според мен, ако замениш военно с любовно ще видиш, че няма противоречие между едното и другото учение/изкуство.



Тема Re: Парадокснови [re: Vitalite]  
Автор ViktorKrummm (dark)
Публикувано25.09.15 08:45



съгласен, за първата част

както и ти ще трябва да се съгласиш, че това не важи винаги и за всички, а даже напротив - понякога най-големите диванета се тачат и като големи любовници.



и не съгласен с това, че нямало противоречия! има

във военното изкуство се търсят слабите места на противника, цели се неговата дезорганизация и физическо унищожаване

докато в другото е точно обратното. но ти го знаеш, нали ?



Тема Re: Парадокснови [re: ViktorKrummm]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.09.15 11:11



Затова изкусните майстори на войната отвеждат врага на бойното поле, а не се оставят да бъдат отведени на него.

Това Макнийли разглежда в частта "Моделирай опонента си".

Как ще перифразираш този текст съгласно Кама Сутра?

във военното изкуство се търсят слабите места на противника - да, цели се неговата дезорганизация и физическо унищожаване - това са целите на низшите политици

Обикновено най-добрата политика по време на война е да превземеш държавата непокътната, унищожаването й е по-низше действие.
Да плениш* вражеската армия е по-добре отколкото да я унищожиш..


*вземам в плен - но и очаровам, омайвам, харесвам се...



Тема Re: Парадокснови [re: Vitalite]  
Автор ViktorKrummm (dark)
Публикувано26.09.15 11:20



ами аз ти казах, че нещата са съвсем различни и директни аналогии не трябва да се правят!

т.е. ако някой, цитирайки Сун Дзъ казва че е възможно ти да избереш бойното поле, когато става въпрос за бизнес, доста лъже ... в най-общия случай



от друга страна, ако намекваш че трябва ти да отведеш някого в леглото си, а не да го чакаш той да те отведе в неговото - зависи! може и да е вярно понякога, но в никакъв случай между врагове!!! така че, определено не съм съгласен

за другото - също грешиш:
цели се неговата дезорганизация и физическо унищожаване - това са целите на низшите политици

при война, едната страна обикновено се защитава, т.е. управляващата върхушка силно се противопоставя на действията на другата страна и изпраща армия срещу нея/срещу нейната армия

т.е. решаването на конфликта с мирни средства вече е невъзможно и военните действия целят унищожаването на въоръжената съпротива, а това става по два начина:
1. чрез превръщането на противниковата армия в тълпа (дезорганизация) при което тя вече не е способна да работи като армия
2. чрез физическото и унищожаване

и двете действия нямат нищо общо с унищожаването на страната и е напълно възможно "да превземеш държавата непокътната" след което и да било от тях.

пленяването на вражеската армия обикновено е висша степен, тъй като избягва големите конфликти и съответно жертви - пример немците пленяват френската армия при ВСВ с изкусно маневриране.

Та тези неща общо взето нямат сериозни допирни точки с Кама сутра. Да можеш да правиш лингвистични паралели, пленявам/омайвам

може и да казваш че е по-добре ти да заведеш някого в леглото, отколкото той теб

или пък да твърдиш че е по-добре да "превземеш" някого без да го разбиваш преди това, но това си остава твърде виртуално .....

от друга страна, зависи как разглеждаш интеракцията между двама души от различни полове,

например ако разглеждаш нещата като нападение от едната страна и опити на другата да се защити, докато първата успее да сломи съпротивата и - да, може и да има общо

но в съвременния свят, и между зрели хора, то случаят често е равностойна позиция, на независими и разумни страни, или търсещи партниране за по-дълъг период или партниране за едникратни или по-многократни сексуални забавления

е точно тогава няма място за Сун Дзъ, но пак можеш да опиташ да придърпаш някого в собственото си легло ......

лошо няма.


П.П. по темата е писал не само Сун Дзъ, има и европейци, като Клаузевиц например, а има и българи - като Борис Дрангов, но това не е за всеки.



Тема Re: Парадокснови [re: ViktorKrummm]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано26.09.15 13:52



Ами аз си правя паралели между "Изкуството на войната" и "Изкуството на любовта" като упражнение по "асоциативна гимнастика" - колкото да се самозабавлявам.



Борис Драганов не ми е познат, но Клаузевиц е съвсем различен от Сун Дзъ - и хич не ми допада.

например ако разглеждаш нещата като нападение от едната страна и опити на другата да се защити, докато първата успее да сломи съпротивата и - да, може и да има общо
- Не.

в съвременния свят, и между зрели хора, то случаят често е равностойна позиция, на независими и разумни страни, или търсещи партниране за по-дълъг период или партниране за едникратни или по-многократни сексуални забавления - Съгласна.

Придърпванията и надлъгванията ги оставям на други.

При мен нещата са съвсем простички и ясни.



Тема Re: Парадокснови [re: Vitalite]  
Автор ViktorKrummm (dark)
Публикувано26.09.15 14:28



Борис Дрангов! и е жалко че не го знаят хората в България ...
но ако си чувала "Хайде момчета, две смърти няма, а без една - не може!" негово е...

както и да е

иначе ми харесват упражненията ти по асоциативна сексуална гимнастика


и не ми се връзвай когато ти опонирам - аз не винаги съм изцяло на тази позиция, понякога го правя заради спорта .... ако искаш го наречи гимнастика

това:
Придърпванията и надлъгванията ги оставям на други.
При мен нещата са съвсем простички и ясни.


също ми хареса



Тема Re: Парадокснови [re: ViktorKrummm]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано28.09.15 21:10



Мммммм... кат' моделирана се почувствах





Тема Re: Парадокснови [re: Vitalite]  
Автор ViktorKrummm (dark)
Публикувано29.09.15 08:41



беше забавно, макар и малко далеч от клубната тематика






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.