Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 18.05.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема За бившитенови  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано25.01.15 13:44



Моите бивши са два вида : настоящи приятели или затворена страница.
Счупи ли се канчето... и най-великия реставратор на света не би успял да заличи всички следи.
На възраст сме с моите приятелки, на която вече сме изживяли по една-две сериозни връзки и наскоро забелязахме една нова (или не толкова) тенденция около нас. Пиша ви тук няколко истории...какво е вашето обяснение? Жените по биха ме разбрали, изобщо не хваля красотата на моите приятелки, просто обективно сравнявам профилите им с тези на бившите на техните мъже. Разбирам ги мъжете ако нямат повече чувства, бих ги разбрала дори и ако изневерят, ама с някоя или по-готина или поне толкова готина като техните мадами, но пък бивши, грозни, бивши, които са ги наранили...комплексите ли говорят тук или?

Мари и Никола: първа сериозна връзка и за двамата. Започна, когато тя бе на 22, а той на 24. Освен нормалните културни различия в началото, други спънки нямаха. Заедно порастнаха, разбираха се добре и след 5годишна връзка всички ние вярвахме, че сватба ще има.
Една топла лятна нощ, някъде към полунощ, получавам съобщение от Мари- ''Спиш ли?'' - ''Не, какво става?''- ''Никола скъса с мен'' -'' КАКВО?????''
Историята не е толкова оригинална. 4 месеца по-рано Мари си намира работа. Доста престижна и добре платена, но в друг град, на няколко часа от любимия. Той я подкрепя в начинанието и вижданията са всеки уикенд. Възможност да се съберат има, но след две години, когато Мари ще успее да се прехвърли обратно...
Няколко дни преди Мари да се прибере за уикенда, Никола и се обажда. Не я обичал вече, не можел да продължава така да я лъже, искал да спрат. Доста изненадана и най-вече женска интуиция, Мари усеща, че има нещо нередно. ''Защо не изчака уикенда за да ми го кажеш очи в очи?'', пита тя. ''Не мога.'' - ''Казваш ми, че вече година не ме обичаш. Какво ще променят няколко дни?'' ....след леко оказания натиск, Никола си признава...бил в контакт с бившата си. Нищо не се било случило, но уикенда искал да отиде да я види (живее на другия край на страната).
''Коя е тази бивша?''- питам аз. -''Излизали са година и половина преди около 6 години'', казва Мари, хълцайки. -''Хмммм. Виждала ли си я?''
Оказва се, че бившата работи в библиотека. Дебела, грозна, с пъпки по лицето, без амбиции за кариера...нищо особено. За сведение, Мари е доста чаровна, секси, самостоятелна от 18 годишна, с добро образование и супер кариера...и звяр в леглото..Скорпионка като мен, казваше, че 9-10 пъти седмично и е средното за секс и пак не и стигало.
Зачудих се...разбирам ако Никола вече не я обича. Бих го разбрала ако я остави за някое готино секси гадже, но да се върне при бившата си, която очевидно не блести с нищо особено...както и да е, теглихме му майната на Никола.

Елеонора и Даниел: 4 годишна връзка. Доста по-луди от предните, но любима двойка също така. Стигаше ми да видя заговорническите им погледи, за да разбера, че любов има. Преди няколко месеца, Елеонора ми звънна. Знаех, че бившата на Даниел се опитва да го търси, но дотам. Какво се оказа? Кореспондеция има, но очевидно ''разширена'' кореспондеция, която включва голи снимки, секс разговори. Приятелката ми е сигурна, че не са се виждали, защото бившата живеела в друг град и била с малко бебе. Как разбрала? Даниел се дистанцирал, не си изпускал телефона от ръцете, хванала го в лъжа няколко пъти.
''-Най-лошото в цялата история, знаеш ли кое е, Френчи? -Кое? - Ами че няма как да се конкурирам с нея. -Какво искаш да кажеш?- Ами, продължава Елеонора, как да се конкурирам с жена, която не е на моето ниво? По-грозна е от мен, циците и са по-малки, задника виснал, праща му снимки с евтино бельо каквото аз никога не бих облякла...да беше само това..изневерявала му е навремето с най-добрия ми приятел и Даниел ги е хванал, затова са се разделили...за капак родила от някакъв, дето сега е в затвора.''

И още истории мога да пиша, но не знам дали някой чете. Вие сте.





Тема Re: За бившитенови [re: Francuzoikata]  
Автор BVMunchausen (Mendace veritas)
Публикувано25.01.15 14:28



Малей, да не се заяждам, но колко малко познаване на мъжката психика се чете в темата ти....

Писала си - "Мари е доста чаровна, секси, самостоятелна от 18 годишна, с добро образование и супер кариера...и звяр в леглото..Скорпионка като мен, казваше, че 9-10 пъти седмично и е средното за секс и пак не и стигало.". И си го написала така, сякаш е нещо супер! Ама не е!
Самостоятелна - няма нужда от грижите и закрилата на мъжа до себе си. 10 пъти седмично секс не и стигало!!!! Ама тази си е нимфоманка! На първо четене - ОК, в началото повечето млади мъже ще се зарадват на това. Ама скоро омръзва! И остава усещането че не може да я задоволи, че не и е достатъчен! Е, за да остане един мъж с такава жена или трябва да е много силен или да е пълен егоист и да не я взима много навътре. За нормален мъж тя не е предпоставка за щастие. Библиотекарката вероятно го кара да се чувства много повече мъж, отколкото звяра в леглото.

Бтв - припомняш ми за сравнението, което беше направил някой в този клуб за скорпионите в секса - те са като форсирани спортни коли. Много скорост, динамика и количество, но липсва комфорта и сигурността....

Вторият ти случай - тук вече инфото е по-малко и предположенията ми по-повърхностни. първи вариант - мазохист е Даниел. някои обичат да бъдат унижавани. Втори вариант - имало е много силна химия с родилата, спомена за която не се изтрива лесно. И аз имам такъв случай - една приятелка, която абсолютно не одобрявам в какво се превърна - трева и шмърка, за да можела да се концентрира, и т.н. Но въпреки целият ми разумен отказ от нея, като стане дума за секс зарязвам всичко и ходя да я изчукам на майната си по северозападнала Бг. Веднъж годишно ми стига, да ми припомни и неприятните и страни, които по-бързо избледняват от приятните



Какво да прави Елеонора - има два варианта:
1 - да го насърчи да отиде да я прасне веднъж. Открито. Той ще си спомни всичко лошо което е било и ще оцени по-добре жената, която има.
Но това при положение че тя държи много на него и е достатъчно умна и силна за да го понесе.
2- Трябва да му се въздейства психологически. Но и за това се иска ум :) Няма смисъл да се конкурира - загубена кауза. Другата е само в мислите му - т.е. въображението я разкрасява и притъпява недостатъците. Нейната роля е съвсем леко и фино да му насочи мислите точно към недостатъците и е гадните усещания които му е носила конкурентката. Така че той сам да почне да мисли за тях и не трябва да се досеща че го манипулират.
е, има и 3ти вариант - ако не са и силни чувствата да го зареже. но това е бягство и не е за препоръчване в предвид бъдещото и самочувствие и самооценка.

1 боклук мръсотия не прави - така мислиш ти и още 7 200 000 българи !!!

Редактирано от BVMunchausen на 25.01.15 15:08.



Тема Re: За бившитенови [re: Francuzoikata]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано25.01.15 14:51



Моите бивши..да, те също са такива, но се е случвало да се върна назад. Недоизживяното, връзки, които по някаква причина - не са се разгърнали (било то пространствено, времево, др.), насърчават въображението и карат хората да опитат, да дават нови шансове, има някакъв сантимент, онова, което те кара да си мислиш, че може би - този път - ще се получи нещо хубаво/разлино/хората се променят/порастват и пр.. Понякога те се развиват, понякога - не, зависи от много неща.


Красотата е субективно понятие. На топ моделите/секси актриси и др. също им изневеряват. На най - готините, разбрани, умни, перспективни хора - тоже. Това няма общо с професията, образованието, дали си Нобелов лауреат или с перфектни мерки. Има значение това, което търси човекът погледнал встрани - какво усещане му дава съответната др.жена/мъж. А не, че неговият - не е достатъчно някакъв. Напротив. Според мен - връщането назад или въобще наоколо - няма общо с партньорът, т.е. негови липси, а с търсещият - т.е. негови търсения. Не зная дали става ясно.
Конкуренцията ..как да кажа - не е само визуална/финансова. Но да - егото ни обикновено плаче, когато сме заменени от някой - който - по нашите представи - е по- долу от нас самите. Само че - ние не знаем с кои очи гледа на него човекът, който ни заменя и какво става в главата му.
Но да, най- обичайният въпрос е "по - красива ли е от мен"?



Тема Re: За бившитенови [re: Francuzoikata]  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано25.01.15 14:55



Разказваш едни истории за задници, цици, кариери, пъпки и бельо. Не съм учуден съм, че като жена - типично, вникваш в детайлите. Сравнявайки ги ..

Ще ти разкажа една друга история, мисля бе от сериала Приятели. Но е показателен пример.

Дращи един от мъжете сравнителен списък за две мадами, колебае се нещо

, коя да избере .. и от едната страна пише: задник - 6, предник - 6, цици - 6, образование - 6 .. и etc.
От другата страна бе написал само едно: Не е Рейчъл. /примерно/

Може би, мъжете не мислят по същия начин ? и .. конкурентността е в други неща.



Тема Re: За бившитенови [re: BVMunchausen]  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано25.01.15 14:57



+1 .. мдам



А ся де ? що ми зелен ника ..

Редактирано от borecom на 25.01.15 14:59.



Тема Re: За бившитенови [re: impulce]  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано25.01.15 15:13



Бих добавил и още: що да са настоящи връзките, в които единия е променил обстоятелствата, а очаква от другия да не ги ?

Може пък при онез - отминалите, обстоятелствата довели до привличането, да са същите - ерго, те да са по-настоящи.





Тема Re: За бившитенови [re: Francuzoikata]  
Автор kakavprekrasenden ()
Публикувано25.01.15 15:17



Описала си някакви прекрасни машини (каквато мисля, че си и ти), изброените характеристики са привлекателни, дори прелъстителни за мъжете в началото, но в случая може би липсват други качества, които са важни за мъжете и които открай време са естествени за жената, нежност, женска слабост и т.н., които отговарят на желанието у един мъж да се грижи за някой, след като сексът почне малко да се изчерпва. Сега се замислих, че силните и еманципирани жени рядко имат нормални семейства, а в много случаи изобщо нямат такива.



Тема Re: За бившитенови [re: BVMunchausen]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано25.01.15 15:28



Мерси за дългото мнение.
Описала съм го така както са ми представили инфото, а и уточних, че жените по биха ме разбрали за сравненията. А че хубостта и самостоятелността не са фактор за връзка, знам. Аз съм първата, дето все грозилници си харесва.


И аз достигнах до подобно заключение- момчето не беше лошо, но доста резервирано, не обичаше да излиза за разлика от моята дружка и според мен се е комплексирало прекалено много и е решил, че може да си намери нещо, което по да го устройва.

Това за скорпионките не го разбрах много добре. Какво имаш предвид под ''комфорт и сигурност''? Като представител на зодията, мога да ти кажа, че това, че обичаме секса, не означава, че обичаме да сменяме често партньори. Лично за себе си мога да кажа, че ако намеря този, който успява да ме задоволи, ставам ужасно вярна.

Колкото за Елеонора и Даниел - не мога да бъда сигурна и аз. Елеонора не би успяла да осъществи вариант 1. Доколкото ми е казвала, приема само един тип изневяра ''ни чул, ни видял'', т.е. до момента, в който не разбира е ок. Сега, вече като знае за съществуващата кореспонденция (която не е от вчера) предполагам, ще трябва да пробва план 2... макар че не виждам как ще говори за това с нейния Дон Жуан. Пробвала се е да зачекне темата един-два пъти с Даниел, но той категорично отказва да говори (тя е много фина дама и съвсем открито и без грам агресия се е пробвала да поговори с него)...може пък и направо на вариант 3 да скочи.



Тема Re: За бившитенови [re: borecom]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано25.01.15 15:30



Твърде академично ми звучиш като за неделя- късен следобед.


Обясни ми го пак, с прости изречения..

Аз, по принцип, рядко говоря от чужд опит. Та..сещам се за една такава моя ситуация - разбирам, че мъж който много ме привлича - излиза с друга, по същото време. Ние не бяхме двойка с него(аз бях обвързана, респективно - той си е имал право на своите си връзки в този контекст), но ми стана неприятно, жегна ме. Сещам се, че питах за нея. Някак - веднага започва да те гложди какво не ти достига на теб. Сега - не бих реагирала така, може би. Дори си давам сметка, че е признак на неувереност и ниска самооценка това сравняване. Но - младост..



Тема Re: За бившитенови [re: impulce]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано25.01.15 15:39



Хей, Импулске!
Мерси за отговора.


Разбрах те много добре, а знам, че и ти ме разбра.
Егото ни е наранено, със сигурност. Аз бих се върнала само при един бивш, защото раздялата ни бе поради външен фактор, ние все още се обичахме...

А младежите, които съм дала за пример, не разбирам много-много. На единия бившата живее на другия край на страната и е излизал с нея като е бил на 18. Искаш да ми кажеш, че в 15 милионен град не можеш да си намериш нещо ново, много лесно решение ми се струва.
Втория пък е такова лайно, че не ми се говори даже за него. Напуска страната, защото хваща бившата на калъп с най-добрия му приятел, реве колко време на моята приятелка колко го била наранила и ето че...пак в контакт с нея (тя и тя се връща във Франция).

Ти как би приела подобна изневяра ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.