Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 20.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: И таканови [re: Jolee]  
Автор Graefenberg (∞)
Публикувано13.05.14 12:36



Кои сте вие, които сте ми "неприятни"?

Малко безсмислено дълго ще стане да обяснявам какво разбирам под "наказание", но не е това, което си разбрала.

Чувството за справедливост не е нужно да включва "отмъщение". А пък "когато ми погазят градинката ....отивам и разривам картофите и изскубвам лука" ми звучи малко като "око за две - зъб за чене". Разбирам принципа на фамилната кръвна вражда, но съм на мнение, че не работи.
Не знам и защо трябва да си овца ако не "отмъстиш" непременно. Което не значи и че трябва "да си обърне другата буза" човек, разбира се.

Ако едно детенце счупи моята играчка и аз счупя неговата може и да разбере как съм се чувствал аз, но в края на краищата ще имаме две счупени играчки и най-вероятно края на едно приятелство. Примерно.

И кво? Ако мъж ти спи с някоя ти ще отидеш да спиш с някой и така ще си решите проблема?





Тема Re: И таканови [re: Graefenberg]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано14.05.14 07:36



"Ние" сме хората, които намираме, че отмъщението е нещо също толкова нормално ...колкото и акта на кривване встрани



Ако мъжа ми спи с някоя няма да ходя да спя с никой ... но любимата му кола ще пострада до неузнаваемост
Чорапите му ще бъдат накъсани на лентички, а хамстера набоден с карфици....
После ще му вирусясам компа и ще му надера с нокти ретро плочите.
Всяка сутрин в продължение на месец ще му слагам разхлабително в кафето и вечер лепило "Капчица" в пастата за зъби

Мога да изреждам още много неща, които ми хрумват като форма на "отмъщение" едно връз друго по-безумни.

Но основата Граф не е в това....

Човек, когато се чувства "предаден", "ограбен", "пребит" или "смазан" мира не намира докато не възобнови равновесието.

Едни изпадат в депресия, други се озлобяват, трети бягат, четвърти се бият...."Ние" .....отмъщаваме

Пък който е осъзнал защо го правим ...хич не ни и се сърди ...

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: И таканови [re: Graefenberg]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано14.05.14 09:25



И кво? Ако мъж ти спи с някоя ти ще отидеш да спиш с някой и така ще си решите проблема?
.... ами, честно казано, решава емоционалния проблем, по типа клин, клин избива....и е в пъти по добре отколкото да изпаднеш в депресия да се озлобиш или да изскубеш градинката на любимия... не се чувстваш после нежелана, непривлекателна и т.н. оставаш си цяла и нераздробена на части от предателство:) ми, жените мислят емоционално... ако бях мъж, нямаше да изневерявам... просто щях да слагам край на връзките...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: И на мен ми се случи...нови [re: Francuzoikata]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано14.05.14 10:55



Разбирам.
Звучи кофти, но може би - просто има нужда да изпусне парата, образно казано.
Малко почивка няма ли как да се организира, някоя командировка, едно - друго?
Да се успокоите, да се затъжите един за друг, пък после да се види какво и що.



Тема Ах,тиииинови [re: Jolee]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано14.05.14 11:10



Мини - бомба!





Тема Re: И таканови [re: Graefenberg]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано14.05.14 11:14



Добре, има логика в написаното.

А ти какво би направил, ако жена ти спи с някой?





Тема Re: И таканови [re: impulce]  
Автор Graefenberg (∞)
Публикувано14.05.14 13:05



Или намирам сили да простя и забравя или се разделяме. Ако и другата страна е на същото мнение разбира се.
Да забравя означава да се преработи чрез разговори, може и терапия за двойки. Ако ще да се крещи, да се чупи, но да се изкара от системата в рамките на някакъв период от време.

Най-важен е начинът по който е направено. Има хора, които знаят защо го правят и такива, които не знаят защо го правят.
Тези, които знаят защо го правят знаят и как да го направят така че да не наранят партньора, което е най-важното всъщност.
Ако се прави немарливо, без мисъл за това какви може да са последствията - ей така за разнообразие...тогава може да се предположи, че тази връзка няма смисъл да се пази, защото партньорът ми не ме уважава.
Аз знам, че ако спя с друга жена ще го направя по такъв начин, че да съм 99% (никога няма 100%) сигурен, че няма да нараня партньора си.

Не разбирам как може да ми помогне това, че ще й изхвърля обувките и ще и разруша нещо, което й е важно. Ако някой тръгне да ми прави номерата описани от Jolee най-вероятно няма да издържа повече с него.



Това са, разбира се, теории, които на практика не знам как ще сработят, защото не ми се е случвало никога.



Тема Re: И таканови [re: Graefenberg]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано14.05.14 14:17



Според мен, Джоланка се изразява метафорично, просто. Такива неща се случват само по филмите - в реалността отмъщенията са по - скоро - подмолни, финансови, преразпределящи, материални - като цяло.

Т.е. - ако е с добър замисъл, ти не разбереш, околните, общите ви приятели - тоже ...е уважение. Ако човечката не се прикрие достатачно добре - неуважение, т.е - не си е направила труда, даже. Има резон. Може би - аз, собствено - не бих го нарекла уважение просто. Т.е. по дефолт е неуважение

, ако се замислиш, но да речем, че всеки е склонен да се поддава чат-пат и трябва да бъдем снизходителни. Но да, за егото е по - добре да знае, че човек поне се е постарал да се позабърше. Образно казано, де.

Колко благородно звучи това с ненараняването на партньора. Хех.

Редактирано от impulce на 14.05.14 14:18.



Тема Re: И таканови [re: Graefenberg]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано14.05.14 14:45



... начинът, по който е направено има общо само с времето на преработването... а дали е дойде прошка, а дали след прошката ще има отново връзка, тези неща имат връзка с деянието, не с начина по който е свършено... аз лично не познавам начин, по който да се изневери на партньора, без той да бъде наранен... моля, който знае такъв начин и е виждал ненаранен партньор след тавоз нещо, да ми каже...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Аз съм на мнениенови [re: impulce]  
Автор Graefenberg (∞)
Публикувано14.05.14 15:32



че човек по природа за добро или лошо не е моногамен.
Моногамността е социален и личен ИЗБОР. Осъзнат или не, това е положението.

Всички размисли идват от това ми виждане. Аз знам, че в общия случай няма хора, които стават глухи и слепи след като рекът да останат с един партньор "завинаги". Не че трябва да се насилваш да си само с един, но предполагам всички знаят за какво говоря. И това с "изневерява се, когато във връзката липсва нещо" изобщо не мисля че е така.
Говорили сме с партньорката и сме на мнение, че никой не е застрахован. Обещали сме си, че ако толкова не можем да се контролираме

трябва да се постараем "делото" да е свършено както описах.
Друг въпрос е дали на практика е възможно това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.