Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 28.04.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Преувеличено.  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.06.13 14:34



Сексът е от значение. Ама толкова огромно ли е?

Според мен се преекспонира важността му. Секс, власт, пари - тези неща въртели света.
Защо? Така ли е? На мен не ми харесва тази подредба.



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Преувеличено. [re: saksun]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано15.06.13 14:42



Харесва ти, не харесва ... това е положението, по-добре всеки да го приеме и оттам нататък да си решава какво ще прави със себе си.
Изобщо не се преекспонира важността му, а властта и парите, които са посочени на второ и трето място, са нужни пак ... за секса.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Преувеличено. [re: saksun]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.06.13 14:49



Огромно е - сексуалната енергия е основната движеща сила във Вселената. А парите и властта са възможни нейни проявления.

Но не единствени.



Тема Re: Преувеличено. [re: saksun]  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано15.06.13 15:01



всичко е въпрос на хормони, почети малко литература по въпроса, да ти се изясни, па после пиши тука, за да не ти се смеят хората



Тема Re: Преувеличено. [re: saksun]  
Автор Mpъни (:))
Публикувано15.06.13 15:26



Всичко зависи от човека. Повечето хора оставят емоциите им да ги владеят.
Нагона, желанието да си над другите, желанието за независимост...това са все вид емоционални проявления под формата на изброените от теб.
Докато човек е подвластен на тези неща, то и целите му ще са секс, пари и власт.

Ако обаче вложи не нагон и хормонални взаимовръзки, а се остави на разумните сиви гънки, тогава вече можем да говорим за овладяване на първобитните заложености; и не за секс, пари и власт, а за страст, ползотворност и стремеж.
Неща, които не са толкова първични и бездушни.
Не зная дали добре написах това което мисля, че да ме разбереш както искам. Но се надявам да съм била красноречива.

П.П: Темата въобще не е тъпа, както някой по-горе се е изказал. А е доста актуална. Тя винаги е била де. За съжаление малко хора разбират разликата между първичното първобитно и вторичното еволюирало качество на индивида.



Тема Re: Преувеличено. [re: Mpъни]  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано15.06.13 15:32



темата не е тъпа, а начина по който се пита и начина по който се възприемат секса парите и света Е.....



Тема Re: Преувеличено. [re: Mpъни]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.06.13 15:35







Тема Re: Преувеличено. [re: Mpъни]  
Автор Mpъни (:))
Публикувано15.06.13 15:59



Извън личното ми мнение по въпроса спрямо статистически погледнато на природата на човека относно неговите характерни първобитни и вторични черти, мога да кажа следното.

Секс, власт, пари - тези неща въртели света.

Тези неща въртят света, защото погледнато на човека в качеството му на животно(бозайник) сексът е начинът за продължение на вида; природна първобитна заложеност. Освен това в човешкото общество и цивилизация парите и властта са взаимозависими и от първостепенно значение относно материалното и биологично оцеляване на наследника на вида.
От тази гледна точка това са трите основи на размножаването на човешката раса върху които се надграждат второстепенно значимите (Само да вметна, че те са от второстепенно значение за материалното изграждане на вида, но не и за духовното му такова).
И това е поглед от друга точка, която е чисто материална, но обективна; в противоположност на първия ми пост.
Но ако се прочетат и двете ми мнения може да се стигне до една много широка обективност, която би предразположила за едно градивно осъзнаване на сексуалните и материалните процеси в обществото.

За капак ще добавя, че материята без духа не може, както и обратното. Златното правило е златната среда да бъде намерена по такъв начин, че съотношението на човек в материалното и в духовното му развитие да е равностойно. Във всеки различен случай се получават леки или тежки отклонения от нормата на златната среда. Тоест, имаме или сексуални маниаци(тежък случай), или типични монаси(също не лека присъда).



Тема Re: Преувеличено. [re: saksun]  
Автор M1l1tary M1nD (m1ndfuck)
Публикувано15.06.13 16:07



Понякога желанието за секс дори предхожда инстинкта за самосъхранение на индивида. То самото желание всъщност е вид инстинкт за самосъхранение.



\\\"Change everything except your wife and kids\\\"
- Lee Kun-hee

Тема Re: Преувеличено. [re: kaleroya]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.06.13 20:44



Не всичко е въпрос на хормони.
А за книжките... всеки е чел за секса, гледал е и прави, но това не пречи да говори за него и да го обсъжда тук, нали?



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.