Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 17.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Направо не смея, но все пак ще опитамнови  
Автор glupcho (прасковка :))
Публикувано13.04.12 00:11



Да ви поканя на ... седянка.


Днес е Велики четвъртък. Боядисват се яйца ( за който е сварил, де, за останалите- в събота).
Каня ви тук да покажете готовите красоти или да разкажете как правите това. Или да споделите нещо свързано с традициите по тези дни което е станало част от вашите лични традиции.
Каня всички.
Разбирам,Импулс,Сара,Карамел,Виталайт,Пипилота,Лъчераза,Моника,Обстинаси, Идън, Котеиграчка, Алиса, Парвати, Лейди Моргана....нека не ровя повече да търся кой е писал напоследък, всички сте поканени. Момчета, простете, че няма да ви изброявам един по един, всички сте добре дошли да споделите вашите малки и по- големи нещица по това време.
Ще се радвам на всеки от вас, добре сте дошли на седянката.

Влюбена в теб


Тема Re: Направо не смея, но все пак ще опитамнови [re: glupcho]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано13.04.12 02:27



Всяка година боядисвам яйца и правя козунаци.Трябва да се разровя в личничт ми комп за снимки от предишни години.
Тази година само ще боядисвам яйца защото в понеделник заминавам и нямам време , но може би през Май ще направя.....

Нищо не спомена за агнешкото?


Правя го винаги с червени картофи и много преден джоджен.
Много уважавам също и една руска рецепта.Казва се "плов"





Тема Re: Направо не смея, но все пак ще опитамнови [re: glupcho]  
Автор Caramel (sweet poison)
Публикувано13.04.12 10:58



Хей, Глупчо, радвам се да те видя.

Welcome back!

Аз да ти призная въобще не съм традиционалистка по отношение на празниците. Разчитам на приятели да ме заредят с боядисани яйца, а аз само ги чукам.



Тема Re:нови [re: glupcho]  
Автор Freng ()
Публикувано13.04.12 13:29



аз вече се обърках да ти кажа,всяка година Великден тук и в Бг е на различна дата (изкл. миналата)...почивните дни са други и изобщо празничното настроение се разминава. затова се отказах дори да червя яйца тази година.



Тема Re: Направо не смея, но все пак ще опитамнови [re: glupcho]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.04.12 13:57



Обичам Великден, а Възкресението ме вълнува дълбоко.


Утре ще понарисувам няколко яйца.

- желая ви любов в сърцата и светлина в душите.

Скромността...

Тема Re: Направо не смея, но все пак ще опитамнови [re: glupcho]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано13.04.12 15:55




Вчера нямах много време, поради съвпадението с празника ми, но все пак - боядисах яйца. Този път чисти цветове, непретенциозно, нямах много време за творчество, ръчни рисунки, восъци, листа и пр.деко - идеи.
За първа година всички яйца оцеляха, късмет или не..този път си наумих, че ще им постилам кърпа, за да им е меко докато врят (на бавен огън)и сложих сол във водата (някъде бях чела, че така се предпазвали от счупване).
Беше ми важно, защото исках да покажа процедурата на дъщеря ми.
Естествено я наклепах с първото, червено яйце по челото - за здраве и се получи нещо като звездата на един миниатюрен Еднорог!
Не, че я впечатлих, де, ама си начесах крастата.
Сега се чудя как да си измия ръцете от боята..домакинските ръкавици ме дразнят и съм като саката с такива, съответно не ползвах.
Традициите много ги тача, за мен те са част от семейният дух, който се отглежда в дома, важна съставка на уютната атмосфера, повод да се събере цялото семейство и да си покажем още веднъж, че сме си важни и специални - освен това и обичам да майсторя някакви неща по принцип. Както и за други празници, така и сега - винаги гледам да има нещо приготвено, дори и символично.
Но обикновено повече избухвам около Коледа!



Тема Re: Направо не смея, но все пак ще опитамнови [re: glupcho]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано13.04.12 18:40



Я дайте насам най-личната мома и заебете глупостите...





Тема Re: Направо не смея, но все пак ще опитамнови [re: El Capitan]  
Автор Caramel (sweet poison)
Публикувано13.04.12 20:38



"Личните моми" не се дават, а се убеждават.





Тема Re: Направо не смея, но все пак ще опитамнови [re: Caramel]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано13.04.12 20:40



Така де,само ми ги покажете и оставете другото на мен...





Тема Re: Направо не смея, но все пак ще опитамнови [re: Monica123]  
Автор glupcho (прасковка :))
Публикувано13.04.12 20:40



Не съм чувала това 'плов'. Сподели да видим дали ще стане част от рецептурника.


За агнешкото, аз не съм голям любител, но традиционно два пъти годишно, на Великден и Гергьовден, правя. Дамите в семейството не го тачат много, но момците обичат, та два пъти годишно, бива.
Различно, нямам конкретна рецепта, карам по вдъхновение. Тази година, по желание, основното ястие ще го готви дъщеря ми, така че идея си нямам.
Аз имам ангажимент с козунаците. Обикновено стават много хубави, ама да не се хваля, че да не се объркат утре нещата.

Влюбена в теб



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.