Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 18.05.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Alpha male vs. Beta male.нови  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано29.02.12 15:15



Терминът "алфа мъжки" идва от наблюдението на стадо или глутница животни - вълци например. В животинска социална група един мъжки е лидерът, алфата, и в общи линии той е единственият, който се размножава с женските, които са в харема му. В този тип животински общности съществува проста дихотомия алфа мъжки / бета мъжки и Алфата е този, който предава гените си нататък. Повечето мъжки са бета, които никога не успяват да станат бащи.

Разбира се, паралелите между човешкото и животинското царство в повечето случаи са доста неточни и често подвеждащи. В човешкото общество разделението между Алфа и Бета и между Бета и Омега не е така отчетливо, колкото в една глутница вълци.

Според мен, най-удачната класификация на мъжете - в контекста на темата, разбира се - е "Алфа", "Бета" и "Омега". И при все, че няма категорични разделителни линии, смятам, че около 15% от мъжете са Алфа - те са тези, които се радват на най-голям успех с жените. Бета съставляват около 70% от мъжете - те са тези, които си намират съпруги, женят се и създават семейства. И ако жените им им изневеряват по време на брака, то почти сигурно го правят с Алфа.

На самото дъно на мъжката йерархия се намират Омега мъжете - тези, които не успяват да си намерят партньорка за здрава връзка поради факта, че са крайно неконкуретноспособни спрямо Алфите и дори Бетите. Ако ситуацията се характеризира с недостиг на жени - да речем на всеки 117 мъже се падат по 100 жени - съвсем логично и естествено най-малко атрактивните мъже няма да са в позиция да създадат връзка и да предадат гените си.

Кое е това качество или сбор от качества и характеристики, които формират един мъж като Алфа? Това е въпросът, който бих желал да обсъдим.

За начало, нека изанализираме тази снимка:



Снимката е ценна най-вече с това, че в едно и също помещение и в една и съща ситуация са поставени две двойки, които сякаш са огледални една на друга.

При двойката, която е на преден план, мъжът е полегнал на рамото на дамата, а тя като че ли има вид на човек, който по-скоро би скочил през прозореца, отколкото да прекара още дори и една секунда в тази чакалня. Или с тази мъжка компания...

Излъчването на двойката на заден план е съвсем различно и далеч по- ... жизнеутвърждаващо. Дамата е облегната на кавалера, не обратното. Мъжът е спокоен и концентриран, вдъхва доверие. Дори само от стойката му можем да заключим, че е Алфа.

Много интересна според мен е ролята на жената в Алфа-Бета идентификацията на всеки един от двамата мъже на снимката. Жената до Бетата го прави да изглежда дори още по-Бета. И то не защото е грозна или нещо такова, а защото е поела тежестта и на двете тела. Ако приемем, че са в чакалня, тя е тази, която следи разписанието на влаковете; тя е тази, която трябва да вземе решението ако се случи нещо непредвидено - закъснение на влака или промяна на маршрута. Тя до голяма степен е поела мъжката роля.

Дамата до Алфата изглежда спокойна, замечтана дори. Излъчва женственост. Това до голяма степен се дължи на факта, че до нея има мъж, който е способен да й осигури спокойствието да упражнява привилегията си, че се е родила жена.

Какви мисли ви навява на вас тази снимка като онагледяване на дихотомията Алфа - Бета мъжки?

Редактирано от ARlZE на 29.02.12 15:20.



Тема Re: Alpha male vs. Beta male.нови [re: ARlZE]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано29.02.12 15:51



.............филма "Здрач", там върколаците са с водач Алфа и той е много готен , ако става въпрос за Джейк, да, с него бих правила алфа -бета



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Alpha male vs. Beta male.нови [re: ARlZE]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано29.02.12 16:09



Алфа са вълци, за жалост, единаци.



Скромността изразява точният баланс между крайностите.

Тема Re: Alpha male vs. Beta male.нови [re: Vitalite]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано29.02.12 16:15



Алфа е термин от етологията и означава водещ мъжки/женски индивид.
Може да е вълк, но може да е хипопотам,бизон или секво друго стадно животно...

Всъщност това е основното изискване за наличието на такива взаимоотношения-да става въпрос за животни,живеещи в съобщества-чудесен пример са да речем морските слонове.

При териториални животни,живеещи поединично няма такива взаимоотношения и няма такова нещо като Алфа тигър или алфа леопард да речем...

Редактирано от El Capitan на 29.02.12 16:30.



Тема Re: Alpha male vs. Beta male.нови [re: El Capitan]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано29.02.12 16:28



Вълкът носи определена символика. А вълците единаци ми навяват самотност, та и Алфите.

Скромността изразява точният баланс между крайностите.


Тема Re: Alpha male vs. Beta male.нови [re: Vitalite]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано29.02.12 16:31



Виж какво допълних по-горе.

Животно,живеещо само няма как да е Алфа,защото за да е едно нещо Алфа,трябва да има друго нещо което е Бета.
Става въпрос за взаимно съпоставяне ако се сещаш, а не за произволна употреба на термини,на кой как му хареса,ако се сещаш към коя прецизност призовавам...

Редактирано от El Capitan на 29.02.12 16:34.



Тема Re: Alpha male vs. Beta male.нови [re: ARlZE]  
Автор Цар Изрод (XVIII)
Публикувано29.02.12 17:03



Аз в нашето общество съм "гама мъжки". Винаги съм трети! Това е съдба споделяна само от още един единствен индивид на планетата - Йордан Бозушки.
За сметка на това съм трети винаги и във всичко.

ЗДРАВЕЙТЕ ПРИЯТЕЛИИ!!!


Тема Re: Alpha male vs. Beta male.нови [re: ARlZE]  
Автор sexy mamma ()
Публикувано29.02.12 19:18



Жената до бетата има вид на жена, получила киселини от препиване с пепси

. Много тъжно.



Тема Re: Alpha male vs. Beta male.нови [re: Джoaннa]  
Автор Monica123 (ентусиаст)
Публикувано29.02.12 19:26



Алфа-Бета-Гама
Обичаме се двама,
А B C
Ебем се от сърце........

Народно творчество, незнайно защо запомнено от мен..........





Тема Re: Alpha male vs. Beta male.нови [re: Monica123]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано29.02.12 19:27



.....браво на твоята учителка, трайни знания ти е набила в главицата



всичко е в ръцете ми .......мамка му


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.