Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 29.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Задължителни часове по "Женознание" в гимназията?нови  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано31.05.11 09:34



Когато мъжете са били прозрачно-ясни, но трудни за овладяване, на нашите баби са им преподавали "Мъжогледане".

В последните декади нещата доста се попромениха, сега жените си спечелиха една интересна цивилизационна позиция - прозрачни, ясни, силни, способни, амбициозни и целеустремени, ама и все по-трудно правяеми щастливи.

Предвид, че името "Женогледане" би насочило нашите любознателни средношколци предимно в буквалното си тълкуване, а и за да намигнем към някогашната енигматичност на женската душа - "Женознание" ми се струва едно добро име.

Вие как мислите?

~*~


Тема Re: Задължителни часове по "Женознание" в гимназията?нови [re: dePhil]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано31.05.11 09:57



"Женознанието" е нарицателно - мамино синче, мобилизирал се за женските права, все едно жените са инвалидни.
а "Мъжознание" не знам да съществува.



Тема Re: Задължителни часове по "Женознание" в гимназията?нови [re: dePhil]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано31.05.11 10:45



Боя се, че "Женознанието" ще продължи линията на многобройните психологическо- литературни напъни по темата "Мъжете- от Марс, жените- от Венера". И, предвид приближаването на позициите между половете и всеобщата прозрачност, си мисля, че далеч по- необходими биха били дисциплини от сорта на Човекознание, а защо не и Любо(в)знание. Има училища за родители, има школи по какво ли не, но никой не ни учи как да се обичаме. Може би това ще ни върне по един очарователен начин към добрата стара енигматичност като съществен елемент от провокацията между половете, знам ли...




Редактирано от PipilotaV. на 31.05.11 16:23.



Тема Re: Задължителни часове по "Женознание" в гимназията?нови [re: dePhil]  
Автор asFARas (куче в чекмедже)
Публикувано31.05.11 11:03



по-скоро младите мъжове трябва да бъдат обучавани - как най-бързо и лесно да си го преместим от единия крачол в другия.



I wanna do bad things with you

Тема Re: Задължителни часове по "Женознание" в гимназията?нови [re: asFARas]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано31.05.11 11:07








Тема Re: Задължителни часове по "Женознание" в гимназията?нови [re: PipilotaV.]  
Автор Taigun (тандем-вълчица;)
Публикувано31.05.11 11:09



И, предвид приближаването на позициите между половете и всеобщата прозрачност, си мисля, че далеч по- необходими биха били дисциплини от сорта на Човекознание, а защо не и Любо(в)знание.

Пипилотке-девойке... няма к'во да напише човек след теб

! Така, така и пак така!!!

П.С. От кръвната група ще да е...




Тема Re: Задължителни часове по "Женознание" в гимназията?нови [re: Taigun]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано31.05.11 11:12



Може би...






Тема Re: Задължителни часове по "Женознание" в гимназията?нови [re: Taigun]  
Автор asFARas (куче в чекмедже)
Публикувано31.05.11 11:25



я па не съм съгласен


как може да вкараш любовта в рамки?
За да преподаваш нещо то трябва да има ясна идея.
За мен преподаването на любовознание се изчерпва в няколко изречения: всеки е свободен да я изживява както той се чувства добре и комфортно. Не правте глупости от любов. и за да затвърдим завършваме с една поговорка: Любовта е лош съветник.
край на часа и предмета.
Единственото което би помогнало на децата са приложни часове, в които те разказват какво са преживели, какво са направили и какво им се е искало да направят. Без тези им изказвания да се тълкуват и да им се прави разбор. Просто да се научат да говорят и да споделят

I wanna do bad things with you

Тема Re: Задължителни часове по "Женознание" в гимназията?нови [re: dePhil]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано31.05.11 11:25



Откривам недостатък в идеята ти. Ти сам си го посочил.



Казваш, че сега жените са прозрачни, ясни, силни, способни, амбициозни и целеустремени, ама и все по-трудно правяеми щастливи.


И говориш за някогашната енигматичност на женската душа .

Недостатъкът е, че предметът "Женознание" би се изчерпил с 2-3 учебни часа годишно, понеже женската душевност вече е напълно разгадана, кристално ясна... и няма какво толкова да учат гимназистите за нея.

Ако аз преподавах този предмет, бих се опитала да разкрия на учениците си, че онова, което наричаме морални ценности винаги ще го има. В случая разгледано като женска вътрешна красота. Може би по-рядко срещано вече, трудно прокарващо си път между лустрото и фалшивия блясък, но затова пък вечно. И никога няма да остане единствено повей от миналото.

Но само този, който се стреми да открие истински хубавата женска същност, би я видял.
Това е непосилно за всеки мъж, точно както най-личната мома от приказките я грабва не кой да е, а най-достойният момък.

Ще обясня на момчетата, че изграждайки се като мъже със своите цели и качества, сами определят какви жени ще се насочат към тях в бъдеще. Кой каквото търси - това и намира!

"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Задължителни часове по "Женознание" в гимназията?нови [re: asFARas]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано31.05.11 11:34



Какда се обичаме е действие, а не просто чувство, а всяко действие може да бъде подложено на дедуктивен анализ, поне.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.