Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 21.09.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Подбор ....нови  
Автор The seeker (ex juanito)
Публикувано10.05.11 09:37



Между 10 и 13 часа ще разглеждам 6 кандидатури за работа. И шесте са на жени между 20 и 26 години. На всяка ще отделя по 30 мин. Питането ми е по какви критерии да направя своя избор, след като от CVтата и имейлите им става ясно, че нищо не разбират, но пък твърдят, че могат да правят това, което ще се иска от тях?
Предимството на 20 годишната е, че е най-хубава .... всъщност това предимство ли е? Защо да не е .... Ще краси офиса и ако има нещо в главата ще се научи .... или бъркам. Мисля си, че липсата на лоши навици не е лошо начало.



Тема Re: Подбор ....нови [re: The seeker]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано10.05.11 09:41



ЗемИ си фикус .. Никви навици няма. Само поливка .. без пари.





Тема Re: Подбор ....нови [re: The seeker]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано10.05.11 09:41



Отмени си събеседването и пусни нов конкурс, като не се съобразяваш с възрастта на жените. Просто практичен съвет, пък ти ако искаш се вслушай в него

.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Подбор ....нови [re: The seeker]  
Автор ГЛЕЗЛА ()
Публикувано10.05.11 09:44



Чувала съм за ейчар, който хваща купчината, разделя я на две, хвърля едната половина в кошчето с думите "На мен каръци не ми трябват".





Тема Re: Подбор ....нови [re: The seeker]  
Автор asFARas (куче в чекмедже)
Публикувано10.05.11 09:46



когато аз подбирах персонал за моя отдел търсех хора без апсолютно никакъв опит в нашия бранш. Единственото нещо което търсех в тях е силно желание за работа и развитие.
Като имам това мога да направя с тях каквото си поискам. Мога да ги науча на моя модел на работа и да работят толкова колкото аз искам.
Красотата във фирмата често е ябълка на раздора ...

I wanna do bad things with you


Тема Re: Подбор ....нови [re: asFARas]  
Автор Сарита ()
Публикувано10.05.11 10:15



Аз бих направила същото, стига да не е специфична длъжността, която да изисква поне някакъв минимален опит.
В някои фирми е практика да се взимат млади хора без никакъв опит, за да не претендират за възход в кариерата, пък и за да могат да бъдат заменяни по-лесно. Никога не съм разбирала работодатели, които толерират текучеството, което е абсолютно в ущърб на всеки бизнес.



Тема Re: Подбор ....нови [re: asFARas]  
Автор moreol ()
Публикувано10.05.11 10:15



Тва хубаво, ама защото НЕ ти им плащаш заплатите. Освен ентусиазъм трябва да има и поне някакви наченки на опит/знания в сферата (въпреки че си зависи за какво точно става въпрос). Примерно отваряш адвокатска кантора, която основно ще се занимава със застрахователно право... естествено че ще наемеш 3-4-5 току що излюпили се, ентусиазирани пиленца от университета, на мизерна заплата, които след месец ще ти вършат цялата работа. Но в ИТ'то дали нещата стоят така? НЕ. Наемеш ли 3-4-5 пиленца, които обикновено доста се надценяват, а реално нямат покритие след 6я месец ще фалираш

. Така че еФтиното и Убавото не винаги вършат работа, ама е добре да ги има.. по малко.

П.С.: Тука в офиса наехме едно Убаво пиленце... много разсейва по-слаботелесните колеги



Тема Re: Подбор ....нови [re: The seeker]  
Автор bluefan (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.05.11 10:19



Назначи тази, която ти направи по-голям комплимент за фигурата.

Животът е болка, от която мога да те лиша


Тема Re: Подбор ....нови [re: moreol]  
Автор asFARas (куче в чекмедже)
Публикувано10.05.11 10:22



донякъде си прав. Прав си само защото се хващаш за думите и не ме познаваш.
Никога не съм сгрешил наемайки човек. Никога после не съм искал освобождаването на такъв. Никога не съм наел човек на по-ниска заплата от тази, която той сам е поискал.
Хората в моя отдел винаги са имали повече преференции от всички останали, защото аз ги защитавам. Защитавам ги знаейки, че те правят същото за мен.
когато изградиш един такъв екип - фирмата няма да фалира. Когато създадеш у тях желанието да се доказват и да стават по-добри няма да фалираш.
Относно примера ти с ИТ-то мога да те уверя, че там нещата ако не са добре структурирани и не си държиш хората из късо - гаранция ще фалираш. Знанията и уменията се градят.

I wanna do bad things with you


Тема Re: Подбор ....нови [re: The seeker]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано10.05.11 10:23



Май ти не знаеш какво искаш.Не си определил критериите и сега се чудиш.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.