Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:30 27.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема За ревността... погледната под друг ъгълнови  
Автор The Stranger (Манекена)
Публикувано08.02.11 23:49



Мисля си тази вечер за ревността... има ли я още, няма ли я, същата ли е както преди... и дали въобще трябва да я има. Улових се, че с напредването на годините ставам все по-толерантен и по-разбиращ всичко, което се случва около нас, без да визирам себе си лично, макар определено да съм порастнал ( в смисъл - поумнял). Та въпроса ми е, скъпи клубари, забелязвате ли някаква положителна промяна у вас във връзка с ревноста? И вие ли сте станали по-разбиращи и по-толерантни в тази насока? Разсъжденията ми са насочени предимно към по-дългите връзки и семействата. Бихте ли прекъснали връзката/брака си ако другия ви изневери?
Иска ми се да споделя разсъжденията си на глас, ако позволите.
Хипотетично: Аз съм семеен и примерно разбирам, че съпругата си има любовник... ужасна новина, но само на пръв поглед... повече от ясно е, че преди да заживеем заедно тази жена (съпругата) е имала и други мъже в леглото си преди мен, както и аз съответно - жени. Бройката в случая е без значение, или ако има значение, то тя е с положителен знак. Колкото повече, толкова повече (Мечо Пух

), това означава, или поне предполага че секса в семейството ще бъде на ниво. Та в този ред на мисли, ако тя е била с Н-броя мъже преди мен, дали би се променило нещо, ако е била не с Н, а с Н+1,2,3...10 или повече? Естествено, че не. Тогава какъв е проблема (дали изобщо трябва да има проблем) ако бройката мъже след Н е след брака, а не преди него? Не е ли все едно? Наистина ли съм порастнал, или съм се побъркал? Та ако се разделим заради изневяра (боже мой, каква дума!) аз ще съм без нея и тя без мен... някой ще спечели ли нещо от тази раздяла? Определено не! Моето лично мнение е, че хората, които ревнуват са непорастнали деца, които си мислят, че бялото е само бяло и черното е само черно. Ще завърша темата си с една умна мисъл (не си спомням чия беше):
Да ревнуваш без причина е глупаво, а когато има причина, вече е късно
И един лаф по темата:
Въпрос: - Какво е истински мъж?
Отговор: - Истински мъж е този, който влизайки в дома си, заварва жeна си с любовник в леглото и казва: "Вие тук свършвайте, аз отивам да сваря кафе!"
Въпрос: - А какво е истински любовник?
Отговор: - Този, който успее да свърши в тази ситуация!

Вие сте, можете да ме пребиете с камъни заради написаното от мен....

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!

Тема Re: За ревността... погледната под друг ъгълнови [re: The Stranger]  
Автор sarahmoris (пълнозърнест)
Публикувано09.02.11 00:00



хе, нали скоро попитах как се приема еднократна забежка на половинката?
ти искаш да утежниш ситуацията - любовник/ца...

прав си, че ако ти е хубаво с твоя човек може и никой да не спечели от раздялата... ама наличието на любовник/ца по-скоро говори, че едва ли е чак толкова хубаво. казуси разни де.

не вярвам някой редовно да хвърля енергия и страст извън "официалното" ложе пък това да доведе до повишаване качеството на "официалния" секс. изобщо не вярвам...

заради еднократна забежка, не бих си изритала другарчето ...другото е много вариантно като ситуации.



Тема Re: За ревността... погледната под друг ъгълнови [re: The Stranger]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано09.02.11 00:11




Да, може да се каже, че с годините съм станала по - толерантна. Първо - представата, която съм имала за принципни и последователни хора тотално падна в канала, т.е. видях, че не всичко, което блести - е злато, а когато веднъж разбереш, че на хората всъщност не са им чужди и некоректните неща - някак ставаш по - толерантен. После - видях и себе си в тази светлина и разбрах, че..ами..човек и себе си не познава, понякога.
След това - някак осъзнах, че аз самата не съм фактор, т.е. - и да искам, и да не искам - възможността да се случи е 50/50, не зависи от мен, зависи от партньорът ми и това какво той е преценил за себе си, за нас, затова не мисля да се фиксирам излишно върху темата. Някак го приемам спокойно и много вероятно, по - скоро приятно би ме изненадало, ако не се случи. Мога да полагам усилия, но не мога аз да реша вместо другия, просто е.
Определено няма да ми стане приятно и ще ме заболи, ако разбера за друга връзка - ако е просто някакъв еднократен пристъп - може би, ще си затворя очите.
Но то пък тогава - едва ли въобще ще се разбере.
Общо взето, ако има постоянна любовница - веднага ще го освободя от съпружеските ангажименти, няма да мога да живея с това - не съм такъв тип и мога и да си го позволя без притеснения.



Тема Re: За ревността... погледната под друг ъгълнови [re: The Stranger]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано09.02.11 00:18



Ревността, по моему, съпътства по- скоро страстта, а тя е процес със затихващи функции, малко или повече

... Така че е нормално с течение на времето, с напасването на характерите и заздравяването на доверието, преминало през изпитанието на годините, да укротяваме ревнивите си пориви...В противен случай значи, че ревнивостта е част от свръхголямото ни, нарцистично или комплексирано его, което вижда заплаха навсякъде.

Малка доза ревност е нормална и е знак за живеца на една връзка. Другото е мъка и за двамата.




Тема Re: За ревността... погледната под друг ъгълнови [re: The Stranger]  
Автор FACKTI (I love sex)
Публикувано09.02.11 00:20




Ти ме изненадваш човече! Не виждам защо да си се побъркал. Всеки го приема това за много лично и ако се случи-край! Защо край? Ебнала се жената и си дошла-в това няма нещо кой знае колко страшно. По-страшно е ако няма интерес да се ебе с ТЕБ!!! Както каза Атинянката като се е прибрала и не се е наебала с мъжа си. Това не е на добре! Този мъж не я дърви(да ме поправи ако греша). Аз обаче смятам, че тези неща не трябва да се правят тайно от партньора! В ЕДНА ВРЪЗКА НЕ ТРЯБВА ДА ИМА НИКАКВИ ТАЙНИ!
Разбира се идеалният вариант е да не се случи! Да бъдеш достатъчен!

Passione senza limiti...

Тема Re: За ревността... погледната под друг ъгълнови [re: The Stranger]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано09.02.11 00:25



Не разбирам какво общо има ревността със раздялата ?!? Смесваш понятията. Това, че не си се разделил с някой, съвсем не означава, че не ревнуваш. Щото по същата логика, може да се рече, че който не ревнува, е равнодушен. Ама не е точно така ..
Та .. дай по друг ъгъл, по ясен.







Тема Re: За ревността... погледната под друг ъгълнови [re: The Stranger]  
Автор Malvina*** (ентусиаст)
Публикувано09.02.11 01:47



Благодаря ти за хубавата тема и още по-хубавото мнение !
Нямам сега много време,само ще ти кажа едно -това което незнам,не се е случило.Нормално е след известен брой години заедно брачните партньори да потърят разнообразие,просто трябва да знаят как да го направят....това не е за всяка уста лъжица !



Тема Re: За ревността... погледната под друг ъгълнови [re: Malvina***]  
Автор AnGeL_Nur (Изгубен)
Публикувано09.02.11 02:11



Има си обич и обич и възприятие и възприятие или нагласа към нещата. Глупаво е да си мисли, че връзка над 10 години може да се похвали с липса на изневяра. Да би било страхотно, но да си признаем колко са тези?
Никой не е собственост на никого и ние всички се променяме. Трудно се запазва пламъкът в началото, камо ли след година, пет или десет.
Ако аз давам същото, което съм давал в началато на връзката и отсрещната страна е била доволна, но сега не е и си го търси другаде ще ме боли и то много. Но, ако у мен е грешката по-скоро ще търся начин да се поправя. Ако не е късно.
Стигне ли се до там, значи има проблем.
Светът е пъстър


Ако обичаш и си изградил нещо, разговорът е най-доброто. Колкото и мнения да изчетеш, никой няма да ти даде правилен съвет.
Успех!

Целомъдрието е най-неестественото от всички сексуални извращения



Тема Да, ама не съвсем...нови [re: sarahmoris]  
Автор The Stranger (Манекена)
Публикувано09.02.11 11:43



Вярно, че наличието на любовник/любовница означава многократни интимни контакти, а и още нещо, от което повече боли... Въпреки това, аз вярвам, че всяко начало си има и край... та все някога тези извънбрачни отношения ще приключат и тогава търпеливия партньор /съпруг/ ще бъде възнаграден за търпението си. Ако един човек наистина обича друг, ще му позволи, или поне няма да има нищо против половинката му да прави всичко, което й харесва и й доставя удоволствие. Не мисля, че има значение какви точно ще са тези занимания... никой не е собственост на никого и колкото по-рано осъзнаем, че можем да управляваме само собствените си желания, чувства и действия, толкова по-спокойно ще живеем. Нали това е смисъла на любовта - непрекъснато да се опитваме да правим човека до нас щастлив, или греша?

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!


Тема Пипи, права си...нови [re: PipilotaV.]  
Автор The Stranger (Манекена)
Публикувано09.02.11 12:22



Всичко е нормално и всичко е любов. Защото да усложняваме нещата, когато могат да бъдат много простички? Пък и какво толкова ще стане на половинката ни, ако веднъж, два, или повече пъти отиде с друг/а? Няма никакъв смисъл да робуваме на егото си, защото ако се разделим, със следващата/ия нещата се повтарят. Все пак живеем между много хора, а не на необитаем остров, нали? Колкото и праволинейно да живее човек, все някой ден изкушението ще застане само на пътя ни....

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.