Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 24.09.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема В очите на другите.нови  
Автор Slona_sf (готин тип)
Публикувано02.11.10 20:20



Нещо като принципна равносметка. Застават пред теб и казват каквото имат да казават. Нещо като обвинителен акт. После следва присъдата, а ти философски се самоуспокояваш, че ако някой те обича, то той ще те изтърпи, защото духаш страшно или знаеш как да си използваш пишката. Страшни глупости. Най-малкото защото никой не е длъжен да търпи. Последното изисква принуда, а в днешно време тя не е толкова модерна. Поне не и в моето обкръжение.
Малко хора го правят. сигурен съм в това. Малко хора съпоставят обвинителните актове. Можем спокойно така да наречем основателните причини за разделите. Нали?
Съпоставяйки ги обаче, обвинитилните актове (основателните причини), ние често "обжалваме", борим се аргументирано и изтъкваме своите "жертви" и "предимства". Правим го за да избегнем присъдата. Тя винаги е една и също. Обратно там, където си бил преди да се срещнете.
Разбира се, темата прилича на сополива история от съседния клуб, без помен за секса. Той обаче винаги е в основата. Оказва се, че когато се раздаваш, ти просто задоволяваш своя нагон и нищо повече. Или поне така може да звучи втората страна от прочита на тази "книга". Срамота. И колкото повече задоволяваш нагона си, и колкото повече се раздаваш по твоите разбирания, толкова повече излиза, че губиш усещането си за връзка. Усещането си за съхранение на чуждата идентичност. А това е нещо пагубно за личността на другия. Без да съзнаваш ти продължаваш за да напаснеш другия по себе си. Така ще получиш онова от което имаш нужда. Задоволен нагон. Ще изгубиш обаче човека срещу теб. Какъв парадокс.
После животът ти ще продължи, ще срещнеш друга. ще обиколиш "земята жена след жена", както се пееше в една известна песен за да срещнеш онази, която няма да се деформира под напъна на твоя нагон или просто той ще е починал...


Мисълта ми обаче беше за обвинителните актове. Със сигурност всеки от нас е чувал такива. Някои повече, други по-малко. Аз искам да ви питам задавали ли сте си върпроса "За мен ли говори тя?". "Не ме ли бърка с някого?". И какво последва след това ако сте си задали подобни въпроси. От нещата, които чух последно разбрах, че съм се променил. Страшно много.

понеже съм мъж с опит харесвам жени с бъдеще...

Тема Re: В очите на другите.нови [re: Slona_sf]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано02.11.10 20:30



Обвинителните актове ни помагат да останем това, в което се е влюбил другия или поне това, от което първо е бил привлечен. Хубаво е да не приемаме всичко за чиста истина, някои обвинения може да са следствие от временен афект, който отшумява и после другият се чуди как да поправи частта от кашата, която сам е забъркал. Хубаво е обаче и да обръщаме внимание на всичко, защото някои неща си остават верни и с този, и със следващия, и с по-следващия партньор. В очите на всеки отначало сме различни, но в очите на всички след време сме еднакви.

***
пол - ж

Молим те,престани, да слагаш, запетая, на всяка, дума.


Тема Re: В очите на другите.нови [re: Slona_sf]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано02.11.10 20:43



Хората не се променят. В началото ги халюцинираме като по-по-най, после като ни мине ги обвиняваме, че са се променили, а те са същите, погледът ни просто е освободен от замъгляващи обстоятелства като хормони, силни страсти, проекции...

Обратно там, да, но с един хубав спомен повече, с няколко щастливи месеца повече. Май не е съвсем обратно и изцяло там.






Allons-y, Alonso

Тема Re: В очите на другите.нови [re: Slona_sf]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано02.11.10 20:48




Много ти е дълбочка темата, чудя се откъде да те захапя..
Да речем това: Усещането си за съхранение на чуждата идентичност. А това е нещо пагубно за личността на другия. Без да съзнаваш ти продължаваш за да напаснеш другия по себе си. Така ще получиш онова от което имаш нужда. Задоволен нагон. Ще изгубиш обаче човека срещу теб. Какъв парадокс.
Не съм убедена, че всъщност ТИ въобще си фактор за генералната човешката идентичност на др. - по простата причина, че той влиза при теб вече готов, завършен малко или много образ, с прилежащите му черти, няма как да се изгуби толкова лесно човек във връзката, ако собствено е добре ориентиран в/с и около себе си. Напротив - човеците дори са трудно податливи към смиване и промени, особено - след определени години.

Актовете - да, изслушвала съм мои и съм раздавала - с времето се опитах да коригирам някои неща, не съм сигурна дали успях всичко, а и въобще - дали е необходимо, но там - където вътрешно усещам, че съдникът е имал право - да, вътрешно съм признала и съм си взела бележка.

Усещането за връзка - то идва от споделянето - на хубави неща и изпитания, на "заедното", на присъствието във важните моменти, на доверието, на общите цели и разходваните усилия по пътя. Това свързва - не нагона. Аз съм му фенка, но той е като лятна буря..нетраен, лесно постижим, достъпен - като китайската храна. Подува, но не насища.



Тема Re: В очите на другите.нови [re: Slona_sf]  
Автор XeйЖивoт! (неустоима)
Публикувано02.11.10 21:40



Предпочитам да приключвам без обвинителни актове - като не става, не става, няма нужда от обяснения, много ти благодаря, прекрасно беше, научих много, пожелавам ти всичко най-прекрасно - обикновено обилно поемам вината; всъщност няма значение. Руините са достатъчни, загубата и за двете страни не е малка, няма смисъл да продължаваме да се изясняваме, разрушаваме, поправяме(!????) - да се поправяме взаимно, въпреки че всеки сам по себе си е съвършен?
На това ми приличат всички подобни обвинителни актове - на обречен опит за поправяне на другия, за докарването му до съвършенството, което ние си представяме, но той не е - няма по-глупав и жалък опит да излезеш от една връзка. Да обвиниш другия, че не е такъв, какъвто си искал, представял, очаквал???? Чия е вината за това? Дали в съвършената цялост и завършеност на другия, каквато и да е тя, или в собствената ни глупост, очаквания, претенции и тем подобни?

Всъщност признавам, че не съм чувала обвинителни актове; но не съм и произнасяла в края на връзките;
бахти тъпия театър на егото трябва да е това - да се изправиш срещу някого, за да му обясняваш защо не е съвършен според собствените ти (идиотски понякога) претенЗии.

И човек не се променя, става все повече себе си, нема се пуашиш

- в крайна сметка обаче това се превръща в едно все по-уютно и прекрасно душевно състояние; все пак е интересно защо има толкова много хора, които уж обясняват, а всъщност правят точно това - произнасят напълно безсмислени обвинителни актове; е и?

Joy

Тема Re: В очите на другите.нови [re: Slona_sf]  
Автор Galeon ()
Публикувано02.11.10 21:41



Твоята любов е твоята присъда,тя я е изпълнила просто.Но не се самозаблуждавай Съвестта идва при всекиго.Ще мине време и нещо ще я зачовърка отвътре.Дано до тогава си я забравил и преглътнал,защото ако те пали още ---ммммне мога да кажа....всъщност може и добро да излезе.

За обвинителните актове не се притеснявай--важното е да си чист пред съвестта си и да знаеш че си дал към момента всичко,ама всичко от себе си..ти даде ли?м?

а сополите излизат и при шкембето ,когато прекалиш с чесъна....ама пусто шкембе ,не моем да живеем без него

,чак по брадата ми потича понякога деби)

ти върни лентата назад,спомни си всички хубави моменти по минути и се сети какво е липсвало ,работи върху него и баш те брига....

ай не мисли за глупости,времето ще покаже ....
ей това е за тебе--,не се лъжи като малко дете ,дето пее Калинката



Тема Re: В очите на другите.нови [re: Slona_sf]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано02.11.10 21:57



Има вероятност това нещо (да го кажем причина) частично да е в теб и частично в половинката. И постепенно тези две невидими за вас частици да са се обединилив едно срещу вас. Без да разберете това кога и как е станало.

Трябвало е да си отваряте очите, да сте те били по-внимателни и да сте намерили силите вие да се обедините в едно срещу тях, не те, и така да сте ги преодолели поединично, преди те вас да преодолеят. - Винаги трябва много фнимателската да се действа с невидимите сили, така да се каже.



А раздаването, акробатика, физиката и челните стойки са били хубав фитнес.

Щи мине, Слоне.



Тема Re: В очите на другите. [re: Slona_sf]  
Автор Лимoнka_cлaдka ()
Публикувано02.11.10 21:59



Ей!

Я се стягай!



Тема Re: В очите на другите.нови [re: Doctor Who]  
Автор Slona_sf (готин тип)
Публикувано02.11.10 22:02



интересно виждане.



понеже съм мъж с опит харесвам жени с бъдеще...

Тема Re: В очите на другите.нови [re: onnellinen]  
Автор Slona_sf (готин тип)
Публикувано02.11.10 22:04



раждам се темерут и си тръгвам темерут...



ти каква котка си точно?

понеже съм мъж с опит харесвам жени с бъдеще...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.