Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 18.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Сексуалната енергиянови  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано02.04.10 11:11



Вчера чух една фраза за мастурбацията и се замислих за сексуалната енергия. Тази фраза горе-долу изразяваше следното: "Човек като мастурбира връща енегрията в себе си и се самозадръства." Замислих се. И аз като всеки нормален човек мастурбирам. Забелязала съм, че въпреки че телесно се освобождавам при мастурбация, макар, че се смирявам физически, точно тогава сякаш душата ми се изпразва от емоции, чувствам някаква празнина и духовна неудовлетвореност. Даже започвам да мастурбирам често и ефектът е един и същ - физически оргазми и духовна неудовлетвореност. Замислих се, че въпреки, че ми е приятно, по някакъв начин си вредя като връщам енергията обратно в себе си.

От друга страна, когато правя секс с любимия си човек, после наистина се усещам пълноценна - духовно и физически.

Реших, че само сексуалната енергия е висше сливане между телесното и духовното, няма друг по-висш израз.

Замислих се, че когато мастурбирам, действам само на физическо ниво и ощетявам поведението си към любимия ми човек. Аз ставам по-смирена сексуално към него и несъзнателно променям изявите си към него. Ако не го правя, ще го ухажвам, привличам и желая сексуално съвсем по друг начин, ще съм по-настъпателна, по-съблазняваща. А аз връщам енергията към себе си.

Искам да ви попитам какво мислите за сексуалната енергия?

Мислите ли, че като мастурбирате, блокирате истинската си сексуална енергия към другите и изявите ви се променят?

Интересно ми е също, и когато правите секс със себе си, а също и с един или с повече партньори, как се разпилява тази енергия, според вас? И кое е по-оптималното, според вас?

Обръщам се и към мъжете и жените.
Ще ми бъде много интересно.


Поздрави!



Тема Re: Сексуалната енергиянови [re: *Eвa*]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано02.04.10 11:54



Много екзистенциален въпрос повдигна. Ето

по темата. А що се отнася до енергията - отговорът е зависи от зависи.



Тема Re: Сексуалната енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано02.04.10 12:04



Въпросът е съществен, надявам се да се осмисли. Сигурна съм, че не съм го измислила аз, просто сега, в този момент ми е дошло времето да го проумея. Всяко нещо се случва, когато му дойде времето. И точно защото не съм го осмислила само аз, се надявам да изразите и своите мнения.



Тема Re: Сексуалната енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано02.04.10 12:09



В митологията често има грандиозни несъответствия с реално-осъществимия свят. Мислиш ли, че чрез мастурбация може да се сътвори живот? Това я определя като съзидателна, но напрактика не е.



Тема Re: Сексуалната енергиянови [re: *Eвa*]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано02.04.10 12:19



Зависи от връзката/връзките, а също и от конкретния момент/ситуация. Някак не ми идва да дам някакви определения, като се има предвид, че Животът нерядко е непредсказуем и неподатлив на каквото и да било шаблонизиране.

Примерно може да има страхотен секс в една връзка и въпреки това в един момент мастурбацията да се окаже разумен избор. Защото една връзка не се изчерпва само със страхотен секс и ако от страна на един от партньорите има например опити за манипулация, то мастурбацията би могла да представлява един вид "освобождение", посредством независимост на оргазмите.

И да се премахне психологическата зависимост от парньора/партньорката на сексуална основа, което е много хубаво.

Това е само един възможен пример, а Животът е толкова безкрайно многообразен, че едва ли може да се обхване от каквито и да било изкуствени "правила".



Тема Re: Сексуалната енергиянови [re: *Eвa*]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано02.04.10 12:22



Що да не. Всичко е възможно.



Тема Re: Сексуалната енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано02.04.10 12:27



Да, точно така е - чрез мастурбацията се освобождаваме от сексуалната зависимост към някой. Разумът често ни води към егото, макар и природата да не ни търси разумните усещания. Природните дадености са различни от разумните. Това рефлектира върху едни отношения малко или много, защото пълноценността е, когато имаш обратна адекватна връзка с другия.

Редактирано от *Eвa* на 02.04.10 13:00.



Тема Re: Сексуалната енергиянови [re: бeзпътeн]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано02.04.10 12:33



Възможно е, но на енергийно ниво, не на физическо.
Физическото ниво си има интервал на допустимост.

Редактирано от *Eвa* на 02.04.10 12:35.



Тема Re: Сексуалната енергиянови [re: *Eвa*]  
Автор mli5 ()
Публикувано02.04.10 13:24



Аз съм жена.Искам да те питам дали твоят партньор чете в тези клубове? И, ако ако- да, не те ли притеснява това? Или, може би, споделяш с него? Извини ме за въпросите.



Тема Re: Сексуалната енергиянови [re: mli5]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано02.04.10 13:35



Не чете тук.
Вчера, като прозрях тези неща, първо с него ги споделих.
Ние си споделяме всичко.
И ме разбира почти за всичко.
Защо питаш?

Редактирано от *Eвa* на 02.04.10 13:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.