Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 21.05.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Четете!  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано22.01.10 11:37





Мале-е, тоз свят съвсем изтрещя. И това го казвам аз, която съм ЗА вегетарианската храна /аз не съм вегетарианка/, но пък МНОГО ПРОТИВ фанатизма.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор Hot_ice (злобка)
Публикувано22.01.10 11:49



абе моля ти са


връщаш ме с години назад, га един клубар ме питаше "месо ядеш ли?"
и той така нещо не одобряваше месоядни дами

Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.

Тема Re: Човекът е Богнови [re: paзбиpaм]  
Автор Graefenberg ()
Публикувано22.01.10 12:51



в умението си да си измисля правила и забрани.

Очаквам скоро да започнат да си ампутират крайници, за да могат да си имплантират зеленчуци, за да живеят в унисон с природата.

Интересно, какво им е обяснението на факта, че в природата месоядството е доста разпространен начин на живот.





Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор _Brave_ (Ares)
Публикувано22.01.10 13:31



Веганизъм много ми прилича на вагинизъм :) Един вид - сексуален проблем.

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI


Тема Re: Четете!нови [re: _Brave_]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано22.01.10 14:27



Знаех си аз, че имаме сходен начин на мислене.


Ми то на много от веганките са им направо зарасли.Тъкмо ей тук говорихме за една служебно. Ми не ядеш - не ядеш, защо трябва непрекъснато да го навираш на хората в очите и да правиш проблеми по шумен и демонстративен начин? И аз все през пости съм на Коледен банкет, ама си уреждам въпроса тихо и толкоз.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор DARA / Princess (of Chaos)
Публикувано22.01.10 14:38



Бе и аз съм против фанатизма и не съм вегетарианка ама от лични наблйудения върху собствената ми персона заклйучвам че мършоядството при мен води до изтрещяване в стил *дърта мома неначесана* та мога да ги разбЕра ората/мъжете вегетарианци/ че не искат си мешат флуидите с потенциално истерясали обекти от женски пол
За мъжкия пол трупояденето е просто задължително - требе се поддържа формата на хищник че иначе жална ни майка на нас говедата ....



L-O-V-E's just another word I never learned to pronounce

Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано22.01.10 14:40



човешкият организъм е така устроен, че да се нуждае от консумация на месни и животински продукти за да съществува нормално и безпроблемно.
Всичко друго е това, което децата наричат "изтрещяване и изцепки".
Не се движа в среди на вегетарианци, но двама-трима, които познавам, (в това число сестра ми и зет ми ) определено не са сексуални личности и често им липсва енергия. Разбира се те това го обясняват като форма на спокойствие и умиротвореност.





Тема Re: Четете!нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано22.01.10 14:43



Липсата на енергия и омиротвореността са много различни неща. Ти как, по какво съдиш, че им липсва енергия?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано22.01.10 14:58



Сестра ми определено е вече със забавени реакции. След 16.00 не можеш я изкара на никакви разходки или всяка разходка след 20 минути свършва в първото кафене по пътя. Секса го е разредила, та чак сама се усеща и вече се оплаква.



Тема Re: Четете!нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано22.01.10 15:05



Това вече е наистина липса на енергия. Що се отнася до секса, може да се прави по-рядко, но интензивно и запомнящо се, без това да значи, че си асексуален, ама случаят не ми звучи като такъв май.

Прилича ми на самоизнасилване.
Уважавам вегетарианците, които са нормални хора, в центъра си, които са достигнали естествено до вегетарианството, такива има, но са рядкост като всяко истинско и свястно нещо, но не и не щото някой им налага, щото е модно, щото ... до утре може да изреждаме, но такива причини за вегетарианство водят до големи изкривявания. То е като вярата - истинската и външната, ритуалната.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 22.01.10 15:06.



Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор _Brave_ (Ares)
Публикувано22.01.10 15:06



Рядко, рядко... колко да е рядко? Веднъж на два месеца? На три? Искам уточнение! :)

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI


Тема Re: Четете!нови [re: _Brave_]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано22.01.10 15:08



Не толкова рядко, ти пък!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано22.01.10 15:47



Принципно, на мен никой не ми пречи.Стига да не ми навират разбиранията си в очите. Личното ми мнение е - златната среда.....

Аз съм отявлен месоядец, но считам че е здравословно да се пости - не случайно във всички религии има пости и пречистване.

Не смятам че човек е роден да бъде вегетарианец. Има неща кото можем да си набавим единствено от месото. Не случайно е възникнало човекоядството - това е все по места където няма едри животни и се наблюдава белтъчен "глад"!

Но инак - хора много, свят голям......... всеки да се оправя самосиндикално, само да не ми зее насреща от вестници, радия и телевизии и да ме нарича трупоядец!!!! Щото може и да отнесе некой друг зъб!

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор Karea ()
Публикувано22.01.10 15:48



Фанатик, фанатик, колко да е фанатик?
Храната не преминава през живото тяло транзит, а се ползва за от него като строителен материал. Тъкани, органи и клетки непрекъснато се възобновяват, кои бавно, кои бързо... На всеки три месеца ти си буквално напълно нов човек (е, почти, защото някои клетки не могат да регенерират), т.е. ако пазаруваш храна само в БИЛЛА, след три месеца ти се състоиш от храна от БИЛЛА (или каквито продукти так има). Човек е това, което яде. Буквално.



Колкото до темата месоядци вс. вегетарианци, всеки вярва в това, което му изнася, харесва и т.н....
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Karea на 22.01.10 15:50.</EM></FONT></P>

Редактирано от Karea на 22.01.10 15:51.



Тема Re: Четете!нови [re: _Brave_]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано23.01.10 14:06



Значи за жена на 38 г. с редовен цикъл , без хормоални проблеми и без стресови такива на работното място, да прави секс на 15 дни според мен е рядко.



Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано23.01.10 14:09



Според мен вегетарианците и голяма част от борещите се с наднорменото тегло просто правят усилия за да им се случи нещо съществено в живота, ако си влюбен в някого или в нещо, което те вдъхновява, нима ще имаш нужда от диети да ти се разнообразява ежедневието?!



Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор Coнaтa (Ниенор)
Публикувано23.01.10 16:22




Светът наистина е яко изтрещял напоследък.

...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Четете!нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор O!...Melissa (има ме, няма ме)
Публикувано23.01.10 18:57



извинявай, че се намесвам. Най-малкото не познавам сестра ти, но да търсиш причината във вегетарианството според мен е много грешно.

Вегетарианството може да е всичко, но е жестока заблуда, че води до липса на енергия.., камо ли на секс..

това е някаква откачена тема тук с крайно заблудени заключения, в която няма смисъл да влизам остро (аз съм полувегетарианка, т.е. ям риба и пилешко по изключение), но само едно ще ви кажа - вие сте първите, които изкарвате неяденето на червени меса като болестно състояние



Отново извинение - но вземете се поосведомете малко повече, преди да пляскате умни заключения, мога да се обзаложа, че изобщо не сте наясно със състава на храните, които поглъщате в организма си, за да сте наясно откъде и как се създава енергията и кое до какво води.

И пак - не с лошо и нищо лично, но първо се пообразовайте, после коментирайте

И между другото - понеже най-вероятното е всички, като видни чревоугодници да ми скочите, искам да знаете, че нямам намерение да ви убеждавам в тази теория (която далеч не е моя), така че на просташки и/или обидни обратни коментари не смятам да отговарям.



Тема Re: Четете!нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Lincecum ()
Публикувано23.01.10 19:56



Корелация между яденето/неяденето на месо и ниво на либидо и жизнен тонус няма.



Тема Re: Четете!нови [re: O!...Melissa]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано24.01.10 10:05



Сега вече никой , за съжаление не знае какво яде и какво се съдържа в храната , която поема. Освен ако не си гледа крава на село и не пие прясно издоено мляко , разбира се. Никой производител вече не е докрай честен при изброяването на съставките, или което не му изнася, го пише с най-ситния шрифт. Не трябва да се заблуждаваме, в растителните продукти също вредните съставки не са малко. И те могат да бъдат генномодифицирани, да съдържат нитрати, и какво ли още не. Нещата не могат да бъдат абсолютизирани. Пилешкото е продукт на цивилизацията, която ни заобикаля - както и прасетата, пилетата от малки ги ваксинират, тъпчат с антибиотици, дават им препарати за стимулиране на растежа и ред други вещества. Така че дилемата е не кое е по-полезно, а кое е по-малко вредно за консумация.
Достатъчно сме образовани всички тук, но съгласи се , че ако всеки седне да чете два часа, преди да си изрази лично мнение по въпроса, форум изобщо няма да има.

От друга страна, може и да притежавам повече знания, но да не съм в състояние да ги обясня толкова прегледно, че да бъдат приети без възражения.
И ,като последно, да добавя, че любовта към храните и питиетата е пряко свързана с любовта към секса . Вегетарианството не е причина, но това което посочих като следствие от него си е факт, който не мога да си обясня по друг начин. Освен всичко друго, вегетарианството няма да реши никой наш психологически проблем, колкото и да ни се иска да е така. Убеждението ми е ,че част от вегетарианците, както и част от другите спазващи хранителни режими , всъщност не се нуждаят от лечебен оздравителен режим за тялото, а по-скоро от психологическа подкрепа.




Тема Re: Четете!нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор O!...Melissa (има ме, няма ме)
Публикувано24.01.10 21:58



генно модифицираните продукти са факт, който обаче мисля минава към друга тема - както има меса, които са генно -модифицирани, така има и плодове и зеленчуци със същия изкуствен състав. Интересното обаче е, че хора като вегетарианците, които внимават и знаят какво си вкарват в тялото, подбират, докато другите просто взимат например Данон, защото било рекламирано.

И да, не трябва да седнеш и да четеш 2 часа преди да се изкажеш, но някакси повече очаквах от човек, който има в семейството си вегетарианец и явно не се е постарал и до минимум да разбере погледа на другия , но затова пък е в готовност, дори и в анонимност, да го оплюе пред чужди хора и да навърже нещата според собствения си ограничен мироглед.

Пак казвам, не съм тук да водя война кое е по-добре - вегетарианство или не, това си е личен избор на всеки, също както и всяка друга гражданска, социална и др. позиции. Толерантността обаче означава да приемаш всеки такъв какъвто е, вярвайки, че това е, което движи света напред - различията ни и това, че те ни провокират да бъдем оригинални всяка група и всеки индивид по свой начин, и така да даваме по-добър ход на нещата около себе си.

Психологическа подкрепа според теб е необходима на хора, които искат да живеят здравословно, това ли се опита да кажеш?? Коя си ти да казваш, че хора, които не мислят като теб трябва да ходят да се лекуват?

Вегетарианството далеч не е форма на решаване на психологически проблем и истински съжалявам за теб, ако го виждаш така.

И накрая малко информация, за да спреш да разсъждаваш лошо за сестра си - основните източници на енергия за организма са мазнините и въглехидратите - и двете се намират в предостатъчно количество (да не кажа предимно) в продуктите от растителен произход. Въглехидратите трябва да съдържат от 50% до 2/3ти от дневната ти храна, а основните източници на въглехидрати са ориз, картофи, боб, макарони, хляб и т.н.
Сигурно и това не знаеш, но мазнините са също толкова необходими на организма, колкото и протеините (които сигурно ще изкараш, че идват само от месните продукти, което също е пълна глупост).

Т.е. -> при правилен баланс на храната, който сигурна съм, всеки себеуважаващ се вегетарианец може да си състави, поради това, че всички тези неща по-горе са му ясни, не само, че той получава необходимото количество енергия за организма си, че и понякога повече отколкото месоядните си приятели, които тъпчейки се с пържолки, дори не осъзнават колко голямо количество от тях не успява да абсорбира организма, да преработи и отхвърли огромното количество токсини, които се вкарват чрез тях, превръща ги в мазнини или се опитва да ги изхвърли, част от които не успява, в следствие на което се причиняват и основните болести на организма.

Да, сега не си болна (и не ти го пожелавам), но нали знаеш - за сериозните болести организмът се подготвя с години - години неправилно хранене, начин на живот и подигравка с усилията на тялото ти да поправя НЕПРЕСТАННО смотаното, нескопосано и необразовано хранене.

По другия основен въпрос, който засягаш - секса, ще ти кажа, че познавам достатъчно хора, които са вегетарианци и постоянно мислят за секс и такива, които не са, бидейки и на 29, хич нелошо изглеждащи, С нормален цикъл, правят секс 2 пъти в годината.

Т.е. тук няма роля храната, има роля либидото - за което не смятам да ти чета лекция, но вярвам ще намериш достатъчно литература и онлайн и офлайн.

Най ми стана криво не от това, че не си наясно, а че така леко успяваш да правиш такива болни заключения за неща, които очевАдно не са ти ясни, и да обиждаш собствената си сестра пред чужда публика, изкарвайки я психично болна.. Честно, аз на твое място бих имала позиция и убеждения, каквито ти се опитваш да изкажеш, чак след като наистина се поинтересувам и със съответните аргументи (а не предположения и собствени убеждения) не се съглася с тези теории.



Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано24.01.10 22:20



Е, що ни караш да четем глупости

Тези не правят секс с месоядни, щото вероятността такива анемични и малокръвни човекоподобни да умрат на кура/путката на нормален човек е огромна,а не ,че дрън,дрън....глупости на търкалета,дет са изтъкнали като доводи!

Говори ми....Умирам за глупости

Тема Re: Четете!нови [re: The bad reptile]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано25.01.10 09:27



За пореден път ме разбрахте много накриво, не сте ме прочели правилно и после що разбирам не пише.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано25.01.10 12:23



Имам колега, който е вегетарианец. Той говори основно за секс и рядко за хранителните си предпочитания. При това не се ограничава само до жени вегетарианки. Защо му е? Само би стеснил територията си на избор и възможни контакти с други, па макар и те да похапват месце.

Просто човекът не е вманиачен, храни се с това, което на него му допада и не натрапва на другите мнението си по въпроса.

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Четете!нови [re: saksun]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано25.01.10 13:30



Значи е ИСТИНСКИ вегетарианец. Не защото говори предимно за секс.

Уточнявам, че да не ме разберат пак накриво.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Абе, как така не го разбирашнови [re: paзбиpaм]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.01.10 13:44



Още дъвча обяда, та си представям



Същото е като при мюсулманите, ако НЕмюсулман яде свинско, то има опити за преориентиране

А те са истински, щом мислят предимно за секс

п.п. Не се майтапя и го пиша с респект! Човешки неща разни.

by himbeer

Тема Това верно си е...нови [re: paзбиpaм]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано25.01.10 16:23



някаква форма на изтрещяване.

Но, от друга страна:
- много непушачи не искат пушещи сексуални партньори;
- много непиещи не искат пили дори и само по едно в леглото си;

В някъф роман "Шибуми" на не помня добре кой автор, май Треванян или подобен псевдоним, се описваше как на главния герой, отгледан по японски маниер и с японска кухня, не му бил приятен сексът с една американка, понеже тя ядяла много месо и имала неприятен дъх.

Все тая. Ние не сме по-добри. Аз никога не съм имал гадже, което не яде месо, не пуши и не пие поне по едно малко.




Тема Re: Четете!нови [re: Karea]  
Автор lzbg ()
Публикувано25.01.10 19:07



А има и хора, които вярват, че като изядат сърцето на храбър воин, получават неговата храброст...

Има и други, например

в България никой не яде заешки сърца, а много се харчат петльовите бели бъбреци...

А песента - чушки и домати който не яде?? Чушки и домати - на каво мяза?...

Или като видиш някоя кръшна девойка на село - ще те изпапкам... какво ли означава...

Символика до символика...

Victoria!!!

Тема абе, тоонови [re: paзбиpaм]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (ИскашЛиОЩЕ?!)
Публикувано25.01.10 19:30



като да си родиш бебето вкъщи, въвваната, и да го оставиш да лежи до кучето...

....аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък...
не бъди безразличен,
Бъди различен!



Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано25.01.10 19:31



Много правилно те разбрах

Всъщност смятам,че на такива/ше си спестя епитета/и тях подобни "различни" ,смятам,че им се отделя прекалено внимание,а това им е единствената цел,която да постигнат с всичките ненормални простотии,като "крещят",развяват и навират в лицата на нормалните хора!

Говори ми....Умирам за глупости

Тема Re: Четете!нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор misl (минаващ)
Публикувано25.01.10 21:56



Това не е вярно , нито човешкият организъм се нуждае от месо , нито енергията е по малко , а напълно обратното , вземи и прочети малко , да се се излагаш с такива изявления някъде.



Тема Re: Четете!нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор misl (минаващ)
Публикувано25.01.10 22:01



Прясното мляко е полезно само за малки деца ,като пораснат дечицата е най -вредната храна / след свинското месо/.



Тема Re: Четете!нови [re: misl]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано26.01.10 00:20



Защо прясното мляко е "най-вредната храна" за по- големи дечица?!

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Четете!нови [re: saksun]  
Автор misl (минаващ)
Публикувано26.01.10 08:35



юли 20
Истината за млякото
2) Здравословното хранене

От малки са ни карали да пием мляко, за да сме здрави. Чуваме постоянно, че с млякото си набавяме калций, че ако не пием мляко костите ни ще станат чупливи и че остеопорозата ни е в кърпа вързана. Истината е, че това са все неща, измислени от маркетинговата кампания на млекопроизводителите и че всъщност млякото е изключително вредно за хората.

1. Нито един бозайник на тази планета не е отишлъл да бозае от друг бозайник. Единствено човека. Да, точно това правим - ние бозаем от кравата, козата, овцата. Това си е голямо извращение - и така сме ги подчинили на този наш хранителен навик, че сме ги превърнали в чешми за мляко.

2. Майката природа така е програмирала човека, че до 3 годишна възраст може да суче от майчината гръд. До тази възраст организма ни произвежда ензима лактаза, който разгражда млечната захар лактоза. След това организма ни спира да го произвежда. Ще кажете какво от това. Ето какво - неразградената лактоза както и киселинната среда създадена от млякото в червата ни стимулират развитието на бактерии в червата, отделят се изключително много токсини, които се разпространяват във всички системи и се стимулира развитието на ракови клетки. Е, и това ако не е стряскащо!

3. Млякото, независимо дали човешкото или кравето, е предназначено да увеличи размера на бебето няколко пъти за много кратко време. Бебенцето за 1 година увеличава размера си няколкократно (средно от 3 до 12 кг) и то благодарение на кърмата. Същото е и при другите животни. Млякото на кравата например е предназначено да превърне 40 кг теленце в 800 килограмова крава за 2 години. Май се пълнее от млякото, а.

4. Млякото и млечните продукти се свързват с редица заболявания, сред които акне, анемия, артрит, главоболие, киселини, смущения в храносмилането, остеопороза, болки в ставите, шипове, алергии, наднормено тегло, намален имунитет, сърдечни заболявания, диабет, рак на гърдата и яйчниците, рак на простатата.

5. Млякото е най-вече вредно заради начина на отглеждане на животните и обработката му след издояване:
* при отглеждането на кравите се дават високи дози антибиотици, за да не се разболяват, инжектират се с хормони, за да дават повече мляко (нормално трябва да дават около 5 литра на ден, а се стига до 50 с помощни вещества), с храната те поемат високи дози пестициди, хербициди, които се отделят в млякото и ние ги поемаме. С млякото приемаме същите дози антибиотици, стероиди, хормони, пестициди, стрес и страх, каквито бихме поели ако ядем месото. Няма много голяма разлика - резултата е еднакъв - болест.
* след издояване млякото се подлага на една дълга и многостепенна обработка, след която обработка дори и да има нещо полезно в това мляко, то не оцелява. След пастьоризирането, хомогенизирането, облъчването му, с цел добавяне на витамин D и А, всички ензими се унищожават, калция става още по трудно усвоим (да не говорим, че в къщи го сваряваме многократно, добавяме го в кексове, супи, продължаваме да го преобработваме термично и при всяка такава инвазия млякото се превръща във все по-канцерогенен продукт). Витамините, които му се добавят съвсем не мотат да се усвоят от организма. Доказано е, че единствено витамините в естествената им форма се усвояват, т.е. от плодовете и зеленчуците. Такива, които са под формата на хапчета или добавени към храна, като мляко, мюсли, зърнени закуски, сиропчета, кисело мляко и др., изобщо не се усвояват и още по-лошо - утежняват работата на черния ни дроб. Всичко е маркетингов трик на едни много големи компании в хранителната индустрия, които изкусно ни манипулират.

6. Митът за остеопорозата - най-голямата глупост, която може да направи човек, болен от остеопороза, е да увеличи консумацията на млечни продукти. Доказано е, че високото белтъчно съдържание в млякото изсмуква калция от костите. Има народи и племена, които въобще не консумират животински продукти. И познайте - не са и чували за остеопорозата. Ако уважавате себе си и сте застрашени от остеопороза, просто спрете да консумирате животни и мляко. Кое е по-важно - здравето ви или да задоволите чревоугодните си навици?!

7. Млякото не е никакъв източник на минерали. Това, което уж ще си набавим от него като калций, манган, хлор, магнезий, селен, много по-качествено бихме си набавили от плодовете, зеленчуците, ядките, зърнените и бобови култури. Един разнообразен режим, като суровоядството, доставя на организма ни абсолютно всичко, от което имаме нужда и то в много по-качествено състояние. Тялото ни лесно и бързо разгражда и абсорбира живата храна, която му предлагаме.

8. Млечните продукти, както и месото, са виновници за затлъстяването, подутия корем, лошата миризма и болестите. Те са силно концентрирана храна, лишена от ензими, която организма обработва бавно и мъчително. Затова обикновено, след като се нахраним, ни се приспива и трудно може да продължим да работим.

9. Има страхотни вкусни и полезни заместители на млякото - разнообразните ядкови млека. Необходим ви е единствено хубав блендер. Накисвате ядки по-ваш избор (бадеми, кашу) във вода за 1 ден. Слагате в блендера с 2-3 пъти повече вода и започвате да бъркате няколко минути докато се получи еднородна течност. Овкусявате с мед, канела, какао, както ви харесва. А ако добавите 1 банан например става чудесно плодово мляко.

Ако все още не сте убедени за вредата от млечните продукти може да прочетете и някои книги. Ето 2 от тях: “Кльощавата кучка” на Рори Фрийдман и Ким Барнуин и “Човешкото хранене” на Георги Гайдурков. Литература и сайтове на тази тема има много, стига да искате. Но в крайна сметка всеки решава сам за себе си и сам е отговорен за собственото си здравето.

И наистина трябва да прочетете тази статия (предложена е в един от коментарите по-долу). Информацията там е още по-потресаваща! Ще цитирам малка част, която ми направи силно впечатление:

“Млеконадойните крави също се убиват в кланиците. Естествената продължителност техния живот в природата е 25 години, но повечето крави за доене живеят само 4 години, докато телата им вече са износени и трябва да бъдат убити. Държани в постоянен цикъл от изкуствена бременност чрез синтетични лекарства, от лактация и доене чрез промишлени машини, тези крави са затворени извън всички останали животни, включително и малките им. Заставят ги да стоят на бетонни подове, в собствените им изпражнения по цял ден, във фабрики, където трябва да дават над 40 литра мляко на ден - 10 пъти повече отколкото могат да дадат в природата.”

Толкова жестоко и нехуманно!
Share Сподели

Тази тема е публикувана в неделя, 20 юли, 2008 в 0:29 и е в категория 2) Здравословното хранене. Може да следиш всички теми чрез RSS 2.0. Също може да коментираш, или да с



Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор dalya_night (())
Публикувано26.01.10 08:58



едно време са оцелели защото са яли мамут на шиш и птеродактил фрикасе и после са се въргаляли в пещерата....
сега някои оцеляват без месо , други без хуй , настана демокрация





Тема Re: Четете!нови [re: dalya_night]  
Автор lzbg ()
Публикувано26.01.10 11:48



Тва сичкото от педерасите почна...



Victoria!!!

Тема Re: абе, тоонови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор lzbg ()
Публикувано26.01.10 11:48



Забрави осолената плацента, дейба...



Victoria!!!

Тема Re: абе, тоонови [re: lzbg]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано26.01.10 12:17



Абе стига пък и вие! На нищо ги направиха журналягите тези млади хора, а вие тях слушате.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано26.01.10 12:31



УЖАСНО СЪЖАЛЯВАМ, ЧЕ ПУСНАХ ТАЗИ ТЕМА!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Четете!нови [re: misl]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано26.01.10 16:03



Само да ти кажа, че стигнах до половината на статията. По- възмутително нещо не съм чела в живота си, освен приказката за Малечко Палечко. Но понеже там най- ужасен беше финалът, а смятам, че и тук ще е така, продължавам да чета ...
Докато си пийвам вкусно кафенце с много мляко към него. Между другото не съм фен на млякото, само по този начин го консумирам. Да не сметнеш, че затова го защитавам.



"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Четете!нови [re: saksun]  
Автор misl (минаващ)
Публикувано26.01.10 20:36



Има неща които са такива каквито са , независимо дали ти харесват или не.



Тема Re: Четете!нови [re: misl]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано26.01.10 21:39



Само две неща ще кажа и цялата ти статия е оборена с това.

Първо: В млякото се съдържат незаменими аминокиселини, които нашият организъм не може да синтезира. Значи е добре да си ги набавя отвън.И на теб трябва да ти е ясно, че това е най-важното качество на млякото. Учи се в училище в часовете по химия. В раздела " органична химия".

Второ: От всички болести, които си изброил, само една може да се провокира от млякото- алергията. Просто има хора, които са алергични към млечните белтъци. За смущенията в храносмилането съм съгласна донякъде, но то е отново при страдащи от определени стомашно- чревни заболявания. На други им действа добре. Всичко останало- сърдечни заболявания, диабет, намален имунитет, ракови заболявания... какви са тези глупости?!

Чакай да ти напиша и още две неща.

Трето: Никой не е рекъл, че само с млякото си набавяме калций. Но то съдържа, което е негов плюс. Също и желязо, калий, натрий. В малко количество,но ги има.

Четвърто: Има млека с по-ниска масленост, даже обезмаслени. И диетолозите ги препоръчват горещо.

Така че не казвай сега, че не уважавам чуждото мнение и предпочитания. Не нападам теб. Само не съм съгласна с тази абсурдност, наречена" Истината за млякото".

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор O!...Melissa (има ме, няма ме)
Публикувано27.01.10 16:39



по разни обучения за това как да стартираш разговор по важни преговори с партньори или пък колеги се питаше на какви теми не трябваше да се започва разговор. Отговорите бяха: религиозни, политически, строго лични, и др.

Сега като гледам темата, явно и това трябва да се включи:) да бъдем ли или не хищници



няма какво да съжаляваш, радвай се, че има все още хора в България, които отстояват позициите си.



Тема Re: Четете!нови [re: O!...Melissa]  
Автор lzbg ()
Публикувано27.01.10 17:20



Кои позиции?

Victoria!!!


Тема Re: Четете!нови [re: lzbg]  
Автор O!...Melissa (има ме, няма ме)
Публикувано27.01.10 18:36



е, ами кое е здравословно, кое не.. ще ли или няма да ям месо





Тема Re: Четете!нови [re: O!...Melissa]  
Автор lzbg ()
Публикувано28.01.10 11:52



За да отстояваш позиция, трябва да я имаш - за да я имаш - трябва да си уверен в нея - за да си уверен в нея - трябва да я изградиш сам - за да я изградиш - трябва да имаш много познания и така нататък до - може ли всеки да отстоява позиция?

Твърдо не. Това го могат много малко хора. За останалите остава да се закачат за някоя изградена, и да са и фенове.

Victoria!!!


Тема Re: Четете!нови [re: lzbg]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано28.01.10 12:21



С всичко, което си написал съм съгласна, без едно:

трябва да я изградиш сам

Какво да градиш? Да се мъдрува кои и колко на брой са аминокиселините в белтъците, как е изградена структурата им, кои са незаменими и кои- не, в кои хранителни продукти се съдържат. Или пък що за чудо са въглехидратите, мазнините, микроелементите, витамините. Полезни ли са, кога, къде и в какво количество. А кога вредата от тях превишава ползата? Това си е доказано, известно и т.н. С времето излизат и нови теории, естествено, някои се оборват, други- остават. Зависи...

Между другото и фен да си на нещо- пак е позиция. Как ще я защитиш е друг въпрос.



"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Четете!нови [re: saksun]  
Автор lzbg ()
Публикувано28.01.10 12:35



Изграждането на позиция (опростено казано) минава през всичко това. Учиш, анализираш, синтезираш. След това - отначало - допълваш, анализираш, оптимизираш и отново синтезираш.

И не съм казал, че да си фен не е позиция. Просто подбираш тази, която отговаря на цялостната ти житейска логика - а отстояването е друга бира...



Victoria!!!

Редактирано от lzbg на 28.01.10 12:42.



Тема Re: Четете!нови [re: O!...Melissa]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано28.01.10 12:37



няма какво да съжаляваш, радвай се, че има все още хора в България, които отстояват позициите си

Съжалявам, защото повечето изказали се месоядци са същите фанатици, като въпросните вегетарианци. Аз не застанах в защита на месоядството, но никой не го забеляза.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Четете!нови [re: lzbg]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано28.01.10 12:38



Ти муаш ли мръвки, кажи си?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Четете!нови [re: lzbg]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано28.01.10 12:39



Сега беше по- ясен. А аз по- съгласна.



"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор lzbg ()
Публикувано28.01.10 12:39



Яко. Най-обичам крехко агнешко... Ама и от русоляви телички не се отказвам...



Victoria!!!

Тема Re: Четете!нови [re: lzbg]  
Автор Lady Likes Sex (по мъж)
Публикувано28.01.10 13:39



А с Виктория какво стана?





Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор O!...Melissa (има ме, няма ме)
Публикувано28.01.10 13:53



така е мила, винаги когато отговорът на даден въпрос може да е в 2 посоки предимно.

Няма зависи.. тук или има хора, които ядат месо, или такива, които не ядат. Естествено първите едва ли съжаляват за това, което са, така че не биха защитили вторите и обратното.

Много е трудно да си по средата, защото това означава да си толерантен. Толерантните в България са малко, защото сме комплексирани. Затова никой не забеляза твоята позиция.

Тази тема е много крайна.. още от началото си.. като стигна и до млякото.. това са двата края съм и не съм. Всеки да си се храни както иска, щом го смята за правилно. В крайна сметка това не вреди на околните..





Тема Re: Четете!нови [re: O!...Melissa]  
Автор lzbg ()
Публикувано28.01.10 14:12



Твоята позиция, или това, което виждам е, че си комплексирана. Защитаваш я успешно.

Victoria!!!


Тема Re: Четете!нови [re: Lady Likes Sex]  
Автор lzbg ()
Публикувано28.01.10 14:15





Точно зад тебе... когато не очакваш...

Victoria!!!

Тема Re: Четете!нови [re: lzbg]  
Автор O!...Melissa (има ме, няма ме)
Публикувано28.01.10 21:29



някакъв проблем ли имаш или държиш да се заяждаш

?

хайде по_полека, защото доказваш тезата ми за липса на толерантност



Тема tfa saнови [re: paзбиpaм]  
Автор torent ()
Публикувано28.01.10 23:16



go pisali slivi deto ne sa bili ashladiswani otdavna.Edna jena kato neobicha da qde meso = nema swirki,zatva vinagi sum tarsil mesoiadni, kato go vidiat- da im tekat ligite i da go ligaviat kato gazeli



napred i samo napred

Тема Re: Четете!нови [re: saksun]  
Автор Demon.. (мистичен)
Публикувано29.01.10 14:38



не е верно това за аминокиселините, същите ги има в месото
половината диетолози са сериозно против обезмаслените млека

и другите неща не оборваш, само ги наричаш глупости



те са си глупости де, ама ти откъде знаеш?



Тема Re: Четете!нови [re: paзбиpaм]  
Автор Demon.. (мистичен)
Публикувано29.01.10 14:46



В отговор на:

Аз ... [ редактирано ] ..., но никой не го забеляза.




Аз забелязах.


Уф, айде изтривам другото че ще го приемеш лично и ще ми се разсърдиш.

Но оставям извода - единствените смислени теми са анкетите

Редактирано от Demon.. на 29.01.10 14:53.



Тема Re: Четете!нови [re: Demon..]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано29.01.10 14:49



1. Разбира се, че аминокиселините ги има в месото и в яйцето също!

Точно така е!
2. Няма диетолози, които са против обезмаслените млека.
3. Няма как да обориш някои глупости, наистина. Само знам, че неоспорими неща не бива да се оспорват.

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Четете!нови [re: saksun]  
Автор Demon.. (мистичен)
Публикувано29.01.10 14:55



за обезмаслените млека виж за нисковъглехидратните диети

но това не е важно

важното е как разбираме кое е неоспоримо, за да знаем да не го оспорваме?



Тема Re: Четете!нови [re: Demon..]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано29.01.10 15:09



Ето по-надолу Izbg го беше написал, като спорих с него.
Неща, които си прочел, преговарял; учили са те умни, мъдри хора на тях. Видял си ги, премислил, не си бил съгласен понякога, пак си ги анализирал. Наблюдавал си, сравнявал случаи, разбрал си правилото, съответно и изключението...

Как да се съглася, че някой е инфарктясал, понеже е изпил 3 чаши мляко съответния ден и понеже млякото причинявало всевъзможни болести. А истината е тази- спрял е самоволно приема на лекарства си от 3 седмици...

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Четете!нови [re: saksun]  
Автор Demon.. (мистичен)
Публикувано31.01.10 11:42



В отговор на:

Видял си ги, премислил, не си бил съгласен понякога, пак си ги анализирал. Наблюдавал си, сравнявал случаи, разбрал си правилото, съответно и изключението




Това значи - съмнявал си се. Ти кога се усъмни в полезността на млякото? ;-) Не мисля че си минала през този процес който описваш.

Хубаво е да вярваш на умните мъдри хора, само че те те учат на общоприетите неща в твоята култура. Ако следваш тия неща общо взето няма да загазиш много, но това не ги прави автоматично правилни/верни, има много примери за обратното. Да не говорим че ако искаш един ден да бъдеш от тези мъдри хора, хубаво е да си наистина сигурен в нещата които казваш за да не подведеш другите; по-сигурен от това да повтаряш какво са ти казали други хора които смяташ за мъдри.


Начини все пак има. Един от тях е доколко тезата, която ти поднасят, има вътрешни противоречия или противоречи на несвързани с нея факти. Ако ти казват, че хората пият мляко заради маркетинга, това е глупаво защото хората пият мляко много отпреди да съществува маркетинга или някакво консуматорско общество. Кравата не е станала свещено животно в Индия по приумица на Кока-кола.

Също така, ако твърдят че млякото не е необходимо и е вредно, защо ти предлагат заместители (плодово-ядкови или каквито там)?

Най-добрия подход е да се съсредоточиш върху процеса, по който стигат до изводите: за да имат те някаква стойност, трябва да има процес, да е логочески правилен, и да позволява откриване и корекция на грешки, усъвършенстване.

Иначе доста хора си мислят че млякото е кофти храна за възрастни, цяло течение има подобно на това за разделното хранене. И аргументацията им е доста развита.



Тема Re: Четете!нови [re: Demon..]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано31.01.10 12:43



Не мога тепърва да откривам съставките на млякото, своиствата им, значението и т.н. Все едно да се втурна да откривам топлата вода.


Но чрез някакви познания, лични наблюдения и известен опит, мога да отхвърля предложената по- горе статия за вредното въздействие на млякото. Съгласих се само с факта, че може да предизвика алергия и някои стомашно- чревни проблеми у определени хора.

Най-добрия подход е да се съсредоточиш върху процеса, по който стигат до изводите
Иначе доста хора си мислят че млякото е кофти храна за възрастни, цяло течение има подобно на това за разделното хранене. И аргументацията им е доста развита.

Аргументация, базирана на точни знания, но погрешни изводи.

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.