Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 22.09.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Очакването на предстоящото съвършенство....нови  
Автор sisita (Lady)
Публикувано15.12.09 17:03



и катастрофите в него.
Поради какво се случват?
Понеже съвършенството е такова, за да бъде недостижимо?
Или понеже натоварваме други хора с очаквания и импликираме върху тях образи, за нещо, което те не са и ги проектираме в ситуации, в които те не искат да бъдат?
Аз залагам на второто, защото много често ме удивява настойчивостта, с която хората си създават илюзии и градят бъдещи розови светове, които аахха и ще се случат - точно тъй перфектни, като сънищата на домакините от рекламите за перилни препарати, които тичат по зелени поляни и гонят пеперуди, посипани с цветчета.
Още повече ме удивява убедеността в собствената правота да се обругава неуспелия да сбъдне представите ни за съвършенство и упоритостта на отказа да се види другия и да се приеме такъв, какъвто е - просто човек с всичко човешко в него.
Усещането за предстоящото съвършенство и преследването му винаги ми е било чуждо. И неразбираемо. Та, за това да ви запитам вие как я карате - гоните идеалите и сипете горки сълзи (или ругатни) след всеки погром или така - без много очаквания, но пък с всички отворени сетива се потапяте в новите неща и след това цените и харесвате миговете такива, каквито са били - живи, истински, реални.
И да не забравя да ви пожелая хубава вечер - гушнати, гушнали на приятен разговор и хубаво червено вино. Или всеки, кой както.





Тема Re: Очакването на предстоящото съвършенство....нови [re: sisita]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано15.12.09 21:05




На мен ми е трудно..да нямам очаквания.
Имам си и още как, има необходим минимум, база, старателно оформени от минал опит, модели разни, известна доза идеализъм, вяра, праг на пропускливост - ако щеш.
Странно ми звучи, когато някой каже - ми..не очаквам..е..аз очаквам и искам най - взискателно - дори, когато отида на пазар - да си избирам домати.Какво остава за личните неща.
Търся най - вкусното, добре изглеждащо, здраво и с добро съотношение качество- цена.Защото не е на версия, а и да беше - време се хАби, най - малкото.
Насреща давам - колкото мога, каквото има, както може, не се стискам. Демек..мен си. Насреща искам поне толкова - инак се чувствам неудовлетворително от разминаването и определено не ми е комфортно.
Мисля, че хората обичайно могат да усетят какво, колко се дава и очаква - поведението, думите, жестовете ги издават, ако ще и старателно да се прикриват, дори. Ако някой не е готов да се постарае да се "срещнем" там някъде - просто няма да се получи между нас.

Виж, случаите, в които недобронамерено се извъртат нещата - те са отделна тема, ама подтема, все пак.Тогава не само, че не ми дреме дали обругавам, ами ми е болно и чак мисля, че съм в правото си - на нормалния, средностатистически човечец, който има права и на който му се полагат изначално някои неща.



Тема i dwete стенови [re: impulce]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано15.12.09 21:16



твърде многословни. Следователно(най-вероятно) недоебани.


Добрата новина е, че има надежда за вас, ако зарежете излишните претенции.



Тема Re: i dwete стенови [re: Kиpo]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано15.12.09 21:20




Масовката обуславя търсенията - бързо, лесносмилаемо и прекалено достъпно - ниска ценност.
Все едно да си се жабурил със сортово и да ти сервират второ.
Човек бързо свиква на хубавото, ще му се да се поглезондри някак.



Тема често се свиква, щото тъй е по-леснонови [re: impulce]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано15.12.09 21:41



и по-неизискващо напрягане.
И после си намира пост фактум оправданията. Умно девойче си и знам, че ма разбираш





Тема Re: често се свиква, щото тъй е по-леснонови [re: Kиpo]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано15.12.09 21:57



Ест, шефче, разбирам, но ми е трудно да си представя човекът без очаквания.
Опиши ми го.


Лични, професионални, житейски, въобще.
Висящ безтегловно в битието, концентриран в само сега-то. Все си мисля, че малко - много всеки гледа напред по един или др. начин, разсъждава си, чертае, мечтае.
Не разбирам защо се осъждат някак очакванията и искането. Мне, не е лошо човек да драпа за неговото си. Ах, какъв конструктивен пауър идва от тез амбиции, понякога.



Тема Re: често се свиква, щото тъй е по-леснонови [re: impulce]  
Автор Taigun (вълчица-Варвара)
Публикувано15.12.09 23:14



Еххх, Импулсова... как се обръщаш и ти като лопатата на

!

Хич без очаквания - едва ли. Ама и все с очаквания за съвършенството... баси колко тежко, и непосилно, и кефо-отравящо! Трябва да има и човешки вариант: между драпането към пИрфекта и висенето безтегловно в битието... трябва да има, мамка му!

П.С. Зарзават не избирам, да си призная: оставям се в ръцете търговски и с едно сладко-медено гласче отронвам: "Знам, че Вие ще ми изберете най-доброто!" Безотказно действа тактиката !



А по плаца - кръв и... кестени
в дъхави писАнки смЕстени


Тема Re: често се свиква, щото тъй е по-леснонови [re: Taigun]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано16.12.09 07:09



Дубрютро!


Ай, ся, пак криворазбраната циливилизация...за съм компромиси, умереност и човещини, джанъм..ама с мярка всичко. Не зная кой беше казал..искам много, че да получа поне нещо. Вътрешно симпатизирам на това изказване, намирам го достатъчно реалистично и някакси се е доказало в практиката и мисля, че всеки, ако може..иска за себе си най - най - най доброто (така сме устроени и това е истинската човешка същност, нека не се кривим излишно и куртоазно), ама обикновено скромнее, щот така са го учили, че е нагло, агресивно и невъзпитано, не е бон тон да се показват много претенции.

Тук се сещам за една развъртана картинка из нетя..клика стари моми - в чакане на пирфектния - цакат бридж с кокалестите си ръце, на скелет.

Целувки и хубав ден!



Тема Re: често се свиква, щото тъй е по-леснонови [re: impulce]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.12.09 08:45



А кое е най-доброто и перфектното да питам? И дали са те учили на бон тон, като ти е обяснявала майка ти защо не бива да се надяваш някой от синовете на принц Чарлз да те иска за жена или си е най-здравословна профилактика против бръмбари в главата?



Тема Re: Очакването на предстоящото съвършенство....нови [re: sisita]  
Автор dalya_night (())
Публикувано16.12.09 08:57



ако правилно съм разбрала въпросите , то моят твърд подход е хващаш с две ръце съдбата и я одрусваш като джанка

твърде е ефимерно да се надяваш , че стоейки и очаквайки нещо ще се случи-най много някоя изгнила круша да те цапне по главата , ама то земното притегляне бе открито с ябълка май



из тази плодово-рикиена оратория лутайки се едно време пущах тук тема чия майка риве повече: стоянова или бежанова , ама не помня накрая какво се получи от допитването

Катастрофи си се случват , само бяло няма.
Идеални няма даже и в митовете. Аз и Прометей подозирам ,че е бил непрокопсано копеле-пироман , което постоянно е разбивал храма за да вземе огънче и да им палне колибите , та накрая са го вързали извън селото го изклюцат гаргите. Съответно , събитието облечено в подходящото тирулиру през вековете....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.