Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 19.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: секс = моралнови [re: lzbg]  
Автор dalya_night (())
Публикувано19.10.09 16:20



абе и този Кирил акъл няма....
или му се гледа сеир , не е като да не е предполагал какво ще се развихри:)

да вземе да го оставя ,да си моделира , да трие темата с кокошата демокрация и да миряса клуба....





Тема Re: Ама той иска ли?нови [re: Lady Likes Sex]  
Автор dalya_night (())
Публикувано19.10.09 16:22



ама няма "не искам да съм модератор" бре лейди-иска!
и да не иска-пожизнен , трябва да бъде!
има квалифицирано мнозинство , сълзи сополи скрити реклами невалидни бюлетини бой пред избирателните секции изборни манипулации и т.н.
иначе за какво бучи трафопоста тука трети ден?!



Тема Re: Tрима полицаи с 15-годишнанови [re: Caramel]  
Автор DakotaМодератор (erotoman)
Публикувано19.10.09 16:23



Да, права си - насилието поражда насилие.

За нуждата от контрол и пълната му липса... не съм чувал това, но не е непременно вярно. Нуждата от вода, например, не говори непременно за пълната й липса. Говори за желанието за още вода, за възможна пристрастеност към водата, за страх от жаждата... дори понякога и за здрав разум. Изобщо, нуждата за нещо може да говори за много неща, но не и непременно за пълната му липса.

Накъде биеш?

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: Tрима полицаи с 15-годишнанови [re: Dakota]  
Автор Aйшa ()
Публикувано19.10.09 16:35



Разбира се, че не ме кефи идеята. По същия начин, както не ме кефят и онези, които маниакално обичат да ядат лайна. Нека ядат, нека си фантазират, доколкото не пристъпват към действие, за да вредят някому.
Има ги всякакви. Мен например ме "дърви", когато всякакви насилници, вредители и общо взето душевна утайка си получават възмездието.

Тази тема не ми е интересна, не ме вълнува прясно-пулсиращо. Тя е емблема, която отдавна ни е лепната на челата. Колкото по-циганска и селска е една държава, толкова повече фантазиите от сорта стават реалност и остават безнаказани и безконтролни. Следователно не е за учудване.

Та, пиша главно за да те поправя по същество - споменаваш Irreversible - за сцената с изнасилването. Там няма и следа от "удоволствие", което да се излъчва от бременната Моника Белучи, докато я изнасилва сводника арабин и в крайна сметка я размазва до смърт. Или ти си "видял" нещо, което го няма, или умишлено манипулираш и заблуждаваш "аудиторията". Типично за насилника е да "види" сигнали за насърчение от страна на жертвата, нали, за още по-солидна мотивация.
Ти... потенциален или реален изнасилвач може и да не си, но със сигурност си нарцис с ексхибиционистични наклонности. Което си е дребно характерово уродство и не би трябвало да буди у клубарите чак толкова страсти, а само снизхождение.

qui nimium probat, nihil probat


Тема Re: Не можах да те разбера?нови [re: Лилит]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано19.10.09 17:15



Първо не разбрах какво въобще правиш в тази тема?

Дори и да бях разбрал обаче , твърдо не приемам по-нататъшното ти присъствие- трудно го проумявам!
И после -при все ,че имаш невероятна дарба ,качества и усет откъде накъде дойде това уж лично ,прочувстено по детски 'извинение ' ?
Защо?
Кому си длъжна изобщо?

Ако си длъжна някому лично и обратното - бележките държат скрит жокер!
Ако пък си длъжна към публиката- на мен тея приказки за добрия ,злия и грозния и последващото и закъсняло 'търсене под вола на полицейска палка"
малко ме ухилиха наивно и тъповато!Не знам ....



= = =

Става дума за едно 'ехо от миналото' ,разбира се!

И затова как това 'ехо ' продължи да живее в спомените на всички ,които бяха станали случайно или не свидетели на това невероятно явление ...И как успя да акумулира такъв здрав и мощен заряд ,че по своята сила и тежест се превърна в крайъгълен камък и омагьоса цяла една общност...

= = =

Такова 'ехо' в реално време до голяма степен може да определи ,да влияе и владее пространството ,защото звукът му е много човешки и оттеква много силно!
А това е изключително отговорно!Особено когато недвусмислено подобен звук се свързва с носителя му ,който дори и да не подозира понякога ,мелодията продължава да фосфоресцира по опредлен начин в гласа му...


Някак не съм сигурен дали 'участието в тази тема' беше оправдано?

За мен ,и не само !



Тема Re: Tрима полицаи с 15-годишнанови [re: Aйшa]  
Автор DakotaМодератор (erotoman)
Публикувано19.10.09 17:21



Благодаря за откровеността.

Не, не мисля, че съм "видял" нещо, което го няма и твърдо не се опитвам да заблуждавам или манипулирам когото и да било. Напълно искрен съм, когато споделих, че съм получил ерекция от тази сцена. Защо? Дори и сега не мога да дам еднозначен отговор защо. Човешката психика е нещо доста комплексно и многопластово и въпреки книгите по философия и психология, които съм изчел, не мога да дам отговор, в чиято истинност да съм твърдо убеден.

И сега, когато повдигаш въпроса за "Необратимо" си задавам още повече въпроси. Още в петък гледах част от онази сцена отново. Не ме възбуди. Но тогава, в онова кино, в онзи момент, на онази възраст, тази сцена, в самия си край, ме възбуди. Защо? Дали болката, изразявана от Алекс е била толкова непоносима, или пък самата сцена е била болезнено дълга и монотонна, че в един момент съм се абстрахирал от нея и съм се фокусирал върху удоволствието, изписано по лицето на насилника? Не зная. Дали ме е възбудила самата болка? А дали всъщност режисьорът не ни е накарал умишлено да забравим за болката, дали не ни е "ослепил" с насилието още в началото на филма? И това не зная. Но истината е някъде там.

Обичам тази мисъл на Емануил Кант: "Две неща изпълват душата с винаги ново и силно удивление и благоговение, колкото повече и по-дълго размишляваме за тях – звездното небе над нас и нравственият закон в нас."

Изказана преди повече от двеста години. От тогава човечеството е научило много, както за звездното небе, така и за самите нас. Но не достатъчно. На практика нищо не знаем и в нищо не можем да бъдем 100% сигурни.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк


Тема Re: Tрима полицаи с 15-годишнанови [re: Dakota]  
Автор Aйшa ()
Публикувано19.10.09 17:33



Филмът, колкото и да е брутален, поне според мен не раздава присъди (което и го прави изкуство).
Той е констатация. Необратимото е "съдбата". Тя може да сполети всекиго, нищо неподозиращ, да покоси и най-красивото, всяко щастие. Един малък шорткът през сумрачния подлез и всичко отива зад кадъра на нашите добри намерения, засмукани от черната страна.
Че злото е всесилно, а доброто и красивото са крехки, слаби и въображаемо понятие. Раят и идилията са просто една желана рамка, а пълнежът е това: необратимото.
Поне аз така разбрах филма.
Аз лично предпочитам



qui nimium probat, nihil probat

Тема Понеженови [re: Dakota]  
Автор Lady Likes Sex (по мъж)
Публикувано19.10.09 18:13



в тази тема пишеш, аз да се закача по нея.

Често съм се изненадвала, и още по-често съм се плашела и страхувала от нещата, които се оказва, че ме възбуждат...

Още в началото на темата ти писах, че не всички жени се отвращават, когато четат за действия, етикетирани като насилие.. и че не е никак черно-бяла тематиката..

Последния пример, за който се сещам, е емоционалното насилие и ефекта му..
Казвали са ми, че примерно аз много по-бързо свършвам, когато преди това е имало такова подобно нещо наоколо.. придружено с мощно безапелационно доминиране, може би граничещо със силовост..

Чела съм и вярвам, че има случаи с аноргазмени жени, получили няколко оргазма при сексуален акт, оределен като "изнасилване", против волята и участието си.. Отделно грозната вина и психическите й последствия след това..

Според мен няма еднозначен отговор по темата.

За да е ясно , че нищо не е ясно, а просто наблюдаваме себе си, трябваше да я поставиш точно както този ти пост...

Едно е ясно - не се разбраха много хора с много хора.. И че никой не валидира "уличните" боеве и насилия..



Тема и аз се надявах, ама не станАнови [re: dalya_night]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.10.09 20:53



тъй че плюйте деус екс макината и си пишете. Или се фръцкайте "и не пишете никога повече", но един уродлив ум не бива да бъде модератор тук -мое решение.



Тема Re: и аз се надявах, ама не станАнови [re: Kиpo]  
Автор dalya_night (())
Публикувано19.10.09 20:56



не ме туряй при пищящите фенки на дакота , моля


да прави кой каквото ще , аз смятам че саможертвените им застъпничества не си струват , защото трагичния разжалван герой не струва. Частно мнение.

Виж , за Морфи ми е криво , и дано там се намери разум и компромис.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.