Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 25.05.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Номадски живот....нови  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано17.08.09 13:07



Темата е сериозна



Снощи докато се прибирах от някъде си се замислих...."сериозно" / и това го мога / ...и затова реших днес да ви питам...

Има ли други четящо пишещи, които постоянно местят местожителство ?...Как ви се отразява ?

"Тавана" ми на едно място е 8 години ...ама оттогава сменям местонахождение криво лява на 2/3/4 години ...

Не ме разбирайте погрешно ...имам си "роден дом" в който винаги ще съм добре дошла да остана до пенсия ...но не в това е причината...да съм в постоянно движение ...

Като, че ли не ми е писано да пусна корени някъде ...нито зимните и летните ми дрехи да пребивават на едно и също място....

Забелязвам, че вече дори вещите съм намалила до миниму, че при следващото местене да не ми се налага сложна товаро-хамалска логистика ...

Баси ... Това ми създава едно "временно" усещане за живота...От друга спрана доста ми го разнообразява ...

От трета страна ме кара да търся корени в работата ...в отношенията с хората ...един вид да компенсирам иначе орисаната ми ...нестабилност..непостоянство ...

Всякакви умувания и разсъждения по "Номадски Стил на Живот" са добре дошли ...

Дами и Господа ...Здравейте...

Добро Утро .... в движение ви го казвам

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано17.08.09 13:19



Душата ми е номадска и скиталческа, обаче пък твърде много обичам реда и чистотата и не обичам генерални промени, като ново местоживеене, затова трудно ги помирявам в себе си.

Вероятно защото са били чести и никога не са били по мой избор, а доброзорно. Най-доброто е дом на постоянно място и възможност за скиторене, след което да се завърна пак там.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 17.08.09 13:19.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор TePe3a (влюбена)
Публикувано17.08.09 13:28



номадството:
1. накара ме да разбера че истински важните ми неща са по-малко от пръстите на едната ми ръка и че съм затлачила живота си с много суета и непотребност.
2. усетих се силна, че докато имам себе си мога всичко - включително да започвам отначало на гола поляна:)

уседналия живот:
1. отгледах децата си в "дом"
2, сигурно съм изпитвала сигурност тогава, която се оказа измамна:)))))

"Да живееш в истина, означава, да живееш без публика"


Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Caffe Arancio ()
Публикувано17.08.09 13:33



Ха! Ти не беше Водолей?
Не, че не познавам и други, които си живеят кротко цял един живот на постоянен адрес, но ето нА... и аз като теб. Не смея да смятам, двадесет години, средно на 3 години... Ужас!

Смешното е, че не го правя нарочно. Така се случва.

Ами, да. Поуморявам се вече. Но пък ти гарантирам, че домът никога няма да се напълни с боклуци, както някои жилища обитавани 30-40 години от един и същ собственик.



Ако го ударя на разсъждения по темата, хептен номадски отенък ще придобие.

А... в момента се местя, щото.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (ентусиаст)
Публикувано17.08.09 14:00



Ми то е ясно бе. Черничка си, циганска душа ...
с черна пантера ...
Нещо средно м/у маугли и Сандокан...
с елементи на "Таборът отива към небето"
Циганска му работа



разклати преди употреба

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано17.08.09 14:27



аз пък си на един постоянен адрес и нямам намерение да си го сменям,чаак до пенсия ,щот съм пън и съм задръстен


м/удр не ти е правдива номадската теорията откъм 'фетишите'-нали ,пишман номада по това ще го познаеш,че си държи два чувала джунджурия ,дето е мъкнал откъде ли не да му събира прах в килера ...

Признай ,че за 'вещите ,дето си ги намлила до минимум ' скромничиш,демек лъжеш!?Ако да-длъжна си с опис и съдържание!



Тема интересно ми енови [re: TePe3a]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано17.08.09 14:32



за 'истински важните неща на кои пръсти ги броиш? Не,без майтап -изключваме безименния ,кутрето и средния

-пита се тогава кои са тези -две, толкова важни и истински неща ?
Гадая ,съвсем сериозно



Тема Re: Номадски живот....нови [re: TpaнcПeниcAдилapec]  
Автор Caffe Arancio ()
Публикувано17.08.09 14:37





Драги, Пенисе.
От оназ работа изсмука таз теория.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано17.08.09 14:41



ти не беше ли на почивка, мила? Това ли 'преселение' (пристигане) почувства за тази тема тук.

Аз и съм, и не съм номад. Пътувала съм много, налагало ми се е да живея на различни места. Доскоро годините, в които съм била на квартира бяха наполовина от годините ми - ама доскоро. Сега тези в собстено жилище доминират пак

Важното е не фактическото движение, а това да си позволиш да се движиш - да бъдеш 'номад' в сърцето си, за да можеш да покоряваш нови територии


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Номадски живот....нови [re: LadyMorgana]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано17.08.09 14:49



общо взето и аз съм я докарала до там

мога с два пуловера, ама мога и с един

а това, което е в мен - никой не може да ми го вземе

еднакви са ми изводите с Джолката май, да не говорим, че сега като си гледам агажа в един ъгъл -точно - взимам си компа, обувам си обувките и една найлонова торбичка багаж ми остава за във ръцете






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.