Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 24.09.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Номадски живот....  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано17.08.09 13:07



Темата е сериозна



Снощи докато се прибирах от някъде си се замислих...."сериозно" / и това го мога / ...и затова реших днес да ви питам...

Има ли други четящо пишещи, които постоянно местят местожителство ?...Как ви се отразява ?

"Тавана" ми на едно място е 8 години ...ама оттогава сменям местонахождение криво лява на 2/3/4 години ...

Не ме разбирайте погрешно ...имам си "роден дом" в който винаги ще съм добре дошла да остана до пенсия ...но не в това е причината...да съм в постоянно движение ...

Като, че ли не ми е писано да пусна корени някъде ...нито зимните и летните ми дрехи да пребивават на едно и също място....

Забелязвам, че вече дори вещите съм намалила до миниму, че при следващото местене да не ми се налага сложна товаро-хамалска логистика ...

Баси ... Това ми създава едно "временно" усещане за живота...От друга спрана доста ми го разнообразява ...

От трета страна ме кара да търся корени в работата ...в отношенията с хората ...един вид да компенсирам иначе орисаната ми ...нестабилност..непостоянство ...

Всякакви умувания и разсъждения по "Номадски Стил на Живот" са добре дошли ...

Дами и Господа ...Здравейте...

Добро Утро .... в движение ви го казвам

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано17.08.09 13:19



Душата ми е номадска и скиталческа, обаче пък твърде много обичам реда и чистотата и не обичам генерални промени, като ново местоживеене, затова трудно ги помирявам в себе си.

Вероятно защото са били чести и никога не са били по мой избор, а доброзорно. Най-доброто е дом на постоянно място и възможност за скиторене, след което да се завърна пак там.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 17.08.09 13:19.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор TePe3a (влюбена)
Публикувано17.08.09 13:28



номадството:
1. накара ме да разбера че истински важните ми неща са по-малко от пръстите на едната ми ръка и че съм затлачила живота си с много суета и непотребност.
2. усетих се силна, че докато имам себе си мога всичко - включително да започвам отначало на гола поляна:)

уседналия живот:
1. отгледах децата си в "дом"
2, сигурно съм изпитвала сигурност тогава, която се оказа измамна:)))))

"Да живееш в истина, означава, да живееш без публика"


Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Caffe Arancio ()
Публикувано17.08.09 13:33



Ха! Ти не беше Водолей?
Не, че не познавам и други, които си живеят кротко цял един живот на постоянен адрес, но ето нА... и аз като теб. Не смея да смятам, двадесет години, средно на 3 години... Ужас!

Смешното е, че не го правя нарочно. Така се случва.

Ами, да. Поуморявам се вече. Но пък ти гарантирам, че домът никога няма да се напълни с боклуци, както някои жилища обитавани 30-40 години от един и същ собственик.



Ако го ударя на разсъждения по темата, хептен номадски отенък ще придобие.

А... в момента се местя, щото.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (ентусиаст)
Публикувано17.08.09 14:00



Ми то е ясно бе. Черничка си, циганска душа ...
с черна пантера ...
Нещо средно м/у маугли и Сандокан...
с елементи на "Таборът отива към небето"
Циганска му работа



разклати преди употреба

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано17.08.09 14:27



аз пък си на един постоянен адрес и нямам намерение да си го сменям,чаак до пенсия ,щот съм пън и съм задръстен


м/удр не ти е правдива номадската теорията откъм 'фетишите'-нали ,пишман номада по това ще го познаеш,че си държи два чувала джунджурия ,дето е мъкнал откъде ли не да му събира прах в килера ...

Признай ,че за 'вещите ,дето си ги намлила до минимум ' скромничиш,демек лъжеш!?Ако да-длъжна си с опис и съдържание!



Тема интересно ми енови [re: TePe3a]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано17.08.09 14:32



за 'истински важните неща на кои пръсти ги броиш? Не,без майтап -изключваме безименния ,кутрето и средния

-пита се тогава кои са тези -две, толкова важни и истински неща ?
Гадая ,съвсем сериозно



Тема Re: Номадски живот....нови [re: TpaнcПeниcAдилapec]  
Автор Caffe Arancio ()
Публикувано17.08.09 14:37





Драги, Пенисе.
От оназ работа изсмука таз теория.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано17.08.09 14:41



ти не беше ли на почивка, мила? Това ли 'преселение' (пристигане) почувства за тази тема тук.

Аз и съм, и не съм номад. Пътувала съм много, налагало ми се е да живея на различни места. Доскоро годините, в които съм била на квартира бяха наполовина от годините ми - ама доскоро. Сега тези в собстено жилище доминират пак

Важното е не фактическото движение, а това да си позволиш да се движиш - да бъдеш 'номад' в сърцето си, за да можеш да покоряваш нови територии


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Номадски живот....нови [re: LadyMorgana]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано17.08.09 14:49



общо взето и аз съм я докарала до там

мога с два пуловера, ама мога и с един

а това, което е в мен - никой не може да ми го вземе

еднакви са ми изводите с Джолката май, да не говорим, че сега като си гледам агажа в един ъгъл -точно - взимам си компа, обувам си обувките и една найлонова торбичка багаж ми остава за във ръцете





Тема Re: интересно ми енови [re: Gomorrah]  
Автор TePe3a (влюбена)
Публикувано17.08.09 14:50



това беше образно казано:)
но по-скоро са 3:) а кои са си е моя работа

"Да живееш в истина, означава, да живееш без публика"


Тема Re: интересно ми енови [re: TePe3a]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано17.08.09 14:58



еми да -остана и да не са три-все пак какви ще са тези истински и важни неща без баланс ?

Защо иначе Архимед щеше да се бъзика с опорната точка и Земята?

добре де ,аз само питах -кво толкова -исках и аз малко да се понауча на някои неща ,ама нищо- друг път





Тема Re: интересно ми енови [re: Gomorrah]  
Автор TePe3a (влюбена)
Публикувано17.08.09 15:06




замислих се за баланса...

"Да живееш в истина, означава, да живееш без публика"

Тема Re: Номадски живот....нови [re: LadyMorgana]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано17.08.09 15:18



а така -а най си му отива на бългериъна да си е 'номад 'в душата или пък най-добре 'номад' в джоба,за да може да посещава нови заведения в първия случай и във втория да се отдаде на принудително фактическото движение ,за да затвори напълно кръга



Какво означава да си 'номад в сърцето си'?Щото не е някакъв финален апломб на главния герой от някой модерен 'Конан' ,предполагам.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Coнaтa (Ниенор)
Публикувано17.08.09 16:02



Мен лично подобен начин на живот би ме побъркал на секундата. Не мога да си представя да живея в такава несигурност, обичам да се установявам някъде за колкото може по-дълго време. Всичко друго ме тревожи излишно и притеснява.

...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: интересно ми енови [re: Gomorrah]  
Автор dalya_night (())
Публикувано17.08.09 16:30



значи от опит ти казвам да не задълбаваш в тази насока , защото колкото повече притискаш Тереза към конкретика , толкоз по сигурно е да се заинати че това не е твоя работа


на мен даже ми посяга и с халосни патрони , но аз съм и свикнала;
трите неща не беше подготвена да ти ги каже , но принципно и така с баланс -всеки три подбрани стават
Но те овнесите са така , особен чар;

иначе нищо няма значение , каквото дойде- човек трябва да го среща-номадство , уседналост , да бягаш навреме , лъжливи засади, марш на скок скок на марш , визи , открити листи-всичко по реда си;
накрая колкото си по стабилен , толкова по малко е нужно да тичаш по гъза и маршрутите на някого



Тема Re: интересно ми енови [re: dalya_night]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано17.08.09 16:35



ами благодаря ти за съвета (тук нагазих в една друга тема ,пардон),щото аз тереза не я познавам,но понеже усещам ,че я по-старша от мене и затова младото на ум да научи



А за туй -последното ,дето го рече -еми точно така си е !!!
Без коментар ,дет викат ората след като нямат кво повече ..нали да напишат
Брава!



Тема Re: интересно ми енови [re: dalya_night]  
Автор TePe3a (влюбена)
Публикувано17.08.09 16:46



това е интимно и наистина не е за пред публика:)
виж номера на сутиена и с кого съм са ебала мога тутакси да ги плясна тук:)))

"Да живееш в истина, означава, да живееш без публика"


Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано17.08.09 17:21



Смяната на апартаменти не го свързвам напълно с номадски живот.

А аз съм чистата форма на номадски живот - Всяка година две,
сменям страната където живея и работя.


Сега се чудя в коя страна не съм бил и искам да работя и нещо ме тегли към още по-новия свят - Австралия и Нова Зеландия.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Gomorrah]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано17.08.09 17:37



... ми нещо обратно на фактора, който кара мъжете да надебеляват след като се оженят ... нещо такова е да си номад в душата. Няма нищо вечно и гарантирано. и съдбата може да ни 'сюрпризира' всеки един момент. И в това помага 'номадската душа' - всеки един момент пак можеш да си тръгнеш, колкото и яки къщи да си градил. Обръщаш им гръб и пак си си само ти

...


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Номадски живот....нови [re: XищниK]  
Автор Karea ()
Публикувано17.08.09 17:41



Смяната на апартаменти не го свързвам напълно с номадски живот.



Абсолютно! Това е серийна уседналост, по аналогия на серийната моногамност. Да си имаме уважението!

А номадството като форма на живот го свързвам с мизерия, безизходица и принуда.





Тема Re: Номадски живот....нови [re: LadyMorgana]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано17.08.09 18:53



това ,което казваш звучи красиво и много елегантно,ама реално трудно издържа под тежестта на стереотипи ,задължения и отговорности, които ако загърбиш просто ей-така заради неква си 'купена ' демо версия ,само щото имиджа на брадясъл каубой ,захапал уж небрежно цигара се харчи така диво заради рекламата-означава ,че най-вероятно си страхливец или най-вече глупак!

м/удругото по-точната дума за номад е чергар.Аз познавах един такъв чергарин -живеещ ден за ден,алкохолизиран,пропаднал,дрипав и болен ,загърбил всичко и забравен от всички .Накрая умря като куче,без покрив и спомени...Нямаше нищо красиво в това или поне аз не видях !


Говориш за див импулс -ок, кръвни проби -положителни-ок,адреналин-ок,чувство за свежест и свобода-ок,но за колко дълго ,на ква цена и закъде?
Ако си направил поне една "къща' в живота си ,не я загърбваш толкова лесно,щот си само ти-няма начин!
Освен ако не си каубоеца с цигарата от рекламата и не си задръстил дробовете на цели поколения и сърцата на цели стада от...





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Karea]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано17.08.09 18:55



то междудругото това е типично за северна америка. Но не във варианта на Джоли под наем на направо хората си сменят - продават/купуват къщите всеки 2-3 години и е нещо съвсем нормално. Не като в България къташ апартамент цели поколение, хах





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Gomorrah]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано17.08.09 19:00



Достави ми неизмеримо удоволствие с написаното, да знаеш!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Номадски живот....нови [re: XищниK]  
Автор smileagain (непозната)
Публикувано17.08.09 19:57



"Всяка година две, сменям страната където живея и работя."

Не възниква ли желание да се установиш някъде, да си свиеш гнездо, да знаеш, че това е твоето място, а не че е временно и след 1-2 години ще си някъде си?





Тема Re: Номадски живот....нови [re: XищниK]  
Автор ventil ()
Публикувано17.08.09 20:04



а Русия.....



По-страшен от руския танк е пияният му екипаж.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор dalya_night (())
Публикувано17.08.09 20:49



номадството по принуда докато градиш и търсиш себе си , хората си , мястото си е напълно нормално и разбираемо...
обаче има един момент , в който от волна пеперуда вече ставаш трън без корени , който вятърът търкаля по чукаците...
там някъде е хубаво да си събрал критична маса и да сдобиеш гравитация собствена , Гомората го е обяснил много хубаво...
добре е от номадството да се извлече кинетична енергия , различности и динамика , а не после динамиката ти да идва от това че през 3 години си грабваш шапката и хукваш да живееш от Долно Уйно в Пичковци, щот открили цех за курнишони , или понеже напущаш Пешо отиваш при Гошо , щот му е по крив на лево....





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Bиkтyaлия (Транспаранта)
Публикувано17.08.09 21:43



десет години скитах от общежитие на общежитие, от град на град, от командировка на командировка, от квартира на квартира и макър да има три къщи, където съм добре дошла (ако ще и с мъж и деца), то се почувствах най-добре, когато се сдобих с моя си къща



преселението на народите си имаше хубавите страни, естествено, но всяко ново място е било по-добро от предишното и надграждане на всичко, което съм имала до момента

учудвам се на минималистичния подход с вещите - нямам квартира, за която да не съм купила нещо за да я направя ДОМ. в същото време няма и квартира, от която, напускайки я, да не съм продавала/раздавала/разчиствала голяма част от покъщнината си

вярно, че сега си имам мой дом - дава ми усещането за сигурност и постоянство. също така си знам, че този дом един ден ще ми се види малък и ще имам друг, по-хубав. имам си мечти

иначе съм непостоянна - не мож ме свърти на една работа повече от 3-4 години. не мога да се огранича и с много тесен кръг познати - трябва движение да има, нови срещи, опознаване, тръгване, раздели, от всичко по малко (и тук-таме по много). като шило в торба съм

явно всеки си намира начин да се разнообразява и да намери подходящата за него форма на сигурност и постоянство



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано17.08.09 21:45




Мисля, че това е хубаво, калява човека.
Нучаваш се да бъдеш адаптивен, познаваш нови неща, хора, обръгваш и реагираш адекватно в разни ситуации, ставаш много по - самостоятелен и готов за различни случки.
Обикаляла съм доста, от малка, мисля, че само ми е било от полза, до днес обаче не мога да реша кое от всичките места чувствам най - мое, истината е, че се чувствам еднакво добре на всичките места!
Ставаш космополит малко, не робуваш на имота, чувстваш се комфортно дори на непознати места, с др.хора, сприятеляваш се по - лесно, общуваш повече. Намирам само ползи, поне за себе си. Когато човек е малък не му е толкова трудно да прескача бариерата, просто пораства по - бързо, не се замисля за промяната, свиква с нея и следващата вече не го прави толко неспокоен.
Харесва ми!
Дори една голяма мечта ми е да обиколя света и да поживея по година на различни любими места, идеята за закотвяне и статукво никога не ме е блазнила толкова.
Но трябва себе си да чувстваш добе от всичко това - собствено не се чувствам ощетена от нетрайност в отношенията -тези, които са били истински - си останаха, въпреки километрите. Просто се научих как да се чувствам комфортно навсякъде. Ако можех да избирам, пак така щях да си наредя живота.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: smileagain]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано17.08.09 21:49



Хич не дори, винаги съм си мечтал за този начин на живот.
Смятам, че това ме обогатява като човек, да обикалям земята и да виждам различните култури,начин на живот и т.н
Не мога да си представя да се застоя на едно място, гнезда семейста, може би съм твърде млад, нямам идея, но пък може би и цял живот няма да порасна, защото точно този начин на живот си ми харесва.
А ако кажеш, ти може да почиваш някъде - не не е въобще същото да живееш някъде и да почиваш на същото място, като си на почивка почти нищо не усещаш от начина на живот на хората.


За да усетиш начина на живот ти трябват минимум от 6месеца до 1година.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: impulce]  
Автор Bиkтyaлия (Транспаранта)
Публикувано17.08.09 21:52



бе, за какво робуване на имот иде реч, ей



като си имаш дом, значи си кон с капаци, и не можеш да се чувстваш нявсякъде като у дома си ли

домът на нищо не пречи
разликата е в това, че където и когато и да отидеш, винаги знаеш, че има и място, където да се върнеш



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Bиkтyaлия]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано17.08.09 22:02




Оооо, има, има джанъм.
Има хора разни, има и такива, които за това живеят - просто да се наредят с дом и никога не им хрумва, че може да има нещо по - различно, не ги вълнува, не изпитват любопитство отвътре. Просто са си такива - домошари, не че лоши хора, просто различни.
За тях говоря.
Да бе, спор няма..от леглото в къщи..по - харно няма.

Ама има и др...като с трън в дупето..фъчкат се много, просто са по - мобилни, по -подвижни, не по - празни или непостоянни. Просто по -любознателни да ги наречем.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Gomorrah]  
Автор Demon. (мистичен)
Публикувано17.08.09 22:24



И аз познавах един номад - CEO на международна компания, после senior executive на друга, поне 3-4 години поред живееше по 6 месеца от годината в България и още толкова в Швейцария.

Човек не може да си го позволи след като децата тръгнат на училище, но дотогава - защо не.

Редактирано от Demon. на 17.08.09 23:02.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Serenity Knight v 4_78 (Винаги Щастлив)
Публикувано17.08.09 22:39



ХаХ...

Ми то и аз съм от твойто племе!

Не само местоживеенето сменям, а и работното място.

Рекорда ми е 12 месеца.

Мечтая-Живея-Успях!

Тема Re: Номадски живот....нови [re: XищниK]  
Автор smileagain (непозната)
Публикувано17.08.09 23:07



Какво по-хубаво от това да се сбъдват мечтите.



Съгласна съм с теб - да живееш някъде и да отидеш на почивка на същото място са доста различни неща като усещане и опознаване на дадено място.

А различни неща ли работиш на различните места или едно и също?



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Caffe Arancio]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (ентусиаст)
Публикувано17.08.09 23:34



Де го чукаш, де се пука



разклати преди употреба

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано18.08.09 00:51



Живях така около 10-тина години и ми стига.
Определено, местенето и циганския катун не са за мен. Та аз дори мразя да пътувам, а какво остава да местя и дома със себе си. Местих го, но не ми харесваше самото местене. Много бързо се адаптирам на ново място, и на Марс да се заселя, все ще намеря какво да ми хареса и ще си намеря приятели зелени марсианци, но се привързвам към всичко наоколо и прекалено много обичам себе си за да си създавам сам неудобства.
Някой ден, искам да открия обаче, перфекетното място където да прекарам живота си заобиколен от удобства.
Дали ще в България (тук има няколко) или в чужбина, все ми е едно, но това ще е последното преселение в живота ми.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Sordo ()
Публикувано18.08.09 09:08



Това че си номад по съдба не означава задължително, че си номад по природа. Съдбата е изменчива, природата не.
Тръгвала ли си от място, на което си е заслужавало да останеш, от място, което ти липсва и за чието напускане съжаляваш?

воден пистолет ... със заглушител


Тема Re: Номадски живот....нови [re: Gomorrah]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 09:55



Ама защо все отрицателното гледате, щом нещо не ви е познато или не сте правили?



Номад, не е малоумно същество, което не вижда по-далеч от носа си и не познава нищо повече от "тези 3 неща", както ти го описа.
Номад, е човек без граници, който знае, че за да спечели, може да се наложи и да загуби.
Пример за номад са всички хора, които не се примиряват с по-малко само щот им е под носа, а приемат предизвикателството да имат повече, макар и то да е по-далеч. Те не се примиряват с нещо само защото било сигурно, а рискуват за да получат това, което им трябва и което искат.
Това което описваш див импулс -ок, кръвни проби -положителни-ок,адреналин-ок,чувство за свежест и свобода-ок не са причините, а бонус изживявания и усещания и точно там е разликата между номад и чергар.

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Sordo]  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано18.08.09 10:01



Да. Тръгвала съм си. Не по моя воля. Години подред след това се връщах. Отново и отново. Всяко място, което ми напомняше за там...ми ставаше любимо ...

Докато в един момент не осъзнах, че ако искам да продължа напред ...трябва да спра да се връщам и тъгувам



...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 10:04



абе..глупости, ама айде


ти колко града и адреса смени и колко пъти почва от нулата?!
не става въпрос да се примиряваш , а да си способен да се избориш за нещата които искаш и които смяташ че си струват , а не да търчиш 50 години като глуха кучка да гониш михаля , щото това било предизвикателство
Предизвикателство е да си упорит, настойчив , целеустремен и ефективен.
Номад и чергар колкото и да им рисувате разликата -все тая
Да дам пример с мангалите-джелем джелем и няма проблем-днес установявам катуня до река Кална бара , другия месец кова наелони и тенекии и сглобявам барака до Околомръсното
Системното непостоянство винаги е индикатор за съответната характерова и личностова непригодност.Невъзможността да се установиш е червена ламба не само за това че си "разкрепостен" демек нямаш мозък и нищо материално , което да ти тежи при воаяжите , а че не си съпричастен към никого и никой не е към теб. Накрая излиза че си бегал от тебе си....



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Bиkтyaлия]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 10:04



Номад по душа


Правим нещо различно, внасяме нещо ново, разделяме се с нещо старо ... за да има интерес, тръпка, да усещаме живота как тече във вените ни. За да има винаги какво още да се опознае, какво още да се развие, какво още да се изживее

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Sordo ()
Публикувано18.08.09 10:08



Тогава с чисто сърце ще ти пожелая успех в намирането на ново "твое" място и този път за по-дълго!

воден пистолет ... със заглушител


Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.08.09 10:15



Абе, номад, номад, ама след 10 дни преход в планината искам да вляза в баня и да се изкъпя като хората.


Не съм си местила местожителството, но бих го направила, ако това ще ми донесе нещо добро. Само за идеята и за да избягам от скуката, не виждам смисъл.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Sordo]  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано18.08.09 10:16



Благодаря ! Много мило от твоя страна.Казват, че домът е там където е сърцето...
Ако пък и споделиш как така с две изречения ми напипа меката част на душата

п.п.Намерила съм 3 места на 3 различни континета, които съм сигурна, че са мои Само да ми стъпи крачето на едно от тях и ще се закотвя

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Номадски живот....нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано18.08.09 10:18



Оооо.....въобще не търся къде да избягам от скуката ....
При мен по-скоро е търсене на място, където да си умра от скука....

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....


Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Sordo ()
Публикувано18.08.09 10:19



ако има безбрежна водна шир до това място... прати ми картичка !



воден пистолет ... със заглушител

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.08.09 10:20



Значи нещо не търсиш качествено. Мисли къде грешиш с картите.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 10:20



Защо трябва да е по принуда?
И след като на 25-30 примерно си намерил себе си , хората си , мястото си ... следващите 40-50 години само с тях ли ще си останеш? И защо?
И как точно разбираш че си ги намерила и от къде идва сигурността ти, че след някоя и друга година няма да се окаже, че всичко считано за даденост не е една илюзия? Кое ти дава сигурност, че живота няма да ти поднесе лимони? И тогава какво правим? Ривем за мястото си под слънцето или си намираме ново (дори по-добро)?
Моргана много добре го каза. Важното е не фактическото движение, а това да си позволиш да се движиш - да бъдеш 'номад' в сърцето си, за да можеш да покоряваш нови територии.
Номадството е антидепресант и антистрес терапия


Дори християнството ни учи да сме номади в душите си

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 10:32



Далия, ти беше човекът, който каза че хората не са равни, а сега ги слагаш под общ знаменател "простаци", защо?

Както вече казах, разликата е в съдържанието, а дали ще го разбереш ... ами не мога да ти помогна докато си забила поглед в ромските катуни.


Колко града съм сменила и колко пъти съм започвала от нулата ... доста пъти

Но това не ме прави глуха кучка и определено не гоня михаля.

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 10:56



кога пък казах че хората са били простаци?!



ако ти си един работодател , и гледаш цивита и видиш нечие за 10 години сменил 50 работни места какво ще си помислиш?
тия деца-ако изобщо ти хрумва за такива-тях какво , ще ги влачиш по тебе ли , само за да си атрактивен в хрумките си скитник?!
това какво значи номад , по квартири ? или може би в каравана да се местя?!
да не говорим че законите в българия са така направени , че ДА НЕ стимулират чергарството ! Сочиш адрес , по новия закон там ти пращат всичко , ти си отфърчала щото нали си променлива , и тебе те считат редовно призована и те осъждат с т.нар.- "неприсъствено решение"-примерно че дължиш пари! Ами фирмите и седалищата? ами данъчните адреси?
Айде преди да дрънкаме да помислим малко , и ако ти не притежаваш нищо и нямаш деца фирми адреси имоти-това какъв те прави?! Ще речеш , СВОБОДЕН , а аз ще те питам от какво?!

И изришно горе посочих , че чергарлъка е нужен , но до време.

аз ти казвам моите аргументи и сега чакам да ми обясниш твоите

Сега видях за нуждата според теб от промяна на хората след некоя и друга година-съжалявам....аз просто никога няма да се превърна в миткало.

Редактирано от dalya_night на 18.08.09 10:58.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Gomorrah]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано18.08.09 12:39



супер беше сравнението с каубоеца от рекламата, но ... той май не е номад/чергар!

там идеята им за каубойците на производителите на рекламата е по-скоро като за човек, разбил традициите и строящ 'обетованата' земя - демек, установява нов свят/по-добри традиции/новатор/предприемач.

Номада е състояние на свобода донякъде съзидателно, но донякъде и свързано с вътрешна сила. Спомни си филма "Номад" на някакъв казахски режисьор ... за потомци на Чингиз хан ... там низвергнатия принц си взе властта, като усвои всички умения да се справя сам (по номадски) с живота и СТАНА ЛИДЕР!

Такива ми ти неща от номадството.

А това което писа за познатия си и полу-клошарестото му състояние не е 'номад' за мен , а крайни форми на отпускане и мързел


Major e longinquo reverentia

Редактирано от LadyMorgana на 18.08.09 12:43.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 13:40



Не мога да разбера защо рИвеш на чужди гробища?



Този сценарии който си описала не отговаря изобщо на живота на номад. Казах ти, неразбирането и упоритостта да изкараш нечии живот безсмислен само защото не живее като теб ... те прави кон с капаци. Наистина ли си такава?

И кой ти каза че не притежавам нищо???????????
Далио, изуми ме тотално с тези изказвания

Хайде пак да помислиш, а (щото не искам да ми оставяш такъв горчив привкус на тесногръдие)

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 15:01



абе ти защо не си гледаш работата , м?
първо: темата не е твоя , а на Жоли, така че не узорпирай търпението на околните , май не сгряваш от по малко от пет обяснителни постинга?
второ: не рева , щото няма за какво , а пиша каквото мисля и се аргументирам , за разлика от теб, патката кухоглава, дето само въртиш възмутени емотикони и ми цинцифучиш насреща;
трето: къде писах че се интересувам имаш ли нямаш ли-писах принципно , ако е да убеждавам в нещо теб конкретно бъди сигурна че няма си мръдна пръста; кой му па дреме как живееш и кво правиш , че и коректив да ти бъде?

тука се пишат мнения и найчесто се коментират примерни и принципни тези !
тва не е "море от любов" нито "искрено и лично"



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.08.09 15:29



Пак си прочети какво означава

. Още на първата страница на темата е посочен линк.
Дали ти направи впечатление, че номадството е възникнало общо взето, по икономически причини? Където има животни, паша за добитъка, риба за ядене, там побиваме колците на шатрата. В България, като започнеш от първобитните хора в Родопите, дето мъжете са номадствали със стадата по цяла зима край Бяло море, а женурята и децата са тъкали козяци и пекли грънци в Ягодинската пещера, докато се приберат стопаните, и стигнеш до овчарите от Котел и Жеравна, дето се пиляли с овците по Добруджа, пък челядта и стопанката си налягали парцалите дОма, първобитно номадство от най-чист вид практикуват само циганите.
Ако разбираш какво ти обясняват - номадстваш с цялото семейство или сам, в търсене на по-добре платена работа, не от куховейство. Или в търсене на по-добро място за живеене, ако работата ти е такава, че можеш да си позволиш да я вършиш навсякъде. От опит да си кажа, на децата им се отразява зле честата смяна на местоживеене. Затова, имаш ли деца, закротваш се някъде, ако възможностите ти позволяват, и много не шариш с все катуна на гръб насам-натам без основателна причина. Основателната причина може да бъде стремеж към по-висок стандарт на живот и по-добра професионална реализация на новото място или здравословни причини.
Да ми е широко на душата и накъдето ме отвее вятърът, щото е по-интересно, не се брои за сериозно основание.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Sordo]  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано18.08.09 15:34



Има и още как



Едното място се казва Bozburun



Второто Cape Cod ама откъм Boston :



Третото е малко по ....големичко ...и още не съм решила ...точно коъ крайбрежен град ще атакувам ...но едно е сигурно...ще е малък и уютен



...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 15:40



Това е обществен клуб, а не твой личен клуб, че да казваш кой как и защо да пише в него


На кого е темата няма нищо общо с това, че не вдяваш за какво се пише в нея, а си повтаряш в 5 постинга една и съща лъжа и очакваш тя да стане истина само защото ти я мислиш.

След като тук се КОМЕНТИРАТ мнения, защо се опитваш да ми наложиш своето без да си разбрала какво имам аз в предвид? Барем веднъж да ме беше попитала, а

Тук, там, онам и навсякъде по света и в интернет, мила ми Далия, не е важно какво имаш като материалности, а какъв си като човек. Но май това ти убягва поради снобският ти поглед върху живота

И аз работата си я върша, с гледане не се получава

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 15:54



Всяко едно понятие търпи развитие в зависимост от интелекта на този който го практикува.
Тук като гледам сме се събрали все над средното ниво и да си говорим за катуни и празноглави мотиви ... хайде да се уважаваме поне мъъъъничко викам аз.

Основателната причина може да бъде стремеж към по-висок стандарт на живот и по-добра професионална реализация на новото място или здравословни причини.
Разбира се че за такива причини говоря и това би се подразбрало ако някой можеше да погледне по-далече от носа си / да, заяждам се, щот ми писна от хора гледащи на другите като на нещо по-малко без да ги познават/.
А това че някой не е създал семейство и природата го е лишила от възможността да има деца ... по-малко човек ли е от вас "имащите"?
Наистина ли мислите, че след като вие се грижите за 1-2-3 деца сте нещо повече от хора, номади по душа, които се грижат за децата по света?

Аман от тесногръдие и предрасъдъци




п.п.
Нищо лично, но ме нападате без да имате и грам основание.
Не съм длъжна да приемам вашето мнение и с викове и без.

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 15:58



последен опит:

не казвам какво ти да пишеш ,нито къде да пишеш , а пиша какво аз мисля!
не искам нищо да ти наложа , просто за теб не е ставало и въпрос дори- преди, по време, и след темата съм сигурна че пак на никого няма през ум да му мине да те пита вивиано ти кво , ще пътуваш ли , или ще сменяш ли адресите и т.н.


и не разбирам какво искаш ти сега конкретно от мен?!
да не си мислиш че ти си открила колелото и топлата вода?скачаш ми тук защото ти осмивам позицията , ами ела намери думи осмей ти моята ако можеш?!нали те питам от пет поста с какво ще ме убедиш че греша !
има такива хора виждали сме ги , няма проблем , има тръпка в авантюризма , също в туризма , също в изследователския дух , също в пиратството , в мисионерството , в скитничеството , в клошарството , в катунарството , също в каквото там се сетиш , добре.
некой спрял ли те е да вървиш на .... където искаш? не? ами тръгвай

или не ходи? или каквото, ....за какво се пенявиш?



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор nerazbiram ((!))
Публикувано18.08.09 16:00



ееееееех..,ДЖолкеееее...да ти имам проблемите

....а как и аз така искам а живея....найш ли..?завиждам...

ама благородно...


зависи гледната точка де!



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано18.08.09 16:03



Хей Вив

Маце ....

Що се втелясваш толкуз не мога да разбера баси ?

Баш съм автора на темата /нищо, че си трая /

То впрочем аз си трая щот знам, че само моето мнение не е най-правилното ....

.... ако имаше нещо притеснително/обиждащо в мненията на хората щях първа да гракна

Интересни и обогатяващи са всички различни позиции...


Пийс Бабо Пийс



...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано18.08.09 16:05



знайш как обичам ,някое розово 'хъси' да ми разяснява понятия и абзаци от живота,които нито разбира ,нито пък скоро ще и се изяснят ,ама пък ревно ги защитава и то само ,щото й звучат много куул и някак геройски като накапано малиново сладко върху бримка от чорапогащи...

Не е нужно да ми се доказваш,че разбираш кво ми е познато и кво не -няма нужда-не ти отива на хубавата детинска усмивка





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.08.09 16:07



Да ми плащаш за говорител, че успявам да налучкам какво си искала да кажеш, чак като напиша нещо, пък ти вземеш го цитираш оцветено.



Нещо пробваш да ми правиш парчета на тема семейни-несемейни, с деца-без деца. Кротни топката, щото никой не ти знае семейното положение. И като се пишат мнения за номадстване с деца и кат свободен електрон, пишат се и плюсовете, и минусите на двата варианта.

Най-хубавото номадстване е като това на Хищника - кеф ти на тоз континент, кеф ти на оня - виждаш свят, опознаваш култури, имаш си занаят в ръцете, нямаш грижи къде ще работиш - купон. В някои случаи е до време - човек и добре да живее, се жени, че и деца развъжда.

А понятията не търпят развитие в зависимост от интелекта, ами някои им дават различен наклон на кукиша поради собствените си щения и необходимости за оригиналност към днешна дата.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: nerazbiram]  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано18.08.09 16:08



Сям да си кажа що са ми проблеми ....

Щот на местата дет баш ми се живей ....нЕма много работа за мени ...сиреч или ще трябва да се преквалифицирам...или да умра от глад....

На местата дет има работа за мене ....няма къде точно да свия гнездо и да си завъдя и отгледам челядта ...тъй както ми се иска ...на спокойствие и чист въздух ...


Ся става ли ясно, че ми се живее на село ...а няма как



...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.08.09 16:10



Наистина ли мислите, че след като вие се грижите за 1-2-3 деца сте нещо повече от хора, номади по душа, които се грижат за децата по света?

Ето, това е вече интересно. Разкажи повече за тези номади по душа, които се грижат за децата по света. Сериозно.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 16:12



ай остави я сега, нека розовее


и тоя сълзлив рефрен , направо разбрида аудиторията на вътък и основа
обаче много бързо върти трътката-намира цитати , намира и "обидни" думички , добре че демона сере редовно че иначе от къде внос на лайна?!



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор zemnovodno (крокодил)
Публикувано18.08.09 16:15



Преди 10-ина г. чувствах абсолютно същото,дори си мислих да зарежа всичко и да стана овчар някъде в Родопите.Понякога,май наистина когато човек желае много нещо,то се сбъдва!Сега живея в едно селце в полите на Родопите,прекрасната природа ми е само на няма и десетина км.,а големия град също на толкова.Но да се случи това си беше просто един много голям късмет!



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 16:18



има има , Жолка ,ама е рано /май/?
то само ще дойде



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.08.09 16:20



Ти си лесна. Само за едно село ако ти е мечтата, на 10 км от който и да е град, почват селата.



Абе тоз мъж твоя /не, че ти се бъркам, де/, не може ли да бачка, където на тебе ти се живее, пък да ти купува ляба и салатата?
Щото аз пък съм вързана в нашенско заради професията на моя. А така ми се живее на някой малък гръцки остров, дето само кози, мотопеди и лодки има за каране!



Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.08.09 16:22



Далино, що го БДСМваш тъй Демона, ма? Че не съм в час с предисторията на вашта циганска любов..





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 16:26



ми то няма предистория



мен си ме накацват редовно, обаче им са изморяват кунките и кротват;
и не , не е любов , даже и циганска не е



Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.08.09 16:31



Той та убича, сигурна съм. Инак, отде таз упоритост "бий ма, убичам та, пак щи пиша за тебе!"


И са оплаква, че си била простакеса, което е сигурен признак за несподеленост на чувствата. Простачка такава, тъй да си играеш с човека!



Тема Re:'Mama,I`m commin home'нови [re: LadyMorgana]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано18.08.09 16:32



примерът с каубоя беше за повлияния избор ,демек аз яхвам коня да се боря със зли ветрове и като се уморя сядам да запаля по един пушек -щото се насажда масово от някъв 'марсиански чип' ,че това е много модерно ,смело ,кораво и романтично безразсъдно ,а не щото съм принуден от нещо или пък ми идва отвътре...за тва ставаше дума

малко съм далеч от времето на Чингиз хан и интерпретациите на кавказките режисьори ,но рано или късно за всеки идва време ,когато трябва да порастне за някои неща ,да се помълчи малко и да "угаси фаса в пепелника'

Редактирано от Gomorrah на 18.08.09 16:39.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 16:33



дай да си говорим за номадство ако искаш





Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано18.08.09 16:38



...рано е ...рано е ...


Ама докато чакам само да си дойде.. седя .....и като един истински номад си занимавам мислите със "Какво ще чиним ний зимъска"

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 16:39



до зимъска толко време има ...
от къде да знаеш какво ти е приготвено , или какво сама ще си откраднеш?!





Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано18.08.09 16:46



Амче незнам ...разбира се ...чакам като дете пред елхичка ...да видя отгоре какви изненади са ми приготвили

Планове аз вече не чертая ....
....само с пръст по мокър пясък си мечтая

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор CлънчoГлeд (СаладоЛед)
Публикувано18.08.09 19:52



Номадският стил на живот малко ме плаши...при мен всичко трябва да е мнооого стабилно



Тема Re: Номадски живот....нови [re: CлънчoГлeд]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.08.09 20:20



Нормално, ти си Земянка, като мен. Ама инак обичам много да скиторя и да правя бели.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 20:22



Далиа, ти не осмиваш ничия позиция, освен собствената си на която държиш, макар да се опитах да ти кажа, че е прекалено елементарна и не отговаря нито на темата която е пусната, нито на съвременният свят в който емиграцията е нещо напълно нормално.

Пак си започна с твоята песен.
Нали няма много да се обидиш, ако те оставя с твоята си позиция и само за сетен път спомена, че моята не е такава.



И никъде не съм споменавала нещо за себе си ... говоря по принцип

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор ventil ()
Публикувано18.08.09 20:29



абе все тебе не те разбират какво искаш да кажеш бе....баси тъпата пача дето си

По-страшен от руския танк е пияният му екипаж.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 20:30



Какво лошо има в това, човек да е емоционален?




Ничие мнение не е най-правилното, защото всеки си гори на неговият огън и сам си знае как му е.

А различните позиции са обогатяващи, когато са мнения, а не решения

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 20:40



Ще те водя на заплата, обещавам




Не е задължително да се жени, а децата са Божа работа.


Понятията търпят развитие в зависимост от съдържанието което всеки слага зад тях. И съдържанието зависи от това, дали даденият човек приема или не приема даденото условно обяснение от обществото. А приемането и неприемането зависи от интелекта. (Спирам до тук, че цяла лекция ще стане )

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор ventil ()
Публикувано18.08.09 20:42



ей...селската кифла,в кой век живееш....децата са си чиста физиология...има и инвитро в което едва Господ се меси....баси,толкоз ли си неграмотна ве....чак ми става жал за теб

По-страшен от руския танк е пияният му екипаж.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 20:47



Виждаш, че хората не желаят да слушат "сълзливи" истории



Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 20:48



Благодаря ти за милите думи, направо се чувствам поласкана



Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор ventil ()
Публикувано18.08.09 20:49



то тебе за тва те изгониха от Либоф....май и тука не се вместваш що така бе....Вили

По-страшен от руския танк е пияният му екипаж.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Gomorrah]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 20:53



И как разбра че не ги разбирам?
Само защото не съм на твоето мнение, значи си нямам и понятие, така ли?

Не ползвам споменатият от теб речник и не нося чорапогащници


Вече и 'хъси' - тата сме образовани ... какво да се прави, само едната путка не стига

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема ето тинови [re: Gomorrah]  
Автор TePe3a (влюбена)
Публикувано18.08.09 21:24



нещо. не мога да го кажа по-добре:)



"Да живееш в истина, означава, да живееш без публика"

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Demon. (мистичен)
Публикувано18.08.09 21:25



Разбира се, че те нападат без грам основание.

Всъщност основанието е - не мислиш като тях, приятелки са, трябва някой да ръфат щото така се забавляват - нещо нередно ли виждаш тука?



Не им се връзвай, подминавай.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Demon. (мистичен)
Публикувано18.08.09 21:44



В отговор на:

ако имаше нещо притеснително/обиждащо в мненията на хората щях първа да гракна




Доста обиждащи неща има в тази тема, не си криви душата.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.08.09 21:58



Виждаш, че хората не желаят да слушат "сълзливи" истории

Моме, ако аз имам да казвам нещо наистина важно и някой иска да го чуе, въобще не ми дреме какво желаят останалите хора.
Не намирам намека ти за грижовните номади за сълзлива история.
Оттук насетне си е твоя работа дали да разказваш или не.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: ventil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.08.09 22:00



Виж какво, набиваш се в очи в този клуб само с едно - ходиш по гъза на Вивиан и ръсиш мръсотии. Можеш ли да си пренесеш дрисъка другаде, че осмърдя вече?





Тема Re: Номадски живот....нови [re: XищниK]  
Автор Apassionata (куча марка)
Публикувано18.08.09 22:03



Е така де, кат наебеш местното население (женско) и сменяш посоката. Недей, в по-новия свят имат недостиг на женоря!!!

Редактирано от Apassionata на 18.08.09 22:15.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор ventil ()
Публикувано18.08.09 22:04



винаги може още да се осмърди...ти си ярък пример за тва



По-страшен от руския танк е пияният му екипаж.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Demon.]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.08.09 22:06



Интригантстваш прекалено на дребно, погледнато отстрани.
Не ме бърка да ти го рекна, щото не съм лична приятелка никому тук.

Странно защо и с най-големите драки мога и да се сръфам, и да си чукам дружески лаф, пък на тебе не ти се удава друго, освен да мрънкотиш на всеки ник, готов да ти обърне Фнимание, за онеправданост?

НекъФ снобизъм почва да ме бори по отношение на тебе.





Тема Re: Номадски живот....нови [re: ventil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.08.09 22:08



Уффффф



Боже, Боже, прибери си вересиите!



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор ventil ()
Публикувано18.08.09 22:12





По-страшен от руския танк е пияният му екипаж.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Apassionata (куча марка)
Публикувано18.08.09 22:18



Чудесна тема Пържолке!


Ще ми се да прочетеш

Редактирано от Apassionata на 18.08.09 22:19.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 22:55



Игнорирай го.


Всяко внимание само засилва миризмата

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 23:12



Чакай да се съвзема от нахапванията де, не съм от желязо



Виж, не искам да излагам ценностната си система на показ. Не искам да излагам действията и бездействията си на показ, защото всичко това е прекалено лично изживяване, което не ме прави нищо повече или по-малко от всички останали, които пишат в клуба.
Благодаря ти за проявеният интерес, но не мисля, че този клуб е мястото за такива разкази

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Demon. (мистичен)
Публикувано18.08.09 23:57



Не прекалявай със закачките, че ще почна пак да те игнорирам ;-)



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 07:04



Нямах предвид да си проснеш ценностната система за всенародно обсъждане, макар да не виждам нещо лошо в това. Всеки си има някаква. Така или иначе, като пишеш, тя се изяснява и се налага да я защитаваш даже.


Нямах предвид и споделяне на лични преживявания, а по-скоро разказ на страничен наблюдател. Много си падам да разбера нещо повече за хора, които не се вписват в стандартния начин на живот от очевидци.

Както и да е. Друг път.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Demon.]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 07:06



А, добре. Не съм и забелязала кога ме игнорираш, но щом ти харесва..





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Apassionata]  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано19.08.09 09:14



Добро Утро Скъпа



Желанието ти е изпълнено ...

Не само го прочетох....почуствах го

Странни сладки тръпки преминаха през мен ...

Страхотно е

Пък ти ако намериш време ...хвърли един поглед на това :



...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Serenity Knight v 4_78 (Винаги Щастлив)
Публикувано19.08.09 09:20



Игнорирай го.
Всяко внимание само засилва миризмата


Че после да си я купува дорде я изгонят от вкъщи ли?



Мечтая-Живея-Успях!

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано19.08.09 09:22





Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Serenity Knight v 4_]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано19.08.09 09:27



Да не си ял гъби?



Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Serenity Knight v 4_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 09:34



Пак ли ти е ден за тъпеене?





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Serenity Knight v 4_78 (Винаги Щастлив)
Публикувано19.08.09 09:35



Алиса ми ги набра.



Приритвам с краченца, викай линейка.

Мечтая-Живея-Успях!

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Serenity Knight v 4_78 (Винаги Щастлив)
Публикувано19.08.09 09:37



Първото (почетно) място по тъРпеене е запазено само за теб.



Аз не мога да се вредя до медалите.

Мечтая-Живея-Успях!

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Serenity Knight v 4_]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано19.08.09 09:42



Споко, от халюциногенните са



Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Demon.]  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано19.08.09 09:55



Начи Демоне ...Апасионатата ми прати готино стихотворение и съответно ми е екстра тонуса ...

Затова ще ти рекна съвсем прямо нещо ...

Душата моя не се криви



Пуснах аз темата ...казах си, че спадам в описаната категория ....

Хората почнаха да пишат ...кой го кефи, кой не ...кой какво мисли по въпроса ...

Ако имаше нещо обидно ...щях да го приема лично... да седна да се пундря ...

Ако твоята теория за приятелско писане беше вярна ...трябваше да съм се разревала до финала ....

Що не го приех лично ? Що не седнах да се дървя на всяко мнение, което е анти ?

Номад или не...човек е хубаво да е обективен ...

п.п.човек приема лично и се обижда в два случая :

Когато се намери /разпознае в някое описание и съответно му стане неприятно / хуква да се защитава/....но тогава само потвърждава и открито казва „Да аз съм такъв!”

Вторият случай при който някой се засяга е ако неговото централно „Аз” и мироглед не е приет с овации и безрезервно от опонентите му ....

Ако нямахме опоненти ..нищо нямаше да научим от и за – Живота...

Ако непрестанно се цупендрим , фъркаме ...просто не сме готови да научим нещо за Живота ...

По темата на клуба :

...и ако случайно се чудиш откъде блика толкова много мъдрост и акъл от мен тази сутрин ....това е щот цяла нощ секс съм правила ....

...а от него май се поумнява...

...нервната система се отпуска ....затлаченият мироглед се продухва...
...хормоните си сядат по чиновете и слушат какво диктува ума ....

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Редактирано от Jolee на 19.08.09 09:56.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано19.08.09 10:06



...хормоните си сядат по чиновете и слушат какво диктува ума ....




Следващият етап е да ги насадиш по чиновете и без да си правила толкова скоро секс.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано19.08.09 10:07



И на мен ми стана драго, като го прочетох.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Номадски живот....нови [re: paзбиpaм]  
Автор Poшko (куче в чекмедже)
Публикувано19.08.09 10:11



и на мен ми стана!


по-добре жена кучка - отколкото овца!


Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 10:13



Джолка, след този ти постинг съвсем ми стана благо на душата. Благодаря ти.
Другото, което ме държи в еуфория от вчера, е темата на Аве.
Много хубаво някой да е доволен от себе си.





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Poшko]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано19.08.09 10:16



Кое?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Demon. (мистичен)
Публикувано19.08.09 10:20



Ми те обидите не са към тебе бе Джолке, всичките са към Вивиан. Ама ти вярвам че не ги забелязваш. Но разгледай пак, разгледай - тия от твоите приятелки ако не ги виждаш, от Вентила все ще ги разпознаеш.



Тема Що да е спокойно,нови [re: Vivian_]  
Автор Serenity Knight v 4_78 (Винаги Щастлив)
Публикувано19.08.09 11:03



като може да е купон.



Приритваааам.

Мечтая-Живея-Успях!

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Demon.]  
Автор ventil ()
Публикувано19.08.09 11:45



ся пък що мене ме намесваш бе,ай стига интриги ако обичаш,ако имам да кажа на някого нещо го правя и без твоя помощ

а мерси

По-страшен от руския танк е пияният му екипаж.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: paзбиpaм]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано19.08.09 11:52



А на мен ми стана мило, колко ви е станало драго на вас.





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Heли.]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано19.08.09 11:59



Абе взеха да се посъбирват емпатични люде у клубъ.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Номадски живот....нови [re: paзбиpaм]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано19.08.09 12:05



Ухааа, емпати до емпатките, майно льо...



(простете за лиготията)



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Heли.]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано19.08.09 12:29



Давай, давай! То и лигоча зависи от това кой се лигави.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Demon.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано19.08.09 14:49



Някой хора по далеч от носа си трудно виждат, а да се погледнат от страни им е тотално невъзможно

Но пък са толкова забавни като настояват на своето

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Що да е спокойно,нови [re: Serenity Knight v 4_]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано19.08.09 14:51



Е така кажи де, че приритваш от кеф докато те галят по коремчето



Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Що да е спокойно,нови [re: Vivian_]  
Автор Serenity Knight v 4_78 (Винаги Щастлив)
Публикувано19.08.09 15:35





Мечтая-Живея-Успях!

Тема Re: ето тинови [re: TePe3a]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано19.08.09 15:54



бях го чел това някъде ,но тогава не го довърших докрай( не съм добър слушател)

ами кво да кажа -научава си всеки уроците рано или късно-важното е да не ти се губи живецът -да има вътък ,дет се вика

а ти явно си витиевата ,доста



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано19.08.09 15:59



айдеее ...аз пък тъкмо се бях навил ,че едната путка ще я сложиш в графа бонуси и екстри ,а ти веднага да се издъниш така кифладжийски

Нямаш ли си някой там да ти дърпа ушите?



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 16:03



Някой хора по далеч от носа си трудно виждат

НякоИ хора, скъпа - множествено число. НякоЙ се употребява само в единствено число.



Неграмотен човек трудно ще убеди читателите в правотата на съжденията си и широтата на възгледите си.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано19.08.09 16:18



Зантее ли че кгоато чтеете нисапаното, вжано е пръвтаа и поледсанта бквуа от дмаута да бдаът на мсятото си. Мжетое да рзбъракате мстеата на оастнаилте бвуки и все пак нпиасатноо ще прдъолажва да се чтее с лкоета.
Твоа ивда да пкаоже че вскичтоо твоа вемре котео сте попрлеили в уилчище е нпразано, доасттънчо е блио да ви начуат да слгатае на мстяото им бутквие отнаалчото и каря на вяска дмуа кяото пиеште. Приичнтаа е в нчиана по котйо виашят мъозк оработбва ирнфоцмаията. Ткаа уяспвате да преочттее нааписното.



Нима мъдростта се е зародила едва след появата на четмото и писмото?

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Poшko (куче в чекмедже)
Публикувано19.08.09 16:23



Мен ми предстои да взема решение дали да тръгна по твоя път.
Трябва да избера между много пътувания и всеотдайна работа далеч от колибата или в колибата и по-малко работа без особенни изгледи за каквато и да е промяна.
Оценявам всички + и -. Знам, че ще замина и все пак ми е трудно да се реша.
Въпреки, че сме произлязли от скитащи племена Българите сме доста уседнали ...


по-добре жена кучка - отколкото овца!


Тема Re: Номадски живот....нови [re: Gomorrah]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано19.08.09 16:25



Какви бонуси и екстри? Аз да не предлагам развалена стока



Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 16:47



Тез номерца с обърканите букви са стари.



Все пак, наивно е да претендираш за мъдрост във век, когато основното образование е задължително и в програмата се учи правопис, а ти не си усвоила елементарни знания, преподавани ти даром.

п.п. според принципа на разбърканите във вътрешността букви на думата, си загазила яко с грешните окончания. Та, дори примерът ти не е подходящ.

Редактирано от Aлиca. на 19.08.09 16:51.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор oxytocin (хормон)
Публикувано19.08.09 17:34



номандски начин на живот значи и разнообразие в секса, все пак.



аз не си местя къщата, но пък пътувам из света. 3 месеца тук, месец там, четири някъде и така.

Calle ocho!

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано19.08.09 18:48



Така сме холериците


Не държим на условности и не претендираме със суета


Имам достатъчно от нужното ми и никой не притеснявам с щения, ако на теб ти липсва нещо ... не го изисквай от мен

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 18:53



Абе нищо не изисквам, доброто образование не е суета според мен, особено ако претендираш да се отнасят към тебе с уважение.

Мое мнение само.





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано19.08.09 19:27



Искаш да кажеш, че е по-важно как пиша, а не какво пиша?



Ина една приказка: "По дрехите посрещат, по акъла изпращат."
Тук граматиката е като дрехата. Перфектната граматика е като стилна дреха, която трепти по теб. Но дали е достатъчна?
Доброто образование няма нищо общо с граматиката. Граматиката е само лустро. Да не говорим, че не всеки грамотен е образован и може да ти напише нещо интересно и смислено

Ако ще ме уважаваш заради добър правопис ... благодаря ти за уважението

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 19:43



Правописът и граматиката са като всичко останало, което започваш да градиш от малки нещица - малките тухли като са здрави, еднакви по форма и добре подредени, и постройката ти става красива и удобна за ползване. Тук-там можеш да си позволиш волност - някой по- изчанчен камък да стърчи, пък тухлата да не е натака, ами наиначе сложена - това си е до артистизма и стила. Но знанието как трябва да бъде и умението да изградиш нещата правилно, пък чак тогава да пренебрегнеш правилата, мисля е доста полезно и необходимо нещо.

Във форум, където се представяме и оценяваме само посредством думите, отношението към тези малки тухлички е важно, мисля. Без бой си признавам, че първото мнение, което си съставям за някого, е в зависимост от грамотността му. С уговорката, че и аз допускам граматични грешки понякога, но внимавам поне да не са елементарни. От чисто уважение към четящите ме.
И приемам забележки като сбъркам.





Тема Нямам нерви да...нови [re: Jolee]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано19.08.09 19:44



прочета всичко, което са ти писали клубарите, но...

да си номад си струва само ако професията ти е такава, че ти осигурява развитието като спец и завидна кариера в преследването на всякакви професионални главоблъсканици и предизвикателства по цяла България и по целия свят.

Иначе не си струва.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано19.08.09 19:59



В отношенията между хората има много по-важни неща от това, кой как пише и дали изобщо може да се изразява с думи.
За мен, тези тухли за които говориш са човешките качества, които изграждат една личност и я правят достатъчно безръба, за да може да не вреди на себе си и на околните



Ако на мен ми харесва емоцията която ми дава написаното от теб, начина по който мислиш и пътят ти на развитие ... нищо няма да ме спре да те уважавам (нито неграмотност, нито лош вкус на обличане, нито ако псуваш кат каруцар ... нищо) . Но ако не ми харесват ... нищо няма да ме накара да задържа вниманието си върху теб (нито перфектна граматика, нито стилно облекло, нито добри обноски ... нищо).

Граматиката е плод на ума, а аз съм привърженик на плодовете на сърцето.

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 22:13



Хубу. Аз пък си уважавам хората, които са положили усилие да се избавят от неграмотността си.


Виж, на възрастен човек с трето отделение, щото нямал възможност да се изучи или на някой със забавено развитие изобщо не бих придиряла.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Б.Ф. Mюнxayзeн ()
Публикувано19.08.09 22:46



първото мнение, което си съставям за някого, е в зависимост от грамотността му

айде, още една учителка по български....

поне ти е лесно да си съставяш мнение за хората.....

1 боклук мръсотия не прави - така мислиш ти и още 7 200 000 българи !!!


Тема Бингонови [re: Vivian_]  
Автор Sordo ()
Публикувано19.08.09 23:02



Много по-важно е дали човека когото чета има какво да каже. Ако написаното не ми образува радост, няма начин да го препрочета или да му отговоря само заради граматическата му коректност.

воден пистолет ... със заглушител


Тема Re: Бингонови [re: Sordo]  
Автор Vivian_ (perky)
Публикувано19.08.09 23:37



Радвам се, че ме разбираш



Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Б.Ф. Mюнxayзeн]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 23:43



Във форум само с писаници пълен, по какво да си съставям първи впечатления, драги? По външност, красота, чар и уй до колене ли?



Пък и не съм забелязала досега хората, които пишат умно, интересно и забавно да са неграмотни. Чудя се защо ли...



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (perky)
Публикувано19.08.09 23:45



Ти сама призна че си сноб



Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 23:49



А ти пък оврещя орталъка заради една граматическа забележка. Умен човек щеше да рече мерси, не бях забелязала, че правя тази грешка и да забрави.

Не знам що реши да ме убеждаваш във вселенската си мъдрост, добита благодарение на пропуските ти в училище.





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Б.Ф. Mюнxayзeн ()
Публикувано19.08.09 23:50



Пък и не съм забелязала досега хората, които пишат умно, интересно и забавно да са неграмотни. Чудя се защо ли

защото четеш какво пишат, а не им зяпаш в пълните членове. затова.

1 боклук мръсотия не прави - така мислиш ти и още 7 200 000 българи !!!


Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (perky)
Публикувано19.08.09 23:57



Ти неща като инстинкти нямаш ли?



Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Б.Ф. Mюнxayзeн]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.09 23:58



В пълните членове /натурални/ си мра да зяпам.


Абе, с пълен и непълен член и запетаи най-често се греши, даже от недоглеждане. За друго идеше реч тукА, ама розАвата пак се напрай на интересна.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.08.09 00:01



За какво да имам инстинкти, ве, моме? За размножаване ли?



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (perky)
Публикувано20.08.09 00:07



За втори път се опитваш да препишеш на мен рИването.



Изобщо в нищо не те убеждавам. Мисли си каквото искаш и слагай за важно в живота си каквото искаш, като оставиш и другите да правят същото.
Ти не си пример за "идеален" човек, че да сравняваш всички със себе си и да изискваш да приличат на теб.

"Забележка" ... аз да не съм ти ученичка?

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (perky)
Публикувано20.08.09 00:14



Ти само този ли познаваш?



Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.08.09 00:15



Че аз не рИва. Засякох те в греЖка, ти фана да ми развиваш теории, пък фръцкане, пък важничене, пък покрай мухата слон. Тегаво става. Ма ти отговарям, щото ми е свободна тази вечер и скучая нещо.

Що са репчиш сега, нали пристигна морската пехота да та спасява?





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.08.09 00:17



И още няколко. Тебе кой те интересува?



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (perky)
Публикувано20.08.09 00:33



Лиске, грешката беше правилна, т.е. нямаше грешка


Падна в капа, който не беше за теб


Ама за да го разбереш това, трябва да вникнеш в съдържанието, а не само да диплиш речи за величието на граматиката


И не се впечатлявай от всички пътища по които мога да те прекарам докато ми ходиш по свирката

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (perky)
Публикувано20.08.09 00:38



Каквото ме интересува го разбирам инстинктивно


Междуредията са много по интересни от редовете и тяхната граматика
Поне за мен е така

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.08.09 05:23



И не се впечатлявай от всички пътища по които мога да те прекарам докато ми ходиш по свирката

Абе вярно се надявах на повечко акълец в тебе, Охажваната.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (perky)
Публикувано20.08.09 09:33



Радвам се че съдиш за книгата по корицата


Това показва и твоето количество акъл, който обаче не е моя работа да оценявам.

Да, правя правописни грешки. Да, може и неграмотна да ме наречеш. Щом те влече. Но дали наистина е така? Кой знае
Официалните дрехи ги обличам само за специални случай, в които се изисква да се спазва етикет. През останалото време, ходя неглиже и не придирям как са облечени останалите Земен човек съм и нищо човешко не ми е чуждо

Предпочитам няколко неграмотно написани думи от сърце, отколкото злобни забележки за правописа ми в обществен форум. За това няма да рива ако не игнорираш заради правописа ми

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.