Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 24.09.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 10:56



кога пък казах че хората са били простаци?!



ако ти си един работодател , и гледаш цивита и видиш нечие за 10 години сменил 50 работни места какво ще си помислиш?
тия деца-ако изобщо ти хрумва за такива-тях какво , ще ги влачиш по тебе ли , само за да си атрактивен в хрумките си скитник?!
това какво значи номад , по квартири ? или може би в каравана да се местя?!
да не говорим че законите в българия са така направени , че ДА НЕ стимулират чергарството ! Сочиш адрес , по новия закон там ти пращат всичко , ти си отфърчала щото нали си променлива , и тебе те считат редовно призована и те осъждат с т.нар.- "неприсъствено решение"-примерно че дължиш пари! Ами фирмите и седалищата? ами данъчните адреси?
Айде преди да дрънкаме да помислим малко , и ако ти не притежаваш нищо и нямаш деца фирми адреси имоти-това какъв те прави?! Ще речеш , СВОБОДЕН , а аз ще те питам от какво?!

И изришно горе посочих , че чергарлъка е нужен , но до време.

аз ти казвам моите аргументи и сега чакам да ми обясниш твоите

Сега видях за нуждата според теб от промяна на хората след некоя и друга година-съжалявам....аз просто никога няма да се превърна в миткало.

Редактирано от dalya_night на 18.08.09 10:58.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Gomorrah]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано18.08.09 12:39



супер беше сравнението с каубоеца от рекламата, но ... той май не е номад/чергар!

там идеята им за каубойците на производителите на рекламата е по-скоро като за човек, разбил традициите и строящ 'обетованата' земя - демек, установява нов свят/по-добри традиции/новатор/предприемач.

Номада е състояние на свобода донякъде съзидателно, но донякъде и свързано с вътрешна сила. Спомни си филма "Номад" на някакъв казахски режисьор ... за потомци на Чингиз хан ... там низвергнатия принц си взе властта, като усвои всички умения да се справя сам (по номадски) с живота и СТАНА ЛИДЕР!

Такива ми ти неща от номадството.

А това което писа за познатия си и полу-клошарестото му състояние не е 'номад' за мен , а крайни форми на отпускане и мързел


Major e longinquo reverentia

Редактирано от LadyMorgana на 18.08.09 12:43.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 13:40



Не мога да разбера защо рИвеш на чужди гробища?



Този сценарии който си описала не отговаря изобщо на живота на номад. Казах ти, неразбирането и упоритостта да изкараш нечии живот безсмислен само защото не живее като теб ... те прави кон с капаци. Наистина ли си такава?

И кой ти каза че не притежавам нищо???????????
Далио, изуми ме тотално с тези изказвания

Хайде пак да помислиш, а (щото не искам да ми оставяш такъв горчив привкус на тесногръдие)

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 15:01



абе ти защо не си гледаш работата , м?
първо: темата не е твоя , а на Жоли, така че не узорпирай търпението на околните , май не сгряваш от по малко от пет обяснителни постинга?
второ: не рева , щото няма за какво , а пиша каквото мисля и се аргументирам , за разлика от теб, патката кухоглава, дето само въртиш възмутени емотикони и ми цинцифучиш насреща;
трето: къде писах че се интересувам имаш ли нямаш ли-писах принципно , ако е да убеждавам в нещо теб конкретно бъди сигурна че няма си мръдна пръста; кой му па дреме как живееш и кво правиш , че и коректив да ти бъде?

тука се пишат мнения и найчесто се коментират примерни и принципни тези !
тва не е "море от любов" нито "искрено и лично"



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано18.08.09 15:29



Пак си прочети какво означава

. Още на първата страница на темата е посочен линк.
Дали ти направи впечатление, че номадството е възникнало общо взето, по икономически причини? Където има животни, паша за добитъка, риба за ядене, там побиваме колците на шатрата. В България, като започнеш от първобитните хора в Родопите, дето мъжете са номадствали със стадата по цяла зима край Бяло море, а женурята и децата са тъкали козяци и пекли грънци в Ягодинската пещера, докато се приберат стопаните, и стигнеш до овчарите от Котел и Жеравна, дето се пиляли с овците по Добруджа, пък челядта и стопанката си налягали парцалите дОма, първобитно номадство от най-чист вид практикуват само циганите.
Ако разбираш какво ти обясняват - номадстваш с цялото семейство или сам, в търсене на по-добре платена работа, не от куховейство. Или в търсене на по-добро място за живеене, ако работата ти е такава, че можеш да си позволиш да я вършиш навсякъде. От опит да си кажа, на децата им се отразява зле честата смяна на местоживеене. Затова, имаш ли деца, закротваш се някъде, ако възможностите ти позволяват, и много не шариш с все катуна на гръб насам-натам без основателна причина. Основателната причина може да бъде стремеж към по-висок стандарт на живот и по-добра професионална реализация на новото място или здравословни причини.
Да ми е широко на душата и накъдето ме отвее вятърът, щото е по-интересно, не се брои за сериозно основание.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Sordo]  
Автор Jolee (Черна с пантера)
Публикувано18.08.09 15:34



Има и още как



Едното място се казва Bozburun



Второто Cape Cod ама откъм Boston :



Третото е малко по ....големичко ...и още не съм решила ...точно коъ крайбрежен град ще атакувам ...но едно е сигурно...ще е малък и уютен



...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Номадски живот....нови [re: dalya_night]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 15:40



Това е обществен клуб, а не твой личен клуб, че да казваш кой как и защо да пише в него


На кого е темата няма нищо общо с това, че не вдяваш за какво се пише в нея, а си повтаряш в 5 постинга една и съща лъжа и очакваш тя да стане истина само защото ти я мислиш.

След като тук се КОМЕНТИРАТ мнения, защо се опитваш да ми наложиш своето без да си разбрала какво имам аз в предвид? Барем веднъж да ме беше попитала, а

Тук, там, онам и навсякъде по света и в интернет, мила ми Далия, не е важно какво имаш като материалности, а какъв си като човек. Но май това ти убягва поради снобският ти поглед върху живота

И аз работата си я върша, с гледане не се получава

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Aлиca.]  
Автор Vivian_ (hussy)
Публикувано18.08.09 15:54



Всяко едно понятие търпи развитие в зависимост от интелекта на този който го практикува.
Тук като гледам сме се събрали все над средното ниво и да си говорим за катуни и празноглави мотиви ... хайде да се уважаваме поне мъъъъничко викам аз.

Основателната причина може да бъде стремеж към по-висок стандарт на живот и по-добра професионална реализация на новото място или здравословни причини.
Разбира се че за такива причини говоря и това би се подразбрало ако някой можеше да погледне по-далече от носа си / да, заяждам се, щот ми писна от хора гледащи на другите като на нещо по-малко без да ги познават/.
А това че някой не е създал семейство и природата го е лишила от възможността да има деца ... по-малко човек ли е от вас "имащите"?
Наистина ли мислите, че след като вие се грижите за 1-2-3 деца сте нещо повече от хора, номади по душа, които се грижат за децата по света?

Аман от тесногръдие и предрасъдъци




п.п.
Нищо лично, но ме нападате без да имате и грам основание.
Не съм длъжна да приемам вашето мнение и с викове и без.

Всичко, казано дотук, може да е погрешно.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Vivian_]  
Автор dalya_night (())
Публикувано18.08.09 15:58



последен опит:

не казвам какво ти да пишеш ,нито къде да пишеш , а пиша какво аз мисля!
не искам нищо да ти наложа , просто за теб не е ставало и въпрос дори- преди, по време, и след темата съм сигурна че пак на никого няма през ум да му мине да те пита вивиано ти кво , ще пътуваш ли , или ще сменяш ли адресите и т.н.


и не разбирам какво искаш ти сега конкретно от мен?!
да не си мислиш че ти си открила колелото и топлата вода?скачаш ми тук защото ти осмивам позицията , ами ела намери думи осмей ти моята ако можеш?!нали те питам от пет поста с какво ще ме убедиш че греша !
има такива хора виждали сме ги , няма проблем , има тръпка в авантюризма , също в туризма , също в изследователския дух , също в пиратството , в мисионерството , в скитничеството , в клошарството , в катунарството , също в каквото там се сетиш , добре.
некой спрял ли те е да вървиш на .... където искаш? не? ами тръгвай

или не ходи? или каквото, ....за какво се пенявиш?



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор nerazbiram ((!))
Публикувано18.08.09 16:00



ееееееех..,ДЖолкеееее...да ти имам проблемите

....а как и аз така искам а живея....найш ли..?завиждам...

ама благородно...


зависи гледната точка де!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.