Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 17.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Номадски живот....нови [re: XищниK]  
Автор Karea ()
Публикувано17.08.09 17:41



Смяната на апартаменти не го свързвам напълно с номадски живот.



Абсолютно! Това е серийна уседналост, по аналогия на серийната моногамност. Да си имаме уважението!

А номадството като форма на живот го свързвам с мизерия, безизходица и принуда.





Тема Re: Номадски живот....нови [re: LadyMorgana]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано17.08.09 18:53



това ,което казваш звучи красиво и много елегантно,ама реално трудно издържа под тежестта на стереотипи ,задължения и отговорности, които ако загърбиш просто ей-така заради неква си 'купена ' демо версия ,само щото имиджа на брадясъл каубой ,захапал уж небрежно цигара се харчи така диво заради рекламата-означава ,че най-вероятно си страхливец или най-вече глупак!

м/удругото по-точната дума за номад е чергар.Аз познавах един такъв чергарин -живеещ ден за ден,алкохолизиран,пропаднал,дрипав и болен ,загърбил всичко и забравен от всички .Накрая умря като куче,без покрив и спомени...Нямаше нищо красиво в това или поне аз не видях !


Говориш за див импулс -ок, кръвни проби -положителни-ок,адреналин-ок,чувство за свежест и свобода-ок,но за колко дълго ,на ква цена и закъде?
Ако си направил поне една "къща' в живота си ,не я загърбваш толкова лесно,щот си само ти-няма начин!
Освен ако не си каубоеца с цигарата от рекламата и не си задръстил дробовете на цели поколения и сърцата на цели стада от...





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Karea]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано17.08.09 18:55



то междудругото това е типично за северна америка. Но не във варианта на Джоли под наем на направо хората си сменят - продават/купуват къщите всеки 2-3 години и е нещо съвсем нормално. Не като в България къташ апартамент цели поколение, хах





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Gomorrah]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано17.08.09 19:00



Достави ми неизмеримо удоволствие с написаното, да знаеш!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Номадски живот....нови [re: XищниK]  
Автор smileagain (непозната)
Публикувано17.08.09 19:57



"Всяка година две, сменям страната където живея и работя."

Не възниква ли желание да се установиш някъде, да си свиеш гнездо, да знаеш, че това е твоето място, а не че е временно и след 1-2 години ще си някъде си?





Тема Re: Номадски живот....нови [re: XищниK]  
Автор ventil ()
Публикувано17.08.09 20:04



а Русия.....



По-страшен от руския танк е пияният му екипаж.

Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор dalya_night (())
Публикувано17.08.09 20:49



номадството по принуда докато градиш и търсиш себе си , хората си , мястото си е напълно нормално и разбираемо...
обаче има един момент , в който от волна пеперуда вече ставаш трън без корени , който вятърът търкаля по чукаците...
там някъде е хубаво да си събрал критична маса и да сдобиеш гравитация собствена , Гомората го е обяснил много хубаво...
добре е от номадството да се извлече кинетична енергия , различности и динамика , а не после динамиката ти да идва от това че през 3 години си грабваш шапката и хукваш да живееш от Долно Уйно в Пичковци, щот открили цех за курнишони , или понеже напущаш Пешо отиваш при Гошо , щот му е по крив на лево....





Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор Bиkтyaлия (Транспаранта)
Публикувано17.08.09 21:43



десет години скитах от общежитие на общежитие, от град на град, от командировка на командировка, от квартира на квартира и макър да има три къщи, където съм добре дошла (ако ще и с мъж и деца), то се почувствах най-добре, когато се сдобих с моя си къща



преселението на народите си имаше хубавите страни, естествено, но всяко ново място е било по-добро от предишното и надграждане на всичко, което съм имала до момента

учудвам се на минималистичния подход с вещите - нямам квартира, за която да не съм купила нещо за да я направя ДОМ. в същото време няма и квартира, от която, напускайки я, да не съм продавала/раздавала/разчиствала голяма част от покъщнината си

вярно, че сега си имам мой дом - дава ми усещането за сигурност и постоянство. също така си знам, че този дом един ден ще ми се види малък и ще имам друг, по-хубав. имам си мечти

иначе съм непостоянна - не мож ме свърти на една работа повече от 3-4 години. не мога да се огранича и с много тесен кръг познати - трябва движение да има, нови срещи, опознаване, тръгване, раздели, от всичко по малко (и тук-таме по много). като шило в торба съм

явно всеки си намира начин да се разнообразява и да намери подходящата за него форма на сигурност и постоянство



Тема Re: Номадски живот....нови [re: Jolee]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано17.08.09 21:45




Мисля, че това е хубаво, калява човека.
Нучаваш се да бъдеш адаптивен, познаваш нови неща, хора, обръгваш и реагираш адекватно в разни ситуации, ставаш много по - самостоятелен и готов за различни случки.
Обикаляла съм доста, от малка, мисля, че само ми е било от полза, до днес обаче не мога да реша кое от всичките места чувствам най - мое, истината е, че се чувствам еднакво добре на всичките места!
Ставаш космополит малко, не робуваш на имота, чувстваш се комфортно дори на непознати места, с др.хора, сприятеляваш се по - лесно, общуваш повече. Намирам само ползи, поне за себе си. Когато човек е малък не му е толкова трудно да прескача бариерата, просто пораства по - бързо, не се замисля за промяната, свиква с нея и следващата вече не го прави толко неспокоен.
Харесва ми!
Дори една голяма мечта ми е да обиколя света и да поживея по година на различни любими места, идеята за закотвяне и статукво никога не ме е блазнила толкова.
Но трябва себе си да чувстваш добе от всичко това - собствено не се чувствам ощетена от нетрайност в отношенията -тези, които са били истински - си останаха, въпреки километрите. Просто се научих как да се чувствам комфортно навсякъде. Ако можех да избирам, пак така щях да си наредя живота.



Тема Re: Номадски живот....нови [re: smileagain]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано17.08.09 21:49



Хич не дори, винаги съм си мечтал за този начин на живот.
Смятам, че това ме обогатява като човек, да обикалям земята и да виждам различните култури,начин на живот и т.н
Не мога да си представя да се застоя на едно място, гнезда семейста, може би съм твърде млад, нямам идея, но пък може би и цял живот няма да порасна, защото точно този начин на живот си ми харесва.
А ако кажеш, ти може да почиваш някъде - не не е въобще същото да живееш някъде и да почиваш на същото място, като си на почивка почти нищо не усещаш от начина на живот на хората.


За да усетиш начина на живот ти трябват минимум от 6месеца до 1година.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.