Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:10 25.05.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Не баш съвсем оф  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано21.05.09 16:21



Странна работа - кат ни кипне келят от някого или пък вземем, а че го намразим, си пожелаваме да таковаме я него, я майка му, я родата му до девето коляно.

На пръв поглед, ако обичаме някого, обичайната тука дефиниция е, че ни се дощява и да му го турнем.

Питам сега аз:

Ако изпитваме ЛЮБОВ към някого, означава ли това да го онодим?
Допуска ли се вариантът, ако обичаме някого и точно защото го обичаме, да НЕ ГО таковаме?

Кое е това, скъпи граждани, което ни прави хора, въздържа ни от това да изебем всеки срещнат, а след това примерно да го пребием, за да не ни създава грижи? Нима са само решетките на кауша и камшикът на закона, които ни спират - да си награбим децата (наши, доведени, заварени), да си изчукаме приятелите (нагон е това, кой ти трае)? Само либидото и инстинктът за самосъхранение ли ни правят човеци?

Според църквата човешката греховност е безкрайна - няма гадост, на която човек да не е способен, и то доста често точно тоя човек, който твърди за себе си - "аз никога не бих направил това". Но това, което ни спира или би ни спряло, е любовта - любовта към другото човешко същество, която ни казва "Не му прави зло".

Така че аз реагирах сигурно бясно и първосигнално на упреците срещу "мъжете" в заключената тема. Ама колкото и да пищя и да ме успокояват, че аз не съм от тия, които биха били способни на това - знае ли човек? -, това не променя факта, че тия ужаси ги има - сексуални издевателства над деца има, и те се правят от хора, а не от марсианци. Хора съвсем нормални на първо четене.

Въпрос: спира ли тоягата на закона тия издевателства? Прави ли ни сопата хора? Не е ли по добре да има любов? Не ни ли спира и движи тя? Не може ли да мразим греха вместо човека? Тоя Тошко и всички ние мъжете освен изчадия не сме ли и хора? Не сме ли длъжни да обичаме? Роднините си, приятелите си, всички човешки същества? Адската ни същност само под страх от наказание ли се укротява в нас? Само кастрация и евтаназия ли помагат? Никой никога ли не е казвал на Тошко, че щом, предполага се, обича приятелката си, би трябвало да обича и детето й, и следователно сам той би трябвало да смаже безмилостно всяка гадна мисълчица у себе си? И всеки един от нас - също? А някой от нас помогна ли му да стигне до тая идея? Или евтаназията е по-лесен и евтин метод? Да го пребием (виж по-горе), че да не създава грижи? С какво сме тогава по-добри от серийния изнасилвач, който си пребива жертвите?

Къде сме бе, в какъв филм попаднахме, накъде сме тръгнали?



Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано21.05.09 16:30



спокойно любовта движи света , любов и само любов това е спасението

тръгнали сме към 2010 година, някога гледахме филми и това време нис е струваше напред във фантастиката, НО ето че фантастиката е вече тук



та и Тошо го сложи под този знаменател фантасмагории



Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aйшa ()
Публикувано21.05.09 16:52



Много хубава тема, разтърсваща, но не си дал нито един отговор.
Аз съм казала, че съм мизантроп, т.е., не вярвам в изначалното добро на човека.
Любовта, да. Тя преобразява, но временно.
Потребността от самоъпгрейдване е все пак висша потребност, не при всеки.
Така че за мнозинството си важи битката за налагане на собствения ген, с всички средства.
По въпроса с педофилията, по-скоро спира саморазправите.



Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор wire live wide (хубава)
Публикувано21.05.09 16:52



Когато обичаме някого ни се дощява да онодим него, а не майка му и цялата му рода до девето коляно.



Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Aйшa]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано21.05.09 17:00



Тука попове вдигнаха вой що се въвеждали часове по сексуална култура, и че те развращавали. Ами ако и като не се учим да обичаме хората, всъщност всичко развращава - и сексуалната култура, и химията, и физиката - я със знанията по химия каква хубава бомба мога да спретна да туря под седалката на колата на ближния, дет ми праи сечено..





Тема Re: Не баш съвсем оф [re: wire live wide]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано21.05.09 17:02



Аз това го рекох за случая, когато мразим някого, Барби.

А когато обичаме някого, беше въпросът - може ли да застане въпросът така - тъкмо щото го обичаме, да не го онождаме?



Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aйшa ()
Публикувано21.05.09 17:16



На мен по-скоро друго ми стана любопитно.
Как се доказва изнасилване на мъж, ако той е получил ерекция и е еякулирал?
Самият факт, че са му проработили рефлексите не означава ли, че има доброволност?



Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано21.05.09 17:20



абе що не им теглиш една на кошоките недоклатени, баси





Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано21.05.09 17:21



Много хубава тема.
Колкото и да се опитваме да го отричаме, ние не сме ангели. И колкото по-надълбоко си бъркаме, толкова по не сме. Ако направиш едно сравнение с по-висшите животни, много ясно ще си проличи какъв е минимумът от доброта и социално-адекватно поведение, който притежаваме и ние, и те. Останалото е наложено в интерес на цивилизацията, за да се осигури някакво що-годе мирно съвместно съществуване на хората в общество. И ред в обществото съответно. Конкретно, понеже питането ти произлиза от Тошковата тема: при много видове животни има кръвосмешение. За децата на партньорката от друг партньор не съм чула някой самец да се е загрижил. Може би с малки изключения, но в момента не се сещам със сигурност.
Тъй че да, повечето ограничения са ни наложени. Само че не непременно с НК и решетки, те са налагани много дълго време и в по-голямата си част са се сраснали вече с нас, та чак си вярваме, че винаги са били тук. А те не са.
И не, мъжете нямате по-голяма тъмна половина в сравнение с нас. Само че може би при нас светлата част отгоре е по-здраво закована, поради майчинските функции.



Тема Re: Не баш съвсем оф [re: DarkSide]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано21.05.09 17:24



Яд те е, че не му излиза пяна на устата, като на теб ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.