Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 17.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Не баш съвсем оф  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано21.05.09 16:21



Странна работа - кат ни кипне келят от някого или пък вземем, а че го намразим, си пожелаваме да таковаме я него, я майка му, я родата му до девето коляно.

На пръв поглед, ако обичаме някого, обичайната тука дефиниция е, че ни се дощява и да му го турнем.

Питам сега аз:

Ако изпитваме ЛЮБОВ към някого, означава ли това да го онодим?
Допуска ли се вариантът, ако обичаме някого и точно защото го обичаме, да НЕ ГО таковаме?

Кое е това, скъпи граждани, което ни прави хора, въздържа ни от това да изебем всеки срещнат, а след това примерно да го пребием, за да не ни създава грижи? Нима са само решетките на кауша и камшикът на закона, които ни спират - да си награбим децата (наши, доведени, заварени), да си изчукаме приятелите (нагон е това, кой ти трае)? Само либидото и инстинктът за самосъхранение ли ни правят човеци?

Според църквата човешката греховност е безкрайна - няма гадост, на която човек да не е способен, и то доста често точно тоя човек, който твърди за себе си - "аз никога не бих направил това". Но това, което ни спира или би ни спряло, е любовта - любовта към другото човешко същество, която ни казва "Не му прави зло".

Така че аз реагирах сигурно бясно и първосигнално на упреците срещу "мъжете" в заключената тема. Ама колкото и да пищя и да ме успокояват, че аз не съм от тия, които биха били способни на това - знае ли човек? -, това не променя факта, че тия ужаси ги има - сексуални издевателства над деца има, и те се правят от хора, а не от марсианци. Хора съвсем нормални на първо четене.

Въпрос: спира ли тоягата на закона тия издевателства? Прави ли ни сопата хора? Не е ли по добре да има любов? Не ни ли спира и движи тя? Не може ли да мразим греха вместо човека? Тоя Тошко и всички ние мъжете освен изчадия не сме ли и хора? Не сме ли длъжни да обичаме? Роднините си, приятелите си, всички човешки същества? Адската ни същност само под страх от наказание ли се укротява в нас? Само кастрация и евтаназия ли помагат? Никой никога ли не е казвал на Тошко, че щом, предполага се, обича приятелката си, би трябвало да обича и детето й, и следователно сам той би трябвало да смаже безмилостно всяка гадна мисълчица у себе си? И всеки един от нас - също? А някой от нас помогна ли му да стигне до тая идея? Или евтаназията е по-лесен и евтин метод? Да го пребием (виж по-горе), че да не създава грижи? С какво сме тогава по-добри от серийния изнасилвач, който си пребива жертвите?

Къде сме бе, в какъв филм попаднахме, накъде сме тръгнали?



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано21.05.09 16:30



спокойно любовта движи света , любов и само любов това е спасението

тръгнали сме към 2010 година, някога гледахме филми и това време нис е струваше напред във фантастиката, НО ето че фантастиката е вече тук



та и Тошо го сложи под този знаменател фантасмагории



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aйшa ()
Публикувано21.05.09 16:52



Много хубава тема, разтърсваща, но не си дал нито един отговор.
Аз съм казала, че съм мизантроп, т.е., не вярвам в изначалното добро на човека.
Любовта, да. Тя преобразява, но временно.
Потребността от самоъпгрейдване е все пак висша потребност, не при всеки.
Така че за мнозинството си важи битката за налагане на собствения ген, с всички средства.
По въпроса с педофилията, по-скоро спира саморазправите.



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор wire live wide (хубава)
Публикувано21.05.09 16:52



Когато обичаме някого ни се дощява да онодим него, а не майка му и цялата му рода до девето коляно.



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Aйшa]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано21.05.09 17:00



Тука попове вдигнаха вой що се въвеждали часове по сексуална култура, и че те развращавали. Ами ако и като не се учим да обичаме хората, всъщност всичко развращава - и сексуалната култура, и химията, и физиката - я със знанията по химия каква хубава бомба мога да спретна да туря под седалката на колата на ближния, дет ми праи сечено..





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: wire live wide]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано21.05.09 17:02



Аз това го рекох за случая, когато мразим някого, Барби.

А когато обичаме някого, беше въпросът - може ли да застане въпросът така - тъкмо щото го обичаме, да не го онождаме?



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aйшa ()
Публикувано21.05.09 17:16



На мен по-скоро друго ми стана любопитно.
Как се доказва изнасилване на мъж, ако той е получил ерекция и е еякулирал?
Самият факт, че са му проработили рефлексите не означава ли, че има доброволност?



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано21.05.09 17:20



абе що не им теглиш една на кошоките недоклатени, баси





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано21.05.09 17:21



Много хубава тема.
Колкото и да се опитваме да го отричаме, ние не сме ангели. И колкото по-надълбоко си бъркаме, толкова по не сме. Ако направиш едно сравнение с по-висшите животни, много ясно ще си проличи какъв е минимумът от доброта и социално-адекватно поведение, който притежаваме и ние, и те. Останалото е наложено в интерес на цивилизацията, за да се осигури някакво що-годе мирно съвместно съществуване на хората в общество. И ред в обществото съответно. Конкретно, понеже питането ти произлиза от Тошковата тема: при много видове животни има кръвосмешение. За децата на партньорката от друг партньор не съм чула някой самец да се е загрижил. Може би с малки изключения, но в момента не се сещам със сигурност.
Тъй че да, повечето ограничения са ни наложени. Само че не непременно с НК и решетки, те са налагани много дълго време и в по-голямата си част са се сраснали вече с нас, та чак си вярваме, че винаги са били тук. А те не са.
И не, мъжете нямате по-голяма тъмна половина в сравнение с нас. Само че може би при нас светлата част отгоре е по-здраво закована, поради майчинските функции.



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: DarkSide]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано21.05.09 17:24



Яд те е, че не му излиза пяна на устата, като на теб ли?



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Aйшa]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано21.05.09 17:44



Май нагазихме до уши в шит. Ако се вярва на "Голият обяд" на Бъроуз, човек еякулира и като го обесят, пък това едва ли ще е доброволно. И в случая еякулирането сигурно не е във връзка с това сам ли се е обесил, или са го обесили





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aйшa ()
Публикувано21.05.09 17:46



Което значи, че ерекцията и еякулацията са въпреки вас?
До колко са контролируеми и доколко не?
В екстремна ситуация се знае и че човек пуска урина и изпражнения. Или пък повръща. Но по принцип това са овладяеми рефлекси - до един момент.
?



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Aйшa]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано21.05.09 17:50



Именно. Същият Бъроуз си умира да описва и такива неща. Ама и него си го бива, като се знае, че застрелял жена си, докато си играели на Вилхелм Тел



Ако си спомняш, двамата шемети, дето очакват Годо, също разсъждават дали ще им стане хубаво, ако се обесят, като е знайно, че ще получат ерекция при обесването. Ама тука сме съвсем оф, това си е съдебна медицина, баси



Тема знаеш линови [re: _Sheherezada_]  
Автор Obstinacy ()
Публикувано21.05.09 17:52



Преди малко те четох някъде другаде... само искам да вмъкна нещо: ти си много красив човек.



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aйшa ()
Публикувано21.05.09 17:53



Бъроуз е бил хомосексуалист и то от коравите, следователно не може да се приеме за меродавен.
Има връзка с темата ти, защото ако се признае, че нещо е извън контрола на някого, то тогава трудно може да му се търси вина и отговорност.
Попитах те също, как се установява, че един мъж е изнасилен?
Освен ако не е анално, кое е критерият?



Тема Re: знаеш линови [re: Obstinacy]  
Автор Aйшa ()
Публикувано21.05.09 17:55



И аз смятам така.



Тема Аманови [re: Aйшa]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано21.05.09 17:55



откъде да знам аз? Нямам си и понятие. Дай да проверим у Гуглето...



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: _Sheherezada_]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано21.05.09 17:56



Някой беше рекъл, че не може да се забрани на човек това, което той не си забрани сам.



Тема Re: Аманови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aйшa ()
Публикувано21.05.09 17:56



Сега няма, но ми е интересно, позамислих се покрай тези обсъждания.
Но ти все пак си задавал само въпроси в твоята тема.
Нямаш нито една версия, а пишеш интересно.
Виж сега, че доста хора май изтрещяха.
Дай нещо по-жизнеутвърждаващо





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.05.09 19:03



Като се подхванахте покрай тоя Тошко, та чак не се спряхте!


Четох цялата тема от самото начало и набирах на подхилвачите не по-малко от Далия и Айшето, но да пиша - няма сми, те писаха заради всички жени и майки под слънцето.
Тези питанки, дето ги задаваш, отдавна ме терзаят и не намирам отговор. От една страна, не слагам цялото мъжко войнство под подозрение, но на педофил/педофилка не знам какво искам да му направя, ако ми се изпречи! Напук на цялата ми миролюбива християнщина. Ето, котаракът от Варна остана разочарован, че нито една жена не го подкрепи в неговата история с момченцето и опипващата го чужда майка. Първо ми идваше да заявя, че ако някоя побъркана приложи този номер на моето момченце, лично ще и отвинтя главата. После започнах да се питам какво точно ще направя и какво ще постигна/оправя с един бесен скандал, побой, съдилища или дори от кротка проповед за моралните ценности в този живот. Ми тя, белята сторена. Всяка разправия или опит за призоваване към здрав разум спокойно може да мине през виновните уши... до следващото извращение.

Когато си изпълнител на заслужено наказание за извършено или дори замисляно престъпление срещу любовта и доброто, не оставаш чистичък и по-добър от извършителя. Номерът е дали ти стиска да поемеш върху себе си този товар и да нагазиш в лайната или да потопиш ръцете си в кръв, за да спреш/предотвратиш злото и дали ти стиска да живееш докато тъпчеш земята с това, което си сторил по необходимост или си пазиш ореолчето и крилцата неопетнени. Разликата между перверзната гадина и тебе може би е само тази, че гадината изпитва удоволствие от извършването на грях, а ти извършваш подобен грях спрямо него, плачейки. Светът може и да не забележи разликата.

На тебе стиска ли ти, ако чуеш писъци от необитаем строеж, да влезеш навътре и да треснеш с един винкел по главата изрода, който изнасилва дете?
Или ще отминеш, защото това не е твоя работа. Или ще го потупаш кротко по рамото и ще го помолиш да спре, след което ще му прочетеш кротко едно конско евангелие? При положение, че ако го млатнеш и го оставиш на място, вероятно те чака затвор и мангали с тунинговани уйове в затвора?

Много се газирахте срещу Айша и Далия, но в случая открихте стрелба по доблестните инквизитори. Тези, които плачат, докато режат глави.

Подпичкосващата се публика, хихикащите и Дарковите врясъци в и след оная тема няма да ги коментирам. Сеирджиите и търсещите изгода в нападението след кървавите гладиаторски борби са по-противни и от екзекутираното изчадие на арената.



Тема Не разбира сенови [re: Aйшa]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано21.05.09 19:26



Ако теб те вържат, примерно и те овлажнят - това ще означава ли доброволност?

Възбудата е комбинация от физически и психически дразнители, а не израз на свободна воля.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Не разбира сенови [re: Koм]  
Автор Aйшa ()
Публикувано21.05.09 19:29



Няма как да ме свършат против желанието ми.
Това и питам. Така ли е и при вас?



Тема Това е съмнителнонови [re: Aйшa]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано21.05.09 19:35



но е друг въпрос - аз говорех за възбуда, а не за оргазъм. Нас - на теория - могат да ни "свършат" въпреки желанието ни.

В този смисъл - това, че на Тошко му е станал, когато дребната се е показала гола е съвсем в реда на нещата. Ти обаче - май го прие за 3/4 извършено престъпление.

Не би било в реда на нещата да го използва това, дето му е станало.



И обратно на това, което ти мислиш - дори и след като ти стане е напълно нормално да се контролираш. Милиарди мъже го правят всеки ден по няколко пъти на ден.


________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Това е съмнителнонови [re: Koм]  
Автор Aйшa ()
Публикувано21.05.09 19:46



Значи ставането е неконтролируем безусловен рефлекс, който си тече въпреки вас?


... Къде са онези жени, които имат за комплимент ерекцията

Мисълта ми беше, ако във вагината на изнасилвачката има сперма, може ли да става дума, че мъжът е изнасилен.
Защото така излиза, че може да се измъкне и всеки изнасилвач: "ами тя ме изнасили".



Тема Франкъл. Виктор Франкъл.нови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано21.05.09 19:57



Мракът не се лекува с размишления, Тана.
Със Светлина се лекува.
И - с вътрешно спокойствие, кажи му още, ако искаш - вътрешна хармония.

Виктор Франкъл е имал подобни на твоите размишления, при това - бидейки в концентрационен лагер.
Прочети го, ако НАИСТИНА горните си думи ги написа със сърцето си:


Величието на Човешкия дух наистина изумява и оставя без дъх понякога (уви, обикновено след като тъмната страна на този дух е свършила доста).
Та, за мен - този светъл мъж е една от най-великите личности, раждани някога. Ако и да го няма по кръстословиците и ширпотребните конспекти.

Не мога да кажа, че изцяло приемам начина му на мислене, но - дълбоко го уважавам.

Към думите му, бих добавил само едно - с или без смисъл на живота - ти си тук и сега. И имаш ИЗБОР. Много избори, всъщност. Прави ги.
Пък и дребните неща - също.

Бас ловя, че ако ей сега в събота станеш по-рано, сложиш една слънчево-свежовъздухова-птичкопееща усмивка, па запретнеш ръкави и слезеш да поразчистиш около входа/блока/улицата - все някоя съседка ще сконе да помага.
Моите поне - слизат. Усмихни им се и на тях и почистете. Пък дори и да не слезе никой - какво от това. Така или иначе - имаш найважното - себе си и усмивката си.
Дори и Франкъл няма да ти трябва.

~*~

Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Aлиca.]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано21.05.09 20:03



айде, поредната отвинтвачка на глави и изпълнителка на наказания, абе спрете се най - после бе, баси





Тема Re: Това е съмнителнонови [re: Aйшa]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано21.05.09 20:06



Ами - понякога - да, разбира се - тече си въпреки нас.

Естествено - ако се стремиш да го подтиснеш - ще успееш, ама това иска доста повече концентрация от това да ти стане.
Ако една изнасилвачка му приложи физически дразнители - съвсем не виждам как ще стане.

Изнасилване, извършено от жени е много голяма рядкост. Първо - жената не е толкова физически силна, че да си наложи волята и второ - от какъв зор да го прави, като може просто да си го поиска и ще го получи.

Което не оправдава женската педофилия ни най-малко. Дали на някой са му свалени гащите насила или нежно - няма никакво значение. То и педофилията при мъжете често не е съпроводена с физическа принуда.


________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема "Братя Карамазови", глава "Великият Инквизитор"нови [re: Aлиca.]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано21.05.09 20:34



"Тези, които плачат, докато режат глави." - интересно и дълбоко нещо каза и ми припомни за един велик Човек и още по-велик Инквизитор.

Страхът от наказание не предпазва човек от Мрака в него. Ама грам.
Страхът го избавя - "от великата грижа и страшните сегашни мъки на личното и свободно решение".

Няма доблестни инквизитори, мила.

За всички, които имат 30ина минути и са със спокойна глава:



Благодаря ти, че ме накара да си го спомня.

"Аз напуснах гордите и се върнах при смирените, за щастие на тези смирени. Това, което ти говоря, ще се сбъдне и нашето царство ще се съгради. Повтарям ти, още утре ти ще видиш това послушно стадо, което по пър­вия мой знак ще се хвърли да притиква горящите въгле­ни към твоята клада, на която ще те изгоря, защото си дошъл да ни пречиш. Защото, ако е имало някой, който да е заслужил най-много от всички нашата клада, това си ти. Утре ще те изгоря."

~*~

Тема Тао, Айша - вместо да губите време с гугъл -нови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано21.05.09 20:45



що не се поразровите във общите филми на Деми Мур и Майкъл Дъглас, м?
Току-виж си припомните нещо, че даже и по кината го даваха.

Иманно тази тема, как жена може да изнасили мъж, е разработена (доволно добре) и не оставя ама никакви съмнения, дали и как може.
Ако и да е филм.

~*~


Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: DarkSide]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.05.09 21:01



Едва ли ще отрежа нечия глава действително, ако детето ми се прибере отнякъде ужасено, изплашено и отвратено от възрастен, на когото е имало доверие.
Но, вярвай ми, ако можех да се върна назад във времето, чак до невинната си детска възраст, нЕкои Велики "добродушковци" биха пищяли от ужас. Крушката /на реакциите/ винаги си има болезнено изживяна опашка, Дарки. Искрено ти пожелавам да не стават инфекции с децата ти. Или поне ти да не разбираш за тях. Аз на близките си съм спестила някои работи, за което не съжалявам и до днес.

Жените в клуба не ви пестят вероятности, за което не мога да ги осъждам.



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: DarkSide]  
Автор Lana_6 (...)
Публикувано21.05.09 21:05



Ти пък спри да врещиш, и то неща, които очевидно не можеш да схванеш.



Тема Еsse homo!нови [re: _Sheherezada_]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано21.05.09 21:10



"Мъжете нямате по-голяма тъмна половина в сравнение с нас. Само че може би при нас светлата част отгоре е по-здраво закована, поради майчинските функции."

Много красив, но и уви - прекалено лесен отговор, за да би бил верен.

Защото тогава изникват интересни други въпроси - защо жените, които са майки, са способни и причиняват Зло, че и го правят в изобилие?

Не е в думите ти Отговора, мила.

Прави ли ти впечатление, че цивилизацията иззе от физическото насилие, но придаде МНОГО към далеч по-ефирните му форми.

Което отприщи жените и им даде средства, които в природата те никога не са имали. Интересно би било, да видим, как еволюира женското Зло, вярно - не е толкова зашеметяващо присъствено, не е толкова остро, колкото мъжкото, което продължава да си гравитира около първичните си сексуално-физическите аспекти.

Но за сметка на това то просмуква и пропива.

Никоя ли от вас не е била свидетел, как офисна матрона вади бавно, методично и със студена наслада душата на някое младо колежче (ако и да не е вече дете, по смисъла на НК)?

Или насладата, с която някоя девойка пуска клевета и инрига?

Кои са по-завистливи, кои са по-отмъстителни, кои са по-търпеливи в чакането си за най-удобния за реванш момент?

Коя отрова в по-лоша - бързата и острата или - бавната и мъчителната?

Пътят на Мъжа и Пътят на Жената са различни.
Злото на Мъжа и Злото на Жената - също.
Както и Доброто, и Светлината им.
Че дори и Глупостта им.

От последната - всички демонстрирахме доста, в последните 3-4 дни.

И никой не демонстрира нещо съвсем простичко - че не е важно да си по-добър от другия, но - да си по-добър от себе си.

Хора сме.
Жени и Мъже.
Мъже и Жени.



~*~

Тема Re: "Братя Карамазови", глава "Великият Инквизитор"нови [re: dePhil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.05.09 21:22



Знаех си, че все някой ще направи аналогия точно с този откъс от този роман.
И на мен ми изплува в ума, докато пишех думата Инквизитор.

Слез по-надълбоко от достоевските наслоявания, ако можеш. Май писах вече точно това:

Няма доблестни инквизитори
Но има екзекутори по необходимост. Някой, който се прежалва да се нацапа, когато всички други праведни възмутени се гнусят. Някой, който се прощава с доблестта завинаги и доброволно поема към пустинята. Жертвеният козел.

Между другото, към днешна дата и Альоша, и Иван Карамазови са ми много измислени герои, обслужващи по-скоро шизофренния вътрешен диалог на създателя си. Ако тръгнеш да пускаш кръв, в този роман ще прокърви със все човешки хемоглобин по-скоро Дмитрий.



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Aлиca.]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано21.05.09 22:19



На тебе стиска ли ти, ако чуеш писъци от необитаем строеж, да влезеш навътре и да треснеш с един винкел по главата изрода, който изнасилва дете?


Не става въпрос само за Дете...дори иза Жена не става въпрос...Става въпрос за Гражданско самосъзнание ...защото по същата логика можеш да видиш и как съвсем нормално без крясъци и писъци обират някой 60 годишен чичка ...

Въпроса е да направиш това което трябва---без да те е страх че някой ще извади нож да ти обяснява предимствата и недостатъците на намесата в Чужди разговори...




Преди две седмици--така една мацка си глътна езика в Тролея...около нея останахме само аз и още един пич и една-две жени---Всичко останало се направи на "Не съм оттука"...Мъжете просто се изпариха...При положение че Тролея беше ПРЕТЪПКАН в 17 и 30 на ректората ....ако не бях аз да и бръкна в гърлото и да и извадя езика на тая убавица--кой знае --сега може би щеше да на едно по-добро място...

Интересното е че една Мацка --моя много добра приятелка --като и разказах случката след няколко дена ---с непринудена искреност и учудена ме попита--"Добре де, как все на теб ти се случват подобни случки"....ами обяснимо е ---Просто Правя това което Трябва--Не подминавам , и не се правя на ударен---за последните Три-четири месеца това е третия случай--първия беше на трамвайната спирка на 9ката на пиротска и ботев ..втория на колелото на тролей 2-в Хаджи димитър---все хора Припаднали и лежащи на земята без никой да им обръща внимание..


така че --не подминавайте.........защото Всичко се пише у Бакалскио на Св. Петър

G.E.W.G.

Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор dalya_night (())
Публикувано21.05.09 23:15



с твое позволение и независимо, че може и да е нежелателно да се изкажа в темата ти , ще пиша какво мисля:

-любовта е философска категория, свързана с идеалистичните представи , а също и универсалното определение на човешката несвобода.
-на обществото му се струва, че живее в апокалипсиси , но със сигурност всички епохи са се отличавали с ескалация на едно или на друго. Въпрос на век-в единия революции , в другия чума , в третия великите географски открития , в четвъртия строежи на пирамиди , в петия рим се сгромолясва и т.н.
-човек действително е способен на абсолютно всичко-величия и гадости , само праговете ни са на различни височини поставени....
-човеците наистина стават ефективни бързи талантливи мислещи можещи разбиращи и организирани единствено и само под въздействие на принудата и различните и форми-дали закони , дали обществени очаквания и нетърпимости към нещо си , дали линч на площада , дали клади публични , дали с публично облъчване и промиване на мозъци -никой от любов не се е променил , не е поумнял , не е сътворил нещо крайно ценностно и световно значимо. Не знам защо е така , но болката е по добър архитект от любовта.
Човекът в любов е глупав сляп и самодоволен.
Добре е че мозъкът взема мерки в срок до 6---12 месеца и охлажда газираното...
-ако се върнеш в онази тема ще видиш , че първите ми въпроси към Тошко са по скоро познавателни, отколкото нападателни. Тошко обаче заложи на демонстрационното фръцкане и реши да си покаже големия насран червен гъз. И от там развоя, за който впрочем лично аз изобщо не съжалявам , дори за една своя буква , не дума...

И това изобщо не ме прави инквизитор


Общо взето хлевоустата риторика , при която никой да не е наясно каква ми е тезата на мен ми е неприсъща. Въпрос на доходи

Редактирано от dalya_night на 21.05.09 23:18.



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Galeon]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.05.09 23:20



За подобно иде реч и в случая. Седим си, удобно и безопасно пред мониторите и се подпичкосваме с некъв навлек, който описал безобразните си фантазии. С аргумента, че най-вероятно е пъпчив провокатор. Е, как преди да влезеш в строежа, готов за най-страшното, ще знаеш дали писъците са от изнасилване или от някой малък играещ си вагабонтин, който си е съборил две тухли-четворки върху крака? Как, ако не извадиш смелост да доближиш припадналия, берящ душа скитник, ще разбереш, че всъщност е получил инсулт, а не се е натряскал за пореден път?

В много случаи по клубовете влитат някъде и пишат истински истории и намерения хора, на които съвсем малко одобрение им трябва, за да им паднат задръжките и да действат. Поне в клуба, в който основно пиша, това се случва постоянно. В един момент, дори и във виртуална ситуация, просто трябва да заявиш позиция. Тук е още по-лесно, защото не ти вадят нож реално, нито ти удряш с траверсата по истински череп.

Така и не разбрах защо обидени девици от мъжки род и обезпокоени от медитацията си духовно извисени се разпищяха срещу адекватно реагиращите в оная тема, все едно са им съсипали маникюра.





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Aйшa]  
Автор Б.Ф. Mюнxayзeн ()
Публикувано21.05.09 23:23



ти не си ли чувала/чела за жени стигнали до оргазъм при изнасилване? и за последващото чувство за вина у тях и т.н...
сега кажи и че не си чула за жени които са се овлажнили при изнасилване, и съвсем ще ти повярвам.

та според теб , те били ли са наистина изнасилени?


и мен не могат да ме свършат ако не искам. не могат даже да ми го вдигнат. имам спечелени басове за това...

1 боклук мръсотия не прави - така мислиш ти и още 7 200 000 българи !!!


Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано22.05.09 00:06



В отговор на:

Така и не разбрах защо обидени девици от мъжки род и обезпокоени от медитацията си духовно извисени се разпищяха срещу адекватно реагиращите в оная тема, все едно са им съсипали маникюра.




Ами - по същата логика, по която ти реагираш, когато съвсем справедливо наречем някоя жена курва. Представи си какво ще стане ако наречем всички жени така.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема За козлите и хората...нови [re: Aлиca.]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 00:56



"ако можеш", казваш..


Дори и да мога да сляза, какъв е смисъла, след като ти и до Достоевски не стигаш?

Щото. след като установихме, че това с доблестните инквизитори са празни думи, дай да погледнем и към "екзекуторите по необходимост"?

Мила - де ги тези екзекутори, освен в гласовитото анонимие на дира?!

Нещо не забелязвам доблестната асоциация на българските "жени и майки" да излъчва хероични асасинки, дето да отървават обществото (и децата) от паплачта на света.

"Някой, който се прощава с доблестта завинаги и доброволно поема към пустинята. Жертвеният козел.
Ми супер - посочи 2-3 такива "жертвени козли"?
Опс! Грешка - "жертвени кози"

Пък ако верно има таквиз кози-екзекуторки, дай им посочим всичките обществено известни имена на мутри, бандити, насилници, корумпирани политици и пр. герои, чийто челен пример е много по-пагубен за децата на нацията, отколкото всички фоурмни чекита взети заедно?

Да навлизаме ли и в темата какво точно изпонажертваха нашите "жертвени кози" (сори, ако някой нещо - просто изпокзвам твоята формулировка и определения) в случая и кого/какво точно екзекутираха? Нищо и никой.

Приказки от под шипковия храст разказваш.

~*~

Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Koм]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 00:58



Уфф трябваше да й го напишеш още по-бавно.

~*~


Тема Да ти представя - Леонардо, Шекспир, Айнщайн.нови [re: dalya_night]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 01:24



Петрарка, Рафаело, Декарт.
Джон Ленън.

Да продължавам ли?
МНОГО са.

Че даже и Станчо Цеков - портиерът на входа ни, който написа и посвети за 40годишнината от сватбата си с Пенка Цекова една поема, в която имаше по почти половин страница за всяка една от тези години.

Дал...
Недей.

А и махни това с дохода - тъпо е.

~*~


Тема Не бенови [re: dalya_night]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано22.05.09 08:07



не те правя инквизитор.
Само твърдя и продължавам да твърдя: Има хиляди злини и злинки, ненаказуеми със закон. Никой не може да накаже гнусните помисли. Следващият път Тошко няма да си каже нищо, то ще си ври в главата му, а когато изкипи, злото ще е сторено и няма да се поправи с това, че го таковат в пандиза. Няма и данни Тошковците да са намалели под страх от пандиз. Няма и данни калиброването на гъза в пандиза да ги е направило по-добри. Може по-бързи, ефективни и прочия, но не и по-добри. Така че не се съгласявам с теб. Това с доходите не го разбирам, сори. Хлевоуста или не е реториката ми, тезата, виждам, отлично си разбрала. Само дето не си съгласна с нея. Ама кво да се прави





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: dalya_night]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано22.05.09 09:04



болката е по добър архитект от любовта

Може да е по-бърз и да работи с повече замах при изкопните работи.. ама по-добър... как ли пък не.

Просто нямаш нужните наблюдения, а противоположните са ти доста. И кво - нещо като е мнозинство, другото все едно го няма? Деебеш и демокрацията



И още нещо. Светът може да се чисти от гадости с кютек, но прогресира с обичане. Никой никога не е сътворил нещо наистина хубаво и важно с омраза и боксови ръкавици.

Редактирано от Бpeт на 22.05.09 10:28.



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: dalya_night]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано22.05.09 09:10



Въпрос на доходи

когато доходите са ти повече от акъла, започваш да си въобразяваш че си винаги и във всичко прав



Тема Пак Достоевски,нови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 10:21



но с носочване към друга класика - Престъпление и наказание.

Мисля, тове е доста дълбоко размишление точно върху твоите въпроси, а и отговорите са струва ми се също тъй актуални.



Тема А моята конотация е към Разколниколвитенови [re: Aлиca.]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 10:51



размишления за правото на еденици да раздават справедлиствост чрез проливане на кръв, ако е необходимо и оправдано от целта да изведат човечеството като цяло към по-добро.

Но дали със зло срещу злото може да се създаде нещо добро и светло?



Тема Re: За козлите и хората...нови [re: dePhil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.05.09 10:54



Постингът ти е много дълъг, а аз сричам бавно.



Изпита за анализ на Достоевски не го взех - има си хас тъпа женка да отбира от такава литература!

Статиите ти за Виктор Франкъл са интересни, чак си представих как е нахъсвал концлагеристите да поемат към газовите камери с бодра стъпка и с песен на уста.
Но в гадната тема, четейки "нашите жертвени кози", по-скоро си припомних за друг интересен нацистки експеримент /някой го беше споменал тук/ - този, в който са засичали за колко време ще полудеят жени, изолирани да чуват писъците и плача на бебетата си, без да имат достъп до тях... А после идва ред на благородния господин Франкъл да ги вади от лудостта.

Ей такива приказки ми идват наум в тази приказна тема.

Иначе си интересен и приятен за четене, има какво да научи от тебе човек, но доводите ти срещу "жертвените кози" в случая малко издишат. Защото ми идва някак си иезуитско и баш инквизиторско първо да засичате времето за полудяване, а после да търчите кой с розови хапченца, кой с усмирителни ризи и ледени душове към горките "кози".



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Koм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.05.09 10:59



Ами - по същата логика, по която ти реагираш, когато съвсем справедливо наречем някоя жена курва. Представи си какво ще стане ако наречем всички жени така.

Много кавалерско от твоя страна да припомниш, че наричайки някоя жена курва, в същото време нямаш нищо против да спиш с нея, дори да я харесваш.
Айшето не поясни ли същото относно шопарите?





Тема Re: Еsse homo!нови [re: dePhil]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано22.05.09 11:00



Очевидно не съм изразила ясно мисълта си, може би в края на деня набързичко не съм успяла и да я оформя, така че няма да споря с теб, но и не бих казала, че не съм права. По-скоро, ще дообясня, че съм визирала насилието и злото в най-явните му и общоприети форми, това, за което най-напред се сещаме, като се споменат тези думи - да удариш, да убиеш, ще се съгласиш ли с мен, че това вероятно са първичните прояви на зло? Жената би трябвало да е по-кротка и любяща, защото е призвана да отглежда нов живот с любов, малките същества се нуждаят от нежност и природата я е дала на майката, за да я ползва по предназначение.
Оттук нататък аз лично смятам, че е станало следното: мъжете все повече превземали властта и правели жените зависими, те пък на свой ред развили типичните женски оръжия на цивилизацията - някои нежни, други - точно тези, за които говориш. Жената ще ти направи интрига или ще ти извади душичката с памук, по простата причина, че няма как да ти забие ляво кроше, не за друго.
Сега да кажа и това, което ми е вечен лайтмотив: в днешно време нещата са много размити вече, има жени, дето ще ти размажат физиономията като стой та гледай, има и мъже интриганти. Тъй че всъщност говорим за отчасти минали работи. Да не говорим, че ако майчинството е било причина някога жената да получи дара на нежността и топлотата, то днес, за съжаление, то вече е женско занимание само между другото





Тема Re: знаеш линови [re: Obstinacy]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано22.05.09 11:02



Леко съм засрамена и леко любопитна какво си прочела ... но да не коментираме тук





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор wire live wide (хубава)
Публикувано22.05.09 11:03



Не може. Онождането е акт на любов





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано22.05.09 11:04



Съгласна. Но когато си забраняваш сам, причината е моралът и ценностната ти система. А те са плод на възпитанието, което си получил. Предполагам, че преди да се изяде прословутата ябълка, сме били способни на доста мерзости, при това без пристъпи на гузна съвест.



Тема Re: Еsse homo!нови [re: _Sheherezada_]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано22.05.09 11:05



по простата причина, че няма как да ти забие ляво кроше, не за друго.


Ама моля ти се. Каква е тая дискриминация?!

Възмутена съм до дън душа!

За ДеФил - "ессе", бе Чете се "екце". Сори за редакторската намеса, но тук все пак знаят, че съм куку на тема латински.



Тема Re: Еsse homo!нови [re: Бpeт]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано22.05.09 11:08



Кой ти се вижда дискриминиран?

Ако е жената, понеже я обявявам за физически слаба, веднага натъртвам, че по-долу съм казала, че става дума за един леко отминаващ период. Днес много жени могат да набиват крошета. И дали се лъжа, имам чувството, че те не ще да са от интригантките?



Тема Re: Еsse homo!нови [re: _Sheherezada_]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано22.05.09 11:13



Аа, не се лъжеш



Освен това има и крошета в преносен смисъл. Да не се бъркат с "вадене на душата с памук" - крошета са си. Те също са за предпочитане пред интригите.



Тема Re: Еsse homo!нови [re: _Sheherezada_]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 11:28



Съгласен съм.
Харесва ми това, което казваш, а и как го казваш - също.

И май полечка ще приключим с това, с което започна раздора -
различията не ни правят нито по-добри, нито по-лоши,
просто ни полагат различни пътечки към това, да сме Хора, не?



Лек ден!

~*~

Тема Нтц - Еsse!нови [re: Бpeт]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 11:34



Верно, че има и по-добри начини да кажеш "да бъдеш човек", ама щяхме да загубим и играта на думи, и трънените конотации, си мисля плахо аз?



Дай да измислим по-хубава фраза - какво по-хубаво от такива лежерни упражнения в петък?

~*~

Тема Re: Еsse homo!нови [re: dePhil]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано22.05.09 11:34



Абсолютно


Денят е прекрасен и дано за всички клубари бъде такъв



Тема Re: Нтц - Еsse!нови [re: dePhil]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано22.05.09 11:37



Аха, инфинитива си имал предвид



Лежерни упражнения, викаш, ама вчера решавах един приемен тест за след 7-ми клас и изгубих вяра във величието си в областта на синтаксиса

(останалите, не четете, знам, че ви облива скука, ваш си проблем)



Тема Re: Франкъл. Виктор Франкъл.нови [re: dePhil]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано22.05.09 11:48



Помниш ли, когато

те заподозрях, че Франкъл се е преродил в теб?

За Франкъл нямам какво да добавя - освен, че ме правиш щастлива, като го обичаш и ти - още една причина да те обичам, макар че си имам достатъчно.

Но искам да ти препоръчам едно друго четиво, което меко казано ме разтърси:



Това е може би най-дълбокият, проникновен, красив и истински анализ на мъжката същност, който някога съм чела - и всъщност косвено отговаря на доста от въпросите, които е задал авторът на темата. А най-прекрасното на книгата е, че просто търси (и намира) отговори, без да съди.

Имам я и в електронен вид на руски, ако някой се интересува, а не я открива на български.



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Бpeт]  
Автор dalya_night (())
Публикувано22.05.09 11:54



може и така да е
ето..писах "въпрос на доходи" като имах предвид от къде си черпя набглюденията-от работата , доходите ми са от работата , а те вкупом гледам решиха , че "въпрос на доходи" е израз на горделиво и себично възгордяване , демек че доходите ми дават право да говоря по този начин.
Еми на мен ми додея да се обясняваме....

продължавам да мисля че с обичане няма как да коригираш уродливото...



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: DarkSide]  
Автор dalya_night (())
Публикувано22.05.09 11:57



а ти вземи млъкни стига се туря все в разреваната половина от човечеството , как па веднъж не разбра някого какво е писал , то даже и по проценти от теория на вероятностите следваше 50:50 да улучваш на случаен принцип.

Единственото ми обяснение за това че все не си разбрал е , че причините са си някъде в теб , в начина по който общуваш и разбираш околните.
Отделно теб лично думата "доход" когато е определение към нечий чужд джоб те кара да настръхваш, ама ти си настръхваш по принцип и от неманищо де



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: dalya_night]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано22.05.09 11:57



Ох, Далке, последното ти изречение на гадна мисъл ме наведе - сетих се за разните болни деца, като тия в Могилино, колкото и да е ужасно, те са уродливи в буквалния смисъл. И с обич се опитват на крака да ги изправят, не само с лечение.
Разбирам, че аналогията е неуместна, но пък потвърждава колко гледни точки може да предизвика трудна в зародиша си тема.

Иначе, разбира се, съм привърженик на здравословния пердах във всичките му форми





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Бpeт]  
Автор dalya_night (())
Публикувано22.05.09 11:59



говоря за уродливото в душите-виж заглавния постинг , а не за инвалидите....



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: dalya_night]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано22.05.09 12:03



Естествено, че за това говориш. Но предлагам да го оставим само на 78, а не на 100 процента. Примерно. По-вярно ще е





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Бpeт]  
Автор dalya_night (())
Публикувано22.05.09 12:04



съгласих се още преди да си писала...



Тема Оооо - СУПЕР - мятай!нови [re: Лилит]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 12:05



На какъвто имаш - на такъв, езици четем всекакви!



~*~

Тема Re: А моята конотация е към Разколниколвитенови [re: sisita]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.05.09 12:10




Но дали със зло срещу злото може да се създаде нещо добро и светло?


В никакъв случай! Всъщност, Нюрнбергският процес е една голяма грешка.



А горкият Разколников, ако не беше останал вън от всяко обвинение, след като освиткал лихварката и глупавата и слугиня, щеше ли да достигне до просветление, доброволно поемайки към каторгата, при това с бонус - спасената от безрадостната си участ проститутка, която следва спасителя си, с което дава урок по милосърдие на четящите романа гимназисти.

Все пак, правдата тържествува, злата лихварка е постигната от възмездието, а за някаква безлична стара идиотка да се жали просто е скучно. Зер, има си запазено място в Царството небесно.



Тема Пример за "доблестна екзекуторка" чакам?нови [re: Aлиca.]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 12:12



Алиса,

да кажеш за Франкъл, че е "нахъсвал концлагеристите да поемат към газовите камери с бодра стъпка и с песен на уста" или да го имплицираш за намигащ, към люпещата пуканки аудитория, участник в нацистките експерименти, е на абсолютно същото културно и душевно ниво, на което е и примляскването на Тошко по "сливката" на доведената му дъщеря. Само дето е с различен поляритет.

А по темата, така е - нямам доводи срещу "жертвените кози" и "жертвените козли", Алиса. Нито имам доводи за тях. Просто защото тези "доблестни екзекутор(к)и" не съществуват другаде, освен в прекрасната страна Фантазия.
В реалния Живот ги няма. В нашия клуб - също ги няма.

И вместо гордо да се правиш на пич, дето не пада по гръб (признавам ти дар словото и общата култура), вземи наистина прочети малко - за/от Франкъл.
Верно, ще ти стане неудобно за някои твои думи, но си заслужава.

Най-интересното е, че знаеш, че не си права.
Защото, ако си, то тогава е прав и Файла, че всички българки сте недостойни курви, ще е прав и Чърчил, че всички българи сме "необразовано, нечистоплътно и незаслужаващо уважение и добра участ племе", ще е прав и Сталин, че "в името да унищожим 100хиляди врагове, жертвата на 3-4 хиляди невинни е цена, която бъдещото ни позволява да платим" и т.н. и т.н.

~*~


Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: dalya_night]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано22.05.09 12:13



по-полеко, че взе и от теория на вероятностите да разбираш





Тема Re: Пак Достоевски,нови [re: sisita]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 12:14



Че даже и Гор Видал



~*~

Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: DarkSide]  
Автор dalya_night (())
Публикувано22.05.09 12:15



м, така е


на фабриката за глухи йезуити на табелата виси твоята снимка....



Тема Re: Нтц - Еsse!нови [re: Бpeт]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 12:20



Бе ти си като матрьошките бре - все отваряш и все има още едно ниво!



Моите упражнения с латинския са на аматьорско ниво, така че - дори и с позагубена вяра, пак ше ме биеш.

На кой бяхме обещали (че даже и още по Коледа ) да цъкнем един хубав и поетичен превод на Карпе дием?

Сигурен съм, че ша тръшнем поетовете у земята! - Уонна плей?

~*~

Тема Re: А моята конотация е към Разколниколвитенови [re: Aлиca.]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 12:29



Хмм, да ти кажа аз съвсем не мисля, че пътя на просветлението непренно минава през каторгата. Последната е единствено и само възмездието на закона, обществено порицание, нищо повече. А, просветлението иде от вътре, като и истинското наказание.

Но, дай да не правим разбор на Достоевски, още по-малко пък по този начин.



Тема Re: Пак Достоевски,нови [re: dePhil]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 12:43



Или както го беше казал той (по памет) - това, което искаме да бъдем или е забранено или се променя според сезоните...



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор ^seashell^ (непознат)
Публикувано22.05.09 12:46



Любовта е хубаво нещо.Доста духовни учения ни призовават да се обичаме,но на практика това е трудно достижимо.Хубаво би било и Тошко да се научи да обича,но ето,че не може.За някои хора,любовта сама по себе си,е трудно достижима категория.Според мен има нещо,което би помогнало,не само в конкретния случай,а в един по-широк аспект и това е съвестта.Да си го кажем направо,че ако имаме съвест,не е нужно да играе тоягата на закона.Хубаво е да ги има законите,но не те да ни стопират нежелателните действия,а това да върши нашата собствена съвест.
Ако повечето хора на тази планета притежаваха съвест,може би като цяло,щяха да се избегнат доста усложнения,променящи огромен брой човешки съдби.



Тема Опс! Малък проблем -нови [re: sisita]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 12:47



споменаването на думата "сезон" ме вади от настроение за Достоевски и ме прехвърля на размисли за ягоди и шампанско.

Как мислиш - в Табако дали има?



~*~

Тема Може линови [re: dePhil]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 12:55



и сладолед, сметанов?



Тема Re: За козлите и хората...нови [re: Aлиca.]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано22.05.09 12:58



Извинявай, че се намесвам, но ако прочетеш тази книга на Франкъл (която Фил е препоръчал), много ще се засрамиш от това, което си написала тук за него.





Тема Re: Може линови [re: sisita]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 12:59



Всичкият.

~*~


Тема Re: Може линови [re: dePhil]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 13:02



Така вече ми харесва!





Тема Re: Пример за "доблестна екзекуторка" чакам?нови [re: dePhil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.05.09 13:11



Много лесно се подвеждаш по изказа, след като си вече предубеден.


Като прочетох внимателно, каквито линкове си дал, поне три пъти свалих забрадка на другаря Франкъл. И откъде следва, че да окуражиш, нахъсаш за среща със смъртта ближния си, да го вдъхновиш да да запее пред бесилото или газовата камера, е кофти описание? Оттам, че описано с тези думи, а не с поетичното "той им вдъхвал кураж и давал утешение", ти прозвучало непочтително?
Всъщност, не знам, може и от невежество да съм приписала и тази заслуга на човека, водена от предположението, че не е бил просто оцеляващ наблюдател в концлагера, а активно е използвал уменията си в помощ на хората, които са били пречупени или на ръба на пречупването.

или да го имплицираш за намигащ, към люпещата пуканки аудитория, участник в нацистките експерименти
Специално за твоя кумир писах съвсем друго - че неговият ред, разбирай, на неговата теория, идва и носи голяма полза на жертвите на нацистките психоексперименти, на душевно травмираните, след като ДРУГИ вече са нанесли травмата. А изречението в червено си е твоя груба интерпретация.

Посипвам си главата с пепел след тежките ти упреци и отивам в ъгъла да тренирам любов към педофилите и развратниците. Да не пропусна и изнасилвачите.

п.п. Пояснение:
Пуснах ти намек, че в темата на Тошко си навлече одеждите на чичко Франкъл чак, след като нациекспериментът беше свършил своето.
Не ме изненадва, че си трансформирал намека за твоето участие в камък, метнат директно по кумира ти - по-удобно е да приклекнеш, когато те целят, а когато камъкът улучи статуята зад теб, да обвиниш стрелеца във вандалщина. При това е в духа на настоящата тема.



Тема Re: Нтц - Еsse!нови [re: dePhil]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано22.05.09 13:31



Уай нот





Тема Re: Пример за "доблестна екзекуторка" чакам?нови [re: Aлиca.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано22.05.09 13:32



Алиса , Фил наш е способен човек
Той може да те убеди че е целесъобразно да си нарежеш вените в името на кауза за която си чула сефте днес на поне три места


Такъв ни е , молодец.
Твърде ми е литературен , яко тегли локумите , от хиляда кладенеца вода носи да бърка боята да боядиса хоризонта в резеда ,обаче любовта ми към него ме стиска за гушата да влизам в дискусията , пък и втора тема от 420 мнения-благодаря



Тема Re: А моята конотация е към Разколниколвитенови [re: sisita]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.05.09 13:46



Пътят на изкуплението минава през каторгата. А на Разколников просветлението му, доколкото си спомням, вървеше в следния ред: осъзнаване на греха - покаяние - действено покаяние чрез доброволно признаване на вината - приемане на наказанието като път към изкупване на греха и спасение.



Стига Достоевски, че ще ме върнат на втори поправителен заради него.



Тема Re: А моята конотация е към Разколниколвитенови [re: Aлиca.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано22.05.09 13:48



вие направо нямате връзка с друго освен литературата....
кво покаяние , хората са абонирани и в затворите имат повече приятели отколкото навън....
докато излезе и еле го пак е вътре-обикновенно за същото....
ма добре , пишете си





Тема Re: За козлите и хората...нови [re: Лилит]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.05.09 13:52



И сега ме е срам много от това, което съм написала за него. Толкова да ме впечатли и възхити биографията на този човек, а заради едното натриване на глупавия ми нос, да ме обвинят в подигравка.



Отивам да си изгледам пак "Животът е прекрасен" - там поне има чувство за хумор.



Тема Re: Пример за "доблестна екзекуторка" чакам?нови [re: dalya_night]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.05.09 14:07



Тестерът - "инквизитор" - кой ще се закачи за Иван Карамазов - аха, ясно, интуицията не ме е подвела, свърши работа.



Майстор на перото е Фил, а аз обичам литературата, но не отказвам бахура.



Тема Re: Пример за "доблестна екзекуторка" чакам?нови [re: Aлиca.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано22.05.09 14:12



фил може да убие, софтли килинг , тва е нещо като литературен пилинг , той обича купешките англицизми , , аз подозирам че той е изтрепал динозаврите с литературно четене преди 65 милиона години.....
добре че акулите тогава са се гмурнали надълбокото , та са оцелели....





Тема Re: А моята конотация е към Разколниколвитенови [re: dalya_night]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.05.09 14:13



Оммммкаме си за нирвана, бре. Зер, Тошко не ни е в къщите, пък и от клуба зачезна. Дали чете и си води записки в момента?





Тема Re: А моята конотация е към Разколниколвитенови [re: Aлиca.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано22.05.09 14:16



тошко може и ченге да е , провокаторл , и вече да им търси по айпи адресите координатите





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: wire live wide]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано22.05.09 14:29



Всякога ли? даже и когато те любят тунинговани мангали в дранголника?





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Aлиca.]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано22.05.09 14:33



със сигурност ще го прасна с винкел въпреки тунингованите уйове после. Само това няма да попречи на други нещастници да вършат същите гадости с деца, когато наблизо няма никой да ги спре.



Тема Re: Пример за "доблестна екзекуторка" чакам?нови [re: Aлиca.]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано22.05.09 14:39



Не знам за тоя Франкъл, ама продължавам да смятам, че именно липсата на любов и адекватно възпитание е направила тошко на тошко и това от тунинговани хуеве в затвора няма да се оправи.



Тема Re: А моята конотация е към Разколниколвитенови [re: dalya_night]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано22.05.09 14:58



Доходи му е майката


Ма нали знаеш. Където се оттегли докторът, пристига попът



Тема Много думи, малко примери :-Рнови [re: Aлиca.]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 15:18



А аз продължавам пример за "доблестна екзекуторка" да си чакам чинно?

Иначе - ясно е, какво не би искала да кажеш, както е ясно и защо не би (ако и да се подразбра друго).

Франкъл не ми е кумир, нито Достоевски ми е.
Просто са два големи ума и две дълбоки и противоречиви души, които, всеки по своему и със своите си изводи, са подхождали и към смисъла на живота, и към същността на вината, и към греховността на човек и дали и как тя може да бъде ... лекувана.

Може. И при това и при двамата - пътят не минава през думичката "насилие", нито предполага фигурата на "доблестния екзекутор".

Нюансът на дискусията ни е, че МНОГО хора са били променяни с добро, примерите там са изобилни - почни с Исус, та свърши с Майка Тереза (че и Макаренко, ако искаш). Но нещо не виждам Торкемада, Хитлер и Бин Ладен да са променили някой и нещо към по-добро?

Затова те и тормозя за пример, чрез който да оличностиш своята теза от въображаемото, във възможното?

~*~


Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aйшa ()
Публикувано22.05.09 15:31



Само либидото и инстинктът за самосъхранение ли ни правят човеци?


Всъщност, те са тези, които ни уподобяват на животните.
Като че ли единствената човешка дейност, на коуто не може да се посочи аналог у животните, е творчеството, изкуството.



Тема Де да беше така! :)нови [re: dalya_night]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 15:45



Защо ме намесваш пък мен?!



Не беше ли ти, дето изпозачеркна един куп имена от живота?
В смисъл, ако си права - всички те (Леонардо, Шекспир, Айнщайн и пр.) не би следвало да са съществували и творили.
Но те са.

Аз с какво участвам във формулирането на твоята теза, или във факта на тяхното съществуване?

Иначе - мерси за добрите думи де!

И си права - 420мнения не са нужни.
И едно ще свърши работа, ако е добре премислено

~*~

Тема Ми, Далнови [re: dalya_night]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 15:56



те връзките са си съвсем реални.
А, ето и ти ги потвърждаваш - с лошо никой никого не е поправил към по-добро.



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано22.05.09 18:17



Това е друга тема, но една от основните причини жената да е курва, е че някой иска да спи с нея.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Много думи, малко примери :-Рнови [re: dePhil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.05.09 09:20



О, извинявай, мислех, че вече съм освободена от класната стая.
Въпросът, който мен пък ме мъчи, е как да предотвратиш престъпление, преди да е извършено? Хубаво си пишем за Исус и майка Тереза, не е като никой да не е чувал за тях, но защо така продължават да се случват ужасни неща? А?

Пример: при зачестилите напоследък отвличания за откуп кое ще подейства повече на похитителите? Една масова пропаганда как това е лошо и не бива или да тикнат поне една банда в строг тъмничен затвор? Пък после, нека сме милосърдни, вместо натопорчените мангали да им зачислим по една Сюзан Сарандън /в ролята на монахинята от "Осъдения на смърт идва"/. Само че как мислиш, дали на бандягите ще им накривиш шапката, преди да са ги тикнали зад решетките, ако знаят, че най-страшното, което ги чака, е тесничка килия, гадна храна и една добра женица, която ще се погрижи за просветлението на душите им?
Или знанието, че ги чака разпран по всички правила на средновековната инквизиция задник? Или куршум в главата при полицейска акция?

В потвърждение на далкиното становище, че сопата е по-голям стимул за прилично поведение е едно интервю с полицейски инспектор - специалист по отвличанията, което гледах наскоро. Ами каза си го в прав текст човекът: при предишната вълна от подобни престъпления имало един случай при освобождаване на заложници, при който единият от похитителите бил случайно /или не/ застрелян. И отвличанията изведнъж спрели за няколко години. Сега като сме много хуманни и се пазим и с пръст да пипнем даже арестувания вече престъпник, той оценява ли жеста?
Е, сигурно полицаят, който е застрелял онзи похитител и се е изявил като екзекутор трябва да бъде заклеймен като убиец, защото си е правел кефа, стреляйки? Това, неговото не е доблест в никакъв случай. И той се изживява като велик правораздавател със сигурност, и изобщо не се измъчва за това, че е отнел човешки живот, за да спре престъпление?
Хайде направо да сложим в казана всички, които дори вдигнат ръка срещу престъпник или му кажат лоша дума. Защото не са нито доблестни, нито по-различни от престъпника.

Излиза, че ако попаднеш на изнасилване, ще потупаш кротко по рамото барабата и ще го помолиш като приключи да ти отдели половин час, ако му е удобно, за да си поговорите за спасението на душата му.

На теория всички искаме да сме добри и чисти и ако може, да не си цапаме ръчичките. Аз изтръпвам само при мисълта, че ще забия топлийка в чужда човешка плът, но за разлика от теб моля Господа да ми даде сили да замахна с винкела, ако бъда поставена в ситуация, където единственият начин да спра насилие, е да употребя сила. Щом толкова те дразни фразата "доблестна екзекуторка", вземам си думите назад. Нека бъде "презряна садистка".



Тема Re: Пример за "доблестна екзекуторка" чакам?нови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.05.09 09:54



Писах вече до Фил, да не се повтарям.





Тема Уау!.. Алиса - ти удари дъното и закопа надолу...нови [re: Aлиca.]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано24.05.09 12:58



И цели 500 думи есе, наместо 1 прост пример, в две изречения?
"презряна садистка" казваш - добре, нека да бъде таква. Къде е - дай пример?

Докато го сътворяваш - нека погледнем към по-интересната чест от думите ти (ако и това да беше съвсем не по темата).

“Въпросът, който мен пък ме мъчи, е как да предотвратиш престъпление, преди да е извършено?”

Ако за теб това е философски въпрос, Алиса, за мен това е съществена част от професията ми.
Престъпление се предотвратява с три неща - с правила, с преценка и с Добро.
Без Добро цялата конструкция не работи, без нея - катализираш и репликираш проблемите и си създаваш нови.

Изметта на обществото са няколко процента.
Тръгнеш ли да си мислиш, че можеш с подхода си към тези няколко процента да подхождаш към цялостната система хора - си обречен. Независимо от имагинерните краткосрочни "успехи" и кухи образи на ред и хармония - изграждаш аморална (безсъвестна и безстойностна), самоизяждаща се система. Сталин успя да създаде "свръхдържава" изградена на този принцип - къде е сега тя и какво цари в нея?

И преди да изръсиш някоя нова кататонична глупост в посока "разпран по всички правила на средновековната инквизиция задник? Или куршум в главата при полицейска акция", помисли върху следното - в Швеция никой никому не пори задника в затвора, нито го убиват в престъпници в униформи. Каква е престъпността в Швеция, каква е престъпността в България, дето тръшкащите се, в пристъпи на самоповярвали си бяс, в защита на дечица и дом женички прокламират "око за око, зъб за зъб" + разпиране на задници + показни екзекуции + псувни и закани + сляпа уравниловка + обиди кък всичко под един знаменател.

Простени бъдете, защото не знаете какво искате, нито имате мъдростта да го разберете.
Жаждата за разпрани задници и куршуми в главите ви превръща в същите животни, като Тошко. Че дори и по-отвратителни, защото той е първичен и самозатворен, а вие искате това да бъде обществената норма.
И репликирате зло, болка и мизерия със същото сляпо балканско късогледство, с което от векове по нашите земи си вадим един другиму душите.

Чакам примера за "презряна садистка", лейди Алиса.

~*~


Тема Re: Уау!.. Алиса - ти удари дъното и закопа надолу...нови [re: dePhil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.05.09 15:33



Е, ти току-що даде пример за "презряна садистка", макар и в клубен вариант.



Написах много дълъг отговор, после изтрих всичко. Не ми се продължава този диалог, не ми се обяснява повече. Приемам, че си прав, зачислявай ме в списъка на клубните кози и да приключваме.

Приятен ден ти пожелавам.

Приказката под шипковия храст за Швеция ще ми я разкажеш друг път. Като едно ограничено българче, което не може да си проветри синусите от миризмата на нашенското, ще я чета в захлас. Обещавам.



Тема Re: Уау!.. Алиса - ти удари дъното и закопа надолу...нови [re: Aлиca.]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано25.05.09 10:04



Беше много тъпо и манипулативно нагласен примерът с това как ще изчакам изнасилвача да свърши, а после кротко ще го поучавам и ще си говорим за вечните ценности. Много манипулативно беше представена и работата на джелатина като гражданска доблест и смелост, която му коства безсънни нощи. Лицемерният мухльо, дето проповядва добро, не може наистина да спре престъпление, но може да спре един отчаян човек да стане престъпник, или да накара престъпника да спре да е престъпник. И това може и живота му да коства. Ама не става така, ще кажеш. Само с насилие. Ей ся оня ден четох, че амнистирали затворници. Вярваш ли, че след толкова прокламираното ръгане с тунинговани уйове в затвора, те са станали ангелчета? Или смяташ, че и кастрация и евтаназия трябват? Спокойно ли ти става? Съмнявам се.
Хай желая ти и аз приятен ден.



Тема игра плътно в центъранови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано25.05.09 10:45



пълно неразбирателство във философския спор между двете мисловни школи:
АДА (Айша, Далия, Алиса) - хората са изначално лоши и само с лошо можем временно да ги вкараме в правия път
ФТБ (Фил, Тана Боамбо) - хората са изначално добри и трябва да им се даде шанс да осъзнаят грешките си



Тема Греданови [re: DarkSide]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано25.05.09 10:58



Хората са изначално лоши, но освен с лошо можем да опитаме и с добро, и то докато е време, преди злото да е сторено.

Виж, ако беше така, че само с лошо става, щяхме и личните си спорове да решаваме с юмрук и тояга, а нямаше да се мъчим да се разберем. Нямаше да си говорим даже, щеше да става много просто. Трепеш тоя, дето ти пречи, и продължаваш. както казва Бичето "или че те бием, или че те ебем"





Тема Re: Греданови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано25.05.09 11:16



един изначално лош човек само ще ти се израдва на доброто и ще те прасне изотзад в момента, в който се обърнеш да направиш добро на следващия ... нали си чувал лафа, че доброто никога не остава ненаказано



Тема И кво?нови [re: DarkSide]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано25.05.09 11:21



Нищо ново, случва се непрекъснато





Тема Re: И кво?нови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано25.05.09 11:30



А какво ще кажеш за мотото в началото на тази повест?





Тема Re: Много думи, малко примери :-Рнови [re: Aлиca.]  
Автор Aйшa ()
Публикувано25.05.09 14:21



Алиска, тук се опитвате да говорите малко като в български филм - българският кинематографист в желанието си да покаже на света колко надълбоко философски, и изобщо всячески великански е нагазил в екзистенциалния космос, и как ей сега ще и каже на публиката толкова много и така ще и писнат ушите, че веднага ще му даде пълния букет Оскари, всъщност някъде по трасето губи човещината и пивкостта на разказа, изобщо забравя да ни разкаже своята история така, както го правят големите режисьори - простичко, проникновено, без централноселски патос


И понеже тук става дума за "вечните" теми на вината, изкуплението, справедливостта, покаянието и всичко, за което българските режисьори много искат да снимат, но все не успяват, а ти споменаваш един стар чуждоземски филм, искам да ти препоръчам друг, съвсем нов, който съм сигурна, че много ще ти хареса.



Казва се и е на Клинт Истуд. Гледай го на всяка цена

ПП. Пиша до теб, защото съм сигурна, че ще ме разбереш и няма да ми повръщаш в скута остатъци от недосмлени мои цитати и прочие неща, които човек не обича да преживява баш понеделнишки.





Тема Re: Много думи, малко примери :-Рнови [re: Aйшa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано25.05.09 16:26



Вече го гледах, благодаря.


Ама дядо ти Клинт Истууд на колко лазарника е като го прави тоя филм?



Тема Re: Много думи, малко примери :-Рнови [re: Aлиca.]  
Автор Aйшa ()
Публикувано25.05.09 16:36



Заради правенето ли? Той като че ли на която и да било възраст няма боклучав филм и всички до един (или поне тези, които съм гледала), касаят точно темата за истинското мъжество.
Хареса ли ти?



Тема Re: Много думи, малко примери :-Рнови [re: Aйшa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано25.05.09 16:59



Не само. Той не е и от бъбривите, а това винаги ме впечатлява повече в един творец, отколкото орнаменти, финтифлюшки, загадки и загатнати неща повече, отколкото човешкото възприятие е в състояние за храносмели от раз.
Преди да изгледам този филм, гледах друг нов филм - Seven Pounds на Габриел Мукино, с Уил Смит в главната роля. Пак с подобно послание... но преразказът издиша точно защото се губи в едни самоцелно търсени ефекти. Ако си го гледала, ще разбереш какво имам предвид. Да не звуча сега в предишния си стил "их, колко съм умна, колко знам".



Малко след като ти писах, ровнах в гуглето и попаднах на за филма на Истууд. Предишните му филми само са маркирани с по една-две думи, но доста точно според мен.

Филмът не просто ми хареса, много ми хареса.



Тема Re: Много думи, малко примери :-Рнови [re: Aлиca.]  
Автор Aйшa ()
Публикувано25.05.09 18:53



Да, голям творец. Заслужава да го наричаш човек... и мъж


Ще го копирам тук, защото е много хубаво написано, а иначе не се отваря без регистрация.
Пък си е и съвсем по темата.


<<Един мъжки тест - ако финалът на "Гран Торино" ви просълзява, значи сте в отбора. Казвам ви го като човек, чиято аларма в телефона е "Добрият, лошият и злият"... Клинт Истууд е направил 29-ия си режисьорски и 57-ия си актьорски филм като равносметка-завещание на нещата, на които вярва в киното и прощален автограф за феновете, които отгледа през годините. Каза го за "Ню Йорк таймс" в края на миналата година: "Няма много роли за 78-годишни. Сигурно не е лошо да играеш и иконом, но не е за мене. По-добре да остана само зад камерата."
Прощалният кадър идва след най-изненадващия финален дуел във филм на Истууд, а той разбира от финални дуели още от времето на "За шепа долари" (1964) при Серджо Леоне. Статичен план, камерата е високо над крайбрежен път, самотна кола се отдалечава към хоризонта и океанския залез, самият Клинт пее (или по-скоро нашепва в дрезгав речитатив) думите от песента с името на филма (за по-изкушените: So tenderly your story is/nothing more than what you see /or what you've done or will become/standing strong do you belong/in your skin...). За тези, които не знаят - вън от пищовите Истууд е и джазов пианист и композитор (наскоро направи документалния Piano Blues за хората от жанра, които обича), негова е болезнената биография на Чарли Паркър "Птица" (1988), стигнала българските екрани във време, когато силовите му филми не се допускаха тук. А не се допускаха, защото в тях оръжието на Клинт най-често бранеше обикновената, човешка страна на американската мечта - да си себе си, да си свободен, да си срещу собствената си полицейска бюрокрация, така както си срещу патологичния сериен убиец, застрашаващ общността отвън ("Мръсният Хари", 1971).

Както се полага на малък градски уестърн, "Гран Торино" е за простите важни неща – тези, за които си струва да се живее; тези, за които си струва да се умре. Както и в джаза, Истууд държи основната тема (непреклонният силен мъж, изправящ се саможертвено за кауза), но вниманието му е към вариациите над нея, даващи живот на историята и плът на чувствата. В тях става дума за цената на насилието, за дълга на по-силния пред слабите и невинните, за куража да срещнеш греховете от миналото си. В "Гран Торино" Уолт Ковалски Истууд е и с грубия език и кодовете за добро и зло от Мръсния Хари, и с житейската съдба на Бил Мъни от "Непростимо" (1992, първият му "Оскар" за режисура, никога не е удостояван като актьор). Скорошен вдовец с жена светица, старомоден моралист и стоик, настръхнал с недоверие към новото време, готов да извади карабината си на ветеран от Корея срещу всеки, който влезе в територията му. И не само в моравата пред дома му в детройтското предградие, където е единственият останал бял сред източните пришълци, а най-вече във вътрешните рубежи на горд самотник.
Както в "Момиче за милиони" (2004), Истууд и тук изглежда не на място и извън времето си, скаран е със семейството си и отчужден от своя бог, спори с него през местния свещеник. Изкуплението му минава през защита на уязвимото добро, залагайки себе си. При Леоне нуждаещите се бяха невинни максикански влюбени; в "Бледият ездач" (1985) - беззащитни миньори; в "Непростимо" - поругани проститутки; в "Момиче за милиони" - повярвалата му млада боксьорка в кома. В "Гран Торино" е шарената група на азиатските му съседи. Те виждат във високия беловлас мъж, готов да извади пушката си в тяхна защита, богоподобна фигура, наричат го в лицето "бели дяволе". Важна част от мисията му при тях е превеждането с житейски пример на останало без баща момче до готов за живота мъж (вече сме го виждали в "Съвършен свят" (1993), но там бащинската фигура беше оставена на Кевин Костнър). Както винаги при Истууд, финалните морални жестове са важни колкото и решителните изстрели, във филмите за "Мръсния Хари" и "Непростимо" жестовете бяха на възмездие, в "Момиче за милиони" до убийството се стигаше от милосърдие, сега то е акт на разкаяние. Така Клинт оставя есенцията на собствения си мит - ангел хранител за добрите и праведните, наказващ дявол за грешните и понякога за себе си.

Примерът на "Гран Торино" е в чист вид и стилово, изчерпват го две думи - директност и естественост. Както сам Истууд казва в текста на песента - "с нежност към историята, не повече от това, което се вижда..." Лаконизма на стила Истууд дължи на работата си в телевизията - седем години в уестърн сериите Rowdy (1957 - 1964), преди Серджо Леоне да го вземе в лятната пауза между два сезона за Мъжа без име в "За шепа долари" (хонорарът и той е "шепа" - $15 000). Познава се по подвижната камера и вклиняването й в епицентъра на действието, долните гледни точки в решителните моменти, вниманието не към оръжието, а към ефекта от него. Другия ефект вече го изяснихме - той е извисяващ и влиза под кожата завинаги. >>



Тема Пфу! Клинт Истууд - мъжка свиня,като всички други!нови [re: Aйшa]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано26.05.09 00:44



Хубав филм, хубав текст, жалко, че не ги намерихте преди седмица.



Впрочем, нелош начин, да не ти повръщат в скута, е да не се изхождаш на масата.

~*~

Тема Re: Уау!.. Алиса - ти удари дъното и закопа надолу...нови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.05.09 08:46



Да ме прощаваш, но темата ти си е манипулативна и с привкус на наказателна акция срещу провинилите се невъзпитани клубарки.И поднесена като неделна проповед, както си му е редът.



Като изваждаш оръжие от един вид, не се оплаквай, че ти излизат с подобно.

Въпросът ми беше много простичък: като дойде ред да действаш в разрез с пацифизма си, ще действаш ли или ще си пазиш принципите?

А това, че ми лепиш етикета "привърженик на насилието", е само за твое удобство. Къде ме запрати при привържениците на кастрацията и евтаназията? И от какъв зор? Не можеш да защитиш принципите си без да очерниш опонента ли?



Тема Re: Пфу! Клинт Истууд - мъжка свиня,като всички други!нови [re: dePhil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано26.05.09 08:56



Хубав филм, хубав текст, жалко, че не ги намерихте преди седмица.

Кофти назидателен капак, много свали гарда накрая.



Извинявай, но не можах да се въздържа да го отбележа.



Тема Не храчи на масатанови [re: dePhil]  
Автор Aйшa ()
Публикувано26.05.09 11:07



О, няма! Вече ще следвам примера на Ментора и само ще попръдвам изискано по терлици





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Poшko (куче в чекмедже)
Публикувано26.05.09 11:22



Ей, че хубаво ... така ми се иска да погледнеш назад в историята ...
отношението към секса или т.нар. онождане.
Какви са били сексуалните порядки в Рим, Египет, Степните племена ... по късно как се развива ...
Това кеото се надявам да видиш е, че отношението към секса се определя от обществото ... дори сега е позволено многоженството. Дали някой те пребива със сопи ако спиш с комшийката ... да има си обществени норми и порядки, които се налагат от самото общество (или от потребността на идивида да бъде част от такова и това го кара да се подчинява на догмите в това общество) което си има изградени правила и оргън който да съблюдава спазването им, има си и орган който да наказва провинилите се ...
Религията ... няма да коментирам, че ще се наложи да Богохулствам
Никой на никого с нищо не е длъжен.
Много често когато хората обичат считат, че и другите са длъжни да им отвръщат със същото ... но това не е така ... любовта бидейки егоистична ни кара да мислим така ...
Спиращите механизми у хората правещи недопустимите неща не същеествува. За съжаление сме така устроени, че сами да намираме оправдание за постъпките си - дори най-гнусните ... иначе трябва всички да скочим прз прозореца ... защото всички иаме грешни мисли (най-малкото).
За това си мисля, че хората бидейки първо егоисти - после всичко останало трябва да се научим да уважаваме - другите и тяхното право на избор.





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Poшko]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано26.05.09 11:36



Много често когато хората обичат считат, че и другите са длъжни да им отвръщат със същото ... но това не е така ... любовта бидейки егоистична ни кара да мислим така ...

За това си мисля, че хората бидейки първо егоисти - после всичко останало трябва да се научим да уважаваме - другите и тяхното право на избор. ...

Мечтая да мога да гравирам ето тези мисли в мозъците на хората, тъй като те не желаят сами и продължават да се въртят в омагьосаният кръг на неудовлетворението.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: paзбиpaм]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано26.05.09 11:55



Мечтая да мога да гравирам ето тези мисли в мозъците на хората, тъй като те не желаят сами и продължават да се въртят в омагьосаният кръг на неудовлетворението.

Интересно какво ти дава самоувереност да решаваш какво е добро за другите ... най-вероятно това че си идеална, решила си всички собствени проблеми и вече се чудиш какво да правиш



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: DarkSide]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано26.05.09 12:07



Говори си, Дарки, не ми пречиш, даже вятър не ми правиш.

Теб вече и кучетата те научиха какъв си.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: paзбиpaм]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано26.05.09 12:31



когато истината е болезнена, веднага свине, кучета и прочие добитък влиза в употреба





Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: DarkSide]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано26.05.09 13:26



Готов си да се направиш на тъп и неразбрал само и само да кажеш нещо и да си отгоре.

Пробвай да видим какво ще стане, ако спреш да търсиш врага с партиен, тоест, клубен билет.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.