Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 22.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Пак Достоевски,нови [re: sisita]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 12:14



Че даже и Гор Видал



~*~

Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: DarkSide]  
Автор dalya_night (())
Публикувано22.05.09 12:15



м, така е


на фабриката за глухи йезуити на табелата виси твоята снимка....



Тема Re: Нтц - Еsse!нови [re: Бpeт]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 12:20



Бе ти си като матрьошките бре - все отваряш и все има още едно ниво!



Моите упражнения с латинския са на аматьорско ниво, така че - дори и с позагубена вяра, пак ше ме биеш.

На кой бяхме обещали (че даже и още по Коледа ) да цъкнем един хубав и поетичен превод на Карпе дием?

Сигурен съм, че ша тръшнем поетовете у земята! - Уонна плей?

~*~

Тема Re: А моята конотация е към Разколниколвитенови [re: Aлиca.]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 12:29



Хмм, да ти кажа аз съвсем не мисля, че пътя на просветлението непренно минава през каторгата. Последната е единствено и само възмездието на закона, обществено порицание, нищо повече. А, просветлението иде от вътре, като и истинското наказание.

Но, дай да не правим разбор на Достоевски, още по-малко пък по този начин.



Тема Re: Пак Достоевски,нови [re: dePhil]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 12:43



Или както го беше казал той (по памет) - това, което искаме да бъдем или е забранено или се променя според сезоните...



Тема Re: Не баш съвсем офнови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор ^seashell^ (непознат)
Публикувано22.05.09 12:46



Любовта е хубаво нещо.Доста духовни учения ни призовават да се обичаме,но на практика това е трудно достижимо.Хубаво би било и Тошко да се научи да обича,но ето,че не може.За някои хора,любовта сама по себе си,е трудно достижима категория.Според мен има нещо,което би помогнало,не само в конкретния случай,а в един по-широк аспект и това е съвестта.Да си го кажем направо,че ако имаме съвест,не е нужно да играе тоягата на закона.Хубаво е да ги има законите,но не те да ни стопират нежелателните действия,а това да върши нашата собствена съвест.
Ако повечето хора на тази планета притежаваха съвест,може би като цяло,щяха да се избегнат доста усложнения,променящи огромен брой човешки съдби.



Тема Опс! Малък проблем -нови [re: sisita]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 12:47



споменаването на думата "сезон" ме вади от настроение за Достоевски и ме прехвърля на размисли за ягоди и шампанско.

Как мислиш - в Табако дали има?



~*~

Тема Може линови [re: dePhil]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 12:55



и сладолед, сметанов?



Тема Re: За козлите и хората...нови [re: Aлиca.]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано22.05.09 12:58



Извинявай, че се намесвам, но ако прочетеш тази книга на Франкъл (която Фил е препоръчал), много ще се засрамиш от това, което си написала тук за него.





Тема Re: Може линови [re: sisita]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 12:59



Всичкият.

~*~



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.