Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 21.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Да ти представя - Леонардо, Шекспир, Айнщайн. [re: dalya_night]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 01:24



Петрарка, Рафаело, Декарт.
Джон Ленън.

Да продължавам ли?
МНОГО са.

Че даже и Станчо Цеков - портиерът на входа ни, който написа и посвети за 40годишнината от сватбата си с Пенка Цекова една поема, в която имаше по почти половин страница за всяка една от тези години.

Дал...
Недей.

А и махни това с дохода - тъпо е.

~*~


Тема Не бе [re: dalya_night]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано22.05.09 08:07



не те правя инквизитор.
Само твърдя и продължавам да твърдя: Има хиляди злини и злинки, ненаказуеми със закон. Никой не може да накаже гнусните помисли. Следващият път Тошко няма да си каже нищо, то ще си ври в главата му, а когато изкипи, злото ще е сторено и няма да се поправи с това, че го таковат в пандиза. Няма и данни Тошковците да са намалели под страх от пандиз. Няма и данни калиброването на гъза в пандиза да ги е направило по-добри. Може по-бързи, ефективни и прочия, но не и по-добри. Така че не се съгласявам с теб. Това с доходите не го разбирам, сори. Хлевоуста или не е реториката ми, тезата, виждам, отлично си разбрала. Само дето не си съгласна с нея. Ама кво да се прави





Тема Re: Не баш съвсем оф [re: dalya_night]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано22.05.09 09:04



болката е по добър архитект от любовта

Може да е по-бърз и да работи с повече замах при изкопните работи.. ама по-добър... как ли пък не.

Просто нямаш нужните наблюдения, а противоположните са ти доста. И кво - нещо като е мнозинство, другото все едно го няма? Деебеш и демокрацията



И още нещо. Светът може да се чисти от гадости с кютек, но прогресира с обичане. Никой никога не е сътворил нещо наистина хубаво и важно с омраза и боксови ръкавици.

Редактирано от Бpeт на 22.05.09 10:28.



Тема Re: Не баш съвсем оф [re: dalya_night]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано22.05.09 09:10



Въпрос на доходи

когато доходите са ти повече от акъла, започваш да си въобразяваш че си винаги и във всичко прав



Тема Пак Достоевски, [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 10:21



но с носочване към друга класика - Престъпление и наказание.

Мисля, тове е доста дълбоко размишление точно върху твоите въпроси, а и отговорите са струва ми се също тъй актуални.



Тема А моята конотация е към Разколниколвите [re: Aлиca.]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано22.05.09 10:51



размишления за правото на еденици да раздават справедлиствост чрез проливане на кръв, ако е необходимо и оправдано от целта да изведат човечеството като цяло към по-добро.

Но дали със зло срещу злото може да се създаде нещо добро и светло?



Тема Re: За козлите и хората... [re: dePhil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.05.09 10:54



Постингът ти е много дълъг, а аз сричам бавно.



Изпита за анализ на Достоевски не го взех - има си хас тъпа женка да отбира от такава литература!

Статиите ти за Виктор Франкъл са интересни, чак си представих как е нахъсвал концлагеристите да поемат към газовите камери с бодра стъпка и с песен на уста.
Но в гадната тема, четейки "нашите жертвени кози", по-скоро си припомних за друг интересен нацистки експеримент /някой го беше споменал тук/ - този, в който са засичали за колко време ще полудеят жени, изолирани да чуват писъците и плача на бебетата си, без да имат достъп до тях... А после идва ред на благородния господин Франкъл да ги вади от лудостта.

Ей такива приказки ми идват наум в тази приказна тема.

Иначе си интересен и приятен за четене, има какво да научи от тебе човек, но доводите ти срещу "жертвените кози" в случая малко издишат. Защото ми идва някак си иезуитско и баш инквизиторско първо да засичате времето за полудяване, а после да търчите кой с розови хапченца, кой с усмирителни ризи и ледени душове към горките "кози".



Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Koм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.05.09 10:59



Ами - по същата логика, по която ти реагираш, когато съвсем справедливо наречем някоя жена курва. Представи си какво ще стане ако наречем всички жени така.

Много кавалерско от твоя страна да припомниш, че наричайки някоя жена курва, в същото време нямаш нищо против да спиш с нея, дори да я харесваш.
Айшето не поясни ли същото относно шопарите?





Тема Re: Еsse homo! [re: dePhil]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано22.05.09 11:00



Очевидно не съм изразила ясно мисълта си, може би в края на деня набързичко не съм успяла и да я оформя, така че няма да споря с теб, но и не бих казала, че не съм права. По-скоро, ще дообясня, че съм визирала насилието и злото в най-явните му и общоприети форми, това, за което най-напред се сещаме, като се споменат тези думи - да удариш, да убиеш, ще се съгласиш ли с мен, че това вероятно са първичните прояви на зло? Жената би трябвало да е по-кротка и любяща, защото е призвана да отглежда нов живот с любов, малките същества се нуждаят от нежност и природата я е дала на майката, за да я ползва по предназначение.
Оттук нататък аз лично смятам, че е станало следното: мъжете все повече превземали властта и правели жените зависими, те пък на свой ред развили типичните женски оръжия на цивилизацията - някои нежни, други - точно тези, за които говориш. Жената ще ти направи интрига или ще ти извади душичката с памук, по простата причина, че няма как да ти забие ляво кроше, не за друго.
Сега да кажа и това, което ми е вечен лайтмотив: в днешно време нещата са много размити вече, има жени, дето ще ти размажат физиономията като стой та гледай, има и мъже интриганти. Тъй че всъщност говорим за отчасти минали работи. Да не говорим, че ако майчинството е било причина някога жената да получи дара на нежността и топлотата, то днес, за съжаление, то вече е женско занимание само между другото





Тема Re: знаеш ли [re: Obstinacy]  
Автор _Sheherezada_ (ухание)
Публикувано22.05.09 11:02



Леко съм засрамена и леко любопитна какво си прочела ... но да не коментираме тук






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.