Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 17.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Не баш съвсем оф [re: DarkSide]  
Автор Lana_6 (...)
Публикувано21.05.09 21:05



Ти пък спри да врещиш, и то неща, които очевидно не можеш да схванеш.



Тема Еsse homo! [re: _Sheherezada_]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано21.05.09 21:10



"Мъжете нямате по-голяма тъмна половина в сравнение с нас. Само че може би при нас светлата част отгоре е по-здраво закована, поради майчинските функции."

Много красив, но и уви - прекалено лесен отговор, за да би бил верен.

Защото тогава изникват интересни други въпроси - защо жените, които са майки, са способни и причиняват Зло, че и го правят в изобилие?

Не е в думите ти Отговора, мила.

Прави ли ти впечатление, че цивилизацията иззе от физическото насилие, но придаде МНОГО към далеч по-ефирните му форми.

Което отприщи жените и им даде средства, които в природата те никога не са имали. Интересно би било, да видим, как еволюира женското Зло, вярно - не е толкова зашеметяващо присъствено, не е толкова остро, колкото мъжкото, което продължава да си гравитира около първичните си сексуално-физическите аспекти.

Но за сметка на това то просмуква и пропива.

Никоя ли от вас не е била свидетел, как офисна матрона вади бавно, методично и със студена наслада душата на някое младо колежче (ако и да не е вече дете, по смисъла на НК)?

Или насладата, с която някоя девойка пуска клевета и инрига?

Кои са по-завистливи, кои са по-отмъстителни, кои са по-търпеливи в чакането си за най-удобния за реванш момент?

Коя отрова в по-лоша - бързата и острата или - бавната и мъчителната?

Пътят на Мъжа и Пътят на Жената са различни.
Злото на Мъжа и Злото на Жената - също.
Както и Доброто, и Светлината им.
Че дори и Глупостта им.

От последната - всички демонстрирахме доста, в последните 3-4 дни.

И никой не демонстрира нещо съвсем простичко - че не е важно да си по-добър от другия, но - да си по-добър от себе си.

Хора сме.
Жени и Мъже.
Мъже и Жени.



~*~

Тема Re: "Братя Карамазови", глава "Великият Инквизитор" [re: dePhil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.05.09 21:22



Знаех си, че все някой ще направи аналогия точно с този откъс от този роман.
И на мен ми изплува в ума, докато пишех думата Инквизитор.

Слез по-надълбоко от достоевските наслоявания, ако можеш. Май писах вече точно това:

Няма доблестни инквизитори
Но има екзекутори по необходимост. Някой, който се прежалва да се нацапа, когато всички други праведни възмутени се гнусят. Някой, който се прощава с доблестта завинаги и доброволно поема към пустинята. Жертвеният козел.

Между другото, към днешна дата и Альоша, и Иван Карамазови са ми много измислени герои, обслужващи по-скоро шизофренния вътрешен диалог на създателя си. Ако тръгнеш да пускаш кръв, в този роман ще прокърви със все човешки хемоглобин по-скоро Дмитрий.



Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Aлиca.]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано21.05.09 22:19



На тебе стиска ли ти, ако чуеш писъци от необитаем строеж, да влезеш навътре и да треснеш с един винкел по главата изрода, който изнасилва дете?


Не става въпрос само за Дете...дори иза Жена не става въпрос...Става въпрос за Гражданско самосъзнание ...защото по същата логика можеш да видиш и как съвсем нормално без крясъци и писъци обират някой 60 годишен чичка ...

Въпроса е да направиш това което трябва---без да те е страх че някой ще извади нож да ти обяснява предимствата и недостатъците на намесата в Чужди разговори...




Преди две седмици--така една мацка си глътна езика в Тролея...около нея останахме само аз и още един пич и една-две жени---Всичко останало се направи на "Не съм оттука"...Мъжете просто се изпариха...При положение че Тролея беше ПРЕТЪПКАН в 17 и 30 на ректората ....ако не бях аз да и бръкна в гърлото и да и извадя езика на тая убавица--кой знае --сега може би щеше да на едно по-добро място...

Интересното е че една Мацка --моя много добра приятелка --като и разказах случката след няколко дена ---с непринудена искреност и учудена ме попита--"Добре де, как все на теб ти се случват подобни случки"....ами обяснимо е ---Просто Правя това което Трябва--Не подминавам , и не се правя на ударен---за последните Три-четири месеца това е третия случай--първия беше на трамвайната спирка на 9ката на пиротска и ботев ..втория на колелото на тролей 2-в Хаджи димитър---все хора Припаднали и лежащи на земята без никой да им обръща внимание..


така че --не подминавайте.........защото Всичко се пише у Бакалскио на Св. Петър

G.E.W.G.

Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор dalya_night (())
Публикувано21.05.09 23:15



с твое позволение и независимо, че може и да е нежелателно да се изкажа в темата ти , ще пиша какво мисля:

-любовта е философска категория, свързана с идеалистичните представи , а също и универсалното определение на човешката несвобода.
-на обществото му се струва, че живее в апокалипсиси , но със сигурност всички епохи са се отличавали с ескалация на едно или на друго. Въпрос на век-в единия революции , в другия чума , в третия великите географски открития , в четвъртия строежи на пирамиди , в петия рим се сгромолясва и т.н.
-човек действително е способен на абсолютно всичко-величия и гадости , само праговете ни са на различни височини поставени....
-човеците наистина стават ефективни бързи талантливи мислещи можещи разбиращи и организирани единствено и само под въздействие на принудата и различните и форми-дали закони , дали обществени очаквания и нетърпимости към нещо си , дали линч на площада , дали клади публични , дали с публично облъчване и промиване на мозъци -никой от любов не се е променил , не е поумнял , не е сътворил нещо крайно ценностно и световно значимо. Не знам защо е така , но болката е по добър архитект от любовта.
Човекът в любов е глупав сляп и самодоволен.
Добре е че мозъкът взема мерки в срок до 6---12 месеца и охлажда газираното...
-ако се върнеш в онази тема ще видиш , че първите ми въпроси към Тошко са по скоро познавателни, отколкото нападателни. Тошко обаче заложи на демонстрационното фръцкане и реши да си покаже големия насран червен гъз. И от там развоя, за който впрочем лично аз изобщо не съжалявам , дори за една своя буква , не дума...

И това изобщо не ме прави инквизитор


Общо взето хлевоустата риторика , при която никой да не е наясно каква ми е тезата на мен ми е неприсъща. Въпрос на доходи

Редактирано от dalya_night на 21.05.09 23:18.



Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Galeon]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.05.09 23:20



За подобно иде реч и в случая. Седим си, удобно и безопасно пред мониторите и се подпичкосваме с некъв навлек, който описал безобразните си фантазии. С аргумента, че най-вероятно е пъпчив провокатор. Е, как преди да влезеш в строежа, готов за най-страшното, ще знаеш дали писъците са от изнасилване или от някой малък играещ си вагабонтин, който си е съборил две тухли-четворки върху крака? Как, ако не извадиш смелост да доближиш припадналия, берящ душа скитник, ще разбереш, че всъщност е получил инсулт, а не се е натряскал за пореден път?

В много случаи по клубовете влитат някъде и пишат истински истории и намерения хора, на които съвсем малко одобрение им трябва, за да им паднат задръжките и да действат. Поне в клуба, в който основно пиша, това се случва постоянно. В един момент, дори и във виртуална ситуация, просто трябва да заявиш позиция. Тук е още по-лесно, защото не ти вадят нож реално, нито ти удряш с траверсата по истински череп.

Така и не разбрах защо обидени девици от мъжки род и обезпокоени от медитацията си духовно извисени се разпищяха срещу адекватно реагиращите в оная тема, все едно са им съсипали маникюра.





Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Aйшa]  
Автор Б.Ф. Mюнxayзeн ()
Публикувано21.05.09 23:23



ти не си ли чувала/чела за жени стигнали до оргазъм при изнасилване? и за последващото чувство за вина у тях и т.н...
сега кажи и че не си чула за жени които са се овлажнили при изнасилване, и съвсем ще ти повярвам.

та според теб , те били ли са наистина изнасилени?


и мен не могат да ме свършат ако не искам. не могат даже да ми го вдигнат. имам спечелени басове за това...

1 боклук мръсотия не прави - така мислиш ти и още 7 200 000 българи !!!


Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Aлиca.]  
Автор Koм (стар клубар)
Публикувано22.05.09 00:06



В отговор на:

Така и не разбрах защо обидени девици от мъжки род и обезпокоени от медитацията си духовно извисени се разпищяха срещу адекватно реагиращите в оная тема, все едно са им съсипали маникюра.




Ами - по същата логика, по която ти реагираш, когато съвсем справедливо наречем някоя жена курва. Представи си какво ще стане ако наречем всички жени така.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема За козлите и хората... [re: Aлиca.]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 00:56



"ако можеш", казваш..


Дори и да мога да сляза, какъв е смисъла, след като ти и до Достоевски не стигаш?

Щото. след като установихме, че това с доблестните инквизитори са празни думи, дай да погледнем и към "екзекуторите по необходимост"?

Мила - де ги тези екзекутори, освен в гласовитото анонимие на дира?!

Нещо не забелязвам доблестната асоциация на българските "жени и майки" да излъчва хероични асасинки, дето да отървават обществото (и децата) от паплачта на света.

"Някой, който се прощава с доблестта завинаги и доброволно поема към пустинята. Жертвеният козел.
Ми супер - посочи 2-3 такива "жертвени козли"?
Опс! Грешка - "жертвени кози"

Пък ако верно има таквиз кози-екзекуторки, дай им посочим всичките обществено известни имена на мутри, бандити, насилници, корумпирани политици и пр. герои, чийто челен пример е много по-пагубен за децата на нацията, отколкото всички фоурмни чекита взети заедно?

Да навлизаме ли и в темата какво точно изпонажертваха нашите "жертвени кози" (сори, ако някой нещо - просто изпокзвам твоята формулировка и определения) в случая и кого/какво точно екзекутираха? Нищо и никой.

Приказки от под шипковия храст разказваш.

~*~

Тема Re: Не баш съвсем оф [re: Koм]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано22.05.09 00:58



Уфф трябваше да й го напишеш още по-бавно.

~*~



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.