Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:08 22.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Много думи, малко примери :-Рнови [re: dePhil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.05.09 09:20



О, извинявай, мислех, че вече съм освободена от класната стая.
Въпросът, който мен пък ме мъчи, е как да предотвратиш престъпление, преди да е извършено? Хубаво си пишем за Исус и майка Тереза, не е като никой да не е чувал за тях, но защо така продължават да се случват ужасни неща? А?

Пример: при зачестилите напоследък отвличания за откуп кое ще подейства повече на похитителите? Една масова пропаганда как това е лошо и не бива или да тикнат поне една банда в строг тъмничен затвор? Пък после, нека сме милосърдни, вместо натопорчените мангали да им зачислим по една Сюзан Сарандън /в ролята на монахинята от "Осъдения на смърт идва"/. Само че как мислиш, дали на бандягите ще им накривиш шапката, преди да са ги тикнали зад решетките, ако знаят, че най-страшното, което ги чака, е тесничка килия, гадна храна и една добра женица, която ще се погрижи за просветлението на душите им?
Или знанието, че ги чака разпран по всички правила на средновековната инквизиция задник? Или куршум в главата при полицейска акция?

В потвърждение на далкиното становище, че сопата е по-голям стимул за прилично поведение е едно интервю с полицейски инспектор - специалист по отвличанията, което гледах наскоро. Ами каза си го в прав текст човекът: при предишната вълна от подобни престъпления имало един случай при освобождаване на заложници, при който единият от похитителите бил случайно /или не/ застрелян. И отвличанията изведнъж спрели за няколко години. Сега като сме много хуманни и се пазим и с пръст да пипнем даже арестувания вече престъпник, той оценява ли жеста?
Е, сигурно полицаят, който е застрелял онзи похитител и се е изявил като екзекутор трябва да бъде заклеймен като убиец, защото си е правел кефа, стреляйки? Това, неговото не е доблест в никакъв случай. И той се изживява като велик правораздавател със сигурност, и изобщо не се измъчва за това, че е отнел човешки живот, за да спре престъпление?
Хайде направо да сложим в казана всички, които дори вдигнат ръка срещу престъпник или му кажат лоша дума. Защото не са нито доблестни, нито по-различни от престъпника.

Излиза, че ако попаднеш на изнасилване, ще потупаш кротко по рамото барабата и ще го помолиш като приключи да ти отдели половин час, ако му е удобно, за да си поговорите за спасението на душата му.

На теория всички искаме да сме добри и чисти и ако може, да не си цапаме ръчичките. Аз изтръпвам само при мисълта, че ще забия топлийка в чужда човешка плът, но за разлика от теб моля Господа да ми даде сили да замахна с винкела, ако бъда поставена в ситуация, където единственият начин да спра насилие, е да употребя сила. Щом толкова те дразни фразата "доблестна екзекуторка", вземам си думите назад. Нека бъде "презряна садистка".



Тема Re: Пример за "доблестна екзекуторка" чакам?нови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.05.09 09:54



Писах вече до Фил, да не се повтарям.





Тема Уау!.. Алиса - ти удари дъното и закопа надолу...нови [re: Aлиca.]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано24.05.09 12:58



И цели 500 думи есе, наместо 1 прост пример, в две изречения?
"презряна садистка" казваш - добре, нека да бъде таква. Къде е - дай пример?

Докато го сътворяваш - нека погледнем към по-интересната чест от думите ти (ако и това да беше съвсем не по темата).

“Въпросът, който мен пък ме мъчи, е как да предотвратиш престъпление, преди да е извършено?”

Ако за теб това е философски въпрос, Алиса, за мен това е съществена част от професията ми.
Престъпление се предотвратява с три неща - с правила, с преценка и с Добро.
Без Добро цялата конструкция не работи, без нея - катализираш и репликираш проблемите и си създаваш нови.

Изметта на обществото са няколко процента.
Тръгнеш ли да си мислиш, че можеш с подхода си към тези няколко процента да подхождаш към цялостната система хора - си обречен. Независимо от имагинерните краткосрочни "успехи" и кухи образи на ред и хармония - изграждаш аморална (безсъвестна и безстойностна), самоизяждаща се система. Сталин успя да създаде "свръхдържава" изградена на този принцип - къде е сега тя и какво цари в нея?

И преди да изръсиш някоя нова кататонична глупост в посока "разпран по всички правила на средновековната инквизиция задник? Или куршум в главата при полицейска акция", помисли върху следното - в Швеция никой никому не пори задника в затвора, нито го убиват в престъпници в униформи. Каква е престъпността в Швеция, каква е престъпността в България, дето тръшкащите се, в пристъпи на самоповярвали си бяс, в защита на дечица и дом женички прокламират "око за око, зъб за зъб" + разпиране на задници + показни екзекуции + псувни и закани + сляпа уравниловка + обиди кък всичко под един знаменател.

Простени бъдете, защото не знаете какво искате, нито имате мъдростта да го разберете.
Жаждата за разпрани задници и куршуми в главите ви превръща в същите животни, като Тошко. Че дори и по-отвратителни, защото той е първичен и самозатворен, а вие искате това да бъде обществената норма.
И репликирате зло, болка и мизерия със същото сляпо балканско късогледство, с което от векове по нашите земи си вадим един другиму душите.

Чакам примера за "презряна садистка", лейди Алиса.

~*~


Тема Re: Уау!.. Алиса - ти удари дъното и закопа надолу...нови [re: dePhil]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.05.09 15:33



Е, ти току-що даде пример за "презряна садистка", макар и в клубен вариант.



Написах много дълъг отговор, после изтрих всичко. Не ми се продължава този диалог, не ми се обяснява повече. Приемам, че си прав, зачислявай ме в списъка на клубните кози и да приключваме.

Приятен ден ти пожелавам.

Приказката под шипковия храст за Швеция ще ми я разкажеш друг път. Като едно ограничено българче, което не може да си проветри синусите от миризмата на нашенското, ще я чета в захлас. Обещавам.



Тема Re: Уау!.. Алиса - ти удари дъното и закопа надолу...нови [re: Aлиca.]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано25.05.09 10:04



Беше много тъпо и манипулативно нагласен примерът с това как ще изчакам изнасилвача да свърши, а после кротко ще го поучавам и ще си говорим за вечните ценности. Много манипулативно беше представена и работата на джелатина като гражданска доблест и смелост, която му коства безсънни нощи. Лицемерният мухльо, дето проповядва добро, не може наистина да спре престъпление, но може да спре един отчаян човек да стане престъпник, или да накара престъпника да спре да е престъпник. И това може и живота му да коства. Ама не става така, ще кажеш. Само с насилие. Ей ся оня ден четох, че амнистирали затворници. Вярваш ли, че след толкова прокламираното ръгане с тунинговани уйове в затвора, те са станали ангелчета? Или смяташ, че и кастрация и евтаназия трябват? Спокойно ли ти става? Съмнявам се.
Хай желая ти и аз приятен ден.



Тема игра плътно в центъранови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано25.05.09 10:45



пълно неразбирателство във философския спор между двете мисловни школи:
АДА (Айша, Далия, Алиса) - хората са изначално лоши и само с лошо можем временно да ги вкараме в правия път
ФТБ (Фил, Тана Боамбо) - хората са изначално добри и трябва да им се даде шанс да осъзнаят грешките си



Тема Греданови [re: DarkSide]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано25.05.09 10:58



Хората са изначално лоши, но освен с лошо можем да опитаме и с добро, и то докато е време, преди злото да е сторено.

Виж, ако беше така, че само с лошо става, щяхме и личните си спорове да решаваме с юмрук и тояга, а нямаше да се мъчим да се разберем. Нямаше да си говорим даже, щеше да става много просто. Трепеш тоя, дето ти пречи, и продължаваш. както казва Бичето "или че те бием, или че те ебем"





Тема Re: Греданови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано25.05.09 11:16



един изначално лош човек само ще ти се израдва на доброто и ще те прасне изотзад в момента, в който се обърнеш да направиш добро на следващия ... нали си чувал лафа, че доброто никога не остава ненаказано



Тема И кво?нови [re: DarkSide]  
Автор Taнa Бoaмбo (нерез-педофил)
Публикувано25.05.09 11:21



Нищо ново, случва се непрекъснато





Тема Re: И кво?нови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано25.05.09 11:30



А какво ще кажеш за мотото в началото на тази повест?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.