Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 27.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема вижте какво има на първанови  
Автор Taнa Бoaмбo (калиман биля)
Публикувано30.01.09 10:12





Редактирано от Taнa Бoaмбo на 30.01.09 10:22.



Тема Ми - юруш на русите синеоки арийчета! :)нови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано30.01.09 10:32



Сега сериозно - не виждам нищо лошо.

От една страна- лично аз бих имал много повече доверие в донорския контрол в Дания, отколкото в припечелващи от донорство бг-безработни (без да специфицирам етнос).

От друга - освежаването на генофонда е добре за всяка една нация.

~*~


Тема Re: вижте какво има на първанови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Mapkиз дьo пpaз (дърт развратник)
Публикувано30.01.09 10:39



Ми кат не плащат, кво искаш? Поне едно ебане гратис да осигуряваха





Тема Re: вижте какво има на първанови [re: Taнa Бoaмбo]  
Автор Фpeди (evil)
Публикувано30.01.09 13:09



Може... и съм убеден, че ако и у нас се плащаха същите пари за семедаряване, каквито се плащат в ЕС, и ако се прилагаше сериозна цедка, нямаше да има никакви проблеми желаещите да станат семедарители да минат на физически, здравни и психически тестове.
За мерси обаче нещата са си съвсем нормални.

И само за сведение знаеш ли колко се заплаща при кръводаряване?

Тя има официална държавна цена - 40,50 лева на банка. Толкова получават платените кръводарители. Те са хора с редки кръвни групи, които предварително са изследвани за болести и стават донори по няколко пъти годишно. Останалите дарители се водят безвъзмездни и получават по един пакет с русенско варено, шоколад, вафли и калорични напитки на стойност 8 лева.

А същото нещо на черно знаеш ли колко струва?

Докато има подобни разлики в стандартите, ще има и подобни проблеми.

И като съм почнал темата за кръвта нека припомня, че последните няколко години поне 2-3 пъти в ГЗС се пускат теми за търсене на А1 отрицателна (това е една от най-редките кръвни групи), като в един от случаите искаха четири банки, като поне три от тях да са А1-. При положение, че пазарлъците на Клокотница започват от 400-500... при положение, че масово разпространената група сред циганите (пред кръводаряването висят основно цигани) е В, колко щеше да струва на търсещите да си платят на черно три банки А1-?

И това е при платени здравни осигуровки на този, който се нуждаеше тогава от операция.

пп. Извинявай, ако това е осиране на темата ти.





Тема хехе, Фреди, когато...нови [re: Фpeди]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано30.01.09 13:42



едно време се плащаше за спермодарителство (началото на 80-те), знаеш ли кои бяха редовните донори?

Най-големите боклуци сред колегите ми в СУ. Да не говорим, че повечето отиваха да дарят с жесток махмурлук, щото са останали без пари след поредния запой.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.


Тема За кръвтанови [re: Фpeди]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано30.01.09 13:49



И аз миналата година потърсих помощ в клуба точно за тази рядка група.
Намериха се дарители. Не от този клуб, де, но, все пак, от дира.

Както и да е. И аз и жена ми ходим 2-3 пъти годишно да даряваме кръв. Безплатно. Аз съм от най-популярната група В+, но жена ми я викат по телефона, понякога и посред нощите, защото е с рядко срещана в Бг кръвна група и Rh фактор.

Е, кво?! Яхваме колата и отиваме в болницата, от която са се обадили. Тя дарява, аз съм и шофьорът.


В този клуб преобладаващо сте млади и здрави. Защо не пробвате да дарявате кръв веднъж годишно, да речем?


Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Редактирано от ABe на 30.01.09 13:53.



Тема Re: За кръвтанови [re: ABe]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано30.01.09 13:56



Аз съм от най-популярната група В+,

Не мисля, че е най-популярната. Тук разправят, че преимуществено циганска била. И аз съм от нея, де. Тя била групата на Казанова, някъде четох.


Ми с тези близо 5 диоптъра не мога да кръводарявам.

Люпя семки на седмото небе.

Тема Re: хехе, Фреди, когато...нови [re: ABe]  
Автор Фpeди (evil)
Публикувано30.01.09 13:57



Ми дай тогава, като има дефицит в този бизнес, да създадем една българска фирма, която да организира семедаряване. Цените ни ще са високи, комисионните ни ще са солени, но за сметка на това ще спестим от транспортни разходи, защото все пак докарването на спермата при свръхниски температури от Дания до България струва пари.





Тема Re: За кръвтанови [re: ABe]  
Автор Фpeди (evil)
Публикувано30.01.09 14:03



Дарявам, Аве. Дарявам, но когато и на когото аз преценя. И когато това се случи с клубар задължителното условие е да си затваря устата за ника ми, и по никакъв начин това да не се появява в клубчетата.
Не знам какво е мнението на другите, но на мен не ми харесва идеята клубарите да ме преценяват по това дали съм дарил кръв за някого или не съм. Мога да съм дарил кръв за много хора и пак да съм гадно копеле, а мога и да не съм дарил и пак да съв свестен човек, но никой не може да ме убеди, че подобни неща като кръводаряването няма да повлияят на мнението на хората за някого.



Тема Re: За кръвтанови [re: Фpeди]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано30.01.09 14:06



Мога да съм дарил кръв за много хора и пак да съм гадно копеле, а мога и да не съм дарил и пак да съв свестен човек, но никой не може да ме убеди, че подобни неща като кръводаряването няма да повлияят на мнението на хората за някого.

Прав си и за едното, и за другото. На мен би ми повлияло.

Люпя семки на седмото небе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.